Nastavlja se potraga za potvrdom tamne materije u

poruka: 11
|
čitano: 19.004
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nastavlja se potraga za potvrdom tamne materije u ".
6 godina
offline
Nastavlja se potraga za potvrdom tamne materije u

Tko rano rani...ranije ide leći u krevet

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nastavlja se potraga za potvrdom tamne materije u

i za ovo (iako je na vrbi svirala) vrijedi ona kako nikad ne pronađeš ono što tražiš, kad tražiš baš to. moraš tražiti nešto drugo, a na ovo naletiš usput. marfijev zakon je jedini univerzalan (sic!) za čitav svemir (iliti univerzum). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Nastavlja se potraga za potvrdom tamne materije u

I bolje da je nisu našli. Sa ovim modelom svemira, i da koloniziramo galaksiju, da dizajniramo i izgradimo cijele zvjezdane sustave, sve što ćemo na kraju moći je sklupčat se kraj neke crne rupe i crknit zajedno sa ovim svemirom. Vrsta koja je pokorila prostor i usavršila manipulaciju sa vremenom ali ih nikad nije mogla pobjedit - ako je ovaj model točan. Što god da napravili nalazimo se u istoj bezizlaznoj situaciji. Treba nam hack. I Tesli su govorili da je nemoguće. Izmjenična struja je bila nešto kao hladna fuzija. Jednostavno nemoguće. Prekriženo formalno i neformalno. Ali jedan luđak, naš balkanac je eto provea godine rješavajući to dok ga nije haknia i sad imamo ovo sve. Recimo Anštajn je provea 10 godina gradeći svoju opću teoriju relativnosti koja objedinjuje tada aktualnim terijame. Nisu znali dok on nije našao, to je nekakav patch, nešto što radi i ima praktičnu primjenu a zašto je to tako nemaju pojma. Znači oni grade teorijsku kulu od karata. Prvi red je ono što znamo, drugi red ono što mislimo da znamo a treći red je ono što je statistički najvjerovatnije. Grade je koliko stolječa. A stagnacija traje već dugo. Ono što ja vidim kao mogućnost za proboj je umjetna inteligencija koja bi mogla nastavit gradit tu kulu. Jer mi možda već imao sve što trebamo za donjeti jednadžbu ali je toliko podataka, opcija...

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.2.2023 14:21 (KIKI3ooo).
 
0 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nastavlja se potraga za potvrdom tamne materije u

i zašto uvijek potraga za naprednim sveznajućim superputnicima kroz crvotočine?

veća je vjerojatnost i češće promislim koliko je planeta sa primitivnim oblikom života ili samo da vlada vegetacija. 

idealan planet je pun vegetacije za potpalu ražnja i 1000 varijacija janjaca.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
3 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Nastavlja se potraga za potvrdom tamne materij
KIKI3ooo kaže...

I bolje da je nisu našli. Sa ovim modelom svemira, i da koloniziramo galaksiju, da dizajniramo i izgradimo cijele zvjezdane sustave, sve što ćemo na kraju moći je sklupčat se kraj neke crne rupe i crknit zajedno sa ovim svemirom. Vrsta koja je pokorila prostor i usavršila manipulaciju sa vremenom ali ih nikad nije mogla pobjedit - ako je ovaj model točan. Što god da napravili nalazimo se u istoj bezizlaznoj situaciji. Treba nam hack. I Tesli su govorili da je nemoguće.Izmjenična struja je bila nešto kao hladna fuzija. Jednostavno nemoguće. Prekriženo formalno i neformalno. Ali jedan luđak, naš balkanac je eto provea godine rješavajući to dok ga nije haknia i sad imamo ovo sve. Recimo Anštajn je provea 10 godina gradeći svoju opću teoriju relativnosti koja objedinjuje tada aktualnim terijame. Nisu znali dok on nije našao, to je nekakav patch, nešto što radi i ima praktičnu primjenu a zašto je to tako nemaju pojma. Znači oni grade teorijsku kulu od karata. Prvi red je ono što znamo, drugi red ono što mislimo da znamo a treći red je ono što je statistički najvjerovatnije. Grade je koliko stolječa. A stagnacija traje već dugo. Ono što ja vidim kao mogućnost za proboj je umjetna inteligencija koja bi mogla nastavit gradit tu kulu. Jer mi možda već imao sve što trebamo za donjeti jednadžbu ali je toliko podataka, opcija...

 Izmjenična struja je bila poznata i u nekim situacijama (pretežno u medicinskim sferama) korištena i prije Tesle...  

2 godine
online
Nastavlja se potraga za potvrdom tamne materije u

Pitam nekidan u kafiću jednog poznanika, inače dipl.iur.. koji radi u državnoj ustanovi kao nekakav dipl referent..

 

tko je ono izumio "struju" ?

-kolega me čudno pogleda pa kaže..

nemoj me zaj****

..ja kažem; Nikola Tesla ? 

..on, da..a tko drugi?! , moja pokojna baba, kaže 

 

Ovo, o tamnoj materiji ga ne bih pitao.

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano.
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2023 6:23 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Nastavlja se potraga za potvrdom tamne materij
Nemojmo preuveličavati. Struja je otkrivena.
14 godina
offline
Nastavlja se potraga za potvrdom tamne materije u

Na ovu epizodu History of the Universe sam mislio:

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Nastavlja se potraga za potvrdom tamne materije u

 

Dobar text. Tako to ide u znanosti. Mic po mic. 

Svemir je ogroman. Preogroman. Mnogo, mnogo toga ne znamo o njemu. Možda, sa razvojem tehnologije, budemo znali više, .....

 

Kako je jedan znastveni novak objasnio, kako su njemu objasnili znanost. Uzmeš jedan mali djelić, to istražiš, te se onda sa tim zadovoljan.

Nema u znanosti, divoskih koraka. Raja, pogrešno razmišlja o znanosti.

dzg
Moj PC  
1 0 hvala 1
2 godine
online
Re: Nastavlja se potraga za potvrdom tamne materij
PzKpfw kaže...

 

Svemir je ogroman. Preogroman. Mnogo, mnogo toga ne znamo o njemu. Možda, sa razvojem tehnologije, budemo znali više, .....

 

Nema u znanosti, divoskih koraka. Raja, pogrešno razmišlja o znanosti.

Hvala na svježim informacijama...

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano.
3 godine
offline
Nastavlja se potraga za potvrdom tamne materije u

Mislim da nismo niti svijesni usporedbe otkrivenog ovozemaljskog i onoga neotkrivenog i nepoznatog sto nas čeka u praktički beskonačnom

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice