SD kartica u sendviču: FBI uhitio inženjera iz Mor

poruka: 16
|
čitano: 4.994
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SD kartica u sendviču: FBI uhitio inženjera iz Mor".
7 godina
offline
SD kartica u sendviču: FBI uhitio inženjera iz Mor

Naletio sam davno na jednu izreku za koju mislim da savrseno odgovara temi:

Play stupid games win stupid prizes. 

iako, barem nije isao odavati ikakve tajne koje bi stajale ljude glave kao sto je to bio slucaj za vrijeme hladnog rata. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SD kartica u sendviču: FBI uhitio inženjera iz
Prica mi je suluda...prodo je nacrte nuklearke za nekoliko tisuca dolara?!? otvaro proton mailove, monero adrese,nalazio se sa 'spijunima' druge drzave, kombinacije, paranoje, naplatio bi par tisuca dolara samo taj stres bez da ista dam...
 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
SD kartica u sendviču: FBI uhitio inženjera iz Mor

Zvuči ko reklama za onu seriju "The Americans"

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
SD kartica u sendviču: FBI uhitio inženjera iz Mor

Priča je suluda, ali ne zbog količine novca, nego  zbog toga što je jedina "strana sila" u čitavom slučaju bio isključivo FBI koji je namjestio čitav slučaj.

Dakle, nije uhvaćen špijun koji je prodavao tajne "stanoj sili", niti je pokušao prodati "stranoj sili", niti je kontaktirao "stranu silu", nego je FBI odlučio namamiti čovjeka koji dotad nije imao nikakvih osuda protiv sebe i to im je na kraju uspjelo.

 

Na kraju lokalni šef operacije koji je to organizirao avansira u službi, FBI podeblja svoju statistiku "hvatanja špijuna", a sve je Potemkinovo selo. Do sada su na istu foru hvatali islamističke i desničarske "ekstremiste" na taj način da bi agent-provokator i zamislio cijelu operaciju, i našao sredstva za nju (lovu i eksploziv), a na kraju bi nastradali ekipa graničnog IQ-a koja se na to uhvatila, a kojoj ništa od toga ne bi palo na pamet da im u džamiji ili krčmi nije prišao agent i započeo čitavu "zavjeru" koju onda sam i "otkrije".

 

Postoji priča u svemu ovome, ali to nije priča o špijunaži nego manipuliranju sistemom da bi se administrativno napredovalo i napuhivali statistički izvještaji.

 

 

 

This space for rent!
 
18 1 hvala 7
13 godina
offline
SD kartica u sendviču: FBI uhitio inženjera iz Mor

"Prilika čini lopova!"  Pa ako se onda osigurati da se to ne događa ? Središ par možda manje bitnih (tko zna možda nije bio u pravoj stranci, odnosno nije imao podobne javne komentare), kako ostali ne bi pali u napast kad i sami dobiju takvu poruku, štoviše da ju odmah prijave nadređenima, jer možda je FBI, a ti nisi prijavio moguću prijetnju. 

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SD kartica u sendviču: FBI uhitio inženjera iz
Drago kaže...

Priča je suluda, ali ne zbog količine novca, nego  zbog toga što je jedina "strana sila" u čitavom slučaju bio isključivo FBI koji je namjestio čitav slučaj.

 

Postoji priča u svemu ovome, ali to nije priča o špijunaži nego manipuliranju sistemom da bi se administrativno napredovalo i napuhivali statistički izvještaji.

 Hah, baš sam sinoć naletio na sličnu priču.

 

https://www.huffpost.com/entry/justin-coffman-trump-justice-department-dunavant_n_5f972154c5b6b74d85f37700

 

Lik se u promo-slikama za bend, fotografirao sa bocama vode i octa koje su kakti bile Molotovljevi kokteli, da bi mu upali u kuću i našli nešto trave.

 

Naslovnice?

Madison County Man Charged in Both Federal and State Courts for Unlawful Possession of Firearms and Possession of a Hoax Device During Civil Unrest

https://www.justice.gov/usao-wdtn/pr/madison-county-man-charged-both-federal-and-state-courts-unlawful-possession-firearms

 

U.S. Attorney D. Michael Dunavant said: "Prohibited persons in possession of firearms such as unlawful users of illegal narcotics are always a public safety concern, but especially so when multiple weapons are recovered during a potentially volatile situation, such as civil unrest. We take all threats against law enforcement very seriously, and I commend the outstanding investigative work of our federal and local law enforcement partners in quickly responding to remove firearms and potentially dangerous devices from this offender."

Madison County District Attorney General Jody Pickens said: "I applaud the work of law enforcement in the investigation of this matter. It stands as a great example of cooperation between state and federal law enforcement."

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: SD kartica u sendviču: FBI uhitio inženjera iz
Drago kaže...

Priča je suluda, ali ne zbog količine novca, nego  zbog toga što je jedina "strana sila" u čitavom slučaju bio isključivo FBI koji je namjestio čitav slučaj.

Dakle, nije uhvaćen špijun koji je prodavao tajne "stanoj sili", niti je pokušao prodati "stranoj sili", niti je kontaktirao "stranu silu", nego je FBI odlučio namamiti čovjeka koji dotad nije imao nikakvih osuda protiv sebe i to im je na kraju uspjelo.

 

Na kraju lokalni šef operacije koji je to organizirao avansira u službi, FBI podeblja svoju statistiku "hvatanja špijuna", a sve je Potemkinovo selo. Do sada su na istu foru hvatali islamističke i desničarske "ekstremiste" na taj način da bi agent-provokator i zamislio cijelu operaciju, i našao sredstva za nju (lovu i eksploziv), a na kraju bi nastradali ekipa graničnog IQ-a koja se na to uhvatila, a kojoj ništa od toga ne bi palo na pamet da im u džamiji ili krčmi nije prišao agent i započeo čitavu "zavjeru" koju onda sam i "otkrije".

 

Postoji priča u svemu ovome, ali to nije priča o špijunaži nego manipuliranju sistemom da bi se administrativno napredovalo i napuhivali statistički izvještaji.

 

 

 

Ah, nije vjeran domovini. Vjeran je novcu. Pare, pare mi dajte!

 

To je bio test. Zbog toga neka udvostruče kaznu.

 

EDIT: Šalim se. Čak mi ga je žao. Ipak, krivo je postupio i određenu kaznu mora dobiti. Ako je priča uopće istinita...

16 godina
offline
Re: SD kartica u sendviču: FBI uhitio inženjera iz
Iznosi koji se spominju u članku su presmiješni. Možda se HR nije znao riješiti čovjeka drugačije 😂
 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: SD kartica u sendviču: FBI uhitio inženjera iz
wyks kaže...

 Hah, baš sam sinoć naletio na sličnu priču.

 

https://www.huffpost.com/entry/justin-coffman-trump-justice-department-dunavant_n_5f972154c5b6b74d85f37700

 

Lik se u promo-slikama za bend, fotografirao sa bocama vode i octa koje su kakti bile Molotovljevi kokteli, da bi mu upali u kuću i našli nešto trave.

 

 

Ne, ovo je gore, ne radi se o tome kako novinari ništa ne kuže, nego kako FBI sam svjesno izmišlja i priprema "teroriste" da bi ih onda uhapsio prije "napada" koji su oni sami isplanirali:

https://theintercept.com/2015/03/16/howthefbicreatedaterrorist/

"Osmakac was the target of an elaborately orchestrated FBI sting that involved a paid informant, as well as FBI agents and support staff working on the setup for more than three months. The FBI provided all of the weapons seen in Osmakac’s martyrdom video. The bureau also gave Osmakac the car bomb he allegedly planned to detonate, and even money for a taxi so he could get to where the FBI needed him to go. Osmakac was a deeply disturbed young man, according to several of the psychiatrists and psychologists who examined him before trial. He became a “terrorist” only after the FBI provided the means, opportunity and final prodding necessary to make him one."

Našli retardiranog siromaška, izmanipulirali ga u snimanje videa, prikazali sve kao veličanstvenu operaciju iako su i sami znali (i slučajno snimili i sami sebe kako to govore) da je sve to bulšit.

"At least in Osmakac’s case, FBI agents seem to agree with that criticism, though they never intended for that admission to become public. In the Osmakac sting, the undercover FBI agent went by the pseudonym “Amir Jones.” He’s the guy behind the camera in Osmakac’s martyrdom video. Amir, posing as a dealer who could provide weapons, wore a hidden recording device throughout the sting.

The device picked up conversations, including, apparently, back at the FBI’s Tampa Field Office, a gated compound beneath the flight path of Tampa International Airport, among agents and employees who assumed their words were private and protected. These unintentional recordings offer an exclusive look inside an FBI counterterrorism sting, and suggest that, even in the eyes of the FBI agents involved, these sting targets aren’t always the threatening figures they are made out to be."

Ako ti se da pročitaj tekst, dulji je, ali je zanimljiv jer se isto ponovilo ove godine, samo ovoga puta u glavnoj ulozi "desničarska milicija", odnosno neki bijeli pijanci koje je isto tako FBI organizirao da otmu guvernerku i onda "u zadnji tren osujetili otmicu" koju su sami organizirali da imaju koga uhvatiti:

https://thehill.com/hilltv/rising/564412-intercept-reporter-compares-fbi-involvement-in-whitmer-plot-to-sting-operations

 

This space for rent!
14 godina
offline
SD kartica u sendviču: FBI uhitio inženjera iz Mor

Što bi bilo da su prodali fake podatke? Da li bi morali vratiti novce FBI-ju

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
SD kartica u sendviču: FBI uhitio inženjera iz Mor

Ima operacija Net nanny, koja je kritizirana upravo zbog toga što agenti navlače "sumnjivce", a tek kasnije se ispostavi  da je navlakuša kao maloljetna. U članku ima tijek nekih razgovora : https://www.nytimes.com/2020/08/26/magazine/sex-offender-operation-net-nanny.html

 

Neki se tako hodinama povlače po sudovima s optužbama za pedofiliju s nategnutim optužbama. Dok istovremeno vjerojatnk pravi pedofili neometano operiraju.

 

Eh da, ima i ovaj lik: https://www.vice.com/en/article/bvxev5/inside-a-massive-anti-trafficking-charitys-blundering-overseas-missions?utm_source=pocket&utm_medium=email&utm_campaign=pockethits

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SD kartica u sendviču: FBI uhitio inženjera iz
Drago kaže...

Ne, ovo je gore, ne radi se o tome kako novinari ništa ne kuže, nego kako FBI sam svjesno izmišlja i priprema "teroriste" da bi ih onda uhapsio prije "napada" koji su oni sami isplanirali:

 Pa jesi lud, da loviš prave teroriste moš poginit!?

 

Gore je jer je, iako to rade od osnutka, sada vjerojatno najlakše provesti takve operacije poradi lakše profilizacije takvih žalosnih individua, koje se same "prijave" na listu preko FB postova. Nedostatak je da i više ljudi propituje, al koga briga jelte.

Eto onaj CEO[sic] Proud Boysa je bio FBI/police štakor, pa je mjesecima gostovao po svim Tjub kanalima koji se jelte "ne daju cenzurirati od strane vlasti i svaki razgovor je bitan u marketplace of ideas".

 

Sjećam se da sam davno u Playboyu(mislim? ili je bio Rolling Stone, ne znam) pročitao kako je od 60-80% droge po USA u biti DEA operacija, i da su se masu puta poklali međusobno - jer eto, igranje dabl ejđenta nije za svakog.

Evo nešto slično:

https://world.time.com/2014/01/14/dea-boosted-mexican-drug-cartel/

 

(Ima i malo bliža anegdota kad je DEA otvorila FB račun u ime neke rendom žene koju su uhitili zbog narkotika, pa preko tog računa kontaktirali "hot dileri in your area". Nagodba od 134 000$ :) )

 

(A i precjednik im je odgovoran za promjenu iz linearnog u eksponencijalni graf zatvaranja radi "pušenja drogi u mojem ćudorednom nejborhudu", pa se nažalost ne treba čuditi da je 99% domaćeg "prometa" agencija izmišljeno da opravdaju milijarde koje preljevaju iz vojnih buđeta. Malo MLK, malo hipici, malo inner city hoodlums, eto sad Antifa i white supremacisti.

Ili kako je rekao onaj šerif iz Alabame, što će čuvarima nacionalnih parkova 1.7 milijardi dolara vrijedna vojna oprema - pa kako da se obranim od seljana koji imaju .50cal Browning montiran na pikap čruk.)

 

Mislim da je u duhu američkog načina života u biti ovo sasvim okej, ako ti život ne ponudi limunadu (obojane strance), pickup yourself by the bootstrap i pronađi ih. Sreća ne čeka one koje klamaju papirologiju. Sreća čeka one koji su je spremni samostalno izmisliti naći!

------

 

Al sad za ozbiljno, nakaradno je i jedno i drugo. Dok FBI/CIA/NSA nikad i nisu zamišljene kao išta osim Gestapa bez brčića, nije baš ni da društvo treba situacije u kojima se čudaci u havajskim košuljama skupljaju sa naoružanjem jačim od bojne Rade Šerbedžije u nekom od njegovih "ruski general" uloga. Iako, opet, po slučaju onog ponosnog dječaka koji je doušnik duboke države, pitaj boga koliko je tih grupica osnovala sama država.

Jel ljudima još uvijek malo zatitra neugoda kad se Keleminac postrojava po Zrinjevcu ili smo i to normalizirali?

 

U americi je sve moguće pa da i NRA podrži zabranu open-carry oružja, jelte, mjerilo je da boja kože nosioca bude suprotna od boje oružja.

 

Ne znam jesi li gledao Burn After Reading, ali mislim da završna scena u filmu dobro prikazuje reakciju nakon što čitaš "izabrana djela američkog pravosuđa". [spoilers]

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
8 godina
offline
Re: SD kartica u sendviču: FBI uhitio inženjera iz

+1 

Ova zadnja scena sa Schillingerom je nekaj ponajbolje kaj je kinematografija ponudila - u povijesti valjda 

 

Kruha i igala...
14 godina
offline
SD kartica u sendviču: FBI uhitio inženjera iz Mor

ovi ti namjeste zvrčku i ako zagrizeš doviđenja a mi se žalimo i hoćemo revoluciju dići kad prometna policija nezakonito skrije uređaj za mjerenje brzine iza drveta. 😀

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
SD kartica u sendviču: FBI uhitio inženjera iz Mor

sd kartica?! u pola sendviča?! stranci (kanađani? mehikanci?)?! tu zbilja nešto ne štima. uobičajeno je izravno mailom poslati .zip i to domaćima. i pojesti sendvič. ovo značajno odstupa od dobre (i uvriježene) špijunske prakse i narušava proceduru te zbog toga zaslužuje kaznu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.10.2021 16:27 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
SD kartica u sendviču: FBI uhitio inženjera iz Mor

Kad već objavljujemo(o) linkove o zločinima onih koji zločine sprječavaju, spomenimo da u USA age is just a number.

 

https://www.propublica.org/article/black-children-were-jailed-for-a-crime-that-doesnt-exist

 

Chrystal Templeton, the police officer investigating the video, wanted to arrest every kid who watched the fight and “get them all in front” of Davenport, she would say later during an internal police investigation.

Templeton thought an appropriate charge might be conspiracy to commit assault.

 

Je li video u pitanju live prijenos nekog Breviika juniora, kojemu su spomenuta djeca osnovala Fan Club i planirala daljne zločine?

Jesu li djeca planirala ukrasti Deklaraciju Nezavisnosti?

 

Nope, potukla se nekolicina balavaca, neko je snimio, pa je "lokalna luđakinja koju je dragi bogo poslo na misiju da uvodi ćudorednog pravog američkog bogobojaznog reda" poslala kontingent policije oboružan oružjem koje je do jučer oglašavalo fajrunt po afganistanskim vjenčanjima, te su isti usred nastave istgrli kolaž papir iz ruku djevojčica i potrpala ih u maricu, naravno na istražni pritvor dok se ne odluči je li zločin za stolicu il doživotnu ćuzu u Atticu/Sing Sing.

Škare za kolaž papir koje imaju tupe vrhove i sigurnosnu kopču zadržali su kao Unlawful Possession of Firearms and Possession of a Hoax Device During Civil Unrest.

 

Naravno America ne bi bila amerika da djeca u pitanju nisu bila crna, pa eto imamo i to... Better start young!

I tako, roditelji će vjerojatno tužit (osim ako im država ne dodjeli odvjetnika koji je licencu dobio kolaž papirom - I'R Laywr), dobit neku sitnu paru koju će distrikt skupiti tako da će skinut nečiju baku sa dijalize, a ove dvije božije poslanice će kod Tuckera branit "krv i načela hrvatskog američkog bitka", gostovat kao govornici na TPUSA, bit benirani sa koledža, paradirat po Tjubu i braniti se od cenzure duboke države, govorit da je Fauci uzrokovao pandemiju juvenile nasilja cjepivima: '92 - SIDA+LA Riots, '21. COVID+Murfreesboro, Tennessee - koincedence I think not!

Tamo će neki liberal na Tviču slavit jer ova nije cjepljena pa da su je kikali iz aviona i na respiratoru je i crkla na kraju i dobila HermanCain award na redditu i tako to. Amerika.

 

EDIT: Jordan Peterson će reć da bi se sve izbjeglo da su djeca pročitala njegove dvije knjige i da su pospremila krevet.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.10.2021 19:45 (wyks).
Moj PC  
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice