Iz Windowsa 8 u Windows 10

poruka: 42
|
čitano: 4.074
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Iz Windowsa 8 u Windows 10

Prije par tjedana frend mi je mjenjao windowse (pošto se ja baš tolko ne kužim u to) i stavio mi je Windows 8.1 pro.

Sve je ok, privikao sam se brzo, ali mi zadnjih dana dolazi obavijest od microsofta (vidi sliku) da napravim upgrade u windows 10.

Sad me zanima dal je desetka bolja od ove moje (8.1 pro) i dal ja to mogu sam instalirat. Znači kad bi kliknuo "upgrade now" dal ima još dosta zezancije, i dal će mi ostat sve stvari koje sad imam na kompu ili ću ih izgubit. Molim vas pomozite

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Iz Windowsa 8 u Windows 10

Piše ti skoro sve u tom prozorčiću a na forumu ima jedno 4-5 tema koje se bave prelaskom na Windows 10.

 

Možda bolje da ti to ostaviš kako je ili pusti nekom stručnijem da to obavi...

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Iz Windowsa 8 u Windows 10
Sum_of_all_fears kaže...

Piše ti skoro sve u tom prozorčiću a na forumu ima jedno 4-5 tema koje se bave prelaskom na Windows 10.

 

Možda bolje da ti to ostaviš kako je ili pusti nekom stručnijem da to obavi...

 Znači nije ipak tako jednostavno

15 godina
odjavljen
offline
Re: Iz Windowsa 8 u Windows 10

Sve je jednostavno kad znaš što radiš i što ti je cilj. Problem je u tome što nisi ni pogledao kako se to radi neko odmah tražiš da ti netko nacrta - a ako je to slučaj, onda možda bolje da ne pokušavaš ako nisi voljan sam proučiti kako to ide jer ti se ili ne da ili misliš da ne možeš sam.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
offline
Re: Iz Windowsa 8 u Windows 10
Klikneš na Upgrade now, uzmeš kokice, zavališ se u fotelju i čekaš jedno 2 ili 3h dok se odradi skidanje i upgrade. Jednostavno da ne može biti jednostavnije.
Možda budeš još dva puta morao kliknuti na SLAŽEM SE ili RESTART i to je sve
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Iz Windowsa 8 u Windows 10
slobodno mozes sam, samo klikni i citaj upute...svi programi koje imas na win 8.1 ti ostaju...samo kreni slobodno, isto sam uradio i sve ok, ne mozes nista zabrljati !!!
13 godina
offline
Iz Windowsa 8 u Windows 10

Ako ti se Windows 10 ne bude sviđao ili ako budeš imao nekih problema s istim, jednostavno se možeš vratiti na prethodnu verziju Windowsa (u tvom slučaju Windows 8.1) bez gubitaka podataka.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Iz Windowsa 8 u Windows 10
izzy007 kaže...
Klikneš na Upgrade now, uzmeš kokice, zavališ se u fotelju i čekaš jedno 2 ili 3h dok se odradi skidanje i upgrade. Jednostavno da ne može biti jednostavnije.
Možda budeš još dva puta morao kliknuti na SLAŽEM SE ili RESTART i to je sve

 2-3 sata ???? ja odradio na 2 kompa i trajalo po pola sata u vrh glave...covjek radi prelazak sa 8.1 na 10

13 godina
offline
Re: Iz Windowsa 8 u Windows 10
dadotb kaže...
izzy007 kaže...
Klikneš na Upgrade now, uzmeš kokice, zavališ se u fotelju i čekaš jedno 2 ili 3h dok se odradi skidanje i upgrade. Jednostavno da ne može biti jednostavnije.
Možda budeš još dva puta morao kliknuti na SLAŽEM SE ili RESTART i to je sve

 2-3 sata ???? ja odradio na 2 kompa i trajalo po pola sata u vrh glave...covjek radi prelazak sa 8.1 na 10

Sve ovisi o brzini interneta odnosno za koliko će mu se skinuti cijeli Windows 10.

9 godina
offline
Re: Iz Windowsa 8 u Windows 10
msm da on ne radi instalaciju ispocetka OS nego prelazi sa win 8.1 na Win 10, dagle radi upgrade a ne novi instal...8.1 je puno slican 10-ki tako da kod upgrade ne skida sve ispocetka, pa zato traje jako kratko, nikako 2 sata...meni je veza na poslu bijedno losa pa je trajalo pola sata
8 godina
neaktivan
offline
Re: Iz Windowsa 8 u Windows 10
Marko :D kaže...

Ako ti se Windows 10 ne bude sviđao ili ako budeš imao nekih problema s istim, jednostavno se možeš vratiti na prethodnu verziju Windowsa (u tvom slučaju Windows 8.1) bez gubitaka podataka.

 Možeš mi molim te samo objasnit kako to da napravim (zlu netrebalo)

9 godina
offline
Re: Iz Windowsa 8 u Windows 10
nece ti trebati, win 10 je vrhhh
8 godina
neaktivan
offline
Iz Windowsa 8 u Windows 10

bio sam kliknuo X na onu obavijest, kako da ju sad nađem na kompu

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2015 11:08 (Rai).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Iz Windowsa 8 u Windows 10
Rai kaže...
Marko :D kaže...

Ako ti se Windows 10 ne bude sviđao ili ako budeš imao nekih problema s istim, jednostavno se možeš vratiti na prethodnu verziju Windowsa (u tvom slučaju Windows 8.1) bez gubitaka podataka.

 Možeš mi molim te samo objasnit kako to da napravim (zlu netrebalo)

PC Settings -> Recovery -> Go back to Windows 8.1 (tu će ti pisati verzija Windowsa s koje si napravio upgrade).

dadotb kaže...
nece ti trebati, win 10 je vrhhh

Dosta ljudi je trebalo, da ne povjeruješ. 

Rai kaže...

bio sam kliknuo X na onu obavijest, kako da ju sad nađem na kompu

U trayu (kod sata i datuma) bi ti trebao biti Windows 10 logo, bijeli. 

8 godina
neaktivan
offline
Iz Windowsa 8 u Windows 10

idem sad to napravit, pa vam javim kako je prošlo

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Iz Windowsa 8 u Windows 10

kliknem upgrade i pojavi se ovo

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Iz Windowsa 8 u Windows 10

Evo gotovo je, al sam upao u probleme. Slika mi nije preko cijelog ekrana. cca 20% monitora mi je crno (ljevo,desno i gore). kako da riješim na cijeli monitor sliku?? pomozite molim vas

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Iz Windowsa 8 u Windows 10
Rai kaže...

Evo gotovo je, al sam upao u probleme. Slika mi nije preko cijelog ekrana. cca 20% monitora mi je crno (ljevo,desno i gore). kako da riješim na cijeli monitor sliku?? pomozite molim vas

Daj screenshot da vidimo kako to izgleda, ne možemo ti ovako napamet govoriti. 

8 godina
neaktivan
offline
Iz Windowsa 8 u Windows 10

Sve mi je nekao manje nego na W8 , slova su ma manja i sve... šta da radim pomozite mi

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Iz Windowsa 8 u Windows 10
Rai kaže...

Sve mi je nekao manje nego na W8 , slova su ma manja i sve... šta da radim pomozite mi

Namjesti rezoluciju.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Iz Windowsa 8 u Windows 10
Marko :D kaže...
Rai kaže...

Evo gotovo je, al sam upao u probleme. Slika mi nije preko cijelog ekrana. cca 20% monitora mi je crno (ljevo,desno i gore). kako da riješim na cijeli monitor sliku?? pomozite molim vas

Daj screenshot da vidimo kako to izgleda, ne možemo ti ovako napamet govoriti. 

 ovak mi forum izgleda... s time da SS tamo sastrane gdje je crno ni nemogu napravit... znaci samo zamisli sastrane i gore crni prostor

8 godina
neaktivan
offline
Re: Iz Windowsa 8 u Windows 10
Marko :D kaže...
Rai kaže...

Sve mi je nekao manje nego na W8 , slova su ma manja i sve... šta da radim pomozite mi

Namjesti rezoluciju.

 jel to odem na advanced display settings?

13 godina
offline
Iz Windowsa 8 u Windows 10

Da.

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Iz Windowsa 8 u Windows 10
Marko :D kaže...

Da.

 

 izbacuje mi ove rezolucije, koju god stavm mi ostane crno sa strane i nije preko cijelog monitora

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2015 13:47 (Rai).
13 godina
offline
Iz Windowsa 8 u Windows 10

Koji monitor imaš? Provjeri rade li ti driveri za grafičku kako spada.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Iz Windowsa 8 u Windows 10
Marko :D kaže...

Koji monitor imaš? Provjeri rade li ti driveri za grafičku kako spada.

evo sad sam slikao monitor mobom. on je starija verzija al meni i dalje dobro služi. imam ga prek 10 godina

na w8 je bilo sve uredu, slika je bila prek cijelog ekrana

8 godina
odjavljen
offline
Iz Windowsa 8 u Windows 10

A to je neko staro CRT smeće. Što je najbolje, ja ne vidim problem na ovoj fotografiji.

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Iz Windowsa 8 u Windows 10
Arendelle kaže...

A to je neko staro CRT smeće. Što je najbolje, ja ne vidim problem na ovoj fotografiji.

 pogledaj bolje... sa strane je crno. Nije mi slika prek cijelog monitora...

8 godina
neaktivan
offline
Iz Windowsa 8 u Windows 10

stvarno sam očajan, nemogu skužit kako namjestit da mi slika bude preko cijelog monitora

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Iz Windowsa 8 u Windows 10

Ako je CRT u pitanju, to onda namještaš na njemu jer bi isti trebao sadržavati opcije za razvlačenje slike.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice