Kako zaštiti ideju (za web projekt)?

poruka: 38
|
čitano: 12.022
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Ideja

Imam multimilionsku ideju koja bi sigurno uspjela , radi se od web stranici , necu ovdje iznosit pojedinosti . Zanima me kako bih mogao podjeliti tu ideju a da mi je netko ne ukrade , na nekom skupu ili slicno . Treba mi poticaj :D.A sam nemam nekom velikog znanja o pravljenju web stranica , znam html koji danas svatko zna pa je sam nemogu realizirat  .

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ideja
sandrolee123 kaže...

Imam multimilionsku ideju koja bi sigurno uspjela , radi se od web stranici , necu ovdje iznosit pojedinosti . Zanima me kako bih mogao podjeliti tu ideju a da mi je netko ne ukrade , na nekom skupu ili slicno . Treba mi poticaj :D.A sam nemam nekom velikog znanja o pravljenju web stranica , znam html koji danas svatko zna pa je sam nemogu realizirat  .

Danas svi neki mladi nadobudni.

 

autorsko pravo?

poticaj?

sta ces ako nemas znanja?

Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.
14 godina
offline
Re: Ideja
Hrvatski mark cukenberg zeli postat, a ti mu odmazes glupim komentarima...
Pusti covjeka nek uziva i pomogni ako znas a zelis
Svrzic
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ideja

Za znanje je lako , mogu ja naucit . Samo me zanima ima li kakvih skupova da mogu podijelit ideju.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ideja

pa da mi entko mozda dadne poticaj

16 godina
moderator
offline
Re: Ideja
sandrolee123 kaže...

Imam multimilionsku ideju koja bi sigurno uspjela , radi se od web stranici , necu ovdje iznosit pojedinosti . Zanima me kako bih mogao podjeliti tu ideju a da mi je netko ne ukrade , na nekom skupu ili slicno . Treba mi poticaj :D.A sam nemam nekom velikog znanja o pravljenju web stranica , znam html koji danas svatko zna pa je sam nemogu realizirat  .

Za početak sam ti ja morao "smisliti" bolji naslov teme!

 

 

...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ideja

Napisao sam post na brzinu , nisam se obaziro na detalje

16 godina
offline
Re: Ideja
sandrolee123 kaže...

Imam multimilionsku ideju koja bi sigurno uspjela , radi se od web stranici , necu ovdje iznosit pojedinosti . Zanima me kako bih mogao podjeliti tu ideju a da mi je netko ne ukrade , na nekom skupu ili slicno . Treba mi poticaj :D.A sam nemam nekom velikog znanja o pravljenju web stranica , znam html koji danas svatko zna pa je sam nemogu realizirat  .

nadji jos jednog ili dvoje ljudi koji znaju ono sto ti ne znas,postanite partneri, realizirajte ideju.ako je inovativna zaraditi cete ako nije pokusali ste i to je to.

nema drugog nacina

-=PiS=- CROZOKI
14 godina
offline
Re: Ideja
Probaj od vlade dobit .hr domenu, to moze svaki drzavljanin rh, i probaj preko grupa na faceu, prijatelja poslat link stranice kada bude gotova, a mozda mozes prek rtl-a ono nekaj nade hrv ili tak nes
Svrzic
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ideja

Evo pokusacu nac par ljudi pa onda pokusat realizirat ideju :) Evo recu kako bi se stranica zvala :"World Customer Support"-WCS

14 godina
offline
Re: Ideja
O cem bi se radilo tam?
Svrzic
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ideja

Ma ideja je brilijantna , uspjela bi sigurno samo je moram nekako realizirat :) A nemogu to rec.

14 godina
offline
Re: Ideja
Ok :D
ako napravis nekaj javi
Svrzic
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ideja
sandrolee123 kaže...

Ma ideja je brilijantna , uspjela bi sigurno samo je moram nekako realizirat :) A nemogu to rec.

Neka vrsta duštvene mreže.

A kakav poticaj točno želiš? Novčani ti nitko ne bude dao na sljepo.

Ako se ne varam bila je već jedna identična tema.

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ideja

Nije vrsta niakakve drustvene mreze niti bi kopiro Marka Z. u bilo kojem smislu . Ovo je nesto potpuno novo.

16 godina
offline
Kako zaštiti ideju (za web projekt)?

Ne misliš da se iz imena("World Customer Support"-WCS) da zaključit o čemu se radi??{#}

FOR THE HORDE
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako zaštiti ideju (za web projekt)?

Ne , necete zakljucit o cem se radi . Sta mislis da bi ja napravio forum "WCS" ...

16 godina
offline
Kako zaštiti ideju (za web projekt)?

Ne nisam mislio na forum, nego na stranicu koja bi bila kao neki univerzalni help desk.. Jel ako nije tak nešto onda ti ime baš i ne valja.

FOR THE HORDE
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.2.2011 2:17 (Zoki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako zaštiti ideju (za web projekt)?

Da, namjena je da se pomogne kupcima , ekonomiji drzava i mojoj ekonomiji :)

14 godina
neaktivan
offline
Kako zaštiti ideju (za web projekt)?

Da li ti treba netko tko bi bio potencijalni ulagač ili samo netko tko bi saslušao tvoju ideju i dao svoje mišljenje i savjet, ali da naravno uz sve to i ne ukrade ideju?

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako zaštiti ideju (za web projekt)?

Ulagaca necu dobit na lijepe oci, podjelio bih je sa nekim i volio bi da mi dadne savjet a i mozda da mi bude partner . ali bi mu samo povjerio ideju u 4 oka .Dao sam dobrim prijateljima misljenje za koje znam da nece nikom rec , svi su odusevljeni idejom , rekli su da bi i njima tako nesto dobro doslo , a nisu neki strucanjaci neki su trutine velike cak :D ovo bi bas pomoglo svima.Cak bi i drzave profitirale iz tog. :)

15 godina
neaktivan
offline
Kako zaštiti ideju (za web projekt)?

Onda se obrati ministarstvu....

http://bit.ly/fEJAtE
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako zaštiti ideju (za web projekt)?

Imam osjecaj kao da se radi o nekom expert-exchange-u ... samo sto nije vezan za IT samo.

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Kako zaštiti ideju (za web projekt)?

Imam i ja jednu jako inovativnu ideju {#} nadam se da nije ista jer ce nekom propast planovi{#} nekuzim sta otvaras temu ako nista nikom neces rec o cemu se radi niti nis, to je cisti spam

 

 

@ svrzic

za hr domenu moras imati firmu ili obrt


za zastitu postoji copyright ali to ti nista ne znaci ako nisi nista napravio niti imas ikakav dokument

http://adf.ly/SPAX
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.2.2011 3:54 (Russa).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako zaštiti ideju (za web projekt)?

Ako postoji recimo opsežna studija koja obuhvaća sve elemetne? Što dalje?

16 godina
neaktivan
offline
Kako zaštiti ideju (za web projekt)?

koliko ja znam, a neznam dal znam puno :), al mislim da se ideju kao ideju nemože zaštiti ili patentirati.... možeš eventualno napravit neku skriptu koju na kraju patentiraš ali ideju baš i nemreš...

dakle, u teoriji,  napraviš web str stom svojom idejom, patentiraš skriptu i kreneš... ja vidim tvoju ideju i napravim nešto slično (isto) ali nema veze s tvojim originalnim kodom i krenem i ja... ja imam već uhodane web stranice na kojima reklamiram tu ideju/stranicu, imam novčanu potporu da se reklamiram i na večoj global razini, npr "mrskom" fejsu s pola miljarde korisnika i moja tj tvoja ideja zaživi...stim da ti gledaš kako ti je neko "ukrao" ideju i nemožeš ništa....

 

e sad dal sam 100% u prvu neznam al mislim da jesam....

Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako zaštiti ideju (za web projekt)?

Malo je off topic ali

 

Ako ti imas stvarno originalnu ideju onda ces u jako kratkom vremenu skupit velik broj korisnika i imat ces ime uz to si jos i prvi tako da nevidim razloga zasto se bojat konkurencije. Ako je ideja toliko originalna da se i velike kompanije koje te mogu "unistit" zainteresiraju njima je lakse kupit tu tvoju ideju i onda odma imat i ime nego ic razvijat nesto svoje.

 

EDIT: Ako pretpostavimo da ti tu svoju ideju nezelis prodat opet ti dobro jer ti ta konkurencija samo dize popularnost a ljudi ce tesko prec na nesto novo ako su razlike minimalne (facebook je cisti primjer)

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.2.2011 11:31 (Orinem).
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Kako zaštiti ideju (za web projekt)?
Russa kaže...

Imam i ja jednu jako inovativnu ideju {#} nadam se da nije ista jer ce nekom propast planovi{#} nekuzim sta otvaras temu ako nista nikom neces rec o cemu se radi niti nis, to je cisti spam

 

 

@ svrzic

za hr domenu moras imati firmu ili obrt


za zastitu postoji copyright ali to ti nista ne znaci ako nisi nista napravio niti imas ikakav dokument

Ti obično imaš spamerske ideje.

 

za hr domenu ne trebaš imati firmu ili obrt.

 

 

Drago mi je.
16 godina
neaktivan
offline
Kako zaštiti ideju (za web projekt)?

U biti, ima smisla da se pokrene nešto tek toliko pa se pokuša način rada (skripta) patentirati. Radi se o tome da je bez pozamašnih sredstava nemoguće napraviti iole išta bitno, da ne govorim o razvoju koji je kod nas neizvediv što se tiče kompleksnijih rješenja. Ali sad to na stranu, kako je moguće i pokušati prodati onda jednu takvu ideju, ako je ne možeš zaštititi jer pri samom izlaganju, one koje eventualno i zanima tako nešto, ništa ne priječi da sami to naprave nakon što si im ti to lijepo obrazložio. {#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ideja

World Customer Support by BUG Forum ekipa:

 

Link

 

Sto sve ima:

- ljude koji su spremni pomoći

- načini uspostave komunikacije između "supporta" i klijenta

 

Sta jos fali:

- d.o.o.

- specijalizirana stranica

- jednostavnije korištenje

- malo celofana

- uvjeti korištenja / ugovaranja usluge / cjenik usluge

 

Nema na čemu! --| Google is your friend |--
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice