Kako pohraniti ljetnu toplinu da bi se koristila z

poruka: 10
|
čitano: 5.692
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako pohraniti ljetnu toplinu da bi se koristila z".
8 godina
offline
Kako pohraniti ljetnu toplinu da bi se koristila z

Kako?

 

nikako!

Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako pohraniti ljetnu toplinu da bi se koristila z

Kako sačuvati toplinu za zimu? Zar nismo to masterirali? Čuvanjem u atmosferi putem uzgajanja stakleničkih plinova.

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako pohraniti ljetnu toplinu da bi se koristila z

ono što će problem riješti priije povećanja cijena u travnju - može. ostalo nebitno. uzalud otkrivanje tople vode ako je većina neće imati čime plaćati. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako pohraniti ljetnu toplinu da bi se koristila z

ma bilo je i ono da se stavi granitno kamenje u podrume, pa se ugrijani ljetni zrak pumpa preko njega i zatvori hermetički, izolirano , pa se pušta preko jesen i zime da uzlazno grije kuću (tj. digne temperaturu zraka par stupnjeva)....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Kako pohraniti ljetnu toplinu da bi se koristila z

Zanimljiv princip...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako pohraniti ljetnu toplinu da bi se koristila z

Koliko me pamcenje ne vara ovu smo temu vec jednom potezali i dosli smo do zakljucka da par stupnjeva zbog kojih ce mo kao pasivno spremati negdje toplinsku energiju za zimu se ne isplati jer su troskovi istoga daleko veci od onoga sto ce mo pasivno dobiti ponovo van i upitno za koje vrijeme ce biti isplativost investicije.

 

Primjerice: Moja kuca je gradjena davne 1979 godine i ona po danasnjoj klasifikaciji spada u F ili G kategoriju kada je u pitanju energetska ucinkovitost te da bi ista dosla u B ili C u nju valja ulupati kamenu vunu sa fasadom, posto koristi plinsko grijanje u zimi to treba spojiti sa klimatizacijom pa valja vani postaviti klimatizaciju ali isto povezati sa plinskim grijanjem i umjesto klasicnih radijatora postaviti fenkoolere a na krov staviti solarnu elektranu od 3kWh koja ce preko ljeta kompenzirati rad klima uređaja u bla bla truc kenj ser.

 

Dakle investicija koja kosta cca. brat bratu 70k kuna a (i to sam jos malo rekao) a od toga drzava daje poticaje samo na solarnu elektranu a ostalo sam moram financirat ili dobit za to sve bijednih 17 - 20k kuna, bez fasade i kamene vune te svega jos extra pride radova na krovistu da to bude u energetskom razredu B.

 

Solucija B da pustim tako za moga zivota kako je i za te novce pola godine odem ziviti na Maldive ili neki od grckih otoka a onaj tko ce bastinit kucu poslije supruge i mene neka radi sto god hoce.

veni vidi didici
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.3.2022 12:10 (dagoberhr).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Kako pohraniti ljetnu toplinu da bi se koristi
Ovisi kako se kome isplati. Nemaju svi kuće F energetskog razreda.
14 godina
offline
Re: Kako pohraniti ljetnu toplinu da bi se koristi
Gallu kaže...
Ovisi kako se kome isplati. Nemaju svi kuće F energetskog razreda.

 

Imas pravo jer postoje kuce koje su gradjene puno kasnije no  ja sam uzeo segment iz gradnje do rata kada je ista bila po tadasnjim standardima, naravno da se poslije '95 ili 2000 mjenjaju standardi te se u gradnji zasigurno primjenjuju sasvim drugi materijali i sami standardi nego u vrijeme'80-ih ili '90-ih godina.

veni vidi didici
14 godina
offline
Kako pohraniti ljetnu toplinu da bi se koristila z

Kako pohraniti zimsku hladnoću da bi se ljeti koristila za hlađenje?

https://presearch.org/signup?rid=3665639
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kako pohraniti ljetnu toplinu da bi se koristi
Dagoberhr:

Pretjeruješ. Fasada, stolarija, izolacija potkrovlja ako je izvedivo. Prepolovit ćeš teoškove grijanja a s novim cijenama plina otplatit ćeš investiciju za manje od 10 godina. To je solidan povrat
Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice