Instalacija Windows XP operativnog sustava izdvojena tema

poruka: 469
|
čitano: 288.315
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows XP operativnog sustava

-možeš, eidtiraj boot.ini (običan txt), imaš u propertiesu/system PCja, edit.. tamo gdje piše koliko sekundi se pojavljuje boot menu...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
odjavljen
offline
Instalacija Windows XP operativnog sustava

Easy BCD.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows XP operativnog sustava
Silwncer kaže...

Easy BCD.

 -for XP? XP je stari loader... 5.x

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Instalacija Windows XP operativnog sustava

WE APOLOGIZE FOR THE IONCOONVENIENCE BUT WINDOWS DID NOT START SUCCESSFULLY. ARECENT HARDWARE AND SOFTWARE CHANGE MIGHT HAVE CAUSED THIS. IF YOUSR COMPUTER STOPPED RESPODNDING RESTARTED UNEXPECTEDLY OR WAS AUTOMATICALLY SHUT DOWN TO PROTECT YOUR FILES AND FOLDERS CHOOSE LASTKNOW GOOD CONFIGURATION TO REVERT TO THE MOST RECENT SĐTTINGS THAT WORKED. IF A PREVIOUS STARTUP ATTEMPT WAS INTERRUPED DUE TO A POWER FFAILERURE OR BECAUSFTHE POWER OR RESET BUTTON WAS PRESSED OR IE YOU ARENT SURE WHAT BCAUSED THE  U CEMU JE PROBLEM I KAKO DA GA RIJESIMPROBLEMCHOOSE START WINDOWS NORMALLY. SAFDFE MODE. SAFE MODE WITH NETWORKING, SAFE MODE WITH COMAND PROMPT. LAST KNOW GOOD CONFIGURATIOM , YOUR MOST REBCENT SEUINGS THAT WORKED. STARTWINDOWS NORMALLY. USE THE UP AND DOWN AŠOWKEYS TO MOVE THE HIGHLIGHT TO YOUR CHOICE.SECONDS UNTIL WINDOWS STARTS I SADA ODBROJA8VA DO NULE I OPET SE RESTARTUJE I OPET OVA PORUKA

 
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Instalacija Windows XP operativnog sustava

Probaj sa Last Known Good Configuration. Da nisi instalirao novi softver ?

http://forum.phishingdb.eu/index.php
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Instalacija Windows XP operativnog sustava

Pozz,,,evo ovako,imam jedan stari laptop u koji sam ubacio novi hdd jer je stari riknio.

I sada kad pokrenem instalaciju win xp na njemu ono prodje u pocetku sve ok ali kad se restartira i onda treba nastavit instalacija pojavi se samo A disk read error occurred.

Oprobam sa win 7 ista stvar,a linux kad sam pokrenio uredu sve.

Zavrsi instalaciju i radi linux sve normalno :/

Necu ja koristit ovaj laptop pa zato bih stavio win na njeg.

LoL: SirHectorDeMaris , battlelog - hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Instalacija Windows XP operativnog sustava

Je li disk u NTFS ili ext3 formatu ? Linux hoće jer je disk formatiran u ext3,kada formatiras odaberi u ntfs format (quick).

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Instalacija Windows XP operativnog sustava

Evo probat cu pa cu javit...mislio sam da je hdd u otisao u k... ali da je onda ne bi ni linux mogao stavit na njega?

LoL: SirHectorDeMaris , battlelog - hrka11
10 godina
odjavljen
offline
Re: Instalacija Windows XP operativnog sustava
hrka11 kaže...

Evo probat cu pa cu javit...mislio sam da je hdd u otisao u k... ali da je onda ne bi ni linux mogao stavit na njega?

 Da je ni Linux ne bi radio. Skini HirensBootCD i bootaj Mini Windows XP i pokreni HDTune (skini kvačicu sa Quick Scan) i ako je barem 1 crven blok onda ne valja. Ako prođe bez greške onda uradi ono što sam ti rekao (formatiraj u ntfs).

10 godina
offline
Instalacija Windows XP operativnog sustava

Evo slika...on i je ntfs formatu kopira s cda fajlove ok,restartira se i onda izbaci gresku tu....kad podjem ponovo za instalaciju xp opet uredno sve ucita,kopira eto vidis i sam sta nudi za odabir kad odaberem particiju i vidis da je ntfs...nije mi se ovo desavalo do sada,a disk je iz laptopa koji nije ni 1god koristen.

LoL: SirHectorDeMaris , battlelog - hrka11
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2015 17:35 (hrka11).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Instalacija Windows XP operativnog sustava

Probaj to u sredini.

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Instalacija Windows XP operativnog sustava

Ma dzaba i to...radio sam...ali evo uspio sam na drugi nacin sa win 7.

LoL: SirHectorDeMaris , battlelog - hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows XP operativnog sustava
hrka11 kaže...

Ma dzaba i to...radio sam...ali evo uspio sam na drugi nacin sa win 7.

 -nema drugog načina, osim: ispravan HW, podešen BIOS prema potrebama i driveri. Tad svaki kompatibilan OS može. (u ovom slučaju BIOS postavka/driver ili insrtall/medij).

 

noviji HW, pogotovo notebook može biti problematičan, jer XP je mrtav, neke opcije (kao interes MSa) nema u BIOSu i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2015 19:58 (ihush).
10 godina
odjavljen
offline
Re: Instalacija Windows XP operativnog sustava
hrka11 kaže...

Ma dzaba i to...radio sam...ali evo uspio sam na drugi nacin sa win 7.

 XP je zeznut što se tiče instalacije. BTW Što će ti XP kad kao prvo nije podržan a kao drugo možeš koristiti 7. Ako ti je slabiji PC / Laptop = Linux.

10 godina
offline
Re: Instalacija Windows XP operativnog sustava
ihush kaže...

 -nema drugog načina, osim: ispravan HW, podešen BIOS prema potrebama i driveri. Tad svaki kompatibilan OS može. (u ovom slučaju BIOS postavka/driver ili insrtall/medij).

 

noviji HW, pogotovo notebook može biti problematičan, jer XP je mrtav, neke opcije (kao interes MSa) nema u BIOSu i sl.

  Ma podesavao sam ja i bios i ispravan je laptop,ali jednostavno nece.Prodje u pocetku sve ok i restarta se komp i to je to,dok sa win 7 i linuxom nije bilo problema.

Nije mi jasno uopce jer mi se ovo nije desavalo do sada,vrlo vjerovatno da onda nijedan od 3 cd-a s xp sto imam nevaljaju.

Silwncer kaže...

 XP je zeznut što se tiče instalacije. BTW Što će ti XP kad kao prvo nije podržan a kao drugo možeš koristiti 7. Ako ti je slabiji PC / Laptop = Linux.

Izbjegavam 7 jer je laptop stariji i slabiji,a linux zato jer ga necu ja koristit.

HP nx 6325 je laptop.

 

LoL: SirHectorDeMaris , battlelog - hrka11
10 godina
odjavljen
offline
Instalacija Windows XP operativnog sustava

Bolje Linux nego zastarjeli XP... Ali kako hoćeš. Probaj drugi ISO skinuti i snimi ga sa FreeISOBurner.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows XP operativnog sustava

Pozdrav svima,

 

imam problem prilikom instalacije win xp-a.. naime, skinuo sam sa neta xp kao ISO file, i pomocu imgBurn-a ga sprzio na cd, mislim da sam to sve uradio kako treba. Nakon toga sam poceo instalaciju xp-a na racunaru, i instalacija pocinje bez problema, ali nakon gotovo pola sata, racunar se restartuje (tako i treba), medjutim pojavi se crni ekran na kojem imam nekoliko opcija, tipa "start windows normally", "safe mode" i slicno, i sta god izaberem racunar se restartuje i opet se isto pojavi i tako sve u krug. Nadam se da cete mi moci pomoci i da znate u cemu je problem, posto ja nisam neki expert. :)

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows XP operativnog sustava

Danas sam uspio instalirati xp i radio je ok. Medjutim kada sam ugasio komp i kasnije ga opet upalio, opet se pojavi prozor sa "Start windows normally", "Safe Mode" itd.. Zna li iko do cega bi moglo biti?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows XP operativnog sustava

Teško je ovako pogađati, ali vjerojatno imaš problema sa hardwerom. Pokušaj npr. instalirati neki drugi windows, npr. 7cu. Imao sam prilike vidjeti takvo nesuvislo ponašanje računala da sve radi OK, ali kad ga restartaš sve krene ispočetka.

Zora puca, biće dana ...
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows XP operativnog sustava
Jura iz druge galaksije kaže...

Teško je ovako pogađati, ali vjerojatno imaš problema sa hardwerom. Pokušaj npr. instalirati neki drugi windows, npr. 7cu. Imao sam prilike vidjeti takvo nesuvislo ponašanje računala da sve radi OK, ali kad ga restartaš sve krene ispočetka.

 Evo pokusao sam i sa sedmicom.. instalacija pocela i nakon nekog vremena se pojavila ova poruka: "Windows cannot access the installation sources. Verify that the installation sources are accessible and restart the installation"?

10 godina
offline
Re: Instalacija Windows XP operativnog sustava
viterby92 kaže...
Jura iz druge galaksije kaže...

Teško je ovako pogađati, ali vjerojatno imaš problema sa hardwerom. Pokušaj npr. instalirati neki drugi windows, npr. 7cu. Imao sam prilike vidjeti takvo nesuvislo ponašanje računala da sve radi OK, ali kad ga restartaš sve krene ispočetka.

 Evo pokusao sam i sa sedmicom.. instalacija pocela i nakon nekog vremena se pojavila ova poruka: "Windows cannot access the installation sources. Verify that the installation sources are accessible and restart the installation"?

 Da li ti instaliraš iz windowsa ili iz biosa kako mi volimo reć ?

Sami sebi smo najveci neprijatelji
8 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows XP operativnog sustava
nicky.sl kaže...
viterby92 kaže...
Jura iz druge galaksije kaže...

Teško je ovako pogađati, ali vjerojatno imaš problema sa hardwerom. Pokušaj npr. instalirati neki drugi windows, npr. 7cu. Imao sam prilike vidjeti takvo nesuvislo ponašanje računala da sve radi OK, ali kad ga restartaš sve krene ispočetka.

 Evo pokusao sam i sa sedmicom.. instalacija pocela i nakon nekog vremena se pojavila ova poruka: "Windows cannot access the installation sources. Verify that the installation sources are accessible and restart the installation"?

 Da li ti instaliraš iz windowsa ili iz biosa kako mi volimo reć ?

 iz biosa. trenutno na racunaru nema instaliran nikakav os.

14 godina
offline
Instalacija Windows XP operativnog sustava

Da pitam dok je tema vruća. 

 

Imam jedno starije računalo na koje pokušavam instalirati XP SP3 preko DVD-a sa svojom pržilicom.

Kada taj DVD i svoju pržilicu stavim u svoj PC, sve radi super. 

 

Ali kada to spojim na starije računalo, i podesim master i slave. I kada namjestim da mi očitava svaki disk, izbaci mi klasični, svima nama najdraži eror - NTLDR is missing. 

Da stvar bude bolja, pokušam staviti i Hirensov USB, i neće ga očitati, a u mom računalu ga uredno očita. 

 

 

Staro računalo je imao XP, kojeg sam formatirao davno, i cijeli disk sam formatirao. Ali se ne sjećam što me spriječilo u instalaciji, nije bitno. 

Što me sada spriječava u instalaciji? Probao sam par DVD-ova, i jedan CD čak, neće. Nije mi ni jasno zašto USB ne očitava. 

 

Zna netko problem? 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Instalacija Windows XP operativnog sustava
viterby92 kaže...
nicky.sl kaže...
viterby92 kaže...
Jura iz druge galaksije kaže...

Teško je ovako pogađati, ali vjerojatno imaš problema sa hardwerom. Pokušaj npr. instalirati neki drugi windows, npr. 7cu. Imao sam prilike vidjeti takvo nesuvislo ponašanje računala da sve radi OK, ali kad ga restartaš sve krene ispočetka.

 Evo pokusao sam i sa sedmicom.. instalacija pocela i nakon nekog vremena se pojavila ova poruka: "Windows cannot access the installation sources. Verify that the installation sources are accessible and restart the installation"?

 Da li ti instaliraš iz windowsa ili iz biosa kako mi volimo reć ?

 iz biosa. trenutno na racunaru nema instaliran nikakav os.

 Meni se sve čini da je HDD oša u vječna lovišta

Sami sebi smo najveci neprijatelji
8 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows XP operativnog sustava

Pitanje u vezi reinstalacije Wondowsa XP. Molim pomoć.

Imam prastari laptop koji još može obavljati neke osnovne i jednostavnije zadatke. Na njemu je trenutno windows XP.

Htio bih očistiti sustav od nakupljenog smeća i reinstalirati windows. Imam instalacijski CD ali problem je što se pokvario DVD rom a po Biosu laptop ne podržava USB boot.

 

1. Što učiniti, dali ima neka treća opcija reinstalacije?

 

2. Dali postoji opcija vraćanja na tvorničke postavke (kao kod mobitela recimo) windowsa XP bez reinstalacije pa da tako dobijem čisti Windows?

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2015 9:02 (Renta10).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Instalacija Windows XP operativnog sustava

Probaj usb boot, sa nekom F tipkom, možda F9. Napiši koji laptop.

Za zahvalu klikni na Hvala
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2015 9:07 (ivo454).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows XP operativnog sustava

Ma sramota me je..   laptop je stvarno star, 14 godina, Samsung VM8000 series sa Pentium III procesorom i 512 mb rama.

Mogu probati USB boot ali to bi išlo samo preko vanjskog DVD roma ili i preko vanjskog HDD?

 

A što je s vraćanjem na tvorničke postavke, jel bi to išlo?

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2015 9:13 (Renta10).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Instalacija Windows XP operativnog sustava

Tvorničke postavke, ako je laptop još sa originalnom instalacijom, vratile bi na početno stanje, kako je bilo nakon kupovine laptopa.

Za zahvalu klikni na Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Instalacija Windows XP operativnog sustava

Ti stari laptopi ne podržavaju bootanje sa usb-a. Ne znam samo kako bi se ponašali da negdje nabaviš i ukopčaš prijenosnu dvd pržilicu, samo i ona je preko usb-a i nisam siguran da li bi to upalilo tj. da li bi ju prepoznalo kao cd uređaj ili kao usb uređaj.Ne znam koja ti je druga tj treća opcija, možda da počistiš komp sa CCleanerom ili nekim od takvih programa, deinstaliraš sve kaj je nepotrebno, skeniraš sa antivirisom i napraviš defragmentaciju diska.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows XP operativnog sustava

možda može bootati s usb-a, ovisno koju emulaciju podržava... npr fdd-hdd-cd.. ali bios notebooka je uvijek siromašan opcijama.

prvi korak je otkriti koja tipka je za izbor boota npr f8-12..

pa izgooglati ili pokušavati formatiranjem usba .. alati kao hp-tools, rufus i sl.

ali to sve može biti uzaludno...

 

može se sve obaviti na drugom računalu, jedini problem je adapter za 2,5-ide možda u chipoteci.. tako obaviš prvi dio instalacije tj kopiranje i u prvom rebootu UGASIŠ.. vratiš disk u nb i nastaviš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice