Japanska turbina energiju crpi iz morskih struja

poruka: 14
|
čitano: 6.614
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Japanska turbina energiju crpi iz morskih struja".
14 godina
offline
Japanska turbina energiju crpi iz morskih struja

Nekako si mislim da bi takvi generatori bili dobri i za Europu. Mislim da je Gibraltarski prolaz idealan što se tiče stalnih jakih struja, tu bi se mogla dobiti masa energije. Idealno je to što je struja stalna pa bi i proizvodnja bila ujednačena i stalna.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
8 0 hvala 0
6 godina
online
Re: Japanska turbina energiju crpi iz morskih stru
#učo

putin je napravio medvjeđu uslugu europljanima... kratkoročni smo u bananu dok se ne snađemo...dugoročno putinko je popušio jednog bogatog kupca kojeg ne može nitko zamjeniti
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
14 godina
offline
Re: Japanska turbina energiju crpi iz morskih stru
HCMAA kaže...
#učo

putin je napravio medvjeđu uslugu europljanima... kratkoročni smo u bananu dok se ne snađemo...dugoročno putinko je popušio jednog bogatog kupca kojeg ne može nitko zamjeniti

 Tu si apsolutno u pravu. Trebao je Europi jedan ovakav kick in the ass da se pokrenemo. Zahvaljujući Putinu, tranzicija na obnovljivu energiju će se znatno ubrzati. Normalno, svaka tranzicija je teška, ali ako se dobro obavi svi će mo imati koristi od toga (a Putin štete). A tko zna, možda to pokrene i ostatak svijeta, pa je Putin tek onda ispušio klijente.

dolazim odmah - Godot
2 godine
protjeran
offline
Re: Japanska turbina energiju crpi iz morskih stru
I, kako ćeš punit auto? Elektronima ili benzinom?
Te priče o brzoj i potpunoj tranziciji ostavi maloj djeci za laku noć.
2 godine
protjeran
offline
Re: Japanska turbina energiju crpi iz morskih stru
učo kaže...

Nekako si mislim da bi takvi generatori bili dobri i za Europu. Mislim da je Gibraltarski prolaz idealan što se tiče stalnih jakih struja, tu bi se mogla dobiti masa energije. Idealno je to što je struja stalna pa bi i proizvodnja bila ujednačena i stalna.

 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/SeaGen

 

Prednost Evrope (u odnosu na Japan) je to sto je tehnoloski i ekonomski isplativije sa vjetrenjacama na moru. To se kaze i u samom clanku. Danasnje vjetrenjace idu vec prelaze 15 MW po snazi i parkovi sa preko 1 GW su vec u pogonu. To su vec snage reda velicine nuklearnih elektrana. 

6 godina
online
Re: Japanska turbina energiju crpi iz morskih stru
#silvio3105

DIŠPETOM...ghovno prijeti fincima...švedima...itd...zapadni europljani su dovoljno disciplinirani da će pronaći neko kratkoročno bolno rješenje....to jedino ovi južni možda i balkanjerosi(90%)bi dali guzice za 5kn po litri...

NATO nije samo vojno najača organizacija nego i EKONOMSKI...i kinezi su toga svjesni...stoga kad bi bilo trtavo i Kina bi im uvela sankcije...Od Ukrajine će popušiti vojno od NATO ekonomski...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
3 godine
offline
Re: Japanska turbina energiju crpi iz morskih stru
Tranzicija je tranzicija. Desiti će se. Neće preko noći.
Nismo ni s konja na automobil svi prešli kroz 5 godina od njegovog dolaska na tržište.
Ni masovni Ford T nije značio kraj upotrebe konja na ulicama, a značajniji broj automobila se po cestama počeo pojavljivati nakon 2. svjetskog rata.
Predviđanja su da će električni preuzeti primat između 2030 i 2040.
8 godina
offline
Re: Japanska turbina energiju crpi iz morskih stru
Učo:

Probaj misliti da je članak retardiran i da Eveopa već zna generirati elektricitet iz morskih struja….
Ja rekoh
14 godina
offline
Re: Japanska turbina energiju crpi iz morskih stru
kirat kaže...
učo kaže...

Nekako si mislim da bi takvi generatori bili dobri i za Europu. Mislim da je Gibraltarski prolaz idealan što se tiče stalnih jakih struja, tu bi se mogla dobiti masa energije. Idealno je to što je struja stalna pa bi i proizvodnja bila ujednačena i stalna.

 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/SeaGen

 

Prednost Evrope (u odnosu na Japan) je to sto je tehnoloski i ekonomski isplativije sa vjetrenjacama na moru. To se kaze i u samom clanku. Danasnje vjetrenjace idu vec prelaze 15 MW po snazi i parkovi sa preko 1 GW su vec u pogonu. To su vec snage reda velicine nuklearnih elektrana. 

 Slažem se da su vjetroelektrane O.K., ali ove podvodne turbine rade 24sata, 365 dana u godini jer su struje stalne, a vjetroelektrane rade otprilike samo jednu četvrtinu do jedne trećine vremena, kad ima vjetra, koji je uz to i jako promjenjiv.

dolazim odmah - Godot
14 godina
offline
Re: Japanska turbina energiju crpi iz morskih stru

@silvio - naravno da se ne misli na potpunu tranziciju barem još neko vrijeme, ali bitno je da se kreće prema tome. Ne može se (nažalost) samo pucnuti prstima i sa nafte i plina preći na zelenu energiju, ali ovakva tehnologija je jedan od poticaja koji tu tranziciju mogu koliko-toliko ubrzati. I tako, što budemo dalje išli, sve više ćemo automobila puniti elektronima a sve manje benzinom/plinom/dizelom. Za to će trebati 30-40 godina, jer i kada su se pojavili automobili, još su zajedno s njima godinama i konji vukli razna kola, ali svake godine sve manje. Tako će biti i sa ICE mašinama.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2022 20:20 (učo).
2 godine
protjeran
offline
Re: Japanska turbina energiju crpi iz morskih stru
Evo Emkura jedva čeka da umjesto dizla u svoj kamion toči elektrone.
Potpuna zamjenama svih vozila - a-a.
Al dok ne budu forsirali da dvokotači idu na elektrone, dobro je 😁
12 godina
offline
Re: Japanska turbina energiju crpi iz morskih stru
silvio3105 kaže...
Evo Emkura jedva čeka da umjesto dizla u svoj kamion toči elektrone.
Potpuna zamjenama svih vozila - a-a.
Al dok ne budu forsirali da dvokotači idu na elektrone, dobro je 😁

Cini se od 2035 - link

2 godine
protjeran
offline
Re: Japanska turbina energiju crpi iz morskih stru
Bit će ko i s RU naftom. Polovično, ako i toliko. Ai sam članak je zbunjujuć - u naslovu piše auto, u članku vozilo, što nije isto.
15 godina
offline
Re: Japanska turbina energiju crpi iz morskih stru
HCMAA kaže...
putin je napravio medvjeđu uslugu europljanima...

 

"Medvjeđa usluga" je kad ti neko pomaganjem odmogne.

 

S ostalim se slažem

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice