Visoke load temp. na phenom II X4 955 BE

poruka: 60
|
čitano: 7.142
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Kupnja novog coolera za AMD 955 X4 BlackEditio

E za RAM-e je već gusto ali to nema veze sa kućištem.

14 godina
offline
Visoke load temp. na phenom II X4 955 BE

Ovi rami ce ti bit taman ,glavno da su isti tip i brzina . Daj ispuni rubriku Moj PC !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Visoke load temp. na phenom II X4 955 BE

Decki, stvarno ste najbolji. Hvala vam. Samo bi još htio da mi predložite koja dva FAN-a staviti. Gore ide 120mm-ski fan i dolje ide za hlađenje HDD-a. Predložite mi koje da stavim tu - cijena do 120kn :) i kako kojeg okrenuti (ispuh i upuh) 

:)))

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Visoke load temp. na phenom II X4 955 BE

Scythe Slip Stream . Ovog ispred HDD stavi da puse unutra, a ovoga gore stavi da ispuhuje zrak van iz kucista. BTW za zahvaliti imas gumb HVALA !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Visoke load temp. na phenom II X4 955 BE
Haf932 kaže...

Scythe Slip Stream . Ovog ispred HDD stavi da puse unutra, a ovoga gore stavi da ispuhuje zrak van iz kucista. BTW za zahvaliti imas gumb HVALA !

Kaj da kupim dva Scythe Slip Stream-a? Hmmm.. Neš skuplje? Pa kaj nije npr.  COOLERMASTER BLADE MASTER ili ARCTIC-COOLING F12 Pro TC bolji? Ili možda SCYTHE Kama Flow2, 120mm, 1400 okr/min?


12 godina
neaktivan
offline
Re: Visoke load temp. na phenom II X4 955 BE
Haf932 kaže...

Scythe Slip Stream . Ovog ispred HDD stavi da puse unutra, a ovoga gore stavi da ispuhuje zrak van iz kucista. BTW za zahvaliti imas gumb HVALA !

I ja nemam kod HDD-a i gore FAN. Gore imam jednog TT-ovog blue 200mm fana.

Znaci nove da metnem : HDD FAN -> puse unutra (<) , novi gornji 120mm-ski - puse van (^)

 

edit : ovom TT-ovom nemogu mijenjat brzinu.. hmm... vidim žica od njega ide ide i nestane. ustvari spoji se s nekom.. neznam tocno kojom.. a ovaj sa strane je spojen u PWR_FAN - to je dobro? A ove nove da spojim u SYS_FAN 1 i SYS_FAN 2?

cooler sa strane cooler sa strane
cooler (200mm) gore cooler (200mm) gore
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2011 21:27 (inwin).
14 godina
offline
Re: Visoke load temp. na phenom II X4 955 BE
inwin kaže...

edit : ovom TT-ovom nemogu mijenjat brzinu.. hmm... vidim žica od njega ide ide i nestane. ustvari spoji se s nekom.. neznam tocno kojom.. a ovaj sa strane je spojen u PWR_FAN - to je dobro? A ove nove da spojim u SYS_FAN 1 i SYS_FAN 2?

Da , ako su slobodni spoji ih tamo !Inace ja svoje ventove kontroliram preko Scythe Kama Meter-a !

Music As A Weapon !!
13 godina
online
Visoke load temp. na phenom II X4 955 BE

@inwin

 

Mislim kako ti je najpametnije kupiti 2x120mm i postaviti ih tako da vuku zrak od napred i jednog na bočnu stranicu jer ti grafička bude zahvalna na tome.

Onaj gore 120mm mislim kako ti nije neophodan jer 200mm je dovoljno za izbacivanje toplog zraka.

Još samo jedna sitnica čim više ventova razina buke se pojačava.

Bdw razmisli ako kupuješ nove ventove naravno, imaš ih u ljepoj plavoj boji i odmah dodaš lagani modding kučištu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Visoke load temp. na phenom II X4 955 BE
Tiby kaže...

@inwin

 

Mislim kako ti je najpametnije kupiti 2x120mm i postaviti ih tako da vuku zrak od napred i jednog na bočnu stranicu jer ti grafička bude zahvalna na tome.

Onaj gore 120mm mislim kako ti nije neophodan jer 200mm je dovoljno za izbacivanje toplog zraka.

Još samo jedna sitnica čim više ventova razina buke se pojačava.

Bdw razmisli ako kupuješ nove ventove naravno, imaš ih u ljepoj plavoj boji i odmah dodaš lagani modding kučištu.

Mislim da mi ne treba na bočnoj stranici jer mi je grafa hladna ko led stalno, a cooler grafe je samo na 38%.

Mislim da bi bilo bolje da si gore metnem jednog 120mm-skog (blue led) te napred isto 120mm-skog blue led, što misliš? 

I daj mi recite kojeg da si kupim, i da si kupim ista, jel tak? I da oba dva rade na 1300-1500 rpm?

14 godina
offline
Visoke load temp. na phenom II X4 955 BE

Ja bi ostavio ovog gore od 200mm i stavio naprijed jednog 120mm plavog !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Visoke load temp. na phenom II X4 955 BE
Haf932 kaže...

Ja bi ostavio ovog gore od 200mm i stavio naprijed jednog 120mm plavog !

Bas sam tog gledal. E i jos takvog jednog gore?

14 godina
offline
Visoke load temp. na phenom II X4 955 BE

Dali ga mislis stavit umjesto ovog 200mm ili kraj toga ?

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Visoke load temp. na phenom II X4 955 BE

I da kad smo vec tu.. Hladnjak za RAM-ove.. S tim da ce ih bit 4 (sva 4 utora puna) možda bi bilo dobro hladnjak : G.SKILL Turbulence II FTB-3500C5-D (click) ili Kingston HyperX (KHX-FAN) Memory Cooler?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Visoke load temp. na phenom II X4 955 BE
Haf932 kaže...

Dali ga mislis stavit umjesto ovog 200mm ili kraj toga ?

Pa kraj njega. Nebi ja mical ovog :) hehe

13 godina
online
Visoke load temp. na phenom II X4 955 BE

Kao što ti je @haf932 rekao prednji koji upuhuje i sve 5.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Visoke load temp. na phenom II X4 955 BE
Tiby kaže...

Kao što ti je @haf932 rekao prednji koji upuhuje i sve 5.

Dobro. To je to, gore ne? ok :)

Što mislite na RAM Cooler?

14 godina
offline
Visoke load temp. na phenom II X4 955 BE

Mislim da bi se ovaj G.Skill s plavim led ventovima odlicno ukomponirao posto na kucistu imas led plave ventove !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Visoke load temp. na phenom II X4 955 BE
inwin kaže...
Tiby kaže...

Kao što ti je @haf932 rekao prednji koji upuhuje i sve 5.

Dobro. To je to, gore ne? ok :)

Što mislite na RAM Cooler?

  Ako ne misliš cockati memoriju to je nepotrebno, memorije na stock postavkama se ne griju jako.

Eto vidiš zato je potreban dobar "propuh" u kućištu jer se onda hlade sve komponente pa čak i ramovi barem malo.

Osobno mislim kako je to nepotrebno naravno ako nisi advanced user.{#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Visoke load temp. na phenom II X4 955 BE
Tiby kaže...
inwin kaže...
Tiby kaže...

Kao što ti je @haf932 rekao prednji koji upuhuje i sve 5.

Dobro. To je to, gore ne? ok :)

Što mislite na RAM Cooler?

  Ako ne misliš cockati memoriju to je nepotrebno, memorije na stock postavkama se ne griju jako.

Eto vidiš zato je potreban dobar "propuh" u kućištu jer se onda hlade sve komponente pa čak i ramovi barem malo.

Osobno mislim kako je to nepotrebno naravno ako nisi advanced user.{#}

E sad... Ovi glupi ADATA-ovci nejdu više od 1600mhz u BIOS-u :( te ja te ramove nisam htio al su mi ih stavili isto kao i kučište :( Inače, kučište bi bilo CM Advanced 2 Lite.. A ovi G.Skillovci idu na?

Baš mi je žal kaj nisu G.Skillovci na Qualified Motherboards List za moju matičnu

14 godina
offline
Visoke load temp. na phenom II X4 955 BE

Mislim da nejdu,jer se nemaju gdje zakačiti na ramima.

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Visoke load temp. na phenom II X4 955 BE

Ništa. To je to. CPU COOLER, RAMOVI te 1xFAN naprijed. Hvala puno.

Sljedeće se kupuje > :

 

1xMemorija PC-12800, 4 GB, G.SKILL Ripjaws X series, F3-12800CL9D-4GBXL, DDR3 1600MHz, kit 2x2GB

 

1xCooler ZALMAN CNPS11X Extreme

 

1xVentilator COOLERMASTER 120mm, plavi LED, 21db, R4-BCBR-12FB-R1

= 777kn

 

Ja to neću kupiti odmah sada. Za par mjeseci te će onda to sigurno pojeftiniti.

 

Hvala vam puno! Najbolji ste.!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Visoke load temp. na phenom II X4 955 BE
Haf932 kaže...

Mislim da nejdu,jer se nemaju gdje zakačiti na ramima.

Mislio sam na kolko ih mogu clockat. I kaj misliš da nejde? Kako, ja mislim da ide?

EDIT : nema veze i tako neću kupiti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2011 10:28 (inwin).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Visoke load temp. na phenom II X4 955 BE

Kad smo već tu, instaliral sam AMD OverDrive i piše mi "AMD OverDrive is being initalized....." te poslije toga javi "AMD OverDrive cannot detect AMD 7-series chipset on this computer"

wtf?!?!

13 godina
protjeran
offline
Re: Visoke load temp. na phenom II X4 955 BE

Moje temp su idle oko 38C na 3.9-4.0GHz u igrama dodje do 46-48C. 

Ali zato u Linx sa All Memory 8GB dodje na 60-62C. Ja ne znam zasta je taj Linx uopste i kada se toliko CPU greje u stvarnosti.

Hladnjak je H70 sa resistorima na 1600RPM.

http://youtu.be/0LQWJxav7z0
12 godina
neaktivan
offline
Visoke load temp. na phenom II X4 955 BE

[QUOTE=Wolverine;2061302]Nikakav Zalman CNPS11X ti nije potreban za taj CPU. Pobogu dat za hladnjak 50% cijene novog procesora nema veze s mozgom.

Zaboravi i na Mugen3 jer je ogroman.

 

Iskreno ako tražiš odličan hladnjak uzmi [URL="http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_artikl=050.903.189"]Zalman CNPS10X Performa[/URL] ili [URL="http://www.links.hr/?naziv=cooler-xigmatek-balder-sd1283-socket-775-1155-1156-1366-am2-am3&option=artikl&id_kategorija=05090312&id_artikl=050.903.223"]Xigmatek Balder[/URL]. Oni će ti stat u to kućište i neće im smetat RAM.[/QUOTE] 

Evo šta kaže Wolverine :// Pa ja mislim da i govori istinu ..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Visoke load temp. na phenom II X4 955 BE
inwin kaže...

 

[QUOTE=Wolverine;2061302]Nikakav Zalman CNPS11X ti nije potreban za taj CPU. Pobogu dat za hladnjak 50% cijene novog procesora nema veze s mozgom.

Zaboravi i na Mugen3 jer je ogroman.

 

Iskreno ako tražiš odličan hladnjak uzmi [URL="http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_artikl=050.903.189"]Zalman CNPS10X Performa[/URL] ili [URL="http://www.links.hr/?naziv=cooler-xigmatek-balder-sd1283-socket-775-1155-1156-1366-am2-am3&option=artikl&id_kategorija=05090312&id_artikl=050.903.223"]Xigmatek Balder[/URL]. Oni će ti stat u to kućište i neće im smetat RAM.[/QUOTE] 

Evo šta kaže Wolverine :// Pa ja mislim da i govori istinu ..

 

To kaže PCeskpertovac 

12 godina
neaktivan
offline
Pitanje o Zalman Performi

Imam pitanje za Zalman Performu koju ću kupit. DAl' se treba skidat matična da bi se namontirala? Tražil sam po netu al nisam skužil, a ni našal :/

HELP

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Visoke load temp. na phenom II X4 955 BE

A budes videl, ak imas dobru rupu na onoj bocnoj strani gdje se šarafi maticna onda kroz nju šarafiš Zalmana. Ako nemaš rupu iza onda moras skidat maticnu !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Visoke load temp. na phenom II X4 955 BE

Ja kad sam stavljao hladnjak na svoj proc. morao sam skidat matičnu, bez obzira što imam provrt tamo na kučištu gdje leži matična. Jednostavno sam morao skinut jer nisam mogao montirat ventilator u kučištu, premalo prostora za manevriranje.

F.C. LIVERPOOL, F.C. CHELSEA, F.C. JUVENTUS
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2011 22:45 (Praetorian1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Visoke load temp. na phenom II X4 955 BE
Praetorian1 kaže...

Ja kad sam stavljao hladnjak na svoj proc. morao sam skidat matičnu, bez obzira što imam provrt tamo na kučištu gdje leži matična. Jednostavno sam morao skinut jer nisam mogao montirat ventilator u kučištu, premalo prostora za manevriranje.

Da, tak si i ja mislim, navjerojatnije bum trebal skinut. Makar :// - jos bolje, barem budem si žice bolje namjestil nego kaj su mi pederi u FLORIJANU (m-san)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice