Biogoriva na bazi usjeva nisu rješenje; ona su već

poruka: 46
|
čitano: 11.803
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Biogoriva na bazi usjeva nisu rješenje; ona su već".
3 godine
offline
Re: Biogoriva na bazi usjeva nisu rješenje; ona su
I najrazvijenije zemlje svijeta imaju porast populacije.
12 godina
offline
Re: Biogoriva na bazi usjeva nisu rješenje; ona su
Feudalac kaže...
Ante_etna:

Možda i nije tako apsurdno - veća ekonomija podrazumijrva korištenje svih resursa pa tako i žena. Žene koje rade ne mogu imati isti broj djwce kao one koje ne rade, iz više razloga. na taj način sistem sam sebe dovodi do ravnoteže.

Ne znam baš koliko se dovodi do ravnoteže kad moraju uvoziti radnu snagu, kuka se o mirovinskim fondovima, a žene nemaju manje djece zbog radnih obaveza nego se drugačije živi i promijenjene su životne navike.

 

Gallu kaže...
I najrazvijenije zemlje svijeta imaju porast populacije.

Točno, zato jer iz cijelog svijeta migriraju njima, a ne zato što Švabica rađa tri, četiri komada. Njemačkoj je 2015. u mjesec dana porastao broj ljudi za milijun i nešto.

14 godina
online
Biogoriva na bazi usjeva nisu rješenje; ona su već

eh a u Americi bar 25% porodica (OK govorim lokalno za fly-over-states) ima 4 i više djece...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Biogoriva na bazi usjeva nisu rješenje; ona su
Ante_etna:

Ravnoteža u odnosu na ekosustav. Nitko ništa ne mora, to je nečija politička odluka. Ta odluka rezultira plaćom u McDonaldsu/Walmartu koja je ispod granice siromaštva. Nije baš ni da si prosječan inženjer u Silicijskoj dolini može priuštiti vlastitu kuću
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.2.2022 10:14 (Feudalac).
8 godina
offline
Re: Biogoriva na bazi usjeva nisu rješenje; ona su
Stric_Jura:

Lokalno ovo ili ono, kao nacija, Ameri su u banani. 1,6 djece po ženi, mi smo na 1,5, Slovenija 1,6. Za održavanje populacije nepromijenjenom, treba biti 2,1.

Dakle, odumiremo svi osim Afrike
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.2.2022 10:25 (Feudalac).
3 godine
offline
Re: Biogoriva na bazi usjeva nisu rješenje; ona su
Ne. Imaju pozitivan prirodni prirast. Ne govorim o imigracijama.
16 godina
moderator
offline
Biogoriva na bazi usjeva nisu rješenje; ona su već

Tema je biogoriva na bazi usjeva - gdje ste vi otišli u demografiju?

 
1 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Biogoriva na bazi usjeva nisu rješenje; ona su

pa svaki mladi Rvat kad dođe do 18.g. oće svoje golf dizlo... bez toga ne ide...

 

više mladih Hrvata, više golfova...

Ju je je? Je ju je!
3 godine
offline
Re: Biogoriva na bazi usjeva nisu rješenje; ona su
Ovisno o vrsti biogoriva neka su štetnija, neka manje štetna za okoliš.
Najviše biogoriva po jedinici površine se može izvući iz algi koje sasvim lijepo uspijevaju u otpadnih vodi.
Ima i kopnenih vrsta biljaka koje daju znatno veću količinu ulja po jedinici površine od ovih opisanih u članku.
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.2.2022 12:34 (Gallu).
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Biogoriva na bazi usjeva nisu rješenje; ona su

Ok, ali budimo istiniti...

 

ne govorimo o 100% biogorivima nego onima koja će možda činiti 30-40% u gorivu široke potrošnje...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.2.2022 11:48 (Stric_Jura).
15 godina
offline
Biogoriva na bazi usjeva nisu rješenje; ona su već

nije li naziv unešto nespretan? i dinosauretinska nafta je biogorivo, kao i ugljen. sve su to u osnovi biljke i živina, samo malo starije (i dublje) od ovoga što sad kemijaju. osim toga, sve može biti "resurs" pa i mi, kad zagusti. soylent green anyone? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.2.2022 12:17 (Ajar).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Biogoriva na bazi usjeva nisu rješenje; ona su

soylent green..

 

Ju je je? Je ju je!
8 godina
offline
Re: Biogoriva na bazi usjeva nisu rješenje; ona su
Gallu:

Biogoriva imaju problem vrlo niske iskoristivosti primljene sunčeve energije što za sobom povlači korištenje toliko velikih površina da ne bi ostalo kopna za bilo koju drugu svrhu. Čak je efikasnije konvertirati fotonaponsku struju u vodik nego uzgajati biljke/alge. Sagorijevanje biogoriva, uzgred, i dalje ispušta fine čestice i druge štetne tvari u zrak
Ja rekoh
3 godine
offline
Re: Biogoriva na bazi usjeva nisu rješenje; ona su
Da, znam. Ali za proizvodnju panela i baterija isto tako treba neka energija i sirovine. Ne može i ne smije cijeli svijet preći na baterije. Nemoguće je. Trebaju postojati i druge tehnologije koje će popuniti trenutne nedostatke baterijske pohrane.
Koliko god da izgaranje obnovljive organske tvari u motorima s unutarnjim izgaranjem proizvodi štetne plinove i čestice, to se ni približno ne može uspoređivati s onim što izlazi iz auspuha dizelaša i benzinaca.
Metan je prilično dobro gorivo što se čistoće ispusta tiče, ali eto nam sada situacije s metanom u svijetu...
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.2.2022 14:40 (Gallu).
14 godina
offline
Biogoriva na bazi usjeva nisu rješenje; ona su već

Ako vas dva mislite repetirat jedan drugome sljedećih 30 postova kao u svim "nuclear" temama, molim da stavite nekakve profilne slike da znamo tko je tko.

 

Molim moderatora da i ovaj post ofarba u plavo. I onom Al Craneu treba poslat naputak, sad ce i on svaki cas.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Biogoriva na bazi usjeva nisu rješenje; ona su
Gallu:

Slažemo se, naravno. Nešto plina u rezervi, nešto nuklearki. Veće povezivanje elektroenergetskih mreža, negdje uvijek sunce sja a negdje vjetar puše. Baterije doista nisu rješenje za sezonske varijacije
Ja rekoh
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice