eRedomat - online aplikacija MUP-a omogućava rezer

poruka: 20
|
čitano: 7.575
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "eRedomat - online aplikacija MUP-a omogućava rezer".
15 godina
offline
eRedomat - online aplikacija MUP-a omogućava rezer

jer je ovo jednostavnije nego popuniti šaltere babama-šalterušama i natjerati ih na (produktivan) rad (petrinjska, heinzelova) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2022 16:34 (Ajar).
Moj PC  
4 4 hvala 0
13 godina
offline
eRedomat - online aplikacija MUP-a omogućava rezer

Je je, radi samo di? Varaždin, Čakovec, Gornja Pušća i slično.

Pokušao ove godine tokom ljeta se prijaviti za Petrinjsku (nova osobna je bila u pitanju) i prijave nisu bile moguće. Jedino pregled koji je trenutno broj na redu.

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: eRedomat - online aplikacija MUP-a omogućava r
the chosen one07 kaže...

Je je, radi samo di? Varaždin, Čakovec, Gornja Pušća i slično.

Pokušao ove godine tokom ljeta se prijaviti za Petrinjsku (nova osobna je bila u pitanju) i prijave nisu bile moguće. Jedino pregled koji je trenutno broj na redu.

 

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
14 godina
offline
Re: eRedomat - online aplikacija MUP-a omogućava r
Ajar kaže...

jer je ovo jednostavnije nego popuniti šaltere babama-šalterušama i natjerati ih na (produktivan) rad (petrinjska, heinzelova) 

 Čitati sa razumjevanjem 😉

12 godina
offline
eRedomat - online aplikacija MUP-a omogućava rezer

U Puli rezervirani svi termini za osobne iskaznice.
Dakle isto kao prije-zapravo još i gore jer sada oni koji ne znaju raditi sa interneton ne mogu doći do broja

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2022 18:35 (Gnjili).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: eRedomat - online aplikacija MUP-a omogućava r
bus kaže...

 Čitati sa razumjevanjem 😉

 i jesam. morao sam produljiti osobnu. odem u heinzelovu - užas: od 5 šaltera na dva su neke babe koje međusobno blebeću i cerekaju se a naroda okolo k'o u priči. kečke im rastu od muke. imam broj ali iznimno obeshrabrujuć mlađi tip ispred mene, s nekih 200 brojeva manje, kaže kako je uzeo papirić odmah ujutro, u međuvremenu otišao na ručak, vratio se ... (radnja se zbiva oko 1 popodne) i još mu se ne nazire sudba, jer je na "semaforu" još stotinjak brojeva do njega a babe samo klepeću i ne rade pod milim q ništa. eto ti aplikacije i babetina. jedna gospođa mi povjerljivo dometne kako je u petrinjskoj još gore pa je došla tu. nazdravlje! istodobno, velika dvorana za vozačke i prometne prazna: svi šalteri rade ali nema naroda baš pa sve ide brzo. odustanem obeshrabren i izrabim mogućnost predaje papira u 1. policijskoj na črnomercu: tamo radi samo dvoje mlađih ali non-stop i za sat i pol čekanja u permanentno pomičnom redu (s dosta zabavnom populacijom za zajebanciju), bez ikakve "prijave" i broja, uredno predam sve. ovo dvoje mladih rade k'o urice. nitko se ne gura preko reda ili ovoono i sve funkcionira. dakle, organizacija na razini državnih službi nam je blago rečeno katastrofa biblijskih razmjera i nema te aplikacije ... bla. nabijem ih na aplikacije i šaltere i birokraciju. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
2 godine
offline
eRedomat - online aplikacija MUP-a omogućava rezer

Ne morate produživati osobnu i vozačku, dok službeno Vlada odn. WHO ne proglaasi prestanak pandemije covid 19, pa kuda se žurite. 

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
eRedomat - online aplikacija MUP-a omogućava rezer

 

U Petrinjskoj samo da optimiziraju ono prešetavanje od šaltera do kartoteke smanjili bi gužvu barem 30%.

 

Digitalizacija ne može popraviti loš poslovni proces pogotovo kad je on loš već u startu - na fizičkoj razini (radnik i utrošeno vrijeme).

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: eRedomat - online aplikacija MUP-a omogućava r
Zaporožac kaže...

Ne morate produživati osobnu i vozačku, dok službeno Vlada odn. WHO ne proglaasi prestanak pandemije covid 19, pa kuda se žurite. 

 al kad treba za prelazak granice onda se mora, inače još nije potrebno. i sam znam za to, izgubio 2 dana polu-nepotrebno ljetos kad sam išao produžavat osobnu u petrinjskoj, jedan da uopće predam papire, a drugi da preuzmem. za vozačku je lakše, predao preko e-građani sa novom osobnom i samo otišao preuzeti u heinzelovu kad je bila gotova

 

https://idzan.eu
16 godina
offline
Re: eRedomat - online aplikacija MUP-a omogućava r
Od kad su se web stranice počele nazivati aplikacijama? Valjda se radi o web-usluzi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: eRedomat - online aplikacija MUP-a omogućava r
Zaporožac kaže...

Ne morate produživati osobnu i vozačku, dok službeno Vlada odn. WHO ne proglaasi prestanak pandemije covid 19, pa kuda se žurite. 

 A šta ako osobnu koristi za prelazak granice?

 

To što kod nas vrijedi ne znači da vrijedi i u drugim državama recimo.

15 godina
offline
Re: eRedomat - online aplikacija MUP-a omogućava r
idelac kaže...
Od kad su se web stranice počele nazivati aplikacijama? Valjda se radi o web-usluzi.

 već duže vrijeme... da ne spominjemo da je sve više programa koji koriste web sučelje jer eto programeru lakše napravit web gui, a poslije za probleme u aplikaciji optužuješ nekompatibilnost web browsera.

2 godine
offline
Re: eRedomat - online aplikacija MUP-a omogućava r
Gnjavator kaže...

 A šta ako osobnu koristi za prelazak granice?

 

To što kod nas vrijedi ne znači da vrijedi i u drugim državama recimo.

Logično, i imao sam to u vidu. 

No, jako puno ljudi se gura bespotrebno za osobnu, čak i ako im nije stara istekla, samo da dobiju ovu novu elektroničku.

Vjeruj mi, puno starijih ljudi koji imaju i doživotnu iskaznicu, misle da moraju ići po ovu "čipiranu".

 

Susjeda preko puta mene iz ulice radi u MUP-u, neka pravnica je tamo, nije bitno što radi, kaže da se žale u svim policijskim upravama da je to nenormalno, koliko ljudi traži (i mladi kojima nije istekla stara) novu iskaznicu.

 

U početku su odbijali ove kojima nije istekla, a sad su se snašli, pa ju namjerno oštete da mogu dobiti novu. 

Ludi smo 100%.

 

E, sad je elektronička s čipom, ima da nas prate i na WC 

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
15 godina
offline
Re: eRedomat - online aplikacija MUP-a omogućava r
Zaporožac kaže...
Gnjavator kaže...

 A šta ako osobnu koristi za prelazak granice?

 

To što kod nas vrijedi ne znači da vrijedi i u drugim državama recimo.

Logično, i imao sam to u vidu. 

No, jako puno ljudi se gura bespotrebno za osobnu, čak i ako im nije stara istekla, samo da dobiju ovu novu elektroničku.

Vjeruj mi, puno starijih ljudi koji imaju i doživotnu iskaznicu, misle da moraju ići po ovu "čipiranu".

 

Susjeda preko puta mene iz ulice radi u MUP-u, neka pravnica je tamo, nije bitno što radi, kaže da se žale u svim policijskim upravama da je to nenormalno, koliko ljudi traži (i mladi kojima nije istekla stara) novu iskaznicu.

 

U početku su odbijali ove kojima nije istekla, a sad su se snašli, pa ju namjerno oštete da mogu dobiti novu. 

Ludi smo 100%.

 

E, sad je elektronička s čipom, ima da nas prate i na WC 

 A ovi što se guraju za nove osobne sa čipom a stare im nisu istekle mi nisu jasni. Meni je u 5. mjesecu istekla stara osobna koja je bila "čipirana", jest da je čip "starije generacije" ali ja u ovoj novoj ne vidim nikakvu prednost, jedino što sam nekidan skužio da na njoj ima napisan i MBO pa ju se može koristiti i kao zdravstvenu jer ima sve podatke i sa nje. Certiliu i ostala čudesa koja reklamiraju po medijima sam imao i prije aktivirane sa certifikatima sa stare osobne tako da mi ta strka uopće nije jasna.

2 godine
offline
Re: eRedomat - online aplikacija MUP-a omogućava r
Gnjavator kaže...

 A ovi što se guraju za nove osobne sa čipom a stare im nisu istekle mi nisu jasni. Meni je u 5. mjesecu istekla stara osobna koja je bila "čipirana", jest da je čip "starije generacije" ali ja u ovoj novoj ne vidim nikakvu prednost, jedino što sam nekidan skužio da na njoj ima napisan i MBO pa ju se može koristiti i kao zdravstvenu jer ima sve podatke i sa nje. Certiliu i ostala čudesa koja reklamiraju po medijima sam imao i prije aktivirane sa certifikatima sa stare osobne tako da mi ta strka uopće nije jasna.

Ma,ima ona neku prednost.

Možeš sve ovo.. https://www.eid.hr/

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2022 8:09 (Zaporožac).
15 godina
offline
Re: eRedomat - online aplikacija MUP-a omogućava r
Zaporožac kaže...
Gnjavator kaže...

 A ovi što se guraju za nove osobne sa čipom a stare im nisu istekle mi nisu jasni. Meni je u 5. mjesecu istekla stara osobna koja je bila "čipirana", jest da je čip "starije generacije" ali ja u ovoj novoj ne vidim nikakvu prednost, jedino što sam nekidan skužio da na njoj ima napisan i MBO pa ju se može koristiti i kao zdravstvenu jer ima sve podatke i sa nje. Certiliu i ostala čudesa koja reklamiraju po medijima sam imao i prije aktivirane sa certifikatima sa stare osobne tako da mi ta strka uopće nije jasna.

Ma,ima ona neku prednost.

Možeš sve ovo.. https://www.eid.hr/

 pa to sam sve imo i sa starom čipiranom karticom... i mobilni identitet također tako da... :)

2 godine
offline
Re: eRedomat - online aplikacija MUP-a omogućava r
Gnjavator kaže...
pa to sam sve imo i sa starom čipiranom karticom... i mobilni identitet također tako da... :)

Koje godine je izdana ta koja ti je istekla ?

2012 ?

Možda imam i ja čip, a ne vidim.

Moja je re/izdana 2014 god.

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2022 11:05 (Zaporožac).
15 godina
offline
Re: eRedomat - online aplikacija MUP-a omogućava r
Zaporožac kaže...
Gnjavator kaže...
pa to sam sve imo i sa starom čipiranom karticom... i mobilni identitet također tako da... :)

Koje godine je izdana ta koja ti je istekla ?

2012 ?

Možda imam i ja čip, a ne vidim.

Moja je re/izdana 2014 god.

 pa ako je istekla u 5. mjesecu a certifikat je na 5 godina onda je izdana 2017 godine.

2 godine
offline
Re: eRedomat - online aplikacija MUP-a omogućava r
Gnjavator kaže...

 pa ako je istekla u 5. mjesecu a certifikat je na 5 godina onda je izdana 2017 godine.

Zato i pitam, jer to nije pravilo.

Vjerojatno je drukčije zbog godina života. Bit će da sam nešto stariji Zemljanin od tebe.

Moja je izdana 2014, a vrijedi do 2024. ..pa, ako... 

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
14 godina
offline
eRedomat - online aplikacija MUP-a omogućava rezer

Inace ima novo zanimanje, ekipa ode ujutro i digne brdo brojeva.... i kako se neki priblizava, samo proda ovima koji su dosli kasnije a nisu uzeli iz redomata pa ispred njih 200 brojeva.... jbga, 10-20 kn ce svatko dat da ne ceka sat-dva, a ekipa dnevnicu skine cas posla. Lakse nego skupljeti boce za pol kune 😅

 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice