Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wisha z

poruka: 65
|
čitano: 14.276
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wisha z".
2 godine
offline
Re: Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wis
josip12 kaže...
Boris grozni kaže...

Žena mi ga koristi 2g, sve 5, osim baterije koja se napuhala no zamijenili smo drugu u servisu za 60€ i vozi dalje! Za sad sve radi nista nije izlizano i sl!

 Jel može raditi bez baterije uštekan u struju?

 Može.

10 godina
offline
Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wisha z

Poslao sam im poruku na wishu,posiljka za EU im stize pocetkom 4.mj,ali sada vidim da su digli cijenu sa 136€ na 213€ 

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wisha z

Ugrabio sam zadnji primjerak novijeg modela XPro s boljim procesorom N100 i DDR5. Koštao me 158€ i 12€ poštarine.

 

https://www.wish.com/product/6444edf8c2bf2ebc0467b2c1

 

 
4 0 hvala 1
10 godina
offline
Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wisha z

Ako nekoga zanima laptop je ponovno dostupan na wishu

Moj PC  
3 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wis
Uzeo bi laptop, ali mi uopće ne prima ovih-15% na prvu narudžbu. Koja je fora s tim?
Baca 177$ cijenu.
9 mjeseci
offline
Re: Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wis
Ivan(4) kaže...

Ja bez te virtualke imam 18GB commited. To je poenta. Sa Outlookom, browserom, Teamsom i Excelom, dakle nikakvo razbijanje atoma. Ako želiš bilo šta zahtevnije, koristićeš mnogo više swapa nego RAM-a i štekaće.

 

Komentar na koji sam se nadovezao bio je "dovoljno za studente društvenih nauka", te sam se zadržao kod akademske primene. Da, poslužiće i za bake i deke. Mada ne treba ni njima svašta uvaljivati (tipa onih tableta što je Telekom davao za kunu), ali ovo bi im bilo ok. Valjda. Poslednji put kad sam na nekom Atom based procesoru krenuo da otvaram neki gadno optimiziran i reklama pun (ali popularan) news portal (dakle ne da dižem VM, nego bukvalno da pročitam pročitam novine), solidno se "zakašljao" i na učitavanju i na skrolovanju. Plus se ovo, kao što je neko pomenuo, sklapa od recikliranih delova. Nekome će trajati, no wear & tear postoji.

 ne znam ja što ti radiš sa tim svojim kompom, ali evo kod mene sad ovaj tren na stroju sa 16GB zauzeto 7.7GB. Otvoreno: Chrome sa jedno 40 tabova, 3 excel dokumenta, 2 word dokumenta, spotify, epic games, remote desktop.

ukratko debelo pretjeruješ.

 

posljednji put kad si koristio atom je očito bilo jako davno.

 

ovaj što buba o recikliranim djelovima je relevantan jer? mogu i ja tako bubnuti da se iphone slaže sa otpacima Noe. svašta.

 

za kraj imam baš ovaj laptop, preko dvije godine i radi odlično, nakon dvije godine nikakvih problema. surfanje, mail, netflix, office... bez greške. sa moje strane sve pohvale i preporuke. čudo je uopće što se dobije za malo eura.

13 godina
online
Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wisha z

Kaj mislite kad bi otprilike opet mogao biti dostupan za cca 140e?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wis
domac5 kaže...

Kaj mislite kad bi otprilike opet mogao biti dostupan za cca 140e?

 Bio je jučer dostupan, sad su izgleda digli cijenu. 

Uzeo sam ga za točno 145e s express dostavom. 

Kod za -15% sam našao na netu.

2 godine
offline
Re: Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wis
x360gamer kaže...
domac5 kaže...

Kaj mislite kad bi otprilike opet mogao biti dostupan za cca 140e?

 Bio je jučer dostupan, sad su izgleda digli cijenu. 

Uzeo sam ga za točno 145e s express dostavom. 

Kod za -15% sam našao na netu.

 Jao mrak cijena, sve više si razmišljam ubost ga.

13 godina
online
Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wisha z

Ma ja si budem sigurno ubo 1 cim cijena bude kak treba.

Ne treba mi laptop skoro nikad al opet moras ga imat za neke stvari.

Na mom dinosauru iz 2015 je otisao ekran i spajam si hdmi kabel na tv kad moram napravit nesto sta se ne moze mobitelom + naravno baterija otisla pa je to more kablova.

Ovo ce bit avion za to a smijesne pare u pitanju. Pratim sad cijene.

 

Usput da pitam koliko je jaci taj n100 procesor naspram n5100, svida mi se ovaj sa clanka jer ima osvijetljenje tipki dok ovaj s jacim procesorom nema. Meni osvjetljenje znaci vise nego performanse a mislim si, ionako ne trebam za nista zahtjevno i vjv nebi iskoristio ni ovaj slabiji do ful opterecenja

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wis
Kupio nedavno mini PC iz opisa, pošto mi je trebalo nešto manje/kompaktno.
Prije toga sam imao običan najjeftiniji Kingston SSD 2.5 (jedno 10x sporiji po spec) + intelov 2jezgreni CPU star 8 godina.
Za svakodnevni rad, internet i Office, ja razliku apsolutno u ničemu ne primjetim.

Tako da sam siguran da bi ovaj laptop bio pun pogodak za mene, samo da sam tada znao za sve. Ne znači da moj mini PC nije puno sposobniji, ali kažem za moj način korištenja - Office, net, pohrana/backup slika s mobitela - ovo bi bilo i više nego dovoljno.
Pogotovo ako uzmem u obzir da mi PC bude upaljen par minuta u par mjeseci.
9 mjeseci
offline
Re: Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wis
domac5 kaže...

Ma ja si budem sigurno ubo 1 cim cijena bude kak treba.

Ne treba mi laptop skoro nikad al opet moras ga imat za neke stvari.

Na mom dinosauru iz 2015 je otisao ekran i spajam si hdmi kabel na tv kad moram napravit nesto sta se ne moze mobitelom + naravno baterija otisla pa je to more kablova.

Ovo ce bit avion za to a smijesne pare u pitanju. Pratim sad cijene.

 

Usput da pitam koliko je jaci taj n100 procesor naspram n5100, svida mi se ovaj sa clanka jer ima osvijetljenje tipki dok ovaj s jacim procesorom nema. Meni osvjetljenje znaci vise nego performanse a mislim si, ionako ne trebam za nista zahtjevno i vjv nebi iskoristio ni ovaj slabiji do ful opterecenja

 https://www.cpu-monkey.com/en/compare_cpu-intel_processor_n100-vs-intel_celeron_n5100

 

jači je, ail vjerojatno će ti i N5100 biti sasvim dovoljan. ako je cijena ista ili slična i sve ostalo isto onda bi ja radije uzeo N100.

14 godina
offline
Re: Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wis
Jel zna tko, koji je razlog i kako je ograničeno da ide samo 1 tb ssd u njega?
2 godine
offline
Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wisha z

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wisha z

Izgleda da je opet stara cijena vracena na model sa svijetlecom tipkovnicom i n5100 procesorom.

Kod 15% za popust sam uzeo neki s neta, s tim da prva 2 nisu radila tak da ne odustajte na prvu odma od koda.

135e ispada samo laptop i 12 dostava. I dalje 7e skuplje nego je vama bilo no jebe mi se za 7e.

 

Znam da je model sa n100 procesorom sigurno 40% jaci za minimalnu razliku u cijeni (kad se potrefi da i taj bude na popustu) no taj model nema svijetlecu tipkovnicu a osvijetljenje mi puno znaci.

Trenutno imam i3 4005u cpu koji je izasao prije 11 godina tako da ce mi i n5100 vec bit upgrade.

Eto pravo otkrice ovaj chuwi, jedva cekam da dode. Napokon ips ekran.

 

Jeste dobili vec instaliran Windows s njim?

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2024 19:02 (domac5).
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wis
domac5 kaže...

Izgleda da je opet stara cijena vracena na model sa svijetlecom tipkovnicom i n5100 procesorom.

Kod 15% za popust sam uzeo neki s neta, s tim da prva 2 nisu radila tak da ne odustajte na prvu odma od koda.

135e ispada samo laptop i 12 dostava. I dalje 7e skuplje nego je vama bilo no jebe mi se za 7e.

 

Znam da je model sa n100 procesorom sigurno 40% jaci za minimalnu razliku u cijeni (kad se potrefi da i taj bude na popustu) no taj model nema svijetlecu tipkovnicu a osvijetljenje mi puno znaci.

Trenutno imam i3 4005u cpu koji je izasao prije 11 godina tako da ce mi i n5100 vec bit upgrade.

Eto pravo otkrice ovaj chuwi, jedva cekam da dode. Napokon ips ekran.

 

Jeste dobili vec instaliran Windows s njim?

 Da ali n100 dolazi s drasticno losijim ekranom tj nemjerljivo od gamuta do rezolucije a po meni taj ekran je zapravo i najbitniji!

14 godina
offline
Re: Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wis
x360gamer kaže...
Jel zna tko, koji je razlog i kako je ograničeno da ide samo 1 tb ssd u njega?

 Ne razumijem čemu TD. Pitanje i dalje stoji, nisam mislio da postoje ograničenja u laptomima na 1 TB max. Odnosno, u ovom slučaju bi bilo 256+1tb pošto dolazi s 1x 256 m2 diskom.

Dali se može taj disk izvaditi i staviti 2x1 tb?

Također, koliko čitam, ne ide nvme disk, već samo m2. Koji disk bi preporučili od 1 TB da puknem svojima gore, pa da imaju za fotke?

15 godina
offline
Re: Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wis
x360gamer kaže...
x360gamer kaže...
Jel zna tko, koji je razlog i kako je ograničeno da ide samo 1 tb ssd u njega?

 Ne razumijem čemu TD. Pitanje i dalje stoji, nisam mislio da postoje ograničenja u laptomima na 1 TB max. Odnosno, u ovom slučaju bi bilo 256+1tb pošto dolazi s 1x 256 m2 diskom.

Dali se može taj disk izvaditi i staviti 2x1 tb?

Također, koliko čitam, ne ide nvme disk, već samo m2. Koji disk bi preporučili od 1 TB da puknem svojima gore, pa da imaju za fotke?

 -m2 je format, oznaka utora-fizički oblik.

-nvme ili sata su standardi protokola kontrolera, način rada, svi nvme su m2, sata praktički ne postoji, ne koristi se (kao stariji, sporiji, ograničen kontrolerom-sata).

-jednako disk (storage-drive) je u oba slučaja ssd, pojednostavljeno 'čip' vs mehaničkog starog hdd-a dok su stari diskovi hdd-ssd u klasičnom 2,5inčnom (ili 3,5 ili 1,8..) formatu klasičnih diskova... pri čemu veličina-dimenzije nisu direktno povezani s portom-konektorom i-ili standardom na koji se uređaj spaja, prokokolom-kontrolerom, može biti npr usb, može biti bilo koji od postojećih na računalu, od nekadašnjeg isa, pci, pciex itd..

 

usput, pci port = pciex, tj to je fizički isti-identičan konektor, okrenut za 180o i iskorišten za drugi port-standard, tj fizička razlika koja samo utorima-zarezima onemogućava pogrešno spajanje nekompatibilnih uređaja, dok m2 diskovi (driveovi) imaju m i b key utor, tj ovisno o tome utor prima ili ne određeni format dok u istom utoru mogu raditi oba standarda što ovisi o kontroleru uz razliku da sata drive treba i sata kabel-priključak za rad a u slučaju npr ext.usb adaptera to sve riješava usb kontroler, akvitna elektronika koja sve potrebno prevodi iz bilo kojeg u bilo koji kompatibilan željeni standard.. pa na ext usb adapteru može raditi sve u svim formatima ili samo jedan za koji je napravljen a to ne nagađaš nego pročitaš u teh.specifikacijama i tad znaš jer je to jedan od bitnih podataka koji tom logikom mora biti naveden.

 

-stvar je banalna, no ljude-juzere zbunjuje oblik, dimenzije kao i naziv npr kolokvijalno 'disk'.. m2 je format konektora, fizički-materijalni, dok ono što tim fizičkim oblikom ovisi o protokolu-standardu komunikacije i može biti bilo što od aktualnih tehnologija, karikirano, možeš i preko video-vga konektora koji se koristi za prastare monitore spojiti recimo usb (žice) ili hdmi ili disk.. pri tome je vga standard-format samo zato da ne spojiš pogrešno, tj čak da ne okreneš naopako, dok novi usb-c upravo dozvoljava okretanje i naopako mada po ostalom nema razlike s ostatkom usb-a, tj format-dimenzije-oblik su jedno, standard-protokol-kontroler su drugo, par-oboje su ono što radi ili ograničava a ovisi o uređaju koji koristimo-ugrađujemo kao i mogućnostima kontrolera na koji se spaja jer ne mora biti za samo jednu namjenu-standard.. može biti za više-sve, jer je to na kraju samo fizički port kojim ostatku računala nešto spajamo i ako ima driver, radi..

 

-no ovim textom 99% nikome ništa nije jasnije nego što je bilo .. :) .. zato, uz uređaj, obično imamo sliku, b-m-keyevi (zarezi-utori) i napisano koje protokole podržava, kako disk tako i kontroler tj obje strane se moraju znati tj biti sukladne-kompatibilne i postoje takve tri sličice.. sata, nvme, uz moguće b-m keyeve i stari-prethodni ngff, recimo za wlan i na tim sličicama je vrlo jasno razlikovati-znati što je kompatibilno zelenom kvačicom ili crvenim križićem koji simboliziraju radi ili ne radi.. pri čemu može biti jedna ili sve kombinacije moguća.

-ngff ili stari msata je stara oznaka, nova je m2.

-najjednostavnija oznaka je za duljinu kartice dok je većina nvme ssd-a danas 80mm (max 110). oba su široka 22mm..

jedini problem može biti na starijim uređajima ako se koriste npr 2242 jer su po toj oznaci 'isti' tj tu je konkretna razlika stari msata i novi nvme format, sami konektori (širina pina i broj pinova uz zareze..).

 

-zato pogledati npr wiki m2 i tad je sve jasnije.. :)

-važno kao pravilo zapamtiti.. fizički oblik-dimenzije (i zarezi-pinovi..) je samo to, fizički, dok 'psihički' (logički-protokol-standard..) može biti bilo što, to ovisi o kontoleru, ne miješati, mada različiti formati primarno i služe tome da bi to bilo jasno-različito.. često nije tj postoje kombinacije mogućnosit kao usb ili ssd diskovi pri čemu ekšli juzer samo treba paziti na nvme ili sata oznaku, nvme brži tj veća propustnost koja nije ograničena sata kontrolerom na npr sata3-600mbps nego može ići po pcix 2-7000 ovisno o generaciji pci-a.. pa zato često piše i gen, 2-3-4... no to je tehnološki-teoretski, realno je važan-važniji kvalitetan kontroler-keš, koji će dati stvarnu-veću ili manju brzinu konstantno ili samo u par sekundi, npr samsung je odličan, jeftikaneri obično daleko od teoretskih brojki.. recimo jeftikaner flash memorija će nakon par sekundi kopiranja pasti na stvarnu-realnu brzinu sa recimo 500mbps na realnih 30-100.. a spori na desetinu tog, dok ih svaki nvme ili ssd popiša u brzini neovisno o deklaraciji na usb-flash stikiću i reklami..  to je tako :)

 

** može li na neki uređaj nešto.. kao u ovom primjeru 1tb drive, za recimo 2tb..

-teoretski može, no znamo da teorija nije sve, postoji i život-realnost-stvarnost.. pa kod laptopa ništa ne možemo uzeti kao važeće dok to ne pročitamo u teh.spec kao podržano, npr koji cpu, koliko rama, koja gpu.. teoretski bilo koja kombinacija može, no laptop je jedan proizvod, ne komponente mbo+ostalo.. i bios ne mora podržavati sve ostalo, tj ovisi o proizvođaču-biosu.. ako ne žele, čak onemoguće mada je inače normalno-podržano a ako bios nešto ne podržava tad to ne može raditi, banalno, npr zamjena-druga wifi kartica mada nema nikakve veze s ostatkom, tj na laptopu je sve povezano-spojeno, npr tipke za glasnoću pa i wlan paljenje-gašenje.. laptop nije desktop, nije pc kompatibilna komponenta koja u teoriji može sve.. što je podržano vs onemogućeno.

-za diskove je primarno pitanje kontrolera, tj kontrole ima ograničenja recimo kapaciteta diska koji podržava-prepozna, npr sata do 4tb ili do 16tb.. unutar tih granica-stapenica možda radi, tj nagađamo da vjerojatno radi no ako nema potvrde tad je nagađanje.. tj 2tb pa do 4tb bi 99% radili, kao i manji driveovi.. no to je ipak nagađanje, vjerojatno.

-za nvme driveove je stanje bolje, tj ne ovisi o kontroleru kao usb-sata jer je direktni spoj na pci-ex port.. pa mora raditi osim razlike gen 2-3-4 kao množitelji brzine-propustnosti a ponekad i problem iz doba vga-gpu ako bios ne prepozna gpu.. + opet ovisi o biosu, jer on mora vidjeti uređaj, disk, da bi ga ponudio kao npr bootabilan.. tj ne miješati običan storage-disk i sys-os-bootabilan.. kao i stara ograničenja fat sustava, npr mbr-uefi razlika koja upravo s 2tb postoji za boot disk, tj mbr disk može biti do 2tb bootabilan, u uefi-gpt modu može pentabajte.. to nije problem za nebootabilne-storage diskove, no za os-boot to je konkretno ograničenje i čak nije problem hw-biosa nego pitanje što koji korisnik iz kojeg razloga ima podešeno.. npr mora li iz nekog razloga koristiti legacy-mbr-neuefi mod.. kao i mogući defaulti postavki biosa, stariji uređaji vjerojatno mbr, noviji uefi-gpt.. a laptop ne mora imati uopće opcije izbora u meniju, mada je to i dalje opcija jednostavno nema druge stavke, kad je jedna opcija tad to nije izbor mada se nalazi u izborniku ... :)

-tako da to sve ovisi o računalu tj biosu i želji proizvođača.. koji u ovom chuwi slučaju nije konkretan-brand-oem nego generički, pa neće biti vjerojatno da proizvodi neki svoj bios, jer bi tad imao i obvezan support-drivere-uprateove itd.. tj 99% da bi sve radilo, da nisu čačkali-onemogučili, ali dok se ne provjeri ili pročita teh.spec koja konkretno to navede do tad je ipak samo 'možda-vjerojatno'... ne 100% ili nagađanje.

-kao i to da ovisno o potrebama ili znanju, juzer može podesiti bios, može birati os, npr win-mac-lin.. unutar win možda win11 .. koji traži recimo uefi postavke i secboot +tpm2.0.. dok jednako juzer ako želi-zna, može instalirati isti win11 bez tih ograničenja koja nisu stvar osa ili računala nego isključivo odluka ms-a, umjetno ograničenje koje se zaobiđe msovim uputama ili kreiranjem installa rufusom.. tj već s win11 imamo dva suprotna odgovora može li nešto raditi mada je sve ispravno, podešeno, kompatibilno.. ne za win11 i eto problema..

 

-opet, mada je to relativno banalna stvar, radi.. ovaj text 'samo' objašnjava kako ništa nije 'jednostavno' tj postoje razne kombinacije, situacije, ograničenja.. umjetna ili fizička, dok se uz znanje, predznanje-uvjete koje nešto traži kao win11 može sve pa i kako to zaobići. Tako da juzer kojem ovo sve nije jasno nije 'tudum'.. to je ok, normalno, takva industrija, sve je nepotrebno zakomplicirano mada je jednostavno dok na sve to ms doda svoje uvjete, dok mac s takvim pitanjima-problemima ne postoji jer je to mac, izvadiš iz kutije i upališ.. mac juzer ne gleda oznaku rama, diska.. kupi novi mac .. :) kao šala u kojoj ima istine..

-s druge strane, sad su jeftikaner klasa laptopi ponovo s ograničenjima, npr zalemljen-solidared ram modul, tj nema utor-modul nego fixno.. i tad o tome ovisi moguć izbor-kombinacija rama, kapacitet + bios koji mora podržavati .. i stanje da brand kao hp-lenovo i sl. često umjetno ograniče moguće proširenje-zamjenu, npr ext.gpu jer jednostavno ne žele da juzer kupi nižu klasu-jeftiniji laptop nego mu prodaju tad skuplji .. interes proizvođača koji može rezultirati da ono što bi trebalo raditi ne radi jer ne postoji opcija u biosu i to je namjerno u interesu proizvođača koji želi prodati novo-jače.. chuwi nije u toj klasi, tj prednost na strani generica u takvim nepostojećim ograničenjima kao i lakšem pribavljanju ostalih dirvera ako zatrebaju ne oviseći o rebrendanju branda pri čemu diver uvjek proizvodi 'pravi' proizvođač, npr intel, ne hp-lenovo jer oni ne proizvode ništa, ni šaraf, ni ram, ni disk, .. samo rebrendaju i ograniče u biosu..

 

-radi li nešto? čak i kad smo 'sigurni' treba provjeriti.. svaka nova situacija je za sebe, prisjetiti se, pogotovo ako netko čita post za koji mjesec-godinu ili više, pravila, kompatibilnost, sve se mijenja..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wis
Hvala na iscrpnom odgovoru.
Koliko vidim, sata m2 više niti nema za kupiti? Ako i ima, cijene su velike, a brandovi su neki noname ili bar meni nepoznati.
Glupo da nisu stavili nvme u taj laptop, sada su samo zakomplicirali. Neka preporuka gdje potražiti kompatibilan disk?
16 godina
online
Re: Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wis

Pogledaj ovde, složio sam filtere, samo sortiraj po ceni jer to se ne pamti u linku. Uglavnom, imaš 1TB od 63€ naviše (Silicon Power), a 2TB je dosta skupo (150€).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
14 godina
offline
Re: Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wis
Ma gledao sam i ja preko nabave već, ne znam kakav je taj silicon power. Kako god, nema očito druge, treba uzeti kakav ima.
9 mjeseci
offline
Re: Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wis
x360gamer kaže...
Jel zna tko, koji je razlog i kako je ograničeno da ide samo 1 tb ssd u njega?

 koji model si uzeo? ovdje u temi se dva spominju. nekad proizvođač stavi "limit" prema svojim testiranjima, npr. 32GB max, ali samo zato jer su oni u tom trenu imali raspoložive module od 32GB i sa njima su testirali, a u biti bi radilo i 64GB, samo oni nisu testirali pa ne žele preuzeti odgovornost. a nekada postoji limitirajući faktor poput procesora, matične ploče, sabirnice...

 

x360gamer kaže...
x360gamer kaže...
Jel zna tko, koji je razlog i kako je ograničeno da ide samo 1 tb ssd u njega?

 Ne razumijem čemu TD. Pitanje i dalje stoji, nisam mislio da postoje ograničenja u laptomima na 1 TB max. Odnosno, u ovom slučaju bi bilo 256+1tb pošto dolazi s 1x 256 m2 diskom.

Dali se može taj disk izvaditi i staviti 2x1 tb?

Također, koliko čitam, ne ide nvme disk, već samo m2. Koji disk bi preporučili od 1 TB da puknem svojima gore, pa da imaju za fotke?

prvi SSD je koliko znam zalemljen, ali kada napišeš model znati ćemo točno.

 https://www.aliexpress.com/item/1005002353102908.html

16 godina
online
Re: Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wis
x360gamer kaže...
Ma gledao sam i ja preko nabave već, ne znam kakav je taj silicon power. Kako god, nema očito druge, treba uzeti kakav ima.

 Ne znam za konkretan model, ali Silicon Power je ok, jesu budžet brend, ali nisu anonimusi, a imaš i malo skuplji TeamGroup koji bi takođe trebalo da je u redu. WD je valjda sledeći kog sam video od poznatih imena, ali već košta dosta više.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
9 mjeseci
offline
Re: Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wis
domac5 kaže...

Jeste dobili vec instaliran Windows s njim?

 Da

14 godina
offline
Re: Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wis
millennial kaže...
x360gamer kaže...
Jel zna tko, koji je razlog i kako je ograničeno da ide samo 1 tb ssd u njega?

 koji model si uzeo? ovdje u temi se dva spominju. nekad proizvođač stavi "limit" prema svojim testiranjima, npr. 32GB max, ali samo zato jer su oni u tom trenu imali raspoložive module od 32GB i sa njima su testirali, a u biti bi radilo i 64GB, samo oni nisu testirali pa ne žele preuzeti odgovornost. a nekada postoji limitirajući faktor poput procesora, matične ploče, sabirnice...

 

x360gamer kaže...
x360gamer kaže...
Jel zna tko, koji je razlog i kako je ograničeno da ide samo 1 tb ssd u njega?

 Ne razumijem čemu TD. Pitanje i dalje stoji, nisam mislio da postoje ograničenja u laptomima na 1 TB max. Odnosno, u ovom slučaju bi bilo 256+1tb pošto dolazi s 1x 256 m2 diskom.

Dali se može taj disk izvaditi i staviti 2x1 tb?

Također, koliko čitam, ne ide nvme disk, već samo m2. Koji disk bi preporučili od 1 TB da puknem svojima gore, pa da imaju za fotke?

prvi SSD je koliko znam zalemljen, ali kada napišeš model znati ćemo točno.

 https://www.aliexpress.com/item/1005002353102908.html

 Ako pitaš za laptop - chuwi s n5100 2k ekran, 8/256 gb. Gemibook pro. A ssd ću vjerojatno silicon power 1 TB. 

Na kraju, laptop nisam uzeo za sebe, ali da i jesam, bio bi sasvim zadovoljan.

9 mjeseci
offline
Re: Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wis
x360gamer kaže...
millennial kaže...
x360gamer kaže...
Jel zna tko, koji je razlog i kako je ograničeno da ide samo 1 tb ssd u njega?

 koji model si uzeo? ovdje u temi se dva spominju. nekad proizvođač stavi "limit" prema svojim testiranjima, npr. 32GB max, ali samo zato jer su oni u tom trenu imali raspoložive module od 32GB i sa njima su testirali, a u biti bi radilo i 64GB, samo oni nisu testirali pa ne žele preuzeti odgovornost. a nekada postoji limitirajući faktor poput procesora, matične ploče, sabirnice...

 

x360gamer kaže...
x360gamer kaže...
Jel zna tko, koji je razlog i kako je ograničeno da ide samo 1 tb ssd u njega?

 Ne razumijem čemu TD. Pitanje i dalje stoji, nisam mislio da postoje ograničenja u laptomima na 1 TB max. Odnosno, u ovom slučaju bi bilo 256+1tb pošto dolazi s 1x 256 m2 diskom.

Dali se može taj disk izvaditi i staviti 2x1 tb?

Također, koliko čitam, ne ide nvme disk, već samo m2. Koji disk bi preporučili od 1 TB da puknem svojima gore, pa da imaju za fotke?

prvi SSD je koliko znam zalemljen, ali kada napišeš model znati ćemo točno.

 https://www.aliexpress.com/item/1005002353102908.html

 Ako pitaš za laptop - chuwi s n5100 2k ekran, 8/256 gb. Gemibook pro. A ssd ću vjerojatno silicon power 1 TB. 

Na kraju, laptop nisam uzeo za sebe, ali da i jesam, bio bi sasvim zadovoljan.

 Taj bi trebao imati dva izmjenjiva SSDa. Samo teško je s Kinezima znati jer uvijek izbace 100 kombinacija, ali ako je to ovaj model iz videa onda djeluje kao da se jedan i drugi SSD mogu mijenjati.

 

 

vidi min. 5:28

14 godina
offline
Re: Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wis
Ma otvorit ću laptop i pogledati.
Ali da, to je taj model iz videa.
Očito je i on stavio neki drugi disk pošto unutra ima 275 i 512 GB. Inače dolazi s 256.
E sad, baš me zanima dali bi radilo s više od 1 TB ssdom, ali to očito nećemo saznati.
Ako netko na forumu ima sata m2, od 1 tb, neka se javi. Ako ne, kupit ću najjeftiniji na nabavi
13 godina
online
Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wisha z

Dosao mi je laptop s linka no jel moguce da su nesto zbrkali kod slanja?

Sta nebi trebao dobiti N5100 procesor a ne J4125?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 mjeseci
offline
Re: Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wis
domac5 kaže...

Dosao mi je laptop s linka no jel moguce da su nesto zbrkali kod slanja?

Sta nebi trebao dobiti N5100 procesor a ne J4125?

 To bi ti trebao najbolje znati  što je pisalo u opisu kad si ga naručio? ako je pisalo N5100 onda su ti poslali stariju verziju sa J4125. Nije drastična razlika, ali postoji i trebali bi poslati što si naručio.

13 godina
online
Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wisha z

Zasad su mi ponudili zamjenu ili nadoknadu za krivo poslanu naruzdbu.

Jucer sam ga malo koristio i oke mi je brzina, vidjet cu koliku to naknadu misle dati pa odlucit jel mi se isplati zajebavat sa slanjem nazad ako vec razlika u ta 2 procesora nije neka.

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice