"Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da SAD

poruka: 100
|
čitano: 26.021
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na ""Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da SAD".
8 godina
offline
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da
Ironicno je da ta "civilizacija" ustvari uopce ne mora biti starija od nas, po postojanju. Jer razmisljanje da je svugdje islo bas sve kao kod nas, a kod nas je ustvari vecina vremena potrosena na nista (kad se gleda moderni covjek, od pojave do danas), i ustvari tek smo u tom kontekstu poceli.

Negdje, netko, moze biti tisucljecima iza nas po postanku,a opet tisucljecima ispred po razvitku.

Tako da, razvijena civilizacija ako i postoji, ne mora nuzno biti starija od nas. To se mi samo tjesimo, ako su nama trebale tolike puste godine, da je i nekom drugom trebalo isto, ili duze.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da
Ovisi koliko im je inkvizicija trajala, možda još pale vještice
11 mjeseci
protjeran
offline
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da
danko99 kaže...
Jelash13 kaže...

Nazovite me teoretičarem zavjera (jer ne vjerujem u ''meuđuzvjezdano putovanje, crvotočine, te kojekakve neobjašnjive fenomene koji te u sekundi prebace s točke A do točke B, bez obzira koliko tvoja tehnologija bila razvijena) ali sve je to za mene jedan bezuspješni cirkus i predstava da se javnosti skrene pozornost sa bitnijih stvari. Da je to istina, davno bi te ''zviždače'' koknuli.

 Mi smo u zadnjih 40 godina tehnološki extremno napredovali,a tebi je teško povjerovat da neka par miljuna godina naprednija civilizacija razvila "meuđuzvjezdano putovanje" i ostale stvari koje su izvan naših mogučnosti shvačanja?

 

 Da.

Tko ti garantira da je neka civilizacija, koja možda postoji duže nego naša, ujedno i razvijenijabod nas? Znači radiš istu stvar kao i ja, gledaš sebe/nas i po tome zamišljaš druge rase/civilizacije.

2 godine
offline
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da
Jelash13 kaže...

 Da.

Tko ti garantira da je neka civilizacija, koja možda postoji duže nego naša, ujedno i razvijenijabod nas? Znači radiš istu stvar kao i ja, gledaš sebe/nas i po tome zamišljaš druge rase/civilizacije.

 Ne garantira ali je izgledno, što diktira evolucija i kad pod pojmom civilizacija uzmemo civilizirana bića na koje možemo primijeniti pojam civilizacije i ukoliko je sastavni dio u pojmu evolucije razvoj i vrijeme a jest, u kojem je smijeru razvijenija možemo pričati, je li razvijenija? Jest, jer evolucija i vrijeme. Osim ukoliko negiraš evoluciju a tu ti ne mogu pomoći. Garant bi bio nesmetani razvoj ili razvoj manje smeten retardantskim okolnostima, poput konzervatizma, elementarnih katastrofa, boleština ili religijom u vremenima kada ona služi samo kao retardant napretka pod kojima se razvijala naša humana civilizacija.

 

Ekstremno ishushevski post, sorry.

8 godina
offline
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da
Ok, no zamisli nas planet, u okolnostima da nije prosao 6 masovnih izumiranja....

A svako izumiranje je svojevrsni reset sistema, tako da, iako se mozda ne resetira na nulu, u ovom kontekstu je to enormno gubljenje vremena, i onemogucavanje nekoj vrsti da evoluira u nesto sto ce u konacnici biti inteligentan oblik zivota sposoban da razmislja i bavi se ovakvom temom.

Zamisli sistem koji nije prosao takve restarte, ili ih je bilo manje. Inteligentan zivot na zemlji je izgubio skoro 500 milijuna godina, sto me vraca na ono prethodno, da taj inteligentni zivot s nekog drugog mjesta sposoban za svemirska putovanja ne mora nuzno biti stariji od nas. Samo je mozda imao bolje uvjete za razvoj.

Sto onda vrijeme stavlja kao bitan, ali ne i odlucujuci faktor ili pokazatelj gdje je tko.

Jer, uvijek krecemo od pretpostavke da to "nesto" jednostavno mora biti starije od nas. Pri tome, gubimo iz vida jednostavnu cinjenicu da ni mi sami ustvari neznamo koliko smo stari. Ne ulazeci u vjerodostojnost ili istinitost takvih ideja no, postoje i one koje kazu da je tih masovnih izumiranja i reseta bilo daleko vise, a neki su mozda ukljucivali i daleko naprednije oblike zivota od dinosaura, sto je zadnje opceprihvaceno izumiranje.

Stovise, neki kazu da je ovo sada upravo vrijeme 7 izumiranja, tako da, mozda (vjerovatno) mi ni nismo taj finalni oblik evolucije. No to je ipak neka druga tema.

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
2 0 hvala 0
2 godine
offline
"Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da SAD

Svaki put kad ekonomija posrne, počinju priče o izvanzemljcima.

 
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da
Damir22 kaže...
Ok, no zamisli nas planet, u okolnostima da nije prosao 6 masovnih izumiranja....

A svako izumiranje je svojevrsni reset sistema, tako da, iako se mozda ne resetira na nulu, u ovom kontekstu je to enormno gubljenje vremena, i onemogucavanje nekoj vrsti da evoluira u nesto sto ce u konacnici biti inteligentan oblik zivota sposoban da razmislja i bavi se ovakvom temom.

Zamisli sistem koji nije prosao takve restarte, ili ih je bilo manje. Inteligentan zivot na zemlji je izgubio skoro 500 milijuna godina, sto me vraca na ono prethodno, da taj inteligentni zivot s nekog drugog mjesta sposoban za svemirska putovanja ne mora nuzno biti stariji od nas. Samo je mozda imao bolje uvjete za razvoj.

Sto onda vrijeme stavlja kao bitan, ali ne i odlucujuci faktor ili pokazatelj gdje je tko.

Jer, uvijek krecemo od pretpostavke da to "nesto" jednostavno mora biti starije od nas. Pri tome, gubimo iz vida jednostavnu cinjenicu da ni mi sami ustvari neznamo koliko smo stari. Ne ulazeci u vjerodostojnost ili istinitost takvih ideja no, postoje i one koje kazu da je tih masovnih izumiranja i reseta bilo daleko vise, a neki su mozda ukljucivali i daleko naprednije oblike zivota od dinosaura, sto je zadnje opceprihvaceno izumiranje.

Stovise, neki kazu da je ovo sada upravo vrijeme 7 izumiranja, tako da, mozda (vjerovatno) mi ni nismo taj finalni oblik evolucije. No to je ipak neka druga tema.

 Živimo u dobu svemira u kojem je entropija tolika da je dovela do kompleksnosti, nikada prije tvar u svemiru nije bila na taj način pomiješana da bi civilizacija uopće mogla postojati a kamo li se razvijati, u ranijem svemiru, govorim o milijardama godina, nije bilo dovoljno mnogo struktura koje bi svojom brojnošću povećale šanse za život, u još ranijem svemiru nije bilo niti dovoljno kemijskih elemenata za život, u još ranijem bio je samo vodik, helij i nešto litija, u još ranijem nije bilo niti atoma, uopće nije teško razlučiti da će prolaskom vremena kompleksnost materijalne povezanosti, kemijskih spojeva koji čine čovjeka i njegov okoliš pa posljedično i kompleksnost civilizacija evolucijom svih živih bića i čovjeka biti veća, moguće su katastrofe koje će unazaditi ali strijela vremena ide samo u jednom pravcu... do epohe kada uslijed entropije nestane komleksnosti i pretvori se u rijetkost koja će energijska čvorišta bitna za život poput sunca ugasiti i kada života kakvog znamo nestane. Ali riječ je o ogromnim vremenskim razdobljima u kojima će naši potomci nadam se naći nova sunca, Jedno je sigurno, vrijeme bogova tek dolazi, ono nije moglo biti prije u početku stvaranja, za to nisu postojali uvjeti, barem ne u svemiru u kojem živimo.

8 godina
offline
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da
Slazem se, samo, i to je glediste iz iskljucivo jednog kuta - naseg.

A vec smo zakljucili da mi ustvari jako malo toga znamo. Samo se pravimo da se sve ravna po onome sto mi mislimo da znamo.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da
Damir22 kaže...
Slazem se, samo, i to je glediste iz iskljucivo jednog kuta - naseg.

A vec smo zakljucili da mi ustvari jako malo toga znamo. Samo se pravimo da se sve ravna po onome sto mi mislimo da znamo.

 To je kozmologija koja ovisi o fizici a sila masi daje ubrzanje, ne može drugačije, znamo ono što znamo i to stalno propitujemo, možemo znati samo više, nikako manje, možemo i pogriješiti u predviđanju čak i za koju milijardu godina, ne možemo pogriješiti u fundamentalnim stvarima, na postojeća znanja možemo dodati samo nova, preciznija, stara ostaju.

 

Što uopće znači da znamo malo, u odnosu na što znamo malo? Ne mislimo da znamo, znamo jer smo provjerili eksperimentom... pojedini ljudi znaju malo, pojedine skupine ljudi koje nagađaju ili vjeruju a ne provjeravaju niti ispituju, oni znaju malo i troše svoje živote na gluposti u koje vjeruju bez kritičkog promišljanja.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.8.2023 18:38 (notloB).
16 godina
offline
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da
Damir22 kaže...
Ironicno je da ta "civilizacija" ustvari uopce ne mora biti starija od nas, po postojanju. Jer razmisljanje da je svugdje islo bas sve kao kod nas, a kod nas je ustvari vecina vremena potrosena na nista (kad se gleda moderni covjek, od pojave do danas), i ustvari tek smo u tom kontekstu poceli.

Negdje, netko, moze biti tisucljecima iza nas po postanku,a opet tisucljecima ispred po razvitku.

Tako da, razvijena civilizacija ako i postoji, ne mora nuzno biti starija od nas. To se mi samo tjesimo, ako su nama trebale tolike puste godine, da je i nekom drugom trebalo isto, ili duze.

 Točno! Dovoljno je da samo nisu imali neki oblik abrahamnskih religija i da zbog toga nisu imali mračno doba i penalizaciju u znanosti od 1000 godina pa da su zbog toga 1000 godina tehnološki ispred nas, gdje se treba uzeti u obzir da napredak u tehnologiji ide eksponencijalno, dakle tih 1000 godina ih katapultira tehnološki još daleko više

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.8.2023 9:06 (Ges).
15 godina
offline
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da
Ges kaže...
..

 Točno! Dovoljno je da samo nisu imali neki oblik abrahamnskih religija i da zbog toga nisu imali mračno doba i penalizaciju u znanosti od 1000 godina pa da su zbog toga 1000 godina tehnološki ispred nas, gdje se treba uzeti u obzir da napredak u tehnologiji ide eksponencijalno, dakle tih 1000 godina ih katapultira tehnološki još daleko više

 -da/ne .. možda, tj čisto nagađanje, ne činjenica jer je nikako ne možemo dokazati-provjeriti... jer, monoteizam je ekšli napredak od mnogoboštva, razvoj društva-države dok si prije tih abrahamskih religija imao civilizacije koje su trajale tisućama godina .. tapkale u mjestu, bez napredka. .. tj i ratovi, nesreće, kuga.. sve to je mada negativno dovelo do razvoja, recimo oružja ali time i svega.. tak da to je samo nagađanje, jednako kao gatanje iz graha dok je stotinjak milijuna godina kataklizmički kamičak iz svemira eliminirao dinosaure i katastrofom omogućio razvoj sisavaca.. ljudi. šbb-kbb ...

 

-problem, npr drakeove jednadžbe je što uvjek, mora, kreće od 'nas', zemlje, zato je osnovni index npr života 1-true, jer postojimo, dok bi inače bez nas mogao biti nula-0-false.. no time 'kvarimo' statističke šanse jer preoptimistično prognoziramo slučajnosti-šanse tj kako vrijeme ide tako smanjuju šanse-gustoću mogućih sustava s razvijenim životom i civilizacijom dok je svemir beskonačan s dovoljno galaxija da to nije problem no ostane problem čista fizika tj udaljenost-vrijeme što vrlo efikasno eliminira šansu susreta dvaju civilizacija, kao karikirana usporedba, da se dva kaića (čamca) sretnu na tihom oceanu pri čemu veslači nemaju pojma da drugi postoji, nema radara i zacrtane rute pa da traže jedan drugog, nema čak ni znanja-potvrde da postoji drugi, samo mogućnost .. dok udaljenost i vrijeme (puta) znači da ako i znamo točnu lokaciju mogućim brzinama pa i brzinu svjetlosti naprosto u svemiru-galaxijama nemamo dovoljno vremena u ljudskom životnom vijeku, čak da živimo tisuću godina.. i da možemo ponjeti dovoljno resursa (hrana-gorivo) ili da to sve usput proizvodimo iz ničega.. jer svemir-space između je upravo to, ništa-ništavilo.. dok su moreplovci ipak mogli uloviti ribu, padne kiša, mogu disati itd.. problemi koje je imao kolumbo su pitchkindim u odnosu na svemir, udaljenosti i šanse + najgore od svega, vrijeme koje je za takav put u stotinama svjetlosnih godina do prvih mogućih sustava i to teoretski mogućih dok su bliži već eliminirani proučavanjem teleskopima i sl. ..

vrijeme-prostor.. i jedina šansa je teleportacija ili crvotočina, no to funkcionira u filmovima-mašti..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da
ihush kaže...
Ges kaže...
..

 Točno! Dovoljno je da samo nisu imali neki oblik abrahamnskih religija i da zbog toga nisu imali mračno doba i penalizaciju u znanosti od 1000 godina pa da su zbog toga 1000 godina tehnološki ispred nas, gdje se treba uzeti u obzir da napredak u tehnologiji ide eksponencijalno, dakle tih 1000 godina ih katapultira tehnološki još daleko više

 -da/ne .. možda, tj čisto nagađanje, ne činjenica jer je nikako ne možemo dokazati-provjeriti... jer, monoteizam je ekšli napredak od mnogoboštva, razvoj društva-države dok si prije tih abrahamskih religija imao civilizacije koje su trajale tisućama godina .. tapkale u mjestu, bez napredka. ..

 hoćeš reći da je religija zaslužna za ljudski tehnološki napredak? Jer koliko je meni poznato, znanje je itekako cvalo u drevnoj mnogoboškoj grčkoj, sve dok nisu došli raznorazni klečavci koji su tvrdili da sve to treba sravnit sa zemljom jer im je tako rekao neki glas u njihvoj glavi

15 godina
offline
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da

malo si ćorav na povijest.. :) .. tj egipat pa grci (pa rim..).. odnosno osjeti se neka klerska kritika pri čemu sam ja neutralan (više biće, bez svijesti..) :))

-imaš babilon, egipat, maje-inke.. kineze-indijce.. izum papira i baruta itd.

 

-vjera? kao i kraljevstva-carstva.. u tom trenutku vremena-povijesti kao i korištenje konja+kovača, možda nužno, tj globalno u svim civilizacijama postoji i vjerski dio, primarno-počento kao mnogoboštvo, dok je monoteizam noviji izum, recimo egipatski kojeg su u teškoćama prihvatili rimljani (i tako produžili agoniju za tisuću godina što nije malo..).. tj to ti je kao s porezima, tj porezi-vlast su temelj svega, postojanje vjere-klera, vlasti-feuda.. i standardizacije, države-civilizacije, okrupnjavanje, tj ne može kineski zid sazidati malo pleme, kraljevstvo, nema resurse, nema želje, nema teritorij.. a kad to ima tad mora imati i instrumente države-uprave-kontrole pri čemu je vjera jedan od tih alata-instrumenata, npr porez..

.. a danas se divimo piramidama, kamenju stonhengea.. to je sve temelj vjere, ideje božanstva, .. istovremeno razvoj tehnologije, mjerenja, način kako organizirati 100-1000 ljudi da zajedno naprave nešto što pojedinac ne može, kao čopor.. tj civilizacija je pleme-čopor umnoženo.. pa trebaš npr ceste koje spajaju gradove-carstvo, ceste koje pojedinac ili pleme ne može napraviti, to radi država, pri čemu je samo pragmatično podjela na recimo feudalizam ili novo doba kapitalizam.. a vjera-crkva je ekšli kao bankovna institucija, univerzalno, na svim kontinentima kao način organiziranja, ubiranja poreza i ratovanja.. tj ne nastupam kao teista, pa ne vidim čemu žestina u tonu .. tj nerazumijevanje :)

-no kao i ratovi, tako je i vjera odigrala svoju ulogu, dobru-lošu, oboje.. kao jingjang, nema jednog bez drugog, to je naprosto tako s evolucijom-prirodom i civilizacijama .. pa se tako s razlogom predviđa-nagađa da su i sve ostale moguće civilizacije u svemiru prošle isti-sličan put evolucije uključujući i vjere i ratove.. jer npr bez ratova nemaš razloga otkriti-razviti oružje, barut, rakete, dinamit, atomsku bombu.. kao što bez virusa nemaš proizvodnju antivirusa + sve što nas ne ubije, ojača nas.. kao 'činjenica' u svemu, povijesti, razvoju.. jer iz svega nešto naučiš, kao kad se opelčeš na vatru dok osjetljivost prsta upravo zato i postoji da bi na vrijeme povukao prst iz vatre tj sam organizam ima intrinističku zaštitu-refleks da bi se spasio, dok kad imaš mač netko ima štit, tvrđavu.. to znači metalurgiju, gradnju pa tako stvore kineski zid kao prepreku hordi jahača, koji da su išli pješice ili avionima ne bi bili razlog zidanja zida.. odnosno konji su tad povezani, dok ih latinoamerikanci nemaju kao ni kotač ..

-kovač kao zanimanje je bilo najvažnije tisućama godina, globalno, za sve, za svako selo-grad.. za rat i ratarstvo.. danas? samo u muzejima i to u razmaku od 50-100god recimo ww2 kao granica.

 

-što bi bilo da nema vjere? .. bolje-lošije? brže? .. ne, nemoguće, tj kao i onaj kamičak iz svemira koji je potamanio dinosaure i omogućio sisavcima razvoj, kao i svi ratovi.. tako je i vjera u bilo kojem obliku jedan od osnovnih-temeljnih dijelova nastanka civilizacije, znanja.. uz problem da kad neku (pogrešnu) dogmu treba ispraviti uvjek imaš problem reakcionizma, kao što se kralj protivi adbikaciji u korist republike.. (a primijetiti da su zapradne eu države najvišeg standarda i dalje formalno kraljevine mada je to arhaizam što se tiče samog društva i relanog vladanja kapitalizma)..

 

.. tj sve to su 'izmi', katolicizam-komunizam-kapitalizam.. tj ideje.. od tog što je sunce, mjesec, kako ih mjeriti-pratiti, kako računati doba dana, kad će žetva-poplava-kalendar.. i prisjeti se vjerskih svetkovina-procesija koje su upravo to, narodni kalendar koji je par tisuća godina služio kmetovima i porezima.. dok je vjera u tome samo hype-naziv.. pa i danas imaš život podjeljen na kalendar, mjesece, plaću-režije u tom godišnjem ritmu kojeg su zacrtali u to antičko doba upravo vjerom + uz razliku da u eu-sjever imamo godišnja doba kao ljeto-zima, dok u 'centru' civilizacija kao malaazija-egipat.. nemaš ljeto-zima.. no sve civilizacije su imale neki kalendar i bio je direktno povezan s vjerom, dok je kler upravljao tim eventima kako god ih nazvali i recimo skupljao porez-danak u bilo kojem obliku.

 

-vjerski sustav, mnogoboštvo.. kao prvi-stariji.. i noviji monoteizam, kao jeftiniji-praktičniji (samim porezima, tj obvezom plaćanja danka bogovima, za sve.. zamjena za jednog, x-puta manje..), zato su rimljani uzeli kršćanstvo, odnosno abrahamske religije judaizam-kršćanstvo-muslimanstvo.. su moderne-nove, bolje kao sve u evoluciji ili mobiteli-auti.. a nisu prirodne pojave nego manje-više svjesno posljedica društva-vlasti.. tj prirodni put koji se tad s pravom predviđa i za ostale moguće civilizacije u svemiru.. kao što se logično vrlo točno ili s razlogom može predvidjeti da imaju par očiju, jedno-dva, ne kao pauci-kukci više 6-8, broj prstiju 5-7, minimum 3 jer je svha nešto držati, pa kad radiš robota za manipulaciju nekog predmeta ima odgovarajući broj prstiju-pipaka-hvataljki.. barem 3 + zglob itd.. i već time možemo s visokom vjerojatnošću 'nacrtati' takvog svemirca-marsovca, pri čemu možda izgleda kao žirafa, kao slon, krokodil, majmun.. ili kao čovjek? .. slon nema prste (kopito) i time je eliminiran za rad rukama... a to je potrebno za razvoj, precizne radove npr napraviti sat, dok može srušiti stablo.. kitovi također nisu biće koje će napraviti civilizaciju, neće zidati kuće-zidove, nemaju ruke.. neće biti ni nalik komarcu, neće biti nalik priljepku.. mada su svi oblici teoretski jednako mogući naprosto neki oblik i ono što mora moći napraviti određuju kako će taj razvoj-evolucija tog bića ići.. ili će ostati konj, ne civilizacija.. i jednako tako možeš opravdano predvidjeti i vjere kao i društveno uređenje u kaste-slojeve, vladara-kmetova, kao i iznos plaće koji razlikuje šljakera i direktora.. jer to nije samo zato jer smo mi to odredili, kao što englezi voze lijevom a mi desnom stranom.. tj to su univerzalna pravila koja možemo vidjeti u svim civilizacijama na zemlji.. a do drugačijeg primjera u svemiru naprosto nema boljeg uzorka i tad je ovo najbolji 'scenarij' tj predviđanje.. za bilo što drugo moraš imati 'jači' argument itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da
Priznajem da nisam sve procitao, pregorio mi ekran od slova, no....

Vjera nije jednaka religiji pa mi u ovom kontekstu nije jasno dali je vjera kocnica ili religija?
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da
Damir22 kaže...
Priznajem da nisam sve procitao, pregorio mi ekran od slova, no....

Vjera nije jednaka religiji pa mi u ovom kontekstu nije jasno dali je vjera kocnica ili religija?

 ... nevažno, tj kao da kažeš 'gorivo'.. pri čemu to može biti nata i derivati, može biti drvo, ugljen.. dok za auto moraš paziti tj super95 ili dizel.. tj tek kad je u pitanju konkretan motor dobiješ i konkretno gorivo, no do tad je sve isto, gorivo.. ili software pri čemu ga dijelimo na sistemski-aplikativni, bios-firmware-os-driver-apps.. itd. a sve to je software dok je klasifikacija nevažna, tj kao i sortiranje po abecedi samo način da se lakše snađemo u hrpi nečeg, npr brojevi i nazivi ulica u gradu.. s malo ulica i kuća je nevažno, svi znaju sve i poštar donese pismo.. dok podjelu radiš kad je potrebna sistematizacija-univerzalnost, kad je 'puno-hprpa'.. pri čemu je to tad samo oznaka-klasa.. ne srž pojma, ne stvarna razlika ili kako će tko tumačiti u stihu pjesme neki tankoćudni općutak :))

 

vjera-religija.. počnimo od npr prvih pronađenih crteža po pećinama, prikazuju životinje, ono što su lovci lovili, konje-mamute, krokodile po australiji.. tj tadašnji čovjek u dokolici s viškom vremena počinje razmišljati, maštati, crtati, ukrašavati svoju kućicu-pečinu ili neko važno mjesto sastanka raznih plemena.. počinju misliti, počinju se segregirati na jače-bogatije, šefove-vračeve koji upravljaju plemenom-čoporom a sve što ne znaju drugačije objasniti objašnjavaju višom silom, tj bogovima, kao grom, kišu, život-smrt, sunce i trajanje dana.. i sve što nisu znali, objasniti.. naravno da su objasnili bogovima, nekom višom silom (ne svojom voljom).. dok nisu otkrili potrebna znanja, npr paljenja vatre, medicinu i porod-trudnoću itd.. a vjera je prvi 'supstitut' tj vidimo je u svim oblicima civilizacije, kao i pokapanje mrtvih ili brigu za starije, empatija-zajedništvo (mada ima i ubojica-kanibala i sl.. oni su ipak manjina)... tj to im svima daje nešto 'zajedničko' kao npr dinamo-hajduk navijačima pa se osječaju dijelom čopora mada je to samo nogometni klub.. no u slučaju tučnjave postane važno-kriterij mi-oni.. a to je samo nogomet, ne život-rat-smrt.. tj kako objasniti nogometne navijače, tako možemo i potrebu za vjerom, tj nekim uređenim sustavom koji je uvod u državu-civilizaciju, uređeno drštvo gdje se zna tko-što-zašto.. za razliku od životinje kao lav koji ne zna zašto kiša pada i nema vjeru-religiju ili nogometni klub no to znači da ni neće postati intelektualno sposobno biće, s maštom.. i odgovorima na ono što ne zna, jer lako je odgovoriti ono što se zna.. tu ulazi mašta i religija ili bilo što ako neka vezivna tvar društva, pri čemu religiju možeš gledati kao dinamo-hajduk.. pa i vjerske ratove, jer je u osnovi isto :)

 

edit: .. idem i korak dalje u karikirani extrem.. zamislimo da je umjesto križarskog vjerskog rata bio nogometno-navijački rat.. dinamo-hajduk, grci-turci, bilo što.. u čemu bi bila razlika? (ničemu..).

 

..edit 2.. a u egiptu, faraon želi biti bog-božanstvo.. što za ostale ljude čak i je, tj ima moć odlučivati o svemu, životu-smrti, jer je faraon.. i želi više, kao svaki megaloman.. i tako postane bog, proglasi se.. tj uemelji ideju monoteizma ili jednog glavnog.. dok je do tad to bilo 'razbacano' po lokalnim potrebama, centralizirano-standardizirano vs lokalno-raznoliko.. uključujući i mjerne jedinice kao laktovi-inči i probleme kad je trgovina omogućila razmjenu dalje od lokalnog sela, dok je industrijska revolucija i željeznica prisilila na zajedničko točno vrijeme čisto zbog voznog reda vlakova i sl. .. banalni razlozi no realni, koji bez željeznice ne postoje .. a vjera je samo prvi oblik, korak.. i u pravilu se u modernom društvu po našem uzorku napušta, tj moguće napredne civilizacije su vjerojatno prošle kroz vjersku fazu i kao i mi je možda već odbaciti i održavaju kao folklor.. no vjerojatno su prošli isti-sličan put, s konja na auto i sl. pri čemu životinja ne mora biti konj, može biti deva, ovca, slon.. ako je dovoljno jaka za nošenje tereta to je to.. dok kao i vrijeme razvoj ide u pozitivnom smjeru, pa nikad to nije s konja na magarca.. srortofspik :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.8.2023 13:59 (ihush).
2 godine
offline
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da
Ges kaže...
Jer koliko je meni poznato, znanje je itekako cvalo u drevnoj mnogoboškoj grčkoj, sve dok nisu došli raznorazni klečavci koji su tvrdili da sve to treba sravnit sa zemljom

Heh, i puno fliolozofa poput Friedrich Nietzsche-a su napisali da treba planet Zemlju "sravniti", početi ponovo, ali je napisao da je Bog mrtav, te mi nije jasno zašto mi u JNA nismo smjeli čitati njegove knjige ?

Apsurd, ili ?

合氣道 Ponekad se osjećam kao da nisam navijač Dinama, nego da sam ja Dinamo. @ PzKpfw
2 godine
offline
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da
ihush kaže...

 ... nevažno

 Opet isto, obraćaš li se sugovorniku ili bogu ocu, ukoliko se obraćaš samom sebi upiši to u dnevnik, čovjek se suptilno posipa pepelom po glavi i pokušava reći ono što ti ja otvoreno govorim, kaže ti da nije pročitao, pitam se zašto, a pitam se i zašto si toliko tvrdoglav i ponovno upisuješ pola kilometra teksta s dodatnim editima, namjerno, bezobrazno, u maniru najgoreg trola.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.8.2023 14:26 (notloB).
15 godina
offline
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da
notloB kaže...
ihush kaže...

 ... nevažno

 Opet isto, obraćaš li se sugovorniku ili bogu ocu, ukoliko se obraćaš samom sebi upiši to u dnevnik, čovjek se suptilno posipa pepelom po glavi i pokušava reći ono što ti ja otvoreno govorim, kaže ti da nije pročitao, pitam se zašto, a pitam se i zašto si toliko tvrdoglav i ponovno upisuješ pola kilometra teksta s dodatnim editima, namjerno, bezobrazno, u maniru najgoreg trola.

 -sudiš po sebi? jer ovo je trolanje+stalkanje.. ili nije? tražio si netagiranje.. dobio, što sad želiš? odluči se ili nemoj... ovo je forum.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da
ihush kaže...

malo si ćorav na povijest.. :) .. tj egipat pa grci (pa rim..).. odnosno osjeti se neka klerska kritika pri čemu sam ja neutralan (više biće, bez svijesti..) :))

-imaš babilon, egipat, maje-inke.. kineze-indijce.. izum papira i baruta itd.

 

-vjera? kao i kraljevstva-carstva.. u tom trenutku vremena-povijesti kao i korištenje konja+kovača, možda nužno, tj globalno u svim civilizacijama postoji i vjerski dio, primarno-počento kao mnogoboštvo, dok je monoteizam noviji izum, recimo egipatski kojeg su u teškoćama prihvatili rimljani (i tako produžili agoniju za tisuću godina što nije malo..).. tj to ti je kao s porezima, tj porezi-vlast su temelj svega, postojanje vjere-klera, vlasti-feuda.. i standardizacije, države-civilizacije, okrupnjavanje, tj ne može kineski zid sazidati malo pleme, kraljevstvo, nema resurse, nema želje, nema teritorij.. a kad to ima tad mora imati i instrumente države-uprave-kontrole pri čemu je vjera jedan od tih alata-instrumenata, npr porez..

.. a danas se divimo piramidama, kamenju stonhengea.. to je sve temelj vjere, ideje božanstva, .. istovremeno razvoj tehnologije, mjerenja, način kako organizirati 100-1000 ljudi da zajedno naprave nešto što pojedinac ne može, kao čopor.. tj civilizacija je pleme-čopor umnoženo.. pa trebaš npr ceste koje spajaju gradove-carstvo, ceste koje pojedinac ili pleme ne može napraviti, to radi država, pri čemu je samo pragmatično podjela na recimo feudalizam ili novo doba kapitalizam.. a vjera-crkva je ekšli kao bankovna institucija, univerzalno, na svim kontinentima kao način organiziranja, ubiranja poreza i ratovanja.. tj ne nastupam kao teista, pa ne vidim čemu žestina u tonu .. tj nerazumijevanje :)

-no kao i ratovi, tako je i vjera odigrala svoju ulogu, dobru-lošu, oboje.. kao jingjang, nema jednog bez drugog, to je naprosto tako s evolucijom-prirodom i civilizacijama .. pa se tako s razlogom predviđa-nagađa da su i sve ostale moguće civilizacije u svemiru prošle isti-sličan put evolucije uključujući i vjere i ratove.. jer npr bez ratova nemaš razloga otkriti-razviti oružje, barut, rakete, dinamit, atomsku bombu.. kao što bez virusa nemaš proizvodnju antivirusa + sve što nas ne ubije, ojača nas.. kao 'činjenica' u svemu, povijesti, razvoju.. jer iz svega nešto naučiš, kao kad se opelčeš na vatru dok osjetljivost prsta upravo zato i postoji da bi na vrijeme povukao prst iz vatre tj sam organizam ima intrinističku zaštitu-refleks da bi se spasio, dok kad imaš mač netko ima štit, tvrđavu.. to znači metalurgiju, gradnju pa tako stvore kineski zid kao prepreku hordi jahača, koji da su išli pješice ili avionima ne bi bili razlog zidanja zida.. odnosno konji su tad povezani, dok ih latinoamerikanci nemaju kao ni kotač ..

-kovač kao zanimanje je bilo najvažnije tisućama godina, globalno, za sve, za svako selo-grad.. za rat i ratarstvo.. danas? samo u muzejima i to u razmaku od 50-100god recimo ww2 kao granica.

 

-što bi bilo da nema vjere? .. bolje-lošije? brže? .. ne, nemoguće, tj kao i onaj kamičak iz svemira koji je potamanio dinosaure i omogućio sisavcima razvoj, kao i svi ratovi.. tako je i vjera u bilo kojem obliku jedan od osnovnih-temeljnih dijelova nastanka civilizacije, znanja.. uz problem da kad neku (pogrešnu) dogmu treba ispraviti uvjek imaš problem reakcionizma, kao što se kralj protivi adbikaciji u korist republike.. (a primijetiti da su zapradne eu države najvišeg standarda i dalje formalno kraljevine mada je to arhaizam što se tiče samog društva i relanog vladanja kapitalizma)..

 

.. tj sve to su 'izmi', katolicizam-komunizam-kapitalizam.. tj ideje.. od tog što je sunce, mjesec, kako ih mjeriti-pratiti, kako računati doba dana, kad će žetva-poplava-kalendar.. i prisjeti se vjerskih svetkovina-procesija koje su upravo to, narodni kalendar koji je par tisuća godina služio kmetovima i porezima.. dok je vjera u tome samo hype-naziv.. pa i danas imaš život podjeljen na kalendar, mjesece, plaću-režije u tom godišnjem ritmu kojeg su zacrtali u to antičko doba upravo vjerom + uz razliku da u eu-sjever imamo godišnja doba kao ljeto-zima, dok u 'centru' civilizacija kao malaazija-egipat.. nemaš ljeto-zima.. no sve civilizacije su imale neki kalendar i bio je direktno povezan s vjerom, dok je kler upravljao tim eventima kako god ih nazvali i recimo skupljao porez-danak u bilo kojem obliku.

 

-vjerski sustav, mnogoboštvo.. kao prvi-stariji.. i noviji monoteizam, kao jeftiniji-praktičniji (samim porezima, tj obvezom plaćanja danka bogovima, za sve.. zamjena za jednog, x-puta manje..), zato su rimljani uzeli kršćanstvo, odnosno abrahamske religije judaizam-kršćanstvo-muslimanstvo.. su moderne-nove, bolje kao sve u evoluciji ili mobiteli-auti.. a nisu prirodne pojave nego manje-više svjesno posljedica društva-vlasti.. tj prirodni put koji se tad s pravom predviđa i za ostale moguće civilizacije u svemiru.. kao što se logično vrlo točno ili s razlogom može predvidjeti da imaju par očiju, jedno-dva, ne kao pauci-kukci više 6-8, broj prstiju 5-7, minimum 3 jer je svha nešto držati, pa kad radiš robota za manipulaciju nekog predmeta ima odgovarajući broj prstiju-pipaka-hvataljki.. barem 3 + zglob itd.. i već time možemo s visokom vjerojatnošću 'nacrtati' takvog svemirca-marsovca, pri čemu možda izgleda kao žirafa, kao slon, krokodil, majmun.. ili kao čovjek? .. slon nema prste (kopito) i time je eliminiran za rad rukama... a to je potrebno za razvoj, precizne radove npr napraviti sat, dok može srušiti stablo.. kitovi također nisu biće koje će napraviti civilizaciju, neće zidati kuće-zidove, nemaju ruke.. neće biti ni nalik komarcu, neće biti nalik priljepku.. mada su svi oblici teoretski jednako mogući naprosto neki oblik i ono što mora moći napraviti određuju kako će taj razvoj-evolucija tog bića ići.. ili će ostati konj, ne civilizacija.. i jednako tako možeš opravdano predvidjeti i vjere kao i društveno uređenje u kaste-slojeve, vladara-kmetova, kao i iznos plaće koji razlikuje šljakera i direktora.. jer to nije samo zato jer smo mi to odredili, kao što englezi voze lijevom a mi desnom stranom.. tj to su univerzalna pravila koja možemo vidjeti u svim civilizacijama na zemlji.. a do drugačijeg primjera u svemiru naprosto nema boljeg uzorka i tad je ovo najbolji 'scenarij' tj predviđanje.. za bilo što drugo moraš imati 'jači' argument itd..

užasno te je teško čitat jer skačeš s teme na temu kao da imaš ADHD

 

no ono što uspijevam iščitat je da tvrdiš da su Egipćani bili monoteisti - nisu ni pod razno.

Također Egipćani su najgori primjer "razvoja" znanosti u starom dobu koji si mogao uzeti jer da, oni su proimatrali zvijezde i imali izračune za vrijeme ali to je to - nikakva napredna misao, nikakva napredna mehanizacija, ništa, i to je išlo do te mjere da su ih rimljani, tehnološki i znanstveno nadmoćniji mnogobošci, porazili bez problema. Ali to je nebitno jer je razgovor išao "monoteizam > politeizam u tehnološkom razvoju" - što je nisi uspio ukazati jer je to neistina. Svugdje gdje je bio monoteizam je bila i misaona pustoš, dok gdje je bila sloboda vjerovanja u što želiš je cvala znanost. Eno pogledaj i drevnu Kinu - imali su filozofije, ne religije, a pogotovo ne monoteizam, i cvali su znanstveno i bez mnogih njihovih izuma bi se zapadnjaci još stoljećima mlatili u ime jedinog boga (jer su istočnjački izumi vratili povećali kvalitetu života religijski potlačenih kmetova u srednjem vijeku.

 

Kakvu kvalitetu misli može donijeti društvo koje je spaljivalo na lomači mislioce jer su se usudili pitati koje su granice tog aspolutnog boga kojim tlače narod

2 godine
offline
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da
ihush kaže...

 -sudiš po sebi? jer ovo je trolanje+stalkanje.. ili nije? tražio si netagiranje.. dobio, što sad želiš? odluči se ili nemoj... ovo je forum.

 Ne sudim po sebi nego po njegovom odgovoru. Tema mi je među temama koje pratim jer sudjelujem u njoj pa sam primijetio potpuno istu vrstu troleža, po mojem mišljenju, koju i meni činiš a trolanje nervira i zahtijeva reakciju, mislim što to uopće znači s tvoje strane? Druge ćeš trolati a mene nećeš Drugima ćeš trolati a meni nećeš jer ja isprdim sve što me mi smeta ili jer si dobronamjeran čovjek koji uviđa vlastite... nazovi ih kako hoćeš?

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.8.2023 10:48 (notloB).
15 godina
offline
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da
Ges kaže...
..

 

no ono što uspijevam iščitat je da tvrdiš da su Egipćani bili monoteisti - nisu ni pod razno.

..

- u egiptu je stvorena ideja.. nisu bili monoteisti, nego je faraon poželio biti bog.. dok su biblijski judejci-židovi pokupili ideju i stvorili prvu monoteističku-abrahamsku religiju. .. naravno da je teško čitati ako se ne razumijemo ili ne znamo ..

 

-zatim rim-rimljani, koji s mnogo prelaze na jednog, kršćanstvo u 4tom st.. i ono 'zašto' tj to je praktičniji-bolji sustav kao centralizacija države ili gradski urbanistički plan ili sistematizacija ... time se bizant održao tisuću godina dok je zapad otišao u raspad i mračni srednji vijek..

..tj razvoj je išao iz mnogoboštva u jednoboštvo, dok je nastanak treće monoteističke religije način stvaranja otomanskog carstva, centralizacija i tad najnaprednija znanost koja spaja istok-zapad i 'cvate'.. dok kasnije u srednjem vijeku fibernacci i zapad uzimaju arapske brojke umjesto rimskih i nulu koja podječe iz indije.. i tad kreće uzlet eu-zapada koji je monoteistički-kršćanski i mada vjera nema nikakve veze sa matematikom ili razvojem znanosti, ima kao način upravljanja, stvaranja carstva, centralizacija moći koja je preduvijet za akumuliranje svih resursa a tad i znanja, koje se tad množi.. i od mračnog srednjeg vijeka do današnjeg doba eu-zapad u tome vodi dok je kina-istok bilo manje-više bespomoćna kolonija tog zapada zbog tehnološkog razvoja, npr UK koja u tom periodu vlada indijom, kanadom.. carstvo u kojem sunce nikad ne zalazi.. veće od rusije koja pokriva pola globusa no ostaje mračna kao sibir i mada su znanstvenici iz rusije, glavni posao se obavlja na zapadu, bio to u znanosti ili sportu.. kapital-novac-resursi kupe sve, kao što pokupe hitlerove raketaše s kojima nasa napravi rakete za mjesec i sl. ..

 

-od mračnog srednjeg vijeka, zapad-eu je ono što se vidi kao napredak, znanost, tehnologija.. moć, eu države posjeduju kolonije po africi-aziji, ne obrnuto, migranti za boljim životom idu s istoka na zapad, s juga na sjever.. ne obrnuto, dok je do srednjeg vijeka to bila malaazija i sredozemlje kao alexandrija, kasnije cordoba-španjolska ili carigrad-konstanipol.. od tad je zapad ono što imamo danas, najnapredniji-najmoćniji, dok je dovoljno gledati smjer migracija ljudi..

 

-kina.. stoljećima bespomoćna, posljednjih 50 god uspjela postati velesila, jedina koju ostale dvije vide kao prijetnju.. i oni su mnogoboštvo zamijenili jednom 'religijom'.. partijskom, čvrstom rukom, pri čemu je nevažno nazoveš li to monoteizmom u vjerskom kontekstu ili jednoumljem u partijskom.. no to je rezultat centralizacije moći, resursa u dovoljno velikom carstvu koje tad može akumulirati dovoljno znanja za stvaranje novog, za korak dalje-više.. i to kina čini.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
"Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da SAD

 

Ihush nije trol.

Ak' ne želiš sudjelovati u raspravi sa njim, stvar je jasna i vrlo jedostavna.

Ne moraš.

 

Osobno cijenim, forumaša ihush-a.

 

dzg
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.8.2023 11:07 (PzKpfw).
Moj PC  
4 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da
PzKpfw kaže...

 

..

Ak' ne želiš sudjelovati u raspravi sa njim, stvar je jasna i vrlo jedostavna.

Ne moraš.

..

 

 -eto izuzetka.. uz 'ispravak'.. :) tj ono što je forum i kako stvari trebaju biti postavljene, pravila..

 

(edit: .. dok stalker i dalje vreba, dislajka mada ovo nije face nego forum i značenje palaca je nešto sasvim drugo.. no što ćeš-ćemo.. osim gramatike može se otrpjeti i dosadna muha ili se lupi novinama da ne zuji..) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.8.2023 11:12 (ihush).
2 godine
offline
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da
ihush kaže...
 -eto izuzetka.. uz 'ispravak'.. :) tj ono što je forum i kako stvari trebaju biti postavljene, pravila..

 

(edit: .. dok stalker i dalje vreba, dislajka mada ovo nije face nego forum i značenje palaca je nešto sasvim drugo.. no što ćeš-ćemo.. osim gramatike može se otrpjeti i dosadna muha ili se lupi novinama da ne zuji..) :)

Neeeee radi se o tomu, ne možeš nikako shvatiti.

Bitan si u informatici, jako si bitan, trebaš samo smanjiti tvoj "roman toka svijesti" i bit će sve OK"

合氣道 Ponekad se osjećam kao da nisam navijač Dinama, nego da sam ja Dinamo. @ PzKpfw
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.8.2023 11:15 (Zaporožac).
15 godina
offline
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da

-besmislica.. tj vrlo jednostavno, čitaš ili scrolaš, možeš se slagati ili ne, pri čemu za neslaganje možemo očekivati neki argument-post-citat za preciznost na što se odnosi i sl.

-a što trenutno radi tvoj protažist? :) .. stalka, lupa palac dolje za ono što mu se ne dopada odnosno uopće nije stvar sadržaja nego je ljut.. i 'ne-tagiram' ga.. jer je to izričito par puta zatražio pri čemu je to besmisleno ako nastavlja sudjelovati, ako stalka po temama pa će se nastavak sage kad-tad nastaviti..

-previše riječi-slova? ponekad je dovoljno kratko, da-ne.. ponekad nije, odnosno čita tko želi, kad želi.. to je forum i izbor tema pri čemu ja npr ni ne čitam 90% tema, odnosno ako čitam neku temu, ako sudjelujem tad sudjelujem u toj temi i ne prenosim recimo svađu u drugu, tj nije važno 'tko' nego 'što' piše, dok uvredljivo treba prijaviti, netočno ispraviti itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
offline
"Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da SAD

Jezik i pismo - Službeno pismo foruma je hrvatska latinica, a službeni jezik hrvatski. Miro Rosandić, upute za korištenje foruma..

 

Znaš da nisam, da ne napišem onu glupu naci uzrečicu koju svi govore, onaj, nacionalist-šovinist, ali dozvoljeno je pisati hrvatskim i engleskim jezikom.

 

Sve u redu.

 

Molim te, nemoj samo pisti u tekstovima textualno, sekxistički, jer hrvatski pravopis ne poznaje slovo X.

 

Mooolim te, izbaci taj X, jer to koristi samo naš forumskikolega iz mojega Siga.

 

Unas je je X IKS, da ga hebeš... 

合氣道 Ponekad se osjećam kao da nisam navijač Dinama, nego da sam ja Dinamo. @ PzKpfw
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.8.2023 11:43 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
11 mjeseci
protjeran
offline
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da
PzKpfw kaže...

 

Ihush nije trol.

Ak' ne želiš sudjelovati u raspravi sa njim, stvar je jasna i vrlo jedostavna.

Ne moraš.

 

Osobno cijenim, forumaša ihush-a.

 

 I ja, makar mislim da nijedan njegov kilometarski post nisam pročitao do kraja. 

2 godine
offline
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da
ihush kaže...
PzKpfw kaže...

 

..

Ak' ne želiš sudjelovati u raspravi sa njim, stvar je jasna i vrlo jedostavna.

Ne moraš.

..

 

 -eto izuzetka.. uz 'ispravak'.. :) tj ono što je forum i kako stvari trebaju biti postavljene, pravila..

 

(edit: .. dok stalker i dalje vreba, dislajka mada ovo nije face nego forum i značenje palaca je nešto sasvim drugo.. no što ćeš-ćemo.. osim gramatike može se otrpjeti i dosadna muha ili se lupi novinama da ne zuji..) :)

 Pravila, moram li objašnjavati očito, ne slažem se s njegovim upisom, kakav stalk? Pratim temu i čitam sve osim nekilometarskih upisa, na znam samo po čemu se moj netemetski upis razlikuje od vaše rasprave o utjecaju religijskih sistema na upravljanje državom sa izvanzemaljskim letjelicama u kongresu.

2 godine
offline
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da
ihush kaže...

-besmislica.. tj vrlo jednostavno, čitaš ili scrolaš, možeš se slagati ili ne, pri čemu za neslaganje možemo očekivati neki argument-post-citat za preciznost na što se odnosi i sl.

-a što trenutno radi tvoj protažist? :) .. stalka, lupa palac dolje za ono što mu se ne dopada odnosno uopće nije stvar sadržaja nego je ljut.. i 'ne-tagiram' ga.. jer je to izričito par puta zatražio pri čemu je to besmisleno ako nastavlja sudjelovati, ako stalka po temama pa će se nastavak sage kad-tad nastaviti..

-previše riječi-slova? ponekad je dovoljno kratko, da-ne.. ponekad nije, odnosno čita tko želi, kad želi.. to je forum i izbor tema pri čemu ja npr ni ne čitam 90% tema, odnosno ako čitam neku temu, ako sudjelujem tad sudjelujem u toj temi i ne prenosim recimo svađu u drugu, tj nije važno 'tko' nego 'što' piše, dok uvredljivo treba prijaviti, netočno ispraviti itd..

 Ne tagiraj me kilometarskim postovima, nekoliko puta rečeno a ne normalnim postovima.

 

Fck, dupli post...

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.8.2023 11:45 (notloB).
2 godine
offline
"Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da SAD

notloB  je pravi mlađi intelektualac.

Nema u njega taštine, narcisoidnosti.

 

Poznat sam da se nikome ne uvlačim u pakšu.

合氣道 Ponekad se osjećam kao da nisam navijač Dinama, nego da sam ja Dinamo. @ PzKpfw
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice