Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji odmor?

poruka: 105
|
čitano: 25.463
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji odmor?".
16 godina
offline
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od
To su te rvacke tragedije.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
12 godina
offline
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od
Ma ko će to kupit?! To je kruv sa sedam kora. Evo danas me zove jedan da mu je netko stao na parking. Ja moram prekinuti beauty sleep, dođem tamo a on otišao s parkinga i nije podignuo rampicu, Bosanac parkirao. I što ovaj sad očekuje? Da idem tražit Bosanca po plaži. Jučer jedan zove da mu ne radi tv. A šta će ti tv na ljetovanju? Ja dođem, sve radi. Problem je što ne rade programi EvoTv-a koje tv prikazuje. Imaš tv, satelitsku i Netflix. Te EvoTV programe ne bi ni vidio da se Poljak prije njega nije igrao daljinskim pa sve stavio na poljski i poremetio ostale postavke.
Zove jedna da joj je vruće. Pa imaš klimu u svakoj sobi. Ma nije joj vruće u apartmanu nego vani?!? Da joj se muž znoji i da će ga izdati srce. Pa šta niste išli u Sibir.
Nećeš virovat šta sve čovik mora trpit za 30-40 tisuća po sezoni.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od

Cek ti mene j.. il stvarno ima takvih debila da zovu jer je vani vruce??

Zbog takvih bi vratio totalitarne rezime..

 

Inace ja sam prije par godina pokuso slozit neku financijsku konstrukciju kolko bi trebalo vremena da se iznajmljivanjem otplati kupljeni apartman.

Ako sam dobro racuno, unucima bi bio gratis..  Tako da sto se tice cijena u jednu ruku ih kontam u drugu ruku ne,

Jer ima hrpa ljuudi koji su sami nadozidavali kucu i  sve,  i vjv su odavno u plusu pa opet bezobrazne novce traze...

 

Neko je pisao da je U SV Filipu i Jakovu ljetovo, nije  li tamo more hladno/hladnije?  

R33mba#2892
2 godine
offline
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od
BlueMax kaže...
Zove jedna da joj je vruće. Pa imaš klimu u svakoj sobi. Ma nije joj vruće u apartmanu nego vani?!?

 Obavezno rješavanje testa inteligencije prije iznajmljivanja bi riješilo i te probleme.

14 godina
offline
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od
Damir22 kaže...

Slavonija s prosjecnom placom od 600e more gleda na tv.

Ne racunam u to lokalne bizmismene i tajkune, politicare.....

 nije baš tako, a i bolje bi 900 eura u slavoniji nego 1200 u Zgu, kad će mi ta razlika otići na stan

12 godina
offline
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od
Mnogi nisu radili financijsku konstrukciju pa su se zaletili ko grlom u jagode. Sad ići od nule, kupiti zemljište, platiti projekte, davanja i sagraditi kuću s apartmanima - po sadašnjim cijenama, bez kredita, isplatit ćeš je za 25-30 godina. Nažalost, većina u to ide s kreditima pa jedini koji stvarno zarađuju su banke. Najgore od svega je što se toliko toga gradi da će ponuda debelo nadmašiti potražnju pa će i cijena najma padati. Onima (uključujući mene) koji su apartmane naslijedili, eventualno ih modernizirali, je super izvor primanja. Mi možemo i spustiti cijene ili držati visoke cijene uz rizik da će nekad biti prazno. Oni koji su u kreditima nemaju taj manevarski prostor već mu apartman mora biti toliko i toliko pun po toj i toj cijeni da bi mogao pokriti godišnji kredit. Naravno da su oni kad su počeli dobivati novac kupili i skupe automobile, počeli živjeti na visokoj nozi.. Sve je to super dok se ne dogodi da jednu godinu ne zarade za pokriti kredit.
Najbolje u sezoni prolaze oni koji imaju neke male biznise, tipa kokice, palačinke ili umjesto da izgrade kuće na parcelama iznajmljuju parkinge. To je čista lova a ulaganje minimalno.
 
2 0 hvala 0
10 mjeseci
offline
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od
jopis kaže...
Ekonomist sam po struci, razumijem odlično zakone ponude i potražnje, i sve je to meni jasno, ali majku mu staru, onda ne treba srat na sve strane po novinama, portalima, pa eto i forumima, kako je opravdanje za DUPLO poskupljenje najmanje 50% apartmana u lijepoj našoj, to da je eto 'sve poskupilo' pa šta ćeš, moraju i iznajmljivači pratit taj trend.

 eto sve si rekao s ovim. nemam ni ja ništa protiv kad platim pizzu 20 eura, to je bio moj izbor, ali popizdim kad čujem vlasnika kako kuka da nema zarade pa je zato podigao cijene. aha. podigao je cijene jer uz 20 eura pizzerija mu je puna do zadnjeg mjesta, ponuda i potražnja. koliko su mu troškovi porasli moglo bi se diskutirati, ono što ja znam je da me u 90% lokala poslužuju djeca, a čisto sumnjam da ih poslodavci masno plaćaju.

 

i zato zarađuješ super, ok, ali nemoj mi kukati kako ti je teško.

 

BlueMax kaže...
Mrzim ljetni godišnji jer se više umorim nego odmorim. Nigdje ne mogu ići jer su mi apartmani puni turista koji stalno nešto izvolijevaju, žena ne može dobiti godišnji prije jeseni, djeca nemaju nikakvih obveza pa vise meni za vratom. Plaža i kupanje me ne privlače. Ovo ljeto okupao sam se tri puta, od toga dva puta za otrijezniti se a jedan put samo za popišati se.
Ljetni godišnji mi samo oduzima dane od zimskog godišnjeg kad negdje otputujem. Što dalje, to bolje.

 očito se i dalje isplati.

10 mjeseci
offline
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od
R3nchi kaže...

Cek ti mene j.. il stvarno ima takvih debila da zovu jer je vani vruce??

Zbog takvih bi vratio totalitarne rezime..

 

Inace ja sam prije par godina pokuso slozit neku financijsku konstrukciju kolko bi trebalo vremena da se iznajmljivanjem otplati kupljeni apartman.

Ako sam dobro racuno, unucima bi bio gratis..  Tako da sto se tice cijena u jednu ruku ih kontam u drugu ruku ne,

Jer ima hrpa ljuudi koji su sami nadozidavali kucu i  sve,  i vjv su odavno u plusu pa opet bezobrazne novce traze...

 

Neko je pisao da je U SV Filipu i Jakovu ljetovo, nije  li tamo more hladno/hladnije?  

 ovisi, ja sam kupio prije 8 godina, kvadrat dobio po 900 eura, danas mogu prodati bez problema za 2500-3000. ni orao ni kopao u 7-8 godina mi se investicija utrostručila.  i to ne računajući zaradu od najma za tih 8 godina.

12 godina
offline
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od
Ja stvarno ne znam di ste vi vidjeli tih 50% apartmana koji su duplo poskupjeli. Ja sam ovu sezonu poskupio 10% a to je puno manje nego je poskupio kruh, voće, povrće, sredstva za čišćenje, struja....
Ja si mogu dozvoliti poskupljenje od 10%. Onaj kome je narasla kamatna stopa kredita, taj mora 20%. A više od 20% ne znam da je netko poskupio, barem ne u mojoj okolini.
 
1 0 hvala 0
10 mjeseci
offline
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od
BlueMax kaže...
Ja stvarno ne znam di ste vi vidjeli tih 50% apartmana koji su duplo poskupjeli. Ja sam ovu sezonu poskupio 10% a to je puno manje nego je poskupio kruh, voće, povrće, sredstva za čišćenje, struja....
Ja si mogu dozvoliti poskupljenje od 10%. Onaj kome je narasla kamatna stopa kredita, taj mora 20%. A više od 20% ne znam da je netko poskupio, barem ne u mojoj okolini.

 dignuo cijene gotovo duplo, sve puno, evo još uvijek. što su rasle kamate na kredit? nisam primijetio. slabo ti je to samo 10%. 

6 godina
offline
Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji odmor?

Samo rokaj. Sto je najbolje, ti ovdje si mogao slagat samo da si kupio. Sve je tocno kako si napisao. Da, cijene dosta apartmana su se dignule 50% u odnosu na proslu godinu, a 2018. mozemo samo sanjat po svemu. Nemam nista protiv eura kao valute, ali nas sirotinju je unistio. Na trznici kila krumpira 1.30 To je bivsih 10 kuna. Srecom zivim na selu. Da ne skrecem sa teme, tko sad mora prodat, 2500 eura kvadrat ako je sa pogledom na more je gotovo normalno za dobit. Prodavat ni u ludilu. Sto se kredita tice za to, sada, proslo svrseno vrijeme. Prije 10 godina da. Slicno kao kripto. Samo je ovo opipljivo i ne mogu ti ukrast. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji odmor?

Ma stvarno, odakle vam ti podaci o 50% poskupljenja i cijeni kvadrata od 2500€? U Makarskoj je u stambenim kvartovima gdje su sve višestambene zgrade i u kvartovima poviše magistrale odakle imaš dva dana jahanja do mora minimalna cijena 3200€, dok je na malo boljim pozicijama od 3500-7000€ ovisno o poziciji i opremi. U Splitu i okolici ista stvar.

U odnosu na prošlu sezonu najam je poskupio od 10-20%. Ja čak starim gostima držim istu cijenu. Mogao bi još malo poskupiti i opet bi bilo puno jer je pozicija takva da gost može s balkona pišati u more ali neću dok ne moram.

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od
BlueMax kaže...

Ma stvarno, odakle vam ti podaci o 50% poskupljenja i cijeni kvadrata od 2500€? U Makarskoj je u stambenim kvartovima gdje su sve višestambene zgrade i u kvartovima poviše magistrale odakle imaš dva dana jahanja do mora minimalna cijena 3200€, dok je na malo boljim pozicijama od 3500-7000€ ovisno o poziciji i opremi. U Splitu i okolici ista stvar.

U odnosu na prošlu sezonu najam je poskupio od 10-20%. Ja čak starim gostima držim istu cijenu. Mogao bi još malo poskupiti i opet bi bilo puno jer je pozicija takva da gost može s balkona pišati u more ali neću dok ne moram.

 

 Daj prestani vise sa pisanjem u more i ovako mi je vec godinama postalo gadljivo kupanje 

12 godina
offline
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od
konjRR kaže...

 

 Daj prestani vise sa pisanjem u more i ovako mi je vec godinama postalo gadljivo kupanje 

 U životu nisam ušao u more da se nisam popišao. Zato ne volim bazene jer se jedvo suzdržim.

Ne znam gdje se kupaš ali 99% jadranske obale odvodi iz kućanstva izlaze 20-30m od obale.

14 godina
online
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od
BlueMax kaže...
konjRR kaže...

 

 Daj prestani vise sa pisanjem u more i ovako mi je vec godinama postalo gadljivo kupanje 

 U životu nisam ušao u more da se nisam popišao. Zato ne volim bazene jer se jedvo suzdržim.

Ne znam gdje se kupaš ali 99% jadranske obale odvodi iz kućanstva izlaze 20-30m od obale.

 Zaboravljas na brodove 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice