A1 Hrvatska ima najbržu fiksnu mrežu prema Speedte

poruka: 13
|
čitano: 17.287
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "A1 Hrvatska ima najbržu fiksnu mrežu prema Speedte".
5 godina
offline
A1 Hrvatska ima najbržu fiksnu mrežu prema Speedte

Mislite B-net i Metronet. Vip/A1 je na razini dialupa...karikiram...dual ISDN-a.

 
2 0 hvala 0
4 godine
offline
A1 Hrvatska ima najbržu fiksnu mrežu prema Speedte

Ne kuzim ovo, 
Danas se nude i gigabitne brzine i latencije su puno nize na optici. 

Najveća brzina preuzimanja izmjerena je u A1 mreži – 196 Mbps, a najniža srednja latencija od 11 ms. U testiranju je sudjelovalo više od 441 tisuća korisnika fiksnih usluga.


 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: A1 Hrvatska ima najbržu fiksnu mrežu prema Spe
slitinabakra kaže...

Ne kuzim ovo, 
Danas se nude i gigabitne brzine i latencije su puno nize na optici. 

Najveća brzina preuzimanja izmjerena je u A1 mreži – 196 Mbps, a najniža srednja latencija od 11 ms. U testiranju je sudjelovalo više od 441 tisuća korisnika fiksnih usluga.


 

 To je brzina koju A1 daje preko koaksijalca, tj. kabelski internet. Za razliku od optike, kabelski internet je mnogo rasprostanjeniji u Hrvatkoj pa vjerujem da to utjece i na ukupni prosjek.

7 godina
offline
Re: A1 Hrvatska ima najbržu fiksnu mrežu prema Spe
StonedAssassin kaže...

Mislite B-net i Metronet. Vip/A1 je na razini dialupa...karikiram...dual ISDN-a.

 B-net jest A1. 

12 godina
offline
A1 Hrvatska ima najbržu fiksnu mrežu prema Speedte

U HT-u smo imali brzinu 2.5 - 2.6 mb/s download, a kada smo prešli na A1 brzina je pala na 1.2 mb/s. Pretpostavljam da su ovo samo "gradske" brzine jer u manjim naseljima, po onome što su mi u A1 rekli, HT ne dozvoljava A1 korištenje maksimalnih brzina. Ali barem su računi značajno niži na A1 (sa 650 na 430 kuna mjesečno).

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: A1 Hrvatska ima najbržu fiksnu mrežu prema Spe
StonedAssassin kaže...

Mislite B-net i Metronet. Vip/A1 je na razini dialupa...karikiram...dual ISDN-a.

 Nisi cuo da a1 ima svoju optiku?

5 godina
offline
Re: A1 Hrvatska ima najbržu fiksnu mrežu prema Spe
Čuo sam. Imam ju i ja. Od kompa do audio recievera.
15 godina
offline
A1 Hrvatska ima najbržu fiksnu mrežu prema Speedte

Živim u blizini Rijeke i prije tri godine A1 je razvukao svoju optiku do ulaza u stanove, a od ulaza do rutera je koaksijalac. Brzina mi je 200 mbit/s preko žice i nikad nije pala ispod 185. Provukao kablove do svih soba u kojima su kompovi i prst u uho.

T-scum u isto vrijeme nudi uslugu preko parice i brzinu 20 mbit/s.

Osobno, preporodio sam se nakon raskida s potonjima 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
A1 Hrvatska ima najbržu fiksnu mrežu prema Speedte

Ja sam pred dva mjeseca ulovio na njihovoj stranici da nude 1Gbit makar nema optike na adresi. Dofurali mi novi router, spojio PS5 i skida mali 965Mbit/s. Wifi mi je na mobitelu između 400 i 600. Tri dana kasnije idem provjeriti na njihovu stranicu i piše da je na mojoj adresi dostupna samo 200/20 brzina. 30kn sam nadoplatio skok na 1Gbps. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 Hrvatska ima najbržu fiksnu mrežu prema Spe
gocc01 kaže...

Ja sam pred dva mjeseca ulovio na njihovoj stranici da nude 1Gbit makar nema optike na adresi. Dofurali mi novi router, spojio PS5 i skida mali 965Mbit/s. Wifi mi je na mobitelu između 400 i 600. Tri dana kasnije idem provjeriti na njihovu stranicu i piše da je na mojoj adresi dostupna samo 200/20 brzina. 30kn sam nadoplatio skok na 1Gbps. 

Iz nekog razloga (pretpostavljam nedostatak routera) su povukli gigabitnu opciju sa stranice, ali u cjeniku je i dalje prisutna, te se može dobiti pozivom službi za korisnike. (kabel)

10 godina
neaktivan
offline
Re: A1 Hrvatska ima najbržu fiksnu mrežu prema Spe
TCO 006 kaže...

U HT-u smo imali brzinu 2.5 - 2.6 mb/s download, a kada smo prešli na A1 brzina je pala na 1.2 mb/s. Pretpostavljam da su ovo samo "gradske" brzine jer u manjim naseljima, po onome što su mi u A1 rekli, HT ne dozvoljava A1 korištenje maksimalnih brzina. Ali barem su računi značajno niži na A1 (sa 650 na 430 kuna mjesečno).

 Naravno da je to mjereno u većim mjestima/gradovima gdje je bakar polako u izumiranju...

 

Ovo drugo je glupost veća ....... U ruralnim mjestima je bakar koma jer ga se ne održava + razdaljine od centrala su velike i zato Vam dolazi 2 MB/s .... Ako HT na svojoj parici ima toliko,onda netko drugi koji je u najmu parice i bakra ne može imati više jer osim istog bakra van centrale(voda) postoji još jedan prespoj sa HT ormara na VIP ormara (laički rečeno)....Pustio bi i HT više da ide....... Drugim riječima,u VIPu seru..... Naravno da će pljuvati jedni druge,a u biti su teški monopolisti

3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 Hrvatska ima najbržu fiksnu mrežu prema Spe
TCO 006 kaže...

U HT-u smo imali brzinu 2.5 - 2.6 mb/s download, a kada smo prešli na A1 brzina je pala na 1.2 mb/s. Pretpostavljam da su ovo samo "gradske" brzine jer u manjim naseljima, po onome što su mi u A1 rekli, HT ne dozvoljava A1 korištenje maksimalnih brzina. Ali barem su računi značajno niži na A1 (sa 650 na 430 kuna mjesečno).

 

szagorec kaže...
TCO 006 kaže...

U HT-u smo imali brzinu 2.5 - 2.6 mb/s download, a kada smo prešli na A1 brzina je pala na 1.2 mb/s. Pretpostavljam da su ovo samo "gradske" brzine jer u manjim naseljima, po onome što su mi u A1 rekli, HT ne dozvoljava A1 korištenje maksimalnih brzina. Ali barem su računi značajno niži na A1 (sa 650 na 430 kuna mjesečno).

 Naravno da je to mjereno u većim mjestima/gradovima gdje je bakar polako u izumiranju...

 

Ovo drugo je glupost veća ....... U ruralnim mjestima je bakar koma jer ga se ne održava + razdaljine od centrala su velike i zato Vam dolazi 2 MB/s .... Ako HT na svojoj parici ima toliko,onda netko drugi koji je u najmu parice i bakra ne može imati više jer osim istog bakra van centrale(voda) postoji još jedan prespoj sa HT ormara na VIP ormara (laički rečeno)....Pustio bi i HT više da ide....... Drugim riječima,u VIPu seru..... Naravno da će pljuvati jedni druge,a u biti su teški monopolisti

 

HT ne smije pustiti išta drugačije od onoga što A1 kaže u ovakvim situacijama. Čak i kod smetnji, ako tehničar utvrdi da je potrebno smanjenje profila za bolju stabilnost veze (što ujedno smanjuje i brzinu), prvo se mora poslati zahtjev prema A1 sa svim mjerenjima (sa DSLAM-a i kod korisnika) koji to mora odobriti prije nego što se profil promijeni.

Pogotovo sa otvorenim profilima koji se puštaju svima - HT pušta najveći mogući profil, tzv. otvoreni profil (nisam još vidio situaciju gdje A1 nije automatski odobrio svoje korisnike da se isto prebace na otvorene profile) i brzina ti bude najveća moguća koju ti linija podržava. Naravno to često stvara smetnje (pucanje veze, zamrzavanje IPTV-a, itd.) jer je linija "prenapucana", i tada se najčešće stavljaju sljedeći manji otvoreni profili koji rade na istom principu, ali se drže većeg SNR-a. Naravno, ta promjena na A1 korisnicima opet ne ide bez odobrenja od strane A1, jer HT ne smije puštati ono što A1 ne odobri.

10 godina
neaktivan
offline
Re: A1 Hrvatska ima najbržu fiksnu mrežu prema Spe
Tremmert kaže...
TCO 006 kaže...

U HT-u smo imali brzinu 2.5 - 2.6 mb/s download, a kada smo prešli na A1 brzina je pala na 1.2 mb/s. Pretpostavljam da su ovo samo "gradske" brzine jer u manjim naseljima, po onome što su mi u A1 rekli, HT ne dozvoljava A1 korištenje maksimalnih brzina. Ali barem su računi značajno niži na A1 (sa 650 na 430 kuna mjesečno).

 

szagorec kaže...
TCO 006 kaže...

U HT-u smo imali brzinu 2.5 - 2.6 mb/s download, a kada smo prešli na A1 brzina je pala na 1.2 mb/s. Pretpostavljam da su ovo samo "gradske" brzine jer u manjim naseljima, po onome što su mi u A1 rekli, HT ne dozvoljava A1 korištenje maksimalnih brzina. Ali barem su računi značajno niži na A1 (sa 650 na 430 kuna mjesečno).

 Naravno da je to mjereno u većim mjestima/gradovima gdje je bakar polako u izumiranju...

 

Ovo drugo je glupost veća ....... U ruralnim mjestima je bakar koma jer ga se ne održava + razdaljine od centrala su velike i zato Vam dolazi 2 MB/s .... Ako HT na svojoj parici ima toliko,onda netko drugi koji je u najmu parice i bakra ne može imati više jer osim istog bakra van centrale(voda) postoji još jedan prespoj sa HT ormara na VIP ormara (laički rečeno)....Pustio bi i HT više da ide....... Drugim riječima,u VIPu seru..... Naravno da će pljuvati jedni druge,a u biti su teški monopolisti

 

HT ne smije pustiti išta drugačije od onoga što A1 kaže u ovakvim situacijama. Čak i kod smetnji, ako tehničar utvrdi da je potrebno smanjenje profila za bolju stabilnost veze (što ujedno smanjuje i brzinu), prvo se mora poslati zahtjev prema A1 sa svim mjerenjima (sa DSLAM-a i kod korisnika) koji to mora odobriti prije nego što se profil promijeni.

Pogotovo sa otvorenim profilima koji se puštaju svima - HT pušta najveći mogući profil, tzv. otvoreni profil (nisam još vidio situaciju gdje A1 nije automatski odobrio svoje korisnike da se isto prebace na otvorene profile) i brzina ti bude najveća moguća koju ti linija podržava. Naravno to često stvara smetnje (pucanje veze, zamrzavanje IPTV-a, itd.) jer je linija "prenapucana", i tada se najčešće stavljaju sljedeći manji otvoreni profili koji rade na istom principu, ali se drže većeg SNR-a. Naravno, ta promjena na A1 korisnicima opet ne ide bez odobrenja od strane A1, jer HT ne smije puštati ono što A1 ne odobri.

 U vrijeme dok sam radio u jednoj konkurentskoj kući koju je VIP "asimilirao" MI smo puštali profil,MI smo mijenjali profil i prilagođavali ga stanju parice/linije. Na očitavanjima se vidi gušenje,razdaljina,brzina i prema tome se biraju profili koje smo MI u firmi složili,od gušenja do brzine ...... Nije se javljalo nikakvom HTu ni ništa. Njima se je javljalo ako je bilo problema koji se nisu mogli riješiti tipa,ako je udaljenost od centrale mala,a propusnost premala udaljenosti i sl. Naravno,HT je,da si radi posao,znao u centrali odspojiti međuvezu između njihovog i našeg "ormara" i taj dio se prijavljivao HTu jer se po njihovoj opremi dirati ne smije. Naravno,slale su se i prijave HAKOMu ako je sve bilo preučestalo ili ako se neki kvar dugo rješavao. 

 

Dakle,mi smo samo mijenjali svoje profile i brzine(HT daje paricu preko koje mi imamo prespoj na naš "ormar" i signal dalje prema bakru i korisniku i gdje mi dalje stavljamo svoje profile i puštamo signal,ne HT),a nerijetko smo i čistili bakrene linije u ormarićima i sl samo kako bi se čim prijekvar otklonio jer X puta je problem bila tipična oksidacija. Dakle,naš korisnik nama prijavljuje kvar,mi izlazimo na teren i rješavamo skoro sve šta se riješiti može. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.2.2022 18:45 (szagorec).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice