Elon Musk "zaratio" protiv novinara na Twitteru zb

poruka: 23
|
čitano: 5.975
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Elon Musk "zaratio" protiv novinara na Twitteru zb".
5 godina
offline
Elon Musk "zaratio" protiv novinara na Twitteru zb

Sloboda govora je super.... mog govora

 

Musk, interni monolog

 
20 1 hvala 0
11 godina
offline
Elon Musk "zaratio" protiv novinara na Twitteru zb

Bilo bi lijepo da BUG drži do svog ugleda i piše informativne članke, a ne biased bul...it.

 

Nisam mislio da će ovaj portal postati veće žutilo od 24 sata.

 

Jako tužno :( i 

 

Moj PC  
19 18 hvala 1
11 godina
offline
Re: Elon Musk "zaratio" protiv novinara na Twitter

Po td-ovima vidim da ima i pimjerenu publiku.

 

changed my mind...  go for it BUG, let's make it woke heaven 

15 godina
offline
Elon Musk "zaratio" protiv novinara na Twitteru zb

Puko sam, puko! Ko KoKiCa!

 

Kako ste mu se "klanjali" sve do nedavno... 

Dobro, djela uvijek ostaju iza svakoga. Nije da nije ništa postigao.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Elon Musk "zaratio" protiv novinara na Twitter

Kult ličnosti much?

15 godina
offline
Elon Musk "zaratio" protiv novinara na Twitteru zb

Sa Muskovom politikom vodjenja Twittera na ovako kaotican nacin se uglavnom ne slazem.

 

 

No pracenje kretanja neke osobe (aviona u ovom slucaju) u realnom vremenu i javno objavljivati poziciju (cak mislim da je bila rijec o isporgramiranom botu) i sloboda govora nemaju veze jedno s drugim, kao sto se pokusava insinuirati u ovom tekstu ali i nekoliko drugih koje sam procitao.

 

 

Da je majstor objavljivao informacije sa vremenskim odmakom (npr. sa 5-6 sati zaostatka) nitko mu ne bi ni rijec rekao.

 

Sam Elon je rekao da je tu rijec o doxxingu, a bojim se da je po tom pitanju u pravu.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
25 1 hvala 2
3 godine
offline
Elon Musk "zaratio" protiv novinara na Twitteru zb

Dok su nalozi za suspendiranje dolazili od političara, Pfizera i woke mudraca, sve je bilo divno i krasno, te se po kratkom postupku pospremalo pod tepih. Danas je svaki ban popraćen u svim medijima, uz detaljnu analizu svih Muskovih obećanja u zadnjih par godina.

Ruhe im Puff
 
22 4 hvala 4
5 godina
offline
Re: Elon Musk "zaratio" protiv novinara na Twitter
Kakvo licemjerje...a dok se cenzura nalagala od strane političara i masmedija, nije se ni pričalo o cenzuri.

E, moj Baže...znate onu staru - go woke, go broke..
73 DE 9A3BGG
Moj PC  
20 3 hvala 5
8 godina
offline
Elon Musk "zaratio" protiv novinara na Twitteru zb

 

Polazim od sebe osobno.

Neke interesne skupine prate kretanje mene i moje obitelji i objavljuju to real time. Volio bih znati tko i zasto.

Jel mi radite movement patterne? Tocke ponavljanja? Gdje spavam? Na koja vrata ujutro izlazim iz kuce? Hoce doletjeti neki slobodni strelac iz Ukrajine na neku od tocaka ponavljanja da mi uvali olovo ispod pazuha? Koji je cilj? Zastrasivanje? Ili nesto drugo.

 

Jedno je demokracija, sloboda novinarstva itd, ali uhodjenje, tzv stalking, to ni zakonski ne prolazi.

Ili da frajer upogoni svoje milijarde pa pojedinci pocnu padati s sporskim avionima po Amerikama u tim famoznim nezgodama itd

 
11 1 hvala 3
15 godina
offline
Elon Musk "zaratio" protiv novinara na Twitteru zb

Pozicije aviona su javni podatak, ne kužim u čemu je problem. https://www.flightradar24.com

 

Ako neki idiot planira nešto napraviti, sigurno ga neće spriječiti to što je Musk zabranio objavu lokacije svojih aviona na Twitteru.

Tko visoko leti, štedi gorivo.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2022 14:10 (Shamrock).
 
10 7 hvala 0
3 godine
offline
Re: Elon Musk "zaratio" protiv novinara na Twitter
Shamrock kaže...

Pozicije aviona su javni podatak, ne kužim u čemu je problem. https://www.flightradar24.com

 To vrijedi samo za javne linije. Kad imaš privatni zrakoplov, možeš od FR24 tražiti da te izuzme iz trackinga.

Ruhe im Puff
2 godine
protjeran
offline
Re: Elon Musk "zaratio" protiv novinara na Twitter
Ako je izuzet, kako ga i dalje prati?
15 godina
offline
Re: Elon Musk "zaratio" protiv novinara na Twitter
BroccDaRock kaže...
Shamrock kaže...

Pozicije aviona su javni podatak, ne kužim u čemu je problem. https://www.flightradar24.com

 To vrijedi samo za javne linije. Kad imaš privatni zrakoplov, možeš od FR24 tražiti da te izuzme iz trackinga.

Sve što ima uključen transponder može biti praćeno, bez obzira radi li se o javnim ili privatnim letovima. Flightradar ima politiku da na zahtjev mogu maknuti tracking.

ADS-B Exchange (https://globe.adsbexchange.com) recimo nema takvu politiku što su ovdje i objasnili.

 

ADS-B is accessible to anyone online. The site makes use of flight information transmitted by federal law to show thousands of commercial and private aircraft flights all over the world. While Musk has recently begun to claim such tracking poses a security risk, ADS-B addresses that stance on its website.

"If aircraft do not want to be seen, (such as military aircraft on a mission) they can always turn their transponders 'off,'" the site says. "The position data shown by ADSBexchange is available to anyone who can spend $50 on Amazon and put the parts together. It's not secret. Air Traffic Control voice comms are not encrypted either, and contain similar (or more) information."

 

Čak i da ne postoje nikakve internetske stranice, avion se svejedno može pratiti s pomoću odgovarajućeg hardvera jer sam signal sa transpondera nije enkriptiran kao što ni komunikacija sa tornjevima nije enkriptirana.

Koliko sam puta znao vidjeti avione MiG-21 i PC-9 na flight radaru kako imaju vježbe presretanja. Iako se radilo o vojnim letovima, svejedno su bili vidljivi jer su imali uključene transpondere.

Tko visoko leti, štedi gorivo.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk "zaratio" protiv novinara na Twitter
Elon kaze da podatci o njegovom avionu nisu javni, da je taj lik dosao do podataka od nejavno dostupnih informacija
 
0 3 hvala 0
2 godine
offline
Elon Musk "zaratio" protiv novinara na Twitteru zb

.

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2022 15:08 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Elon Musk "zaratio" protiv novinara na Twitteru zb

Yeste dosadni više s tim Elonom Maskom kaj na planeti zemlji se ne dasava nista zanimljivije od tog tipa? Iritantniji mi je cak i od Apple vijesti

Moj PC  
6 0 hvala 1
15 godina
offline
Elon Musk "zaratio" protiv novinara na Twitteru zb

Isao sam malo vise procitati o cijeloj toj situaciji.

 

Sweeney je sitni iznudjivac koji ce najvjerojatnije proci dodatno zivotno skolovanje u vidu sudske tuzbe.

 

Prije godinu dana Musk mu je ponudio $5000 da ugasi racun, medjutim umjesto da ga odbije i zadrzi svoja moralna uvjerenja, Sweeney je trazio $50K i posao u nekoj od Muskovih kompanija.

To vise nije inat ili trazenje publiciteta, nego ucjena.

 

Na Sweeneyovoj mastodon stranici (naravno da je presao tamo odmah i nastavio po starome) se moze iscitati kako se zali da je banan sa Twittera bez upozorenja.

 

 

Place nad twitter accountom, a da je istu stvar pokusao napraviti nekom od vise rangiranih politicara, SWAT tim bi mu kucao na vrata unutar sat vremena.

 

Ovo mentalno gimnasticiranje sa trpanjem u isti kos ocitog uhodjenja i slobode govora je zapanjujuca.

 

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2022 15:47 (syncmaster245b).
 
18 2 hvala 5
14 godina
offline
Re: Elon Musk "zaratio" protiv novinara na Twitter

Problem je taj sto ne znaju svi na ovoj stranici naci i pratiti avion Muska! Niti svi znaju za ovu stranicu. 

Evo recimo ja osobno na toj stranici ne bih znao kako pratiti Muskov avion i gdje se on krece svaki dan. Medjutim kad imam Twitter bota kojeg prati vise od 100 tisuca ljudi, onda mogu vrlo lako saznati njegovu lokaciju tako da odem na Twitter i bez ikakvog posebnog truda saznam u realnom vremenu sve sto me zanima, i ne samo to, nego i po svim prethodnim tweetovima mogu vidjeti koje su mu navike kretanja, na kojim lokacijama je najcesce i sl. 

Ako to nije za trajan ban i tuzbu, ne znam sto je. 

Ova stranica s pracenjem avionica ne pokazuje ni 1% onoga sto bi potencijalnog ubojicu, otmicara i sl. moglo zanimati, u usporedbi s twitterom bota koji mu konstantno prati avion. I ja bih napravio istu stvar na Muskovom mjestu i uopce mi nije jasno sto se ima kome koji k opravdavat. 

8 godina
offline
Elon Musk "zaratio" protiv novinara na Twitteru zb

Elon je dokaz da starenjem  ljudi postaju vrlo nezgodni iritantni shupci , da ne bude nesporazuma i ja  sam takav 

waaagh ;
 
1 2 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Elon Musk "zaratio" protiv novinara na Twitter
Ko prizna.... 😁
14 godina
offline
Elon Musk "zaratio" protiv novinara na Twitteru zb

Tip je totalno antipatičan i iritantan, a mislim da njegovo mišljenje nije nikome važno(bar ovdje). Tako da, da se mene pitalo nikad on ne bi kupio Twitter da je ne znam koliko novca ponudio jer tko zna što se još može roditi u toj bolesnoj glavi. Ali očito da je danas sve stvar novca tako da me previše i ne čudi što taj "genijalac" priča i radi.

Softwer
 
2 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Elon Musk "zaratio" protiv novinara na Twitter
XFX:

Gluposti. Podatak je javan i u stvarnom vremenu. Šupak priča o obnovljivim energijama, a troši više fosilnih goriva nego milijun drugih ljudi. Mali mu je počeo objavljuvati letove zato da razgoliti njegovo licemjerje.

Ako ga muči sigurnost, a trebala bi, vrijedan je stotine milijard i još objavljuje kontroverzne izjave, neka plati zaštitare kao i svi drugi.

Ali, bit će da laže, kao i obično. Nije mu prvi put da glumi žrtvu
Ja rekoh
14 godina
online
Re: Elon Musk "zaratio" protiv novinara na Twitter
Feudalac kaže...
XFX:

Gluposti. Podatak je javan i u stvarnom vremenu. Šupak priča o obnovljivim energijama, a troši više fosilnih goriva nego milijun drugih ljudi. Mali mu je počeo objavljuvati letove zato da razgoliti njegovo licemjerje.

Ako ga muči sigurnost, a trebala bi, vrijedan je stotine milijard i još objavljuje kontroverzne izjave, neka plati zaštitare kao i svi drugi.

Ali, bit će da laže, kao i obično. Nije mu prvi put da glumi žrtvu

 Navodno ako imaš privatni avion možeš tražiti da taj podatak ne bude javan.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice