Američki F-35B zabio se u pistu pri vertikalnom sl

poruka: 16
|
čitano: 26.722
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Američki F-35B zabio se u pistu pri vertikalnom sl".
16 godina
offline
Američki F-35B otkazao poslušnost pri vertikalnom

Dajmo robotima oružje. Što bi moglo poći po krivu?

Gledam te!
 
1 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Američki F-35B zabio se u pistu pri vertikalno
Podsjeća me na moje sletanje Hydre u GTA SA 😆
 
11 0 hvala 1
14 godina
offline
Američki F-35B zabio se u pistu pri vertikalnom sl

Mene zanima što mu je signaliziralo u kabini da se odlučio na katapultiranje. Katapultiranje nije baš bezazlena stvar, mislim da gotovo uvijek znači kraj letačke karijere a vrlo često i teške ozljede/invalidnost. Uvijek su tu ozljede kralježnice od eksplozivne kompresije, a vrlo često i ozljede ekstremiteta od udaraca u dijelove kabine ili "canopy". 

Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Američki F-35B zabio se u pistu pri vertikalno
jozef kaže...

Mene zanima što mu je signaliziralo u kabini da se odlučio na katapultiranje. Katapultiranje nije baš bezazlena stvar, mislim da gotovo uvijek znači kraj letačke karijere a vrlo često i teške ozljede/invalidnost. Uvijek su tu ozljede kralježnice od eksplozivne kompresije, a vrlo često i ozljede ekstremiteta od udaraca u dijelove kabine ili "canopy". 

 U clanku doslovno pise da je svejedno trebao eventualno bit katapultiran sa zemlje, jer je ovo bila pokazna vjezba sustava za izbacivanje koje je predviden za to, al se u meduvremenu avion pokvario.

 

15 godina
offline
Američki F-35B zabio se u pistu pri vertikalnom sl

nisam siguran jesam li dobro shvatio recenziju: preporučujete li kupnju uređaja a katapultiranje iz f35 ili ne (ono, geeku-ši za žićbo)? mislim, niste ni cijenu naveli pa ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Američki F-35B zabio se u pistu pri vertikalno
jozef kaže...

Mene zanima što mu je signaliziralo u kabini da se odlučio na katapultiranje. Katapultiranje nije baš bezazlena stvar, mislim da gotovo uvijek znači kraj letačke karijere a vrlo često i teške ozljede/invalidnost. Uvijek su tu ozljede kralježnice od eksplozivne kompresije, a vrlo često i ozljede ekstremiteta od udaraca u dijelove kabine ili "canopy". 

 Katapultiranje nije nešto previše opasno https://www.bug.hr/avijacija/francuski-umirovljenik-katapultirao-se-iz-borbenog-mlaznjaka-rafale-b-14706

waaagh ;
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Američki F-35B zabio se u pistu pri vertikalno
Sletanje je, pogotovo kad slećeš u pm negdje.
16 godina
moderator
offline
Re: Američki F-35B zabio se u pistu pri vertikalno
warhammer kaže...
jozef kaže...

Mene zanima što mu je signaliziralo u kabini da se odlučio na katapultiranje. Katapultiranje nije baš bezazlena stvar, mislim da gotovo uvijek znači kraj letačke karijere a vrlo često i teške ozljede/invalidnost. Uvijek su tu ozljede kralježnice od eksplozivne kompresije, a vrlo često i ozljede ekstremiteta od udaraca u dijelove kabine ili "canopy". 

 Katapultiranje nije nešto previše opasno https://www.bug.hr/avijacija/francuski-umirovljenik-katapultirao-se-iz-borbenog-mlaznjaka-rafale-b-14706

Krivo piše - inicijalna sila katapultiranja je 14, a ne 4G. K tome, mora se zauzeti položaj za katapultiranje. Rumunji su tokom ljeta izvukli iz mora tijelo ukrajinskog pilota koji se katapultirao iz Su-25. Bez nogu, koje su, očito, ostale u u Su-25. Također, ima masu slika pilota "uspješno" katapultiranih (preživjeli) sa slomljenim kacigama, ključnim kostima i pokojom rukom. 

 

Piloti često radije biraju sletanje čak i kad je vrlo neizvjesno nego katapultiranje. 

 

Ne postoji testno katapultiranje (niti padobranski skok) za pilote tokom obuke jer se i jedno i drugo smatra previše opasnim za rijetkog primjerka ljudske vrste koji je prošao sve testove (prema statistikama američke mornarice od 15.000 kandidata za pilote testove prođe 10%, od toga na borbenim lovcima na nosaču kraju leti oko 50 pilota - 0,3% od početnog broja, za pilote na borbenih lovaca na kopnu pomnožiti konačnu brojku s 10 - oko 3%) i završio višemilijunsku obuku.

 

 

 

This space for rent!
16 godina
offline
Američki F-35B zabio se u pistu pri vertikalnom sl

Što je s iskakanjem u civilnim avionima ? Zašto ima toliko mrtvih u sporijim avionima tipa Cesne ?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Američki F-35B zabio se u pistu pri vertikalno

Kakvo iskakanje iz civilnih aviona? Ne postoji katapult u niti jednom civilnom avionu niti piloti nose padobran.

This space for rent!
2 godine
offline
Američki F-35B zabio se u pistu pri vertikalnom sl

E, Drago   

 

Nego, pogledao sam taj video na you tube, i nije mi se učinilo da je pilot ugrožen katapultiranjem,bar što se tiče prizemljenja.

Tom brzinom spuštanja/apdanja, piloti padaju kad se katapultiraju i s nekoliko klometara visine.

Pilot bi trebao biti ok, osim ako se nije ozlijedio prilikom inicijalnog katapultiranja.

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
 
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Američki F-35B zabio se u pistu pri vertikalno
Drago kaže...

Piloti često radije biraju sletanje čak i kad je vrlo neizvjesno nego katapultiranje. 


 

 

 

Po ovome, katapultiranje je više ruski rulet, nego spas.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
14 godina
offline
Re: Američki F-35B zabio se u pistu pri vertikalno
Ljudi su preživljavali padove iz aviona i bez padobrana, ne znači da se to preporuča
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Američki F-35B zabio se u pistu pri vertikalno
Drago kaže...
warhammer kaže...
jozef kaže...

Mene zanima što mu je signaliziralo u kabini da se odlučio na katapultiranje. Katapultiranje nije baš bezazlena stvar, mislim da gotovo uvijek znači kraj letačke karijere a vrlo često i teške ozljede/invalidnost. Uvijek su tu ozljede kralježnice od eksplozivne kompresije, a vrlo često i ozljede ekstremiteta od udaraca u dijelove kabine ili "canopy". 

 Katapultiranje nije nešto previše opasno https://www.bug.hr/avijacija/francuski-umirovljenik-katapultirao-se-iz-borbenog-mlaznjaka-rafale-b-14706

Krivo piše - inicijalna sila katapultiranja je 14, a ne 4G. K tome, mora se zauzeti položaj za katapultiranje. Rumunji su tokom ljeta izvukli iz mora tijelo ukrajinskog pilota koji se katapultirao iz Su-25. Bez nogu, koje su, očito, ostale u u Su-25. Također, ima masu slika pilota "uspješno" katapultiranih (preživjeli) sa slomljenim kacigama, ključnim kostima i pokojom rukom. 

.

.

 

uhu pa kaj je to bilo s tim Ukrajincem?

 

Su-25 ima Zvezdu K-36, a to je jedno od najpouzdanijih sjedala, znam da su čak za "Buran" napravili inačicu...

 

a jedno je katapultirati se dok imaš upravljivost aviona iako se ne može njime sletjeti, jedno dok ta sjedala testiraju, a sasvim drugo u ratnim uvjetima...

Ju je je? Je ju je!
8 godina
offline
Re: Američki F-35B zabio se u pistu pri vertikalno
Drago kaže...

Krivo piše - inicijalna sila katapultiranja je 14, a ne 4G. K tome, mora se zauzeti položaj za katapultiranje. Rumunji su tokom ljeta izvukli iz mora tijelo ukrajinskog pilota koji se katapultirao iz Su-25. Bez nogu, koje su, očito, ostale u u Su-25. Također, ima masu slika pilota "uspješno" katapultiranih (preživjeli) sa slomljenim kacigama, ključnim kostima i pokojom rukom. 

 

Piloti često radije biraju sletanje čak i kad je vrlo neizvjesno nego katapultiranje. 

 

Ne postoji testno katapultiranje (niti padobranski skok) za pilote tokom obuke jer se i jedno i drugo smatra previše opasnim za rijetkog primjerka ljudske vrste koji je prošao sve testove (prema statistikama američke mornarice od 15.000 kandidata za pilote testove prođe 10%, od toga na borbenim lovcima na nosaču kraju leti oko 50 pilota - 0,3% od početnog broja, za pilote na borbenih lovaca na kopnu pomnožiti konačnu brojku s 10 - oko 3%) i završio višemilijunsku obuku.

 

 

 

 Neki avioni imaju mogučnost katapultiranja cijele kupole sa pilotom i katapultiranje čini sigurnijim jer mogu da se katapultiraju u uvjetim gdje tijelo ne može izdržati. 

 

14 godina
offline
Re: Američki F-35B zabio se u pistu pri vertikalno

možda neki teži, tipa bombarderi, kao kapsula - što ima smisla ako s kabinom spasiš i hrpu skupe elektronike...

 

ali lovci - sumnjam...

 

dok vidiš one C/B snimke iz 50-ih kad testni piloti bez zaštitnih naočala se katapultiraju s tračnih opitnih sustava pa izgledaju ko da su bili vreća za boksanje teškaškim prvacima...

 

sva moderna sjedala su puno naprednija, ali najčešće se mora i dalje ručno aktivirati/povući zaštita glave prije ispaljivanja...

Ju je je? Je ju je!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice