Save prezentacije 2007 u pps bez X

poruka: 34
|
čitano: 9.980
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Save prezentacije 2007 u pps bez X
pitanje

Napravio prezentaciju u Power Pointu 2007 i naravno on sejva kao ppsx. Kako večina to ne može otvoriti, preostaje mi save onog formata 97-2003, u tom obliku file zauzima preko 30MB, dok ppsx zauzima nekih 5 MB. Kako sejvat onda kao SAMO 2003 recimo??? Moram ju slati na mail, a 30MB je previše.

 

hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Save prezentacije 2007 u pps bez X

Spremi u office 2003 formatu,skini izarc http://www.izarc.org/download.html program za kompresiju i tu prezaentaciju sazmi preko njega i trebala dosta manje zauzimat

http://www.computer-master.bloger.hr/
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Save prezentacije 2007 u pps bez X

Postoji neki vrag koji kada se ubaci u office 2003 dopušta čitanje i uređivanje dokumenata. Probaj googlati. Ja ga imam negdje ali ga nemrem naći.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Save prezentacije 2007 u pps bez X

na MS-Hrvatska, MSoffice_2003_2007_FileFormatConverters.exe i mora biti OfficeSP1 MSOffice2003SP3-KB923618-FullFile-HRV.exe...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Save prezentacije 2007 u pps bez X
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Save prezentacije 2007 u pps bez X

Da mora biti sve to što je ihush rekao. Ponekad se blesira ali uglavnom radi

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Save prezentacije 2007 u pps bez X
autorov komentar

Ljudi hvala vam na pomoći, ali kako su prezentacije uglavnom za klijente, moraju biti user friendly. Svi me pokopaju čim treba nešto raditi, odkompresirat, ili nedo bog da im kažem da si instaliraju nekakve konvertere i sl.

 

Hm, ili ste mislili da ja sa tim pluginom konvertam u 2003? Ups, idem to probat :)

16 godina
neaktivan
offline
Save prezentacije 2007 u pps bez X

?!

 

Kod spremanja dokumenta u office 2007 imaš mogućnost odabira snimanja u starijem formatu...(XP/2003)

 

WTF kompresije? Konverteri?! Pluginovi?! O čemu vi to?

 

EDIT: Vidi sliku (U office 2007 klikneš na Save as > odaberi kao na slici...)

Save as pps Save as pps
I find your lack of faith disturbing!
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2009 10:32 (0v3r10rd).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Save prezentacije 2007 u pps bez X
autorov komentar

To je OD 93 DO 2007, i takav format zauzima 30tak MB u odnosu na ppsx koji zauzima 5MB! Zato tražim format SAMO 2003, a ne taj od - do.

16 godina
neaktivan
offline
Save prezentacije 2007 u pps bez X

Sorry, pročitao sam brzinski post...

I find your lack of faith disturbing!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Save prezentacije 2007 u pps bez X
Crayox kaže...

Napravio prezentaciju u Power Pointu 2007 i naravno on sejva kao ppsx. Kako večina to ne može otvoriti, preostaje mi save onog formata 97-2003, u tom obliku file zauzima preko 30MB, dok ppsx zauzima nekih 5 MB. Kako sejvat onda kao SAMO 2003 recimo??? Moram ju slati na mail, a 30MB je previše.

 

hvala

 30 MB???

Moje prezentacije od cca 50 slideova i na većini slajdova su slike zauzimaju 2,5 MB tako da pripazi malo na slike koje ubacuješ. Većinom su one razlog ovom suludom povećanju veličine fajla. Preporučujem kompresiju - označi sliku, klikni na tab picture, pa pod Format odaberi Compress Images i tu odaberi što želiš (meni je obično dovoljno 150 dpi-a, ali ako ćeš printat možeš ostaviti i 200)
Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
16 godina
offline
Save prezentacije 2007 u pps bez X

Nisam siguran ali politika formata je da mora biti kompatibilan sa starijin verzijama. Tako da  u power pointu 2003 možeš otvorit dokumente nastale sa starijim editorima (npr power point 2000). Tako da ti format za 2003 sadrži sve starije formate (od 97 do 2003) i nisam siguran da možeš sačuvat samo za 2003.

 

 

Neznam je sam li ovo dobro objasnio, ali mislim da ne možeš napravit ovo što hoćeš, već da ti je to jedno te isti format.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Save prezentacije 2007 u pps bez X
autorov komentar

Ovako, imam 30tak slideova, sa naslovnim na kojem je tekst samo. Na svakom od tih je jpg veličine nekih 200kb, btw grafičar sam, tako da su stvarno si optimizirani. Idem na save as i stavim normalni PowerPoint show (što je u 2007 *.ppsx) i ispadne 5.5 MB (evo upravo to išao raditi). Onda idem ponovo na save as i stavim opet PowerPoint show ali onaj 97-2003 i sad ispadne 51MB!!! Upravo isprobao! Ovaj prvi se sejva sekundu, dvije, ovaj drugi oko 10 sek. Znači nemam izbora nego konvertirati ppsx nakon sejva u 2003.

 

Razlgo zbog kojeg želim SAMO 2003 je taj što imam feeling da on stavi još hrpu kompatibilnih gluposti u ovaj file, kad, hello, zauzima 50MB!

 

Anyway, instalirao onaj file konverter, pa imam, ahm, pitanje. Gdje se to i kako koristi? Nigdje ga ne vidim.

16 godina
offline
Save prezentacije 2007 u pps bez X

file converter ti služi da bi u wordu 2003 gledao format 2007. Word 2007 ima u sebi ugrađen konverter za word 2003i ne treba mu.

 

p.s. kad govorim word mislin na cijeli office paket.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Save prezentacije 2007 u pps bez X
autorov komentar

Ahaaa, a fuck onda. Ovi su svi osjetljivi da no way da im kažem da si idu nešto instalirat kako bi moje fileove gledali. Znači nemam izbora? :(

15 godina
online
RE: Save prezentacije 2007 u pps bez X
Crayox kaže...

Ahaaa, a fuck onda. Ovi su svi osjetljivi da no way da im kažem da si idu nešto instalirat kako bi moje fileove gledali. Znači nemam izbora? :(

 ... (izbor) -duža ili kraća verzija? -ne.
Ako oni imaju 2003 i ne žele nadogradnju (koja je besplatna, legalna pa nema razloga).
-Ali razlika u veličini je prevelika, probaj nakon tog snimiti u 2003-rici..(u officeu2003) ili su ti fileovi linkani pa ne zauzumaju mjesto dok ih ne 'exportiraš'.
Inače, ako radiš projekte za ubuduće, uvijek treba računati stim, postoji mogućnost exportiranja ppt-a na DVDvideo... izbjegavaš takve probleme.
C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
RE: Save prezentacije 2007 u pps bez X
autorov komentar

Nisu linkani fileovi. Najnormalniji save. Prezentacija užasno jednostavna. Bez muzike. Samo insert image na svaku stranicu.

 

Nisam uspio pronaći na MS Hrvatska onaj link (skinuo sa Rapid sharea), može li mi tko poslati link, pa ću ga slati uz svoje prezentacije. Glupo mi je slati ljudima link na RS, onda će još jače popi....lol

15 godina
online
RE: Save prezentacije 2007 u pps bez X

linkovi: MS Hrvatska-Office ili direktni SP3 i konverter.

To je za Office 2003CRO, mora biti sa SP1 ili više.

 

ALI!... sjetih se (da treba malo vremena...) -imaš PowerPoint Viewer 2007 (besplatan...) njega instaliraš na klijenta a zbog kompatibilnosti svejedno možeš staviti i SP.

-ovo je sad valjda 'zaključena/zaključana' tema.Osmijeh

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Save prezentacije 2007 u pps bez X

ppsx koristi kompresiju (zip) a Office 07-2003 ne.

Jedna fora za sve a i za tebe,promeni ekstenziju u zip i otvori za winzipom i..eto,prezentacija je unutra sa svim elementima

Dalje znas sta ciniti :)

 

Ili taj pps koji je velik raraj ili zipaj,dobit ces istu velicinu kao ppsx

 

Opcija 2

 

Onamo gde nosis prezentaciju povedi sa sobom i ovo

 

Microsoft Office Compatibility Pack for Word, Excel, and PowerPoint 2007 File Formats

 

skini odavde

 

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=941b3470-3ae9-4aee-8f43-c6bb74cd1466&displaylang=en

 

Mozes i ono sto je ihush predlozio

 

vise o Compatability Packu:

 

Exchanging files between previous releases of Microsoft Office and the 2007 Microsoft Office release 

 

http://office.microsoft.com/en-us/products/HA101686761033.aspx

(: @ http://www.youtube.com/watch?v=RCKLYCi2UJk
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2009 9:58 (Lazarus Long).
16 godina
offline
RE: Save prezentacije 2007 u pps bez X
autorov komentar

Hvala na pomoći. Budem od sad slao link.

 

Ali, nije pomogla kompresija. Prvo, potpuno je ne moguće da zauzima 51MB jer nema kompresiju. Slike koje su u prezentaciji zauzimaju nekih 4MB, a drugo ništa ni nije u prezentaciji. Nešto tu ne štima. Probao sam kompresirati pps file (taj 97-2003) i ispalo je 50MB!!! Samo MB manje. Koristio sam rar i best kompresiju. Znači nešto drugo je problem.

 

Ako netko želi, a ima Office 2007, mogu poslati ppsx file koji ima 5MB pa probajte sejvat kao 97-2003, da vidim kolko će vama zauzimati.

16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Save prezentacije 2007 u pps bez X

Ako ti ne stima onda taj ppsx od 5mb podigni na

 

www.virustotal.com

 

i vidi sta nije u redu ili je sve okay

 

Probaj ono sta sam ti predlozio. Promeni ekstenziju u zip i vidi sta je sve unutra (na primer kolike su slike)

 

Dali koristis nesto drugacije osim jpg? TIFF?

 

Jos jedino mi pada na pamet a to je da u samom PowerPointu uradis ovo:

 

Desni klik na sliku i uradi nesto (tako je bilo odprilike) kao optimiziranje slike.

 

BTW,Office 2007 koristi Open XML format

(: @ http://www.youtube.com/watch?v=RCKLYCi2UJk
15 godina
online
RE: Save prezentacije 2007 u pps bez X
ihush kaže...

linkovi: MS Hrvatska-Office ili direktni SP3 i konverter.

To je za Office 2003CRO, mora biti sa SP1 ili više.

 

ALI!... sjetih se (da treba malo vremena...) -imaš PowerPoint Viewer 2007 (besplatan...) njega instaliraš na klijenta a zbog kompatibilnosti svejedno možeš staviti i SP.

-ovo je sad valjda 'zaključena/zaključana' tema.Osmijeh

 -zar to nije jednostavnije?
C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
RE: Save prezentacije 2007 u pps bez X

evo možda bude od pomoći malo savjeta

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
16 godina
offline
RE: Save prezentacije 2007 u pps bez X
autorov komentar

Ihush...da, slati ću im link od sad. To je ok. Al svejedno me zanima u čemu je problem.

 

ppsx sam pretvorio u zip i pogledo, al on je ok, i dalje zauzima 5MB i unutra su razni direktoriji itd.

 

Slike su već optimizirane u PSu sa Save for web, i kao što rekoh, svaka zauzima oko 200kb. Što se i vidi kada sejvam ppsx, zauzima samo 5MB, znači da nije problem u slikama, nego baš u tom 97-2003 formatu. Kažem, sejvam ISTU prezentaciju. Nema Tiffova, samo jpg.

16 godina
offline
RE: Save prezentacije 2007 u pps bez X
autorov komentar
genije_čudo_prirode kaže...

evo možda bude od pomoći malo savjeta

 Kao što već rekoh, 5 puta :) slike su optimiziraneeee ;)
15 godina
online
RE: Save prezentacije 2007 u pps bez X

-da interna neoptimiziranost, to se vidi u razlici između pdf i npr. doc formata, već je za 2003 bilo najavljeno optimizcija i podrška za PDF ali se odustalo. Možeš probati konvertirani ppt ili pps (usporedi, možda ima razlike) otvoriti ga u PP2003, napravi bilo kakvu promjenu i snimiti. Tako snimljen (ne iz 2007) možda postane 'normalan'.

Ali, pošto postoji viewer, nema potrebe mučiti se s tim.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
RE: Save prezentacije 2007 u pps bez X
autorov komentar

Probao 97-2003, mislim da se još duže sejva, ali isto zauzima 51MB.

15 godina
neaktivan
offline
Save prezentacije 2007 u pps bez X

Snimi u bilo koji format pa 7zipaj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Save prezentacije 2007 u pps bez X
autorov komentar

Nope, pps od 51MB kompresira na 99% odnosno na 50MB. Naravno stavio na ultra kompresiju.

16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Save prezentacije 2007 u pps bez X
Crayox kaže...

Nope, pps od 51MB kompresira na 99% odnosno na 50MB. Naravno stavio na ultra kompresiju.

  Jedino jos sto mi pada na pamet je da das izvorne slike i tekst nekome sto ima 2003 pa da ti javi koliko zauzima  *.pps  u 2003

Ipak mislim da je problem sam PowerPoint 2007,ili ne "zna" ili ovi iz Redmnoda su namerno uradili da sejva velike fajlove

Zla korporacija :) 
"Kupimo si robote da nema više rabote kome robot radi ne boji se gladi" Monteniggers-Robot
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice