Religije i znanost... zaključana tema

poruka: 544
|
čitano: 136.454
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Religije i znanost...
(s)izgoreo kaže...
cuspajz kaže...
(s)izgoreo kaže...
Toni93 kaže...

ja se ne zrtvujem za Isusa.on se zrtvovao za nas i ja zivim u postivanju u stujenju tog cina

 

 

simbolika hostije i vina je u tijelu i krvi Isusovoj.nema tu ni K od kanibalizma

 

 

 

imate lose argumente,koji se vecinom odnose na Crkvu a ne na Boga

ne pričaj gluposti, za kršćane se to vino i komad tijesta uistinu pretvara u tijelo i krv vašeg bogočovjeka... kanibali ste ong trenutka kada pojedete taj keks, taj ritual ne samo da je odvratnog okusa već ovakve izopačenosti nisu zapamćene ni u paganizmu...

bez uvrede, ali ovo je najgluplji post koji sam pročitao u ovoj temi

Što je, dakle, hostija prije posvećenja?

Hostija je prije posvećenja kruh.


Što je hostija poslije posvećenja?

Poslije posvećenja hostija je pravo Tijelo našeg Gospodina Isusa Krista pod prilikom kruha.

 

 

posvećena hostija je pravo Isusovo tijelo za svakog katolika... guglaj, zar te ja ateist moram učiti tvojoj vjeri?

Ako misliš da su vjernici kanibali, slobodno nas prijavi na policiju

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.4.2011 21:45 (cuspajz).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
Fićo_CoD 5 kaže...
Cerina15 kaže...

Ja počinjem sigurno vjerovati u Boga kad mi se ukaže

zasad neznam ni ja šta da mislim -.-''

Ja mislim da bi ova tema trebala već bit davno pod ključem, možda čak i izbrisana..

Da, ionako ovi ateisti neće nač dokaz da bog ne postoji niti ovi drugi da postoji

by Cerina
15 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
cuspajz kaže...

Ako misliš da su vjernici kanibali, slobodno nas prijavi na policiju

 {#}

Android ♥ /// aka triplex
14 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...

onda sam shvatio da jednostavno ne postoji i bio miran.

dobro jutro , drago mi je da si se probudio , nadam se da će se još neki na ovom forumu probuditi , ili možda za njih nema nade {#}

13 godina
protjeran
offline
Religije i znanost...

A što je sa ukazanjem djevice u međugorju?

 

http://hr.wikipedia.org/wiki/Ukazanja_u_Međugorju

Necu da je budim....
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.4.2011 21:49 (Laz_Brk).
16 godina
online
Re: Religije i znanost...

@ AA-d00d

Ne, ozbiljno govorim, odakle potreba da meni, vjerniku, dokazujes da Bog ne postoji. Ja osobno nisam vrijedao nikoga, a oni koji jesu za njih bar u ovoj temi ne mogu reci da zive bas po krscanski.

 

@Bichanich

Unovaceni ili ne, mislim da sada imamo pravo izbora i ja biram ono sto mislim da je OK i da je dobro, ti biras svoje, razmisljas svojom glavom i sebi pravac odredujes.

 

 

athlon64 kaže...

jap , evo neću ti izbjeć pitanje , zato što vjernici na forumu vrijeđaju ateiste i izazivaju svađe , uostalom toliko mi sa gade vjernici da di iskreno dođe da izvrjeđam svakoga tko kaže da je krščanin , činjenica je da svi malo inteligentniji ljudi , intelektualci , programeri , ljudi s faksom itd... su ateisti ili agnostici , i zato vjernike smatram primitivcima jadnim i nadam se da će to izumrijeti s godinama jer evo ljudski rod postaje razumniji  i inteligentniji pa većina današnje mladosti su ateisti/agnostici , da obražložim agnostik: netko tko vjeruje da postoji viša sila koju čovjek u svom obliku ne može spoznati , za to se ja navećer ipak pomolim prije spavanja , ali zadrte vijernike i najveću kriminalističku organizaciju u povjesti planeta zemlje ( crkvu ) apsolutno ne poštujem.

ajd polako:

di na forumu vjernici vrijedaju i izazivaju?

zasto ti se gade vijernici? sta su ti skrivili?

činjenica je da svi znanstvenici dodu do tocke di pocinje "neobjasnjivo" nesto sto se ne moze razumijeti i tada kazu to je neka nadnaravna sila.

vjera nikada nece izumrijeti, to bi ti trebalo biti jasno

ateisti ne vjeruju nista, za njih je praznina, dok kako sam kazes agnostik vjeruje u neku nadnaravnu stvar (Bog u mom slucaju, i u njihovom, ali oni ne smatraju tako)

Koje zadrte ljude i koga iz crkve ne postujes?

 

Jesi li ikada imao priliku razgovarati sa svecenikom, onako bez obveze, njihov pogled na svijet i na sve oko nas. Probaj, vidjet ces da su to sasvim normalni ljudi. Nije svaki svecenik pedofil ili neka komunjara ili zadrti lik. njih je malo takvih i na te se gleda.

Zar bi sada trebali suditi svim muslimanima jer su talibani samoubojice muslimani koji idu u dzihad?

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
Cerina15 kaže...

Da, ionako ovi ateisti neće nač dokaz da bog ne postoji niti ovi drugi da postoji

Je*eno je dobro to što svi uvijek traže nekakav dokaz, btw preporučio bi' vam film Obred, pogledao ga neki dan, nije loš.

Android ♥ /// aka triplex
14 godina
offline
Re: Religije i znanost...
Toni93 kaže...

ja to nisam zapazio.

 

pardon,ali neznam sto da ti kazem

Nisan mislia konkretno na isto evanđelje, nego jedno evanđelje jednu nedilju drugo drugu nedilju, za tjedan dana.

 

Jedno je doslovno, drugo je preneseno značenje. Po čemu to crkva određuje šta je preneseno šta je doslovno značenje? Kako je njih volja?

http://about.me/antesirkovic
15 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
athlon64 kaže...

onda sam shvatio da jednostavno ne postoji i bio miran.

dobro jutro , drago mi je da si se probudio , nadam se da će se još neki na ovom forumu probuditi , ili možda za njih nema nade {#}

Ma za svakoga ima nade, ako je nevjerovanje nada odnosno dobra stvar, u što nisam siguran, ja bi prvi volio vjerovati da kad umrem neću postati samo prah, da ću ići negdje, ali sam uvjeren da neću, tako da se bojim smrti, i to jako, jer jednsotavno nemogu povjerovati u ovo, previše stvari su mi totalno nepovezane, neuvjerljive i previše odskaču od svega što mi je na ovonm planetu poznato.

Ipak, uza sve to, ipak mi je drago što sam bio u sranju razmišljati svojom glavom i odlučiti sam za sebe, tako da {#}.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
cuspajz kaže...

Ako misliš da su vjernici kanibali, slobodno nas prijavi na policiju

odi kod svog vjeroučitelja pa ga pitaj ako već ne vjeruješ meni i internetu, ne znam što da ti kažem, osim da proučiš vjeru koju toliko braniš po forumu...

Anything you say can and will be used against you
15 godina
offline
Re: Religije i znanost...
nick_01 kaže...
Toni93 kaže...
thuglife kaže...

Da, dok znanstvenici nisu počeli zagovarati da je okrugla, i dok ih crkva zbog toga nije počela mučiti i ubijati.

Ja mislim da su dovoljno kočili napredak čovječanstva.

je je Crkva je glavni krivac svom zlu na zemlji

crkva je razvila etiku i sl, tj. napravila od nas ljude jer ipak smo u suštini zivotinje....

i mozemo im svašta predbacivati, sve stoji ali oni su razvili svijet kakav je danas kako etiku tako i korupciju. ko zna kakav bi bio svijet danas bez njih..

kakvi god bili puno su dobroga donjeli covjecanstvu

Znači nekršćani nisu ljudi? Budizam je religija koja kroz čitavu svoju povijest promovira mir, a ne kao crkva koja je spaljivala heretike i vodila vjerske ratove.

Tko tu po tebi ispada veći čovjek?

There are no stupid questions, just stupid people!
16 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
(s)izgoreo kaže...


Što je hostija poslije posvećenja?

Poslije posvećenja hostija je pravo Tijelo našeg Gospodina Isusa Krista pod prilikom kruha.

 

 

posvećena hostija je pravo Isusovo tijelo za svakog katolika... guglaj, zar te ja ateist moram učiti tvojoj vjeri?

mališa !

mani se kršćana i pređi malo na Islam i Židove.

 

lako je pljuvat tako demokratičnu religiju kao što je kršćanska.

 

daj malo promjeni religiju... oćeš moj k...

 

drhti guza {#}

f = 2^{12k/12} \times 440 \,\mbox {Hz} = 2^k \times 440 \,\mbox {Hz}
16 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
goodye kaže...

@ AA-d00d

Ne, ozbiljno govorim, odakle potreba da meni, vjerniku, dokazujes da Bog ne postoji. Ja osobno nisam vrijedao nikoga, a oni koji jesu za njih bar u ovoj temi ne mogu reci da zive bas po krscanski.

 

Isto se neki ateist moze zapitati odakle potrebe da mu vjernik sudi za nacin zivota. Uvrede dolaze sa jedne i sa druge strane (netko je nevjernike nazvao idiotima), i uvijek ce ih biti.

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
14 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
sirka666 kaže...

Nisan mislia konkretno na isto evanđelje, nego jedno evanđelje jednu nedilju drugo drugu nedilju, za tjedan dana.

 

Jedno je doslovno, drugo je preneseno značenje. Po čemu to crkva određuje šta je preneseno šta je doslovno značenje? Kako je njih volja?

razumio sam sto si zelio reci i ja stavarno nemam cvrsti odgovor na to.

lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
13 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
M4R10.1 kaže...

Znači nekršćani nisu ljudi? Budizam je religija koja kroz čitavu svoju povijest promovira mir, a ne kao crkva koja je spaljivala heretike i vodila vjerske ratove.

Tko tu po tebi ispada veći čovjek?

Crkva nije religija

Android ♥ /// aka triplex
14 godina
neaktivan
offline
Religije i znanost...

tko želi vjerovat nek vjeruje, tko ne želi ne mora to je slobodna volja i slobodan izbor, i dosta je primitvno raspravljat o ovako nečemu jedni tvrde ovo drugi ono, a u biti niti jedna niti druga strana neće promjeniti mišljena nakon ovoga bez obzira da li im vi date dokaze da bog postoji, ili pak da ne postoji

 

ja vjerujem

Neću žvaku oću kusur
16 godina
offline
Re: Religije i znanost...
Toni93 kaže...
Assassin kaže...
Toni93 kaže...
Assassin kaže...

hahahahahahahahaha

Jao pa ja nemogu vjerovat da si ti (Toni93) na ovako jadan nacin izbjego odgovor na pitanje... Zalosno.

ja.naravno da nisam

Volio bih razumjeti sto si s ovim htio reci, ali nekako pocinjm odustajat od pokusaja shvacanja...

vjerovatno niste vidjeli,ali sam vec komentirao

 

u tom slucaju bi se jela vegetarijanska jela.ja da zivim u tom drustvu bi donosi meso za marendu.u cemu je problem?

Kao prvo, ispricavam se, nisam vidio da si odgovorio.

Problem je u tome sto po meni nije ispravno djecu indoktrinirati s takvim stavovima.

Toni93 kaže...
Assassin kaže...

Ako Biblija kaze da homoseksualce treba ubiti, crkva kaze da ih treba do neke mjere izopcit, koji je tvoj stav?

Biblija to nekaze.moj stav je da je homoseksualnost bolest/poremecaj,ali da protiv nikoga(pa i toga)netreba ici silom ili nekakvim izopcavanjem iz drustva

Lev. 20, 13 - "Ako bi muškarac legao s muškarcem kao što se liježe sa ženom, obojica bi počinila odvratno djelo. Neka se smaknu i krv njihova neka padne na njih."

Nothing is true, everything is permitted...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
Toni93 kaže...
sirka666 kaže...

Nisan mislia konkretno na isto evanđelje, nego jedno evanđelje jednu nedilju drugo drugu nedilju, za tjedan dana.

 

Jedno je doslovno, drugo je preneseno značenje. Po čemu to crkva određuje šta je preneseno šta je doslovno značenje? Kako je njih volja?

razumio sam sto si zelio reci i ja stavarno nemam cvrsti odgovor na to.

Nema nitko bas zato jer je Biblija napisana dvosmisleno.

Onaj tko ju tumaci je tumaci ili doslovno ili u metafori ovisno kako mu osobno pase.

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...

LOL?

 

Ima li Sotonista na forumu?

Android ♥ /// aka triplex
15 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...

mališa !

mani se kršćana i pređi malo na Islam i Židove.

 

lako je pljuvat tako demokratičnu religiju kao što je kršćanska.

 

daj malo promjeni religiju... oćeš moj k...

 

drhti guza {#}

Lijepo sam ti rekao zašto ne mijenjamo, niti se bojim da će me netko ubiti ako spomenem Muhameda ni ipšta slično, samo nemam s kim raspravljati o tome.

A ako se ti ponosiš religiju koja nedopušta od stupanje od vlastitih uvjerenja onda si zatucaniji nego što sam mislio.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
16 godina
offline
Re: Religije i znanost...
M_dipl. kaže...

 

@Psiho

 

Ja sam kriv sto ne odvajam crkvu kao vjeru, te crkvu kao instituciju. Gdje pocinje jedno, a gdje zavrsava drugo? To je cesto argument u diskusiji no ako podemo od predpostavke da je cijela religija uistinu jedna velika laz, ne ispada li onda da je sve to zapravo institucija. Sad ces ti reci da se bavim pretpostavkama i zaljepit mi jednog Aristotela, ali cinjenica jest da vjernik kada diskutira, cijelo vrijeme diskutira sa pretpostavkom da bog postoji i sve sto njemu ne pase ce pripisati instituciji, a svaku apsurdnost ce conveniently pripisati nekoj nevidljivoj ruci s neba koja kako kaze - tako i bude. Koji tocno dio religije nije institucija? Mislim, institucija je pisala bibliju i sve sto se zapravo zna o bogu i sva nauka o bogu dolazi od razno raznih institucija tako da se sve sto se o vjeri moze reci, moze po pogodnosti pripisati nekoj instituciji, zar ne?

 

Pa jel' ti znaš što znači riječ institucija, još sam to u jednom postu na ovoj temi i objasnio. Religija je nauk, institucija je konkretno političko i društveno tijelo koje propagira taj nauk. Vjernik ne pretpostavlja, on vjeruje i ima na to pravo. Problem nastaje kada iz perspektive svoje religije sudi nekome ili nečemu što toj perspektivi ne pripada.

 

Ili ja tebe ne shvacam, ili ti mene. Uglavnom, institucija je ta koja stvara nauk, tj. krscanin prati ono sto je covjek napisao/rekao. Istina je da oni propagiraju isti taj nauk, slicno kako politicka stranka propagira svoje "pozitivne" ucinke tokom vladavine. Oni su nesto stvorili i napravili, a sada to samo propagiraju i koriste u svrhu samopromocije. Naravno, ja do toga zakljucka dolazim od pretpostavke da bog nije taj koji je stvorio taj nauk, a mislim da je upravo to kamen spoticaja u nasem obostranom razumijevanju jer ti ocito polazis od drugacijeg zakljucka ili ja barem tako mislim. Naravno, ne moram biti u pravu ali i mogu.

 

Takoder kreces od pretpostavke da sam nekakav isfrustrirani ateist koji misli da ce promijeniti svijet svojim trabunjanjem. U krivu si.

Ima naravno i drugacijih, znam neke koji su otisli u one "hardcore" vjernike. Vise ne piju, ne puse, ne hebu do vjencanja i zapravo ne rade nista u zivotu osim sta propovjedaju 3.14zdarije. To je sto se mene tice crno na bijelo, nema izmedu. Nemojte me krivo shvatiti, nisu to losi ljudi, vecina njih su moji prijatelji koje volim i postujem, ali da kada objektivno sagledam situaciju, vidim da su u zabludi.

 

Nemoj me krivo shvatiti, nisam ja krenu od takve pretpostavke, samo mi se nekako činilo da imaš negativna iskustva sa tim stvarima i da onda kad čuješ jedno čuješ i ostalo što s time nije nužno povezano. Isprike ako si se osjećao prozvanim. Sukladno tome, nije se radilo ni o ad hominemu, no dobro. Zanmiljivo je samo što si polovicu svog velikog posta posvetio ovim i onim vjernicima, to mi se nekako čini kao da te tišti i živcira sve to... I još samo jedan detalj, ne možeš tvrditi da "kada objektivno sagledaš situaciju vidiš da su u zabludi" jer se s takvom rečenicom postavljaš s visoka kao sudac postavljen da sudi u ime ministarstva istine i koji će odrediti tko je "objektivno" u zabludi a tko ne. Nemoj tako, izrazi svoje mišljenje, potkrijepi ga nečime i to je to.

 

Moze se reci da me zivcira kada primjetim kako golema masa prati lazne ideale i kako bivaju upravljani mocnicima u svoje osobne svrhe i time cine stetu covjecanstvu. Frustrira me i to sto znam da ima mjesta na ovome svjetu za svakoga covjeka, za svakoga da ima krov nad glavom i kruh u ruci, ali zbog ovakvih laznih ideala to nije moguce, ali to je jedna puno sira tema i religija je samo jedan od problema, barem po mojem misljenju, naravno, ne moram biti u pravu.

Takoder, ne moras mi se ispricavati zbog nicega, nisam se nasao uvrijeden. Ovo je mjesto za diskusiju a ne za vrijedanje i znam da ti nisi tip osobe koji bi vrijedao nekoga oko ovakve stvari.

Uglavnom, nisam ja uvijek ovakav, znam da se moze doimati da sam izivciran, ali to je samo kad se netko uhvati ove teme. Inace sam obicna osoba koja zivi svoj zivot i ne gura nos u tude stvari i tuda uvjerenja. :)

Jos jedna stvar, ja nisam ateist i ne nijecem mogucnost postojanja boga jer jednostavno nisam u mogucnosti procijeniti ili dokazati da bog ne postoji.

Smatram da ako on postoji, nije vezan za institucije niti razlicite religije diljem svijeta jer tko ce reci ciji je bog onaj pravi? Sad ces rec, e pa to je onaj dio vjere koji nije institucija! Tu si u krivu, ako se netko proziva krscanom, on je dio krscanske nauke i time krscanske institucije.

Bog mozda je neka iskra, tj. neka vrsta energije koja je stvorila pozar koji je pak stvorio ovaj nas svemir. A mozda je u sumi? Cinjenica jest da je razmisljanje koje logicki zakljucuje, a isto tako ne iskljucuje nesto sto ne moze dokazati, ono napredno, tj. naprednije od razmisljanja vjernika kojima svaka nepoznanica u ovome svjetu predstavlja boga. Takvim razmisljanjem se nigdje ne stize. Kazes nije kriva religija sto ju covjek krivo tumaci, kad covjek tumaci ono sto je covjek napisao i sto ga je covjek naucio. Hah! Nego tko je onda kriv?

 

Znači ti si agnostik prema tome. Ovo tvoje smatranje se meni čini sasvim na mjestu, ali ljudi biraju ovu ili onu religiju iz cijelog niza razloga, i zašto bi Mate Matić, ako baš vjeruje u kršćanskog boga išao ovim neutralnim putem? Live and let live! Bog može biti bilo kako zamišljen, i postoje "mainstream" opcije i one koje su individualne ili "underground"što bi se reklo. Ti ga zamisli kao iskru, i pusti da ga netko drugi zamisli kako on hoće, u čemu je problem? Konstantno daješ te vrijednosne sudove, "takvim razmišljanjem se nigdje ne stiže", "ovo je razmišljanje naprednije" itd. To su sve tvoje pretpostavke temeljene na tvome svakodnevnom iskustvu i ne moraju vrijediti za nekoga drugoga. Također, trebaš strogo odvojiti religijski od prirodnog diskursa, ono što u svakodnevnom jeziku proglašavaš nebuloznim ne mora imati istu takvu vrijednost u religijskom kontekstu, i obrnuto. Isto vrijedi i sa odnosom religija - znanost. Čovjek je autor religijskih tekstova ne temelju božanske objave, tako to vjeruju pripadnici pojedinih religija. Svaka je tu specifična u pogledu tumačenja tih tekstova i primjene u životu. Ako se skupi grupa ljudi i pod utjecajem alkohola ubiju nekoga ne kriviš alkohol nego ljude, zar ne? Na isti način, ako se skupina vjernika pod utjecajem neke svoje interpretacije sebi svetih knjiga odluči na neko kazneno djelo, opet, ne možeš za to kriviti njihovu religiju, nego njih! Imaš dobrih i normalnih ljudi i imaš debila, i to je neovisno o religiji, rasi, nacionalnosti, obrazovanju i bilo čemu drugome. Ne kriviš onda te faktore, kriviš ljude!

 

Tocno, ja jesam agnostik. Smatram da bi bilo prebezobrazno od nekoga da pretpostavi da zna sve tajne svemira i da moze sa 100% sigurnoscu tvrditi da bog ne postoji.

Takoder se protivim religijama buduci da nerijetko clanstvo neke religije po defaultu iskljucuje vjeru neke druge religije i to mi je smijesno kako netko moze biti 100% siguran da je njegova vjera ona prava, dok postoji jos 1000 drugih.

Nauka (znaci ne institucija :)) krscanstva nalaze tako.

Ti diplomatski pokusavas reci da je svako misljenje ono pravo i da onaj tko ima drugacije misljenje ne bi trebao kritizirati ovo drugo, ili barem tako ispada.

Stvar je u tome da ne mogu svi (na zalost) biti u pravu, netko mora biti u krivu, a ja se ko i obicno trudim iz petnih zila da ja ne budem taj koji nije u krivu tako da tu i tamo posvetim koju minuticu koherentnom razmisljanju i dolazim do svojih zakljucaka bez da me do zakljucka dovode drugi ljudi, filmovi, serije, reklame, okolina te ponajmanje nauka neke vjere.

Moje misljenje je da je to sve plod ljudske maste, sto se i slaze sa misljenje tebe da je covjek kriv za sve.

Slazem se! Covjek jest kriv za sve! Ali na zalost, ne mozemo izbrisati covjecanstvo zbog toga, moramo manut faktor religije, isto kako bi i alkoholicaru pomogao kada bi maknuo taj faktor alkohola. :)

 

- Psiho246
15 godina
neaktivan
offline
Religije i znanost...

Još nam fali Mentalist u ovoj temi (koji će naravno popljuvat nas vjernike)..

Android ♥ /// aka triplex
16 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
Bugofil kaže...

mališa !

mani se kršćana i pređi malo na Islam i Židove.

 

lako je pljuvat tako demokratičnu religiju kao što je kršćanska.

 

daj malo promjeni religiju... oćeš moj k...

 

drhti guza {#}

ajde ti malo glumi židova ili muslimana pa ćemo razgovarat, ili nađi kojega, ja ga ne vidim ovdje, vidim samo kršćane koji niti ne poznaju osnove svoje religije što ih naravno ne sprječava da lupaju gluposti...

Anything you say can and will be used against you
14 godina
neaktivan
offline
Religije i znanost...

jednom je netko reko ne treba ti vjera da bi bio dobar čovjek, ali je vjera nešto što te nadopunjuje

Neću žvaku oću kusur
15 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
cola777 kaže...

jednom je netko reko ne treba ti vjera da bi bio dobar čovjek, ali je vjera nešto što te nadopunjuje

Lijepo sročeno

Android ♥ /// aka triplex
16 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
thuglife kaže...

Lijepo sam ti rekao zašto ne mijenjamo, niti se bojim da će me netko ubiti ako spomenem Muhameda ni ipšta slično, samo nemam s kim raspravljati o tome.

A ako se ti ponosiš religiju koja nedopušta od stupanje od vlastitih uvjerenja onda si zatucaniji nego što sam mislio.

..to mi reče komunističko unuče ;)

 

sve je meni jasno, ništa se ti ne brini. {#}

f = 2^{12k/12} \times 440 \,\mbox {Hz} = 2^k \times 440 \,\mbox {Hz}
14 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
Assassin kaže...
Toni93 kaže...

u tom slucaju bi se jela vegetarijanska jela.ja da zivim u tom drustvu bi donosi meso za marendu.u cemu je problem?

Kao prvo, ispricavam se, nisam vidio da si odgovorio.

Toni93 kaže...

Biblija to nekaze.moj stav je da je homoseksualnost bolest/poremecaj,ali da protiv nikoga(pa i toga)netreba ici silom ili nekakvim izopcavanjem iz drustva

Lev. 20, 13 - "Ako bi muškarac legao s muškarcem kao što se liježe sa ženom, obojica bi počinila odvratno djelo. Neka se smaknu i krv njihova neka padne na njih."

1-to je tvoj osobni stav,ja imam drugaciji i u tome ti ja nema sta reci

 

2-naplata toga grijeha ce doci kad tad.nemoraju se smaknuti sada,kad dodu pred sv.Petra nece moci proci dalji(ako se ne pokajaju).ovako se koristi osobno tumacenje Biblije :D

lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
15 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
Laz_Brk kaže...

A što je sa ukazanjem djevice u međugorju?

 

http://hr.wikipedia.org/wiki/Ukazanja_u_Međugorju

Ja je nisam vidioo, nitko od ljudi koje poznajem nije, tako da nemam zašto vjerovati u to, bitno da se sada tamo nalaze tone i tone suvenira na kojima se okreću uredne pare -.-".

A i što je s NLOima, i njih viđaju, ooćemo se njim malo klanjati, to mi ima više smisla, započetak, razvijeniji su od nas, imam im se zašto diviti.

 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
Laz_Brk kaže...

A što je sa ukazanjem djevice u međugorju?

 

http://hr.wikipedia.org/wiki/Ukazanja_u_Međugorju

bio si gore i vidio ? jesi nabacio koju slikicu , aj uplodaj haha.

goodye kaže...

@ AA-d00d

Ne, ozbiljno govorim, odakle potreba da meni, vjerniku, dokazujes da Bog ne postoji. Ja osobno nisam vrijedao nikoga, a oni koji jesu za njih bar u ovoj temi ne mogu reci da zive bas po krscanski.

 

@Bichanich

Unovaceni ili ne, mislim da sada imamo pravo izbora i ja biram ono sto mislim da je OK i da je dobro, ti biras svoje, razmisljas svojom glavom i sebi pravac odredujes.

 

 

athlon64 kaže...

jap , evo neću ti izbjeć pitanje , zato što vjernici na forumu vrijeđaju ateiste i izazivaju svađe , uostalom toliko mi sa gade vjernici da di iskreno dođe da izvrjeđam svakoga tko kaže da je krščanin , činjenica je da svi malo inteligentniji ljudi , intelektualci , programeri , ljudi s faksom itd... su ateisti ili agnostici , i zato vjernike smatram primitivcima jadnim i nadam se da će to izumrijeti s godinama jer evo ljudski rod postaje razumniji  i inteligentniji pa većina današnje mladosti su ateisti/agnostici , da obražložim agnostik: netko tko vjeruje da postoji viša sila koju čovjek u svom obliku ne može spoznati , za to se ja navećer ipak pomolim prije spavanja , ali zadrte vijernike i najveću kriminalističku organizaciju u povjesti planeta zemlje ( crkvu ) apsolutno ne poštujem.

ajd polako:

di na forumu vjernici vrijedaju i izazivaju?

zasto ti se gade vijernici? sta su ti skrivili?

činjenica je da svi znanstvenici dodu do tocke di pocinje "neobjasnjivo" nesto sto se ne moze razumijeti i tada kazu to je neka nadnaravna sila.

vjera nikada nece izumrijeti, to bi ti trebalo biti jasno

ateisti ne vjeruju nista, za njih je praznina, dok kako sam kazes agnostik vjeruje u neku nadnaravnu stvar (Bog u mom slucaju, i u njihovom, ali oni ne smatraju tako)

Koje zadrte ljude i koga iz crkve ne postujes?

 

Jesi li ikada imao priliku razgovarati sa svecenikom, onako bez obveze, njihov pogled na svijet i na sve oko nas. Probaj, vidjet ces da su to sasvim normalni ljudi. Nije svaki svecenik pedofil ili neka komunjara ili zadrti lik. njih je malo takvih i na te se gleda.

Zar bi sada trebali suditi svim muslimanima jer su talibani samoubojice muslimani koji idu u dzihad?

po redu odgovori :

 

1. okej prvo pitanje mi nije baš argumentirano , nisam pratio ali koliko sam letimično vidio i vjernici vrijeđaju ateiste

2.ne trebaju mi ništa skriviti , dovoljno mi je da ih vidim koliko su jadni i kako ispiru mozgove svojoj djeci.

3. potpuno si u pravu , zato sam i rekao da sam agnostik i da vjerujem da možda ima neke više sile , ali iči to specificirati i raditi neke božje zapovjedi , pisati biblije , graditi crkve ? omg ne mogu dalje , moram se ić ispovraćat prvo.

4.mislim da sam to argumentirao u prošlom odgovoru

5. vjernike , i svakog koga vidim u crkvi

6. itekako , i jednostavno se ne mogu načudit njihovom ispranom mozgu , tolikoj zatucanosti u toj vjeri , ili kad mi kaže da je on osjetio poziv u sebi da postane svećenik , HAHAHAHAHA ta mi je dobra , ne nego nije znao šta će sa sobom pa je postao svećenik , a o tome kolike pedofilčine su neču uopće raspravljat.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice