Revolut u Hrvatskoj od ponedjeljka gasi podršku za

poruka: 41
|
čitano: 25.837
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Revolut u Hrvatskoj od ponedjeljka gasi podršku za".
14 godina
offline
Re: Revolut u Hrvatskoj od ponedjeljka gasi podršk

Koristim ga već 4 godine, imam Metal plan od prvog dana, nikad niti jednog problema. Imam dosta veliki promet po računima i nikad niti jedan problem nisam imao. 

 
5 0 hvala 3
14 godina
offline
Revolut u Hrvatskoj od ponedjeljka gasi podršku za

Ja čak razmišljam, ako će biti moguće , nakon nove godine do mirovinskog otići prebaciti mirovinu kod njih, tek toliko da nemam sve na HR(ionako su večinom Talijanske i slično banke) računima.

Ekipa sa kojom sam ajmo reći svakidan na kavi su samo na Revolutu, ni nemaju više ove klasične HR račune.

Pa si mislim, zakaj ne, a ne bojim se da buju novci odlepršali... 

ionako ne vjerujem previše bankama i držim lovu ajmo reći u čarapama.... 

Moj PC  
0 4 hvala 0
12 godina
offline
Revolut u Hrvatskoj od ponedjeljka gasi podršku za

Ekipa koja koristite Revolut, jedno pitanje; Revolut koristim primarno kao račun za štednju pa tamo prebacujem lovu mjesečno sa svog tekućeg. Nekada stvari platim direktno sa Revolut kartice a nekada prebacujem i po par tisuća kn natrag na račun u ZABA-i. 

 

Jel me tu može naša Porezna za*ebavati za nešto? Tipa, odakle mi se pojavljuje po nekoliko tisuća kuna po par puta godišnje na računu? Logika mi nalaže da ne, pošto je Revolut registriran kao banka u HR pa je vjerojatno sve i poreznoj dostupno na uvid, no ovo je nekad apsurdna država pa me ponekad to brine, pogotovo ako ću štediti i prenositi puno veće iznose od par tisuća KN.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Revolut u Hrvatskoj od ponedjeljka gasi podršk

Ako prebacujes na tekuci, nitko ti nema uvid u to. Da se radi o (pre)velikim iznosima, kontaktirala bi te banka i trazila objasnjenje. No, kako pise da ti sam sebi placas (ime uplatitelja je jednako vlasniku racuna) sumnjam da bi te i u tom trenutku itko ista pitao. Ne brini, ja sam puno vece iznose od par tisuca kn prebacivao na Revolut (u EUR), promijenio radi tecaja i vratio nazad u HRK isto na Zabu. Osim sto ti banka uzme 7.5kn radi prekogranicnog transfera u valuti razlicitoj od EUR (jos jedna pljacka) i sto rasteze i po par dana da ti se novci pojave na racunu, nista drugo se nece desiti. A sada ti vise nece niti uzimati proviziju...

12 godina
offline
Re: Revolut u Hrvatskoj od ponedjeljka gasi podršk
jacob33 kaže...

Ako prebacujes na tekuci, nitko ti nema uvid u to. Da se radi o (pre)velikim iznosima, kontaktirala bi te banka i trazila objasnjenje. No, kako pise da ti sam sebi placas (ime uplatitelja je jednako vlasniku racuna) sumnjam da bi te i u tom trenutku itko ista pitao. Ne brini, ja sam puno vece iznose od par tisuca kn prebacivao na Revolut (u EUR), promijenio radi tecaja i vratio nazad u HRK isto na Zabu. Osim sto ti banka uzme 7.5kn radi prekogranicnog transfera u valuti razlicitoj od EUR (jos jedna pljacka) i sto rasteze i po par dana da ti se novci pojave na racunu, nista drugo se nece desiti. A sada ti vise nece niti uzimati proviziju...

 Super, thx na odgovoru!

16 godina
online
Re: Revolut u Hrvatskoj od ponedjeljka gasi podršk
jacob33 kaže...

Ako prebacujes na tekuci, nitko ti nema uvid u to.

 Već odavno imaju i gledaju.

Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
16 godina
offline
Re: Revolut u Hrvatskoj od ponedjeljka gasi podršk
jacob33 kaže...

Ako prebacujes na tekuci, nitko ti nema uvid u to. Da se radi o (pre)velikim iznosima, kontaktirala bi te banka i trazila objasnjenje. No, kako pise da ti sam sebi placas (ime uplatitelja je jednako vlasniku racuna) sumnjam da bi te i u tom trenutku itko ista pitao. Ne brini, ja sam puno vece iznose od par tisuca kn prebacivao na Revolut (u EUR), promijenio radi tecaja i vratio nazad u HRK isto na Zabu. Osim sto ti banka uzme 7.5kn radi prekogranicnog transfera u valuti razlicitoj od EUR (jos jedna pljacka) i sto rasteze i po par dana da ti se novci pojave na racunu, nista drugo se nece desiti. A sada ti vise nece niti uzimati proviziju...

Digresija...

Nije bitno tko je vlasnik kojeg računa (i koji je račun), bitan je iznos.

Naknada ovisi o valuti i banci slanja.

Transakciju Zaba odradi jako brzo, meni uplata van EU prolazi za manje od sat vremena.

11 godina
offline
Re: Revolut u Hrvatskoj od ponedjeljka gasi podršk
Ponoć došla kune još na broju, još se nisu razbježale
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Revolut u Hrvatskoj od ponedjeljka gasi podršku za

jutros na jarunu ponovo vidim kunetinu kako pokušava ugrabiti neopreznu priobalnu napola usnulu patku. priznajem, falit će mi to kad je (kunu, ne patku) zamijene za euro (odn. 13 centi). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Revolut u Hrvatskoj od ponedjeljka gasi podršk
Elles D. kaže...
jacob33 kaže...

Ako prebacujes na tekuci, nitko ti nema uvid u to.

 Već odavno imaju i gledaju.

 Tehnički nemaju uvid, nego banke šalju transakcije po računima u poreznu i to se nadgleda, ne direktno stanje na računu (radio sam na implementaciji tog sustava, ako se unazad 2 godine nije nešto promjenilo i dalje je tako)

15 godina
offline
Re: Revolut u Hrvatskoj od ponedjeljka gasi podršk
Doktor-X kaže...
Ponoć došla kune još na broju, još se nisu razbježale

 

Ajar kaže...

jutros na jarunu ponovo vidim kunetinu kako pokušava ugrabiti neopreznu priobalnu napola usnulu patku. priznajem, falit će mi to kad je (kunu, ne patku) zamijene za euro (odn. 13 centi). 

 I meni bile kune na računu, probam platiti karticom, ne ide, nema sredstava, probam Google Pay NFC, nema sredstava. Ručno prebacim na €, prolazi uredno. Tak da eto, ak nekome danas zašteka, da zna kaj treba napraviti. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2022 12:20 (WackyZG).
15 godina
online
Revolut u Hrvatskoj od ponedjeljka gasi podršku za

kak sad funkcionira prebacivanje s hr racuna na revolut? hr racun je u kunama. oce sve ic ko i dosad ili ce mi banka naplatit dodatni neki fee?

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Revolut u Hrvatskoj od ponedjeljka gasi podršk
Zasad još nije ništa prebačeno u eure. Valjda će riješiti do kraja dana.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Revolut u Hrvatskoj od ponedjeljka gasi podršku za

Ja sam sad probao prebaciti na Revolut u kunama....ne ide...onda probao prebaciti na euro račun...kaže declined....i idem guglat kaj kak i stiže poruka ...uspješno ste prebacili novce...pa ti reci....a uredno mi napisalo declined 

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Revolut u Hrvatskoj od ponedjeljka gasi podršk
Srednji kaže...

Ja sam sad probao prebaciti na Revolut u kunama....ne ide...onda probao prebaciti na euro račun...kaže declined....i idem guglat kaj kak i stiže poruka ...uspješno ste prebacili novce...pa ti reci....a uredno mi napisalo declined 

 znaci mora se prebacivat s deviznog? s kunskog neda? 

15 godina
offline
Re: Revolut u Hrvatskoj od ponedjeljka gasi podršk

Pa prvo mi je javilo declined....nakon par minuta od uplate...onda sam probao još jednom sa kunskog i onda mi je odmah bacilo declined....tada sam išao na zabu prebaciti na devizni da probam s njega i taman kad sam prebacio na devizni dobijam obavijest od revoluta da je prošla uplata...tak da ne znam kaj da ti kažem...za sad je prošlo sa kunskog na revolut...sa deviznog nisam isprobavao...

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
10 godina
offline
Re: Revolut u Hrvatskoj od ponedjeljka gasi podršk
Možeš i s kunskog nadoplatiti Revo, ali s obzirom da više ne "prima" kune, tvoja HR banka (u kojoj je otvoren taj kunski račun) će automatski promijeniti taj iznos kuna u eure po svom trenutnom tečaju (ne onom fiksnom) i onda tek poslati te euriće na tvoj Revo račun.

I tako sve do Nove Godine, kada se i ovdje automatski gase svi kunski računi.😁
10 godina
offline
Re: Revolut u Hrvatskoj od ponedjeljka gasi podršk
To sa "declined transaction", mislim da nema veze (bar ne isključivo) sa ovom promjenom (prelaskom na €).

Meni se isto dogodilo prije par tjedana, kada sam nadoplaćivao Revo.
Probam jednom (kunski račun, Zaba debitna, koristio ju x puta do tada za nadoplatu).
mZaba mi ne šalje uobičajenu push notifikaciju da je transakcija prošla.
A Revo kaže declined. Ili je bilo failed? Ne sjećam se više. Uglavnom značenje je jasno.😄

Probam drugi puta.
Sve isto. Rezultat isti.😱

Mislim si probat ću kasnije, možda je sistem pao. 😁
Slijedeći tren mi dođu obje notifikacije na mZabi.
Provjerim Revo. Yup, obje su stigle. Super.
Bezveze sam poslao duplo više novca.
Nek stoji sad tamo, potrošit će se već nekako. 🤣

15 godina
online
Re: Revolut u Hrvatskoj od ponedjeljka gasi podršk
Gokage kaže...
Možeš i s kunskog nadoplatiti Revo, ali s obzirom da više ne "prima" kune, tvoja HR banka (u kojoj je otvoren taj kunski račun) će automatski promijeniti taj iznos kuna u eure po svom trenutnom tečaju (ne onom fiksnom) i onda tek poslati te euriće na tvoj Revo račun.

I tako sve do Nove Godine, kada se i ovdje automatski gase svi kunski računi.😁

 je, evo upravo probo, skinulo mi 76,3 kune za 10 eura. 

koja glupost od revoluta da ovo nisu ukinuli isto s 1.1.

12 godina
protjeran
offline
Re: Revolut u Hrvatskoj od ponedjeljka gasi podršk
Elles D. kaže...
jacob33 kaže...

Ako prebacujes na tekuci, nitko ti nema uvid u to.

 Već odavno imaju i gledaju.

 

Nema. Ziro - da. Tekuci - ne. Banke prijavljuju sumnjive/vece transakcije, onda ide na review. Do tada nema automatizma. Kod ziro racuna ima.

 

Old Iggy kaže...
Digresija...

Nije bitno tko je vlasnik kojeg računa (i koji je račun), bitan je iznos.

Naknada ovisi o valuti i banci slanja.

Transakciju Zaba odradi jako brzo, meni uplata van EU prolazi za manje od sat vremena.

 

Moja opaska se odnosila na naknadu koju ZABA uzima kad iz inozemstva primas iznos u HRK na tekuci. Isto tako i vrijeme slanja. Prema van je sve ok... u smjeru ZABE izvana ako nije EUR je vec malo klimavija situacija... a naknada je 1 EUR (u HRK). Ali.. to ide u povijest za par dana.

12 godina
protjeran
offline
Revolut u Hrvatskoj od ponedjeljka gasi podršku za

Evo rezultati testa:

- jutros (oko 10h) sam uspio po zadnji put promijeniti EUR u HRK na Revolutu, po tecaju 7.55. Te iste kune nisam mogao trositi/prebacivati dalje, tako da su ocito zaboravili zakljucati tu funkciju. Promjenu su uredno pribrojali mjesecnom limitu promjene deviza;

- oko 15h iako nisam mogao koristiti/prebacivati HRK, mogao sam uredno po svom nalogu (i trenutnom tecaju) promijeniti HRK u EUR nesto kasnije po tecaju 7.568;

- upravo sada vidim notification da je to obavljeno automatski, te vidim da su preostale kune promijenili automatski po tecaju 7.5357 (a ne .5354);

 

Sada se nama u RH plan koji koristimo zove (doslovno) "Standard_hr_temp" valjda jer nemamo exchange limit za EUR, iznos koji mi se jutros pribrojao limitu (za promjenu oko 10h ujutro) se resetirao, iako se nije promjenio limit refresh date. Limit za podizanje gotovine (free acc) je 1733,142 HRK, tj. 230 EUR fiskno.

 

Dakle, sto se Revoluta tice, to bi bilo to s kunom. Adio, umrla si prije 30. rodjendana.

 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Revolut u Hrvatskoj od ponedjeljka gasi podršku za

evo sada u 20:24 došla notifikacija sa detaljnim opisom o nastaloj promjeni.  stanje je u €.  baš u 19:30 gledao, još su bile kn.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Revolut u Hrvatskoj od ponedjeljka gasi podršku za

Jel netko skužio da li se kunski račun može obrisati sada? Još uvijek mi visi tamo neaktivan. Htio bi ga maknuti jer ne vidim što će mi mrtav račun.

 

Probao sam ga maknuti ali ne vidim nigdje opciju za to.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2022 0:00 (greysaint0).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Revolut u Hrvatskoj od ponedjeljka gasi podršk
Meni samo smeta što sad do 1.1 moramo ili stopirati korištenje revoluta u hrvatskoj ili se pomiriti sa činjenicom da svaka transakcija u kunama košta više nego što bi trebala
 
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Revolut u Hrvatskoj od ponedjeljka gasi podršk
Doktor-X kaže...
Meni samo smeta što sad do 1.1 moramo ili stopirati korištenje revoluta u hrvatskoj ili se pomiriti sa činjenicom da svaka transakcija u kunama košta više nego što bi trebala

 

A kako te to tocno kosta vise nego sto bi trebala? OK, da je neodredjenog iznosa - istina, ovisi o trenutnom tecaju (sto je idiotarija). Ali, s obzirom da je trenutni tecaj na Revolutu npr. 7.55, 1 EUR vrijedi vise nego sto bi vrijedio da je 7.45, zar ne? Samim time za euro dobivas vise u kunama po kojima ti izdaju racun?

 

Matematika:

- imao si 1000 HRK na racunu, Revolut ih po 7.5354 jucer pretvorio u EUR: dobio si 132.71 EUR

- sad tih 132.71 EUR trosis u HRK po tecaju 7.55, imas kupovnu moc od 1001.96 HRK.

== ukupno si 1.96 HRK u plusu.

 

Znaci, ovisi o tecaju. Inace te transakcija u kunama moze kostati i manje nego sto bi trebala (kao sto je trenutno slucaj). Provizije na konverzije EUR-HRK nemas (ni vikendom ako se dobro sjecam), tecaj je povoljniji nego je sluzbeno odredjen... vidjet cemo, kako god bilo, da sam i 50-100 HRK u minusu u ovih 2-3 tjedna, neka, s obzirom koliko su me do sada banke peljesile na svakomjesecnim prisilnim konverzijama.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2022 11:39 (jacob33).
15 godina
offline
Revolut u Hrvatskoj od ponedjeljka gasi podršku za

Jer vam radi sad normalno placanje u nasim trgovinama (jos uvijek u kunama) sa revolut kad se ova konverzija odradila? Isto pitanje i za placanje putem Google Paya koji je povezan sa revolut karticom?

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Revolut u Hrvatskoj od ponedjeljka gasi podršk
AmonZero kaže...

Jer vam radi sad normalno placanje u nasim trgovinama (jos uvijek u kunama) sa revolut kad se ova konverzija odradila? Isto pitanje i za placanje putem Google Paya koji je povezan sa revolut karticom?

 Jučer platio konzum klik karticom te još neku sitnicu u mcdonaldsu, sve dela.

14 godina
offline
Revolut u Hrvatskoj od ponedjeljka gasi podršku za

Upravo kupio karte za Avatar a za sutra, sve prošlo 5/5.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Revolut u Hrvatskoj od ponedjeljka gasi podršku za

Jako sam nezadovoljan s žurbom na ukidanje HRK računa, a naročito me ljuti drugačiji tečaj.

U prilog je razgovor s agentom iz kojeg mogu zaključiti da oni sami sa sobom nisu na čisto.

 

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Revolut u Hrvatskoj od ponedjeljka gasi podršku za

Meni je isto danas i jucer proslo. Ma pito sam jer sam dobio info neki da nekima na prolazi placanje u kunama otkad su makli kune.

Al opet ja sam samo sa Gpay isprobao tak da mi to sljaka.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice