Teleskop Webb rastvorio suncobran, na redu je seku

poruka: 8
|
čitano: 7.249
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Teleskop Webb rastvorio suncobran, na redu je seku".
15 godina
offline
Teleskop Webb rastvorio suncobran, na redu je seku

svemire, nadam se da ti je u najmanju ruku neugodno. 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
Teleskop Webb rastvorio suncobran, na redu je seku

Ovo je bez svake sumnje jedan od najuzbudljivijih trenutaka proteklih godina. Vjerujem da će biti sve OK do L2 parkinga i da će povijest biti ispisana za 15-ak dana.

 

 

A sada se vraćam čitanju astrofizike za ljude u žurbi.

 

 

 

L.P.!

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Teleskop Webb rastvorio suncobran, na redu je
Btw sekundarno zrcalo je uspjesno rasklopljeno
 
1 0 hvala 2
14 godina
offline
Teleskop Webb rastvorio suncobran, na redu je seku

Super dobro da sve ide po planu. Ali, ako se sjetite najava JWST-a, da je sve išlo po planu koji je onda bio napravljen, mi bi sada zapravo svjedočili završetku rada JWST-a a ne tek njegovom  (još uvijek, ne daj Bože mogućem otkazivanju) početku rada, s obzirom da je trebao biti lansiran prije 10 godina, sa životnim vijekom 5-10 godina. Zanima me, koliko je to utjecalo na konfiguraciju instrumenata koji su ugrađeni u njega, jesu li oni poboljšani u odnosu na prvobitnu varijantu (nova, bolja tehnologija i tako to), a s obzirom na golemu cijenu teleskopa od 10 G$. U svakom slučaju, dobre vijesti i neka tako i nastavi

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Teleskop Webb rastvorio suncobran, na redu je
Ima li taj James kakvu kamericu sa suprotne strane, da nam uslika i otkloni dvojbe da li je Zemlja ravna ili kuglasta, naravno pitam za prijatelja?
Hitrec
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Teleskop Webb rastvorio suncobran, na redu je
najdix kaže...
Ima li taj James kakvu kamericu sa suprotne strane, da nam uslika i otkloni dvojbe da li je Zemlja ravna ili kuglasta, naravno pitam za prijatelja?

 Koliko znam nema ali se zemlja mogla vidjeti u pozadini prilikom odvajanja JWST od raketnog modula koji ima kameru, u videu lajva prilikom lansiranja.

 

Negdje oko sat i pedeset videa se točno vidi kako je zemlja ravna te dijelovi kornjačinog oklopa na kojoj stoji, ogromna zelena želva koja gricka led sa antarktika.

Re: Teleskop Webb rastvorio suncobran, na redu je
najdix kaže...
Ima li taj James kakvu kamericu sa suprotne strane, da nam uslika i otkloni dvojbe da li je Zemlja ravna ili kuglasta, naravno pitam za prijatelja?

 

U svemiru je vrlo hladno, -200 stupnjeva i niže, i vrlo je mračno bez puno svjetlosti. Nema te kamere koja može funkcionirati u tim uvjetima.

 

2 godine
offline
Re: Teleskop Webb rastvorio suncobran, na redu je
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
najdix kaže...
Ima li taj James kakvu kamericu sa suprotne strane, da nam uslika i otkloni dvojbe da li je Zemlja ravna ili kuglasta, naravno pitam za prijatelja?

 

U svemiru je vrlo hladno, -200 stupnjeva i niže, i vrlo je mračno bez puno svjetlosti. Nema te kamere koja može funkcionirati u tim uvjetima.

 

 U svemiru uopće nije mračno, pogotovo pored sunca a pričamo o onim dijelovima pored sunca, ukoliko nisi u sjeni nekog objekta sve je osunčano, svijetlo i vruće, pogotovo na tako kratkim razdaljinama od sunca kao što je mjesec ili l2, u sjenama je hladno.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice