Kompjuter se gasi, problem

poruka: 106
|
čitano: 61.290
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Kompjuter se gasi, problem
Vladitor kaže...

izgleda da sam naša problem zaminija sam napajanje  cx430w  sa svojim starim 350w izgleda da je problem bia u tome što bi se napajanje previše ugrijalo pa izgasilo.najžalosnije je to što sam ga kupio prije 2 mjeseca.može li se to jeftino popravit?a prije je cpu bia 75 stupnjeva a sad je oko 55

CX430 kupljen prije 2 mjeseca ne bi se smio tako ponašati. Ako je ispravan, to jest. Provjeri da nije zapunjeno prašinom/prljavštinom i/il id anešto ne blokira ventilator napajanja.

Twitter: @191x7
10 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi, problem

ali nebi uopće trebalo biti prašine sve je čisto jednostavno se prigrijava i sad me jedino brine može li se to popravit i koliko će me koštat

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kompjuter se gasi, problem
Vladitor kaže...

ali nebi uopće trebalo biti prašine sve je čisto jednostavno se prigrijava i sad me jedino brine može li se to popravit i koliko će me koštat

Ako je kupljeno prije par mjeseci, onda ima jamstvo još skoro 3 godine. Odneseš ga na reklamaciju i vrlo vjerojatno ubrzo dobijaš novo.

 

Edit:

Daj mi reci, jel i ti napajanje odolje u kućištu ili gore?

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2013 19:03 (191x7).
10 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi, problem

kad sam kupovao došlo mi je poštom tako da ni onaj list za garanciju nemam.napajanje je gore.vratit ću sutra opet ovo 430w da vidim vrti li mi se ventilator.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kompjuter se gasi, problem
Vladitor kaže...

kad sam kupovao došlo mi je poštom tako da ni onaj list za garanciju nemam.napajanje je gore.vratit ću sutra opet ovo 430w da vidim vrti li mi se ventilator.

Ako je došlo poštom (dostavom), došlo je u kutiji sa svime (imaš i račun i kutiju i sve pripadajuće.

Ali ako si kupio polovno od nekoga, onda nije...

Twitter: @191x7
14 godina
offline
Kompjuter se gasi, problem

poz. ekipi

zadnje vrijeme mi se komp restarta nakon nekog vremena sam od sebe i naravno nakon restarta mi se pojavi plavi ekran

primjetio sam da se to događa kod kopiranja ili preimenovanja datoteka ali možda to nije pravi problem

samo dizanje winsa i gašenje kompa teče bez problema ali se zna dogotiti taj blue screen

dole su slike  koje možda mogu malo Vam pomoći

dnl
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kompjuter se gasi, problem
roki kaže...

poz. ekipi

zadnje vrijeme mi se komp restarta nakon nekog vremena sam od sebe i naravno nakon restarta mi se pojavi plavi ekran

primjetio sam da se to događa kod kopiranja ili preimenovanja datoteka ali možda to nije pravi problem

samo dizanje winsa i gašenje kompa teče bez problema ali se zna dogotiti taj blue screen

dole su slike  koje možda mogu malo Vam pomoći

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/bsod-sto-zasto-kako/21360.aspx

10 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi, problem

MOja preporuka Srusi windows i monovno instaliraj :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi, problem

ja sam imao isti problem ali uz to kgasenje mi se pojavljivao Blue screen ali nije se uvjek pojavljivao nekada samo bs i kada sam promjenio HDD sve je radilo normalno nikada se vise sam nije ugasio :P 

12 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi, problem

Pozdrav svima

Naime poceo mi se gasiti kompjuter i cuje se neko drndanje graricke(4850) ili napajanja(srotex).Znaci radi u stand by modu i nakon 10 minuta se samo ugasi.

Pomoc

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Kompjuter se gasi, problem
drakula789 kaže...

Pozdrav svima

Provjeri da nije do grafe, izvadi ju van i spoji se na integriranu, ali prvo provjeri da li taj CPU uopće ima

integriranu grafičku karticu.

Uzmi dugo napajanje pa probaj s njime.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi, problem
Valentin17 kaže...
drakula789 kaže...

Pozdrav svima

Provjeri da nije do grafe, izvadi ju van i spoji se na integriranu, ali prvo provjeri da li taj CPU uopće ima

integriranu grafičku karticu.

Uzmi dugo napajanje pa probaj s njime.

Pise da nema..Ne znam da li bi mi betko dao napajanje ili graficku jer bi se valjda bojao da ne pokvarim nesto,sto je u krajnjem slucaju logicno.Vec sam imao tako problem,nije se vrtio ventilator na grafickoj i ja ga zavrtio,on poceo raditi normalno.Promjenio sam kabel od napajanja,rek'o da nije do zice,posto se znalo desavat da malo zica zeza.Promijenim sve isto.

Ne znam sto da radim.

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
12 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi, problem

Odnijet cu ga sutra na popravak

Javim vam sve

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi, problem

Pozdrav svima, potrebna pomoc.  Kad ga upalim i primer gledam neki film radi normalno a kada udjem da igram neku i igram jedno 10-20 min i samo se pojavi crna sika na ekranu i cuje se nesto kao da je neka greska cuje se zvuk, a komp jos uvek radi.........

djordje014
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kompjuter se gasi, problem
Refko 014 kaže...

Pozdrav svima, potrebna pomoc.  Kad ga upalim i primer gledam neki film radi normalno a kada udjem da igram neku i igram jedno 10-20 min i samo se pojavi crna sika na ekranu i cuje se nesto kao da je neka greska cuje se zvuk, a komp jos uvek radi.........

 temperature komponenti prilikom igranja i same komponente?

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2015 14:12 (softwaremaniac).
8 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi,nakon zvučnog signala

dobar dan poštovani imam problem sa računalom nedavno sam ga kupio i prije par dana se je počeo dešavati taj problem znači kada upalim pc nakon zvučnog signala bip kompjuter se ugasi ako neko zna do čega je matična je asus maximus VII Hero lga 1150 chipset z97 napajanje corsair rm750 procesor i7 4790k grafiku koristim trenutno od procesora integriranu 4600hd ako neko zna u čemuje problem neka mi javi i još nešta nakon 12 sati neprestanog rada se samo od jednom ugasio ali najzanimljivije je to što ga ja mogu nakon toga normalno upalit 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice