Proširena teorija Helioc. sustava - kritike? zaključana tema

poruka: 130
|
čitano: 25.862
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
tnakir kaže...

Gurati pogresnu ideju je glupo. Kao da ja guram ideju da krug zapravo nije krug nego je pravokutnik, jer, eto, ja to tako mislim. Ne kazem da si glup, nego nisi realan. Drago mi je da razmisljas i propitkujes svijet oko sebe, ali to radis na krivi nacin.

Ovaj ti je post najumjereniji do sada, pa eto, - ipak ću ti kazati nekoliko riječi.

Tek sam jučer ovdje navratio jer sam tragao za sposobnim informatičarima. Nikako mi nije bio cilj nekome tumačiti svoju teoriju, ali eto; moderatori su promjenili naslov teme, i stime su mi "kupili" vraga. Bez obzira što sam nastojao izbjeći linč, - ti si me od jučer toliko ispljuvao kako nije nitko već odavno.

Samo da ti kažem; ja ovu teoriju razvijam već četvrt stoljeća, ona mi je prisutna i u snovima....

Pa kad bi netko sa ovoliko žara i ljubavi četvrt stoljeća meo cestu, - ja bi mu se divio, i, nastojao bi ga barem do kraja saslušati.

No, možda ti je manje godina od četvrt stoljeća, pa ti uopće ne zamjerim...stvarno ti ne zamjerim!

Akribija
16 godina
neaktivan
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
Akribija kaže...
Samo da ti kažem; ja ovu teoriju razvijam već četvrt stoljeća, ona mi je prisutna i u snovima....

Pa kad bi netko sa ovoliko žara i ljubavi četvrt stoljeća meo cestu, - ja bi mu se divio, i, nastojao bi ga barem do kraja saslušati.

No, možda ti je manje godina od četvrt stoljeća, pa ti uopće ne zamjerim...stvarno ti ne zamjerim!

Fascinantno. Zašto bi se divio nekome tko se posvećuje nečemu s nimalo žara i ljubavi? Naime nakon četvrt stoljeća ne želiš nam reći niti najosnovnije jednadžbe gibanja kojeg si zamislio. Kako je to drukčije moguće, osim ako mrziš i gadi ti se razmišljati o tome?

 

14 godina
offline
Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?

Ako želiš složim ti tu animaciju u Maxu, reci šta točno treba?

I possess a skill to google.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
Minoza kaže...

Ako želiš složim ti tu animaciju u Maxu, reci šta točno treba?

Javi mi na pp koliko će koštati?

Akribija
14 godina
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
Akribija kaže...
Minoza kaže...

Ako želiš složim ti tu animaciju u Maxu, reci šta točno treba?

Javi mi na pp koliko će koštati?

 

Free... ako je to po onom primjeru to mi je čas posla.

I possess a skill to google.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
Minoza kaže...
Akribija kaže...
Minoza kaže...

Ako želiš složim ti tu animaciju u Maxu, reci šta točno treba?

Javi mi na pp koliko će koštati?

 

Free... ako je to po onom primjeru to mi je čas posla.

Je, po onom je primjeru.

Sve ostaje fiksno sem one planete koja se kreće po elipsastoj putanji. Naravno, i onih dviju osa koje se sjeku u planeti, osi se kreću skupa sa njom i opisuju vidljiva dva cilindra kao na slici.

Ako pokušaš pa uspiješ, sigurno ćeš biti nagrađen.

A, ako uložiš truda pa ti ne uspije, - ipak ću nastojati da ti se revanširam.

Unaprijed hvala!

Akribija
11 godina
neaktivan
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
1domagoj1 kaže...

? {#}

 

Sad sam zapravo otvorio sliku, rekoh ajde da vidim;

 

 

 

I ja sam upravo otvorio ovu tvoju sliku, vidio sam nešto što ti je promaklo, ne znam kako mogu zalijepiti sliku ali odi pa ponovno pogledaj što si uz nju napisao!

Kažeš da ti slika predstavlja projekciju; "elipse na ravninu" - to nije točno.

Ta ti slika predstavlja projekciju kružnice na ravninu (projekcija je pravilna odozgo prema dole).

A da si prijecirao elipsu; odozdo prema gore; nebi dobio onu kružnicu već bi dobio izduženiju elipsu nego što imaš.

 

Pogledaj pa se uvjeri?

Akribija
14 godina
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
Akribija kaže...

Je, po onom je primjeru.

Sve ostaje fiksno sem one planete koja se kreće po elipsastoj putanji. Naravno, i onih dviju osa koje se sjeku u planeti, osi se kreću skupa sa njom i opisuju vidljiva dva cilindra kao na slici.

Ako pokušaš pa uspiješ, sigurno ćeš biti nagrađen.

A, ako uložiš truda pa ti ne uspije, - ipak ću nastojati da ti se revanširam.

Unaprijed hvala!

 

Ja mogu vizualizirati što god želiš, nije uopće problem. Evo brzinski sam po uzoru na onaj primjer složio ovo:

 

 

Reci sada što bi htio točno da dodam, maknem, promijenim itd... Ovdje se doduše slabo vidi linija putanje, lako to istaknem i takve stvari... ubrzam, usporim, promijenim boje, itd... samo reci šta treba.

I possess a skill to google.
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.11.2012 22:53 (Minoza).
16 godina
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
Akribija kaže...

I ja sam upravo otvorio ovu tvoju sliku, vidio sam nešto što ti je promaklo, ne znam kako mogu zalijepiti sliku ali odi pa ponovno pogledaj što si uz nju napisao!

Kažeš da ti slika predstavlja projekciju; "elipse na ravninu" - to nije točno.

Ta ti slika predstavlja projekciju kružnice na ravninu (projekcija je pravilna odozgo prema dole).

A da si prijecirao elipsu; odozdo prema gore; nebi dobio onu kružnicu već bi dobio izduženiju elipsu nego što imaš.

 

Pogledaj pa se uvjeri?

Apsolutno je ista stvar, ovisi samo koja ti je pocetna ravnina, a koja je ravnina ona na koju projiciras.

The programmer is fighting against the two most destructive forces in the universe: entropy and human stupidity. --Damian Conway
11 godina
neaktivan
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
Minoza kaže...
Akribija kaže...

Je, po onom je primjeru.

Sve ostaje fiksno sem one planete koja se kreće po elipsastoj putanji. Naravno, i onih dviju osa koje se sjeku u planeti, osi se kreću skupa sa njom i opisuju vidljiva dva cilindra kao na slici.

Ako pokušaš pa uspiješ, sigurno ćeš biti nagrađen.

A, ako uložiš truda pa ti ne uspije, - ipak ću nastojati da ti se revanširam.

Unaprijed hvala!

 

Ja mogu vizualizirati što god želiš, nije uopće problem. Evo brzinski sam po uzoru na onaj primjer složio ovo:

 

 

Reci sada što bi htio točno da dodam, maknem, promijenim itd... Ovdje se doduše slabo vidi linija putanje, lako to istaknem i takve stvari... ubrzam, usporim, promijenim boje, itd... samo reci šta treba.

Za početak bi to bilo to!

Treba da se kreće u drugom smjeru i da se vidi cijela elipsasta putanja, - zato treba skratiti cilinder do pola.

U sredinu elipse postavit Sunce i one Y X osi.

Ako to uspiješ pola si posla već napravio.{#}

 

Dok animacija miruje, sve bi trebalo izgledati ovako kao na crtežu:

Akribija
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.11.2012 23:22 (Akribija).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
1domagoj1 kaže...

Apsolutno je ista stvar, ovisi samo koja ti je pocetna ravnina, a koja je ravnina ona na koju projiciras

 

 

Ma, nije ista stvar, da bi bila ista mora ti ona elipsa dole biti suprotno okrenuta.

Akribija
14 godina
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
Akribija kaže...

Za početak bi to bilo to!

Treba da se kreće u drugom smjeru i da se vidi cijela elipsasta putanja, - zato treba skratiti cilinder do pola.

U sredinu elipse postavit Sunce i one Y X osi.

Ako to uspiješ pola si posla već napravio.{#}

 

 

 

Ok, no frx! Možda ne signem večeras doduše ali napraviti ću svakako.

I possess a skill to google.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
Minoza kaže...
Akribija kaže...

Za početak bi to bilo to!

Treba da se kreće u drugom smjeru i da se vidi cijela elipsasta putanja, - zato treba skratiti cilinder do pola.

U sredinu elipse postavit Sunce i one Y X osi.

Ako to uspiješ pola si posla već napravio.{#}

 

 

 

Ok, no frx! Možda ne signem večeras doduše ali napraviti ću svakako.

Aaaahha, {#}...neće to ići tako lako, ali za početak jako dobro!!

Samo polako i strpljivo, trebaće ti dosta vremena.

Akribija
14 godina
protjeran
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?

Ne vjerujem da se zemlja ili bilo koji planet gibaju u dodatnom punom krugu,

ali za određene planete (ne našeg solarnog sistema) je moguće da prilikom rotacije

oko matičkih zvijezda (da, ne zvijezde) imaju i gibanje "gore-dolje", te kada bi se to gledalo

kamerom, izgledalo bi da dok planet putuje oko zvijezda, potuje i u elipsi, a na njoj kao na longitudalnom valu:

 

Zašto? Jednostavni odgovor je gravitacija. Većina solarnih sistema su dvojni ili trojni sistemi (dakle sa dvije ili iste zvijezde).

 

Nedavno je dokazano postojanje planeta i u takvim solarnim binarnim sustavima, a gravitacija jedne zvijezde

uzrokuje podržaj na planete (najčešće su to ogromni "Vrući Jupiteri").

 

No amplituda tih valova je vjerovatno toliko mala, i ovisi o otklonu planeta prema otklonu

naspram druge zvijezde.

 

Eto toliko od mene.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
Don Kihoty kaže...

"Ne vjerujem da se zemlja ili bilo koji planet gibaju u dodatnom punom krugu,"

 

Svako tijelo, bilo u svemiru ili na zemlji, ako mu je putanja elipsa, mora, mora se gibati po onom zakonu koji sam postavio.

Dakle, giba se istovremeno oko dvije osi, osi; od kojih je stalno u istom odstojanju. Pored toga, na to tijelo utječu dvije centrifugalne/centripetalne sile!

 

 

Akribija
13 godina
protjeran
offline
Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?

Naporan si više.

 

Idi se liječi.

Ad astra peronospora
16 godina
neaktivan
offline
Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?

Slijedi matematički dokaz da je tvoja tvrdnja netočna. Pretpostavimo prvo da je tvrdnja točna (dokazivati ću iz protuslovlja).

Dakle, pretpostavimo da je točno da je Zemljina putanja oko Sunca rezultanta gibanja Zemlje po kružnicama čija su središta osi x i y koje su okomite jedna na drugu. Idemo sagledati kutnu brzinu gibanja oko tih kružnica.

 

Ona u tvojoj tvrdnji mora biti jednaka za obje osi. Recimo hipotetski da se Zemlja oko osi x giba dva puta brže nego oko osi y (dakle, kutne brzine nisu jednake). Tada bi Zemlja opkružila os x duplo brže nego os y, te bi Zemljina putanja bila trodimenzionalna. Da se vrlo lagano zaključiti da bilokakva razlika u periodi (koja ujedno povlači različite kutne brzine), rezultira putanjom koja opisuje trodimenzionalni oblik, dakle ne opisuje elipsu. Iz tvog crteža je vidljivo da je putanja elipsa, koja je dvodimenzionalni lik. To znači da kutna brzina oko obje osi mora biti jednaka da bi Zemlja opisivala dvodimenzionalni lik, tj. elipsu.

Zato što kutna brzina oko obje osi mora biti jednaka i zato što su osi postavljene okomito jedna na drugu, Zemlja opisuje točno određenu elipsu. Idemo izračunati koja je to elipsa. Budući da su kutne brzine oko obje osi jednake, onda je logično da je kut između osi x i elipse uvijek 45° te je kut između osi y i elipse također uvijek 45°.

Onda se može izračunati da je a=r/cos45°=r√2, gdje je a - velika poluos, r - radijus kružnice. Isto tako se lagano može izračunati da je b=r, gdje je b - mala poluos, r - radijus kružnice. b=r upravo zato što je najkraća udaljenost od Zemlje do Sunca radijus kružnice. omjer a/b=r√2/r=√2

Kad se zna omjer između velike i male poluosi, može se izračunati ekscentricitet elipse. Formula za ekscentricitet je:

e = √(1-b^2/a^2) = √(1-1/2) = √2/2

Dakle, ekscentricitet elipse koja je opisana u tvojoj teoriji je približno 0,707

Idemo sad izračunati ekscentricitet elipse pomoću udaljenosti Zemlje od Sunca. Uzmimo da je Sunce zaista u središtu elipse - iako to nije točno, ali pretpostavljam da je, pošto Sunce po tvojoj teoriji mora biti u središtu elipse jer obje osi prolaze kroz njega.

Prema podacima s Wikipedije, najveća udaljenost Zemlje od Sunca je 1,521*10^11 m (perihelij). Najmanja udaljenost je 1,471^11 m (afelij). Pošto je Sunce u središtu elipse, logično je da je najveća udaljenost velika poluos elipse, a najmanja udaljenost mala poluos. Opet koristimo formulu:

e = √(1-b^2/a^2) = √(1-0,935) = 0,254

Kao što vidiš, ekscentricitet proizašao iz tvoje teorije (0,707) i ekscentricitet proizašao iz najveće i najmanje udaljenosti Zemlje od Sunca (0,254) se ne poklapa. Zapravo je jako različit pošto ekscentricitet elipse može biti samo u rangu od 0 do 1.

Prema tome, tvrdnja da Zemlja kruži oko dvije međusobno okomite osi koje prolaze kroz Sunce je matematički netočna pošto tvoja elipsa ne odgovara elipsi po kojoj se kreće Zemlja. Da bi ekscentricitet elipse iz tvoje teorije bio jednak ekscentricitetu proizašlom iz udaljenosti Zemlje od Sunca, osi se ne bi smjele sjeći pod kutem od 90° nego pod kutem od 29,46°.

 

Čekam odgovor...

Get pissed and slapped my bitch right in her dirty pudding.
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2012 15:14 (i_rambo_plache).
14 godina
neaktivan
offline
Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?

Ja kao netko tko nema veze s vezom o dotičnoj temi i problemima postavljenima unutar nje,

nakon čitanja ovih par stanica mogu zaključiti da rambo zna znanje a gospodin akribiwhatever-ya

prdi u prazno.

 

Nigdje matematike, samo nekakva filozofija.. jako loše izražavanje, kompozicija rečenica,

ne uvažavanje tuđih kritika i ne odgovaranje na konkretna direktna pitanja..

 

Znate ono kad vam se dogodi da nešto pročitate i na temelju pročitanog oformite

mišljenje o čovjeku koji stoji iza teksta?

 

Nešto poput : 'ovaj definitivno baljezga pi7darije' .

 

{#}

It puts the lotion on its skin or else it gets the hose again.
13 godina
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
Akribija kaže...
tnakir kaže...

Gurati pogresnu ideju je glupo. Kao da ja guram ideju da krug zapravo nije krug nego je pravokutnik, jer, eto, ja to tako mislim. Ne kazem da si glup, nego nisi realan. Drago mi je da razmisljas i propitkujes svijet oko sebe, ali to radis na krivi nacin.

Ovaj ti je post najumjereniji do sada, pa eto, - ipak ću ti kazati nekoliko riječi.

Tek sam jučer ovdje navratio jer sam tragao za sposobnim informatičarima. Nikako mi nije bio cilj nekome tumačiti svoju teoriju, ali eto; moderatori su promjenili naslov teme, i stime su mi "kupili" vraga. Bez obzira što sam nastojao izbjeći linč, - ti si me od jučer toliko ispljuvao kako nije nitko već odavno.

Samo da ti kažem; ja ovu teoriju razvijam već četvrt stoljeća, ona mi je prisutna i u snovima....

Pa kad bi netko sa ovoliko žara i ljubavi četvrt stoljeća meo cestu, - ja bi mu se divio, i, nastojao bi ga barem do kraja saslušati.

No, možda ti je manje godina od četvrt stoljeća, pa ti uopće ne zamjerim...stvarno ti ne zamjerim!

Ma ti ''već četvrt stoljeća'' trolaš po forumima i mislis da si ti neki genije

Never let a computer know you're in a hurry.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
i_rambo_plache kaže...

Slijedi matematički dokaz da je tvoja tvrdnja netočna. Pretpostavimo prvo da je tvrdnja točna (dokazivati ću iz protuslovlja).

Dakle, pretpostavimo da je točno da je Zemljina putanja oko Sunca rezultanta gibanja Zemlje po kružnicama čija su središta osi x i y

 

Akribija:

Da, tako ja tvrdim, i, stojim iz toga!

 

 

 

koje su okomite jedna na drugu.

 

Akribija:

Ne, ovdje već gubiš bitku!

Nigdje nisam rekao da su Y i X sunčeve osi okomite jedna na drugu; - u slučaju zemljine putanje. U tom slučaju promjer zemljine           putanje nebi varirao za približni milion km. već pedesetak puta više. Crtež koji sam predstavio, najviše odgovara za planet Merkur.

 Na crtežu sam postavio osi okomito jednu na drugu iz razloga što je na taj način najlakše dočarati gibanje planeta po stijenkama dvaju cilindera. Upotrijebio sam svoj  izraz *pravilne elipse*; ....- pravilna elipsa nastaje ako se neki cilinder presječe pod kutem od 45°. Onaj gornji elipsasti presjek odgovara putanji planete prikazane na crtežu.


 

 

 

Idemo sagledati kutnu brzinu gibanja oko tih kružnica.

 

Akribija:

Ajde da i to pogledamo!

 

Ona u tvojoj tvrdnji mora biti jednaka za obje osi.

 

Akribija:

DA, to je ne dvojbeno!

 

Recimo hipotetski da se Zemlja oko osi x giba dva puta brže nego oko osi y (dakle, kutne brzine nisu jednake).

 

Akribija:

Heeej, stani malo momče!!!

Kakve to ti svoje hipoteze iznosiš, gdje sam ja rekao da se planeta (Zemlja) različito giba oko Y i X osi?????

Gibanje planeta oko sunčevih Y i X osi je savršeno jednako gibanje, bez ikakvog odstupanja.

 

 

Tada bi Zemlja opkružila os x duplo brže nego os y,

Akribija:

Zar je moguće da si mogao izvući takav zaključak???

 

 

  ...da bi Zemlja opisivala dvodimenzionalni lik, tj. elipsu.

 

Akribija:

Elipsu nigdje ne spominjem kao dvodimenzionalni lik, izvlačite loše zaključke!

Po meni:

Elipsa (svaka elipsa) nastaje kao projekcija na vidljivu ravan, iz razloga jer se neko zamišljeno tijelo gibalo oko dvije osi elipse Y i X (koje su u znanosti zanemarivane i nepoznate)

 

 

........................................

.....Da bi ekscentricitet elipse iz tvoje teorije bio jednak ekscentricitetu proizašlom iz udaljenosti Zemlje od Sunca, osi se ne bi smjele sjeći pod kutem od 90° nego pod kutem od 29,46°.

 

Akribija:

Da, točno tako, oko 30°, - tu negdje.

  Pa to nije problem izračunati, uzimam u obzir da su obje osi (YX) u svakoj kružnici spojene; - jedna u drugoj, te da su kao takve vertikalne na centar kružnice. Ako te osi razdvajamo, započimamo dobivati elipsastu putanju i one moje cilindre koji se u njoj sjeku. Ako osi razmaknemo tako da se sijeku pod kutem od 90 ° dobivamo sliku one moje pravilne elipse.

 

 

Čekam odgovor...

 

Akribija:

Bilo bi mi draže da si pažljivije promatrao moj crtež i čitao sve komentare; - u tom bi slučaju i ja imao nešto više za reći!!

 

Akribija
14 godina
neaktivan
offline
Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?

Daj ti nama matematiku, formule... To se da lako ubaciti u matlab pa neka se iscrta crta...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
Leryan kaže...

Daj ti nama matematiku, formule... To se da lako ubaciti u matlab pa neka se iscrta crta...

To je rutinski posa za programere!

Akribija
16 godina
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
Akribija kaže...

To je rutinski posa za programere!

{#}

The programmer is fighting against the two most destructive forces in the universe: entropy and human stupidity. --Damian Conway
16 godina
neaktivan
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
Akribija kaže...
i_rambo_plache kaže...
 1)
Akribija:

Ne, ovdje već gubiš bitku!

Nigdje nisam rekao da su Y i X sunčeve osi okomite jedna na drugu; - u slučaju zemljine putanje. U tom slučaju promjer zemljine           putanje nebi varirao za približni milion km. već pedesetak puta više. Crtež koji sam predstavio, najviše odgovara za planet Merkur.

 Na crtežu sam postavio osi okomito jednu na drugu iz razloga što je na taj način najlakše dočarati gibanje planeta po stijenkama dvaju cilindera. Upotrijebio sam svoj  izraz *pravilne elipse*; ....- pravilna elipsa nastaje ako se neki cilinder presječe pod kutem od 45°. Onaj gornji elipsasti presjek odgovara putanji planete prikazane na crtežu.


 

 

Recimo hipotetski da se Zemlja oko osi x giba dva puta brže nego oko osi y (dakle, kutne brzine nisu jednake).

 

2)

Akribija:

Heeej, stani malo momče!!!

Kakve to ti svoje hipoteze iznosiš, gdje sam ja rekao da se planeta (Zemlja) različito giba oko Y i X osi?????

Gibanje planeta oko sunčevih Y i X osi je savršeno jednako gibanje, bez ikakvog odstupanja.

 

 

  ...da bi Zemlja opisivala dvodimenzionalni lik, tj. elipsu.

 

3)

Akribija:

Elipsu nigdje ne spominjem kao dvodimenzionalni lik, izvlačite loše zaključke!

Po meni:

Elipsa (svaka elipsa) nastaje kao projekcija na vidljivu ravan, iz razloga jer se neko zamišljeno tijelo gibalo oko dvije osi elipse Y i X (koje su u znanosti zanemarivane i nepoznate)

 


........................................

.....Da bi ekscentricitet elipse iz tvoje teorije bio jednak ekscentricitetu proizašlom iz udaljenosti Zemlje od Sunca, osi se ne bi smjele sjeći pod kutem od 90° nego pod kutem od 29,46°.

 

4)

Akribija:

Da, točno tako, oko 30°, - tu negdje.

  Pa to nije problem izračunati, uzimam u obzir da su obje osi (YX) u svakoj kružnici spojene; - jedna u drugoj, te da su kao takve vertikalne na centar kružnice. Ako te osi razdvajamo, započimamo dobivati elipsastu putanju i one moje cilindre koji se u njoj sjeku. Ako osi razmaknemo tako da se sijeku pod kutem od 90 ° dobivamo sliku one moje pravilne elipse.

1) Ok, iako nigdje nisi rekao koliki je kut između osi i predstavljaš crtež kao potvrdu svoje teorije te se stalno referiraš na njega iako zapravo ne vrijediti za Zemljinu putanju.

 

2) Shvaćam da ti nisi baš najbistriji, ali me intrigira tvoja nemogućnost razlučivanja "hipotetske tvrdnje" i "hipoteze".

 

3) Elipsa je dvodimenzionalni lik. Geometrija osnovne škole.

 

4) Tu sam te čekao! U računu sam napravio jednu slučajnu pogrešku što sam naknadno shvatio, ali ostavio da vidim hoćeš li me ispraviti. Naime, kad bi kut između osi bio oko 30°, elipsa bi imala ekscentricitet 0,855! Da bi ekscentricitet bio jednak 0,181 kut između osi treba biti 118,92°!

 

P.S. - ako Merkurova elipsa sječe osi pod 45°, zašto je onda po NASA-inim podacima njegov ekscentricitet 0,205 a ne 0,707 koliki bi bio prema tvojoj teoriji?

Get pissed and slapped my bitch right in her dirty pudding.
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2012 18:23 (i_rambo_plache).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
i_rambo_plache kaže...

 

P.S. - ako Merkurova elipsa sječe osi pod 45°, zašto je onda po NASA-inim podacima njegov ekscentricitet 0,205 a ne 0,707 koliki bi bio prema tvojoj teoriji?

Po izduženosti, ekscentricitetu, elipse; može se vrlo jednostavno odrediti pod kojim se kutem sjeku  Y X osi u njegovoj putanji.

To mi za sada nije cilj, cilj mi je pokazati da se planete kreću po kružnim putanjama oko Y i X osi koje se sjeku na Suncu.

Ovim želim dokazati da plenete imaju savršeno konstantnu brzinu kretanja (i savršeniju od toga) za vrijrme svoje  revolucije.

 

Ovim želim dokazati da je najbliža razdaljina planeta od Sunca, ujedno i konstantna razdaljina od Y i X osi.

 

Ovim dokazujem da je brzina planeta oko Sunca konstantna i nikad promjenjiva,- kao što se misli da Zemlja na putu oko Sunca ima promjenjivu brzinu gibanja (oko 1 km/s). To je nemoguće, tad bi nam se oceani prolili u svemir.

 

Konstantna brzina svake planete jest ona brzina koju planeta postiže u onoj točki kad je najbliža Suncu (perihelu).

 

3)" Elipsa je dvodimenzionalni lik. Geometrija osnovne škole."

 

 Zar ne vidiš da tu teoriju pobijam!?

 

Kad ti nisam dovoljno bistar, što trošiš svoje vrijeme na mene??

Akribija
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2012 19:13 (Akribija).
16 godina
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
Akribija kaže...

Kad ti nisam dovoljno bistar, što trošiš svoje vrijeme na mene??

Fora te slušat', moja kćer u vrtiću ima slične ideje.

Kad već iskreno pitaš.

14 godina
online
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
Akribija kaže...

Ovim želim dokazati ....

Ne zelis ti nista dokazati. Ti samo nabacujes recenice koje logicki jedna s drugom nemaju previse veze. Ti ustvari ne kazes nista konkrento, sto ti ostavlja dosta prostora za manipulaciju.

 

Prije svega, potrudi se napisati jedan logicki suvisao tekst, u obliku uzrok-posljedica. 

I would love to change the world, but they won't give me the source code
12 godina
offline
Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?

Poslao sam Tawalsu link od teme, čeka se njegov upad i podrška Akribiji, vas dvoje ste ubitačna kombinacija.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2012 19:46 (royalhero).
14 godina
neaktivan
offline
Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?

Ja čekam Matu da se uključi.

 

p.s. ženo napravi kokice

Nista nije sveto sve je bruto i neto, sve je zabava!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
Akribija kaže...
i_rambo_plache kaže...

P.S. - ako Merkurova elipsa sječe osi pod 45°, zašto je onda po NASA-inim podacima njegov ekscentricitet 0,205 a ne 0,707 koliki bi bio prema tvojoj teoriji?

Po izduženosti, ekscentricitetu, elipse; može se vrlo jednostavno odrediti pod kojim se kutem sjeku  Y X osi u njegovoj putanji.

Maloprije si samouvjereno govorio kako Merkurova elipsa sječe osi pod kutem od 45°, sada govoriš kako se to može naknadno odrediti, ali ti to nije u interesu. Yeah right...

Akribija kaže...
Ovim želim dokazati da plenete imaju savršeno konstantnu brzinu kretanja (i savršeniju od toga) za vrijrme svoje  revolucije.

 

Ovim želim dokazati da je najbliža razdaljina planeta od Sunca, ujedno i konstantna razdaljina od Y i X osi.

 

Ovim dokazujem da je brzina planeta oko Sunca konstantna i nikad promjenjiva,- kao što se misli da Zemlja na putu oko Sunca ima promjenjivu brzinu gibanja (oko 1 km/s). To je nemoguće, tad bi nam se oceani prolili u svemir.

 

Konstantna brzina svake planete jest ona brzina koju planeta postiže u onoj točki kad je najbliža Suncu (perihelu).

Shvaćam kristalno jasno da želiš dokazati. Ali ne možeš. Jedan crtež nije dovoljan.

Akribija kaže...
3)" Elipsa je dvodimenzionalni lik. Geometrija osnovne škole."

 

 Zar ne vidiš da tu teoriju pobijam!?

 

Kad ti nisam dovoljno bistar, što trošiš svoje vrijeme na mene??

Vidim da pobijaš, ali bez ikakve podloge. Doslovno mrcvariš svoju teoriju, kao da misliš da ako ju dovoljno puta ponoviš, da će magično postati istinita. Ako ju fakat razvijaš 25 godina, onda nije ni čudo da si sebe uvjerio da je istinita. To što niti ne pokušavaš prihvatiti tuđe (potkrepljeno) mišljenje, nego u svakom postu guraš taj svoj crtež i misliš da ga nitko ne kuži osim tebe jer ti imaš viziju kako stvari zaista jesu, i to što uvijek uzimaš stvari iz konteksta, govori dovoljno o tvom intelektualnom (ne)poštenju.

 

Ne znam radiš li to namjerno ili jednostavno ne shvaćaš da si u krivu. I u jednom imaš pravo, neću više trošiti vrijeme na tebe. Nema to veze s tvojom bistrinom, jednostavno mi se ne da raspravljati na način da ti uvijek kažeš "Ne razumiješ moj crtež" i po n-ti put objasniš kako ti to vidiš, a ja pišem kilometarske postove zašto teorija ne štima. Rekao sam već da se povlačim iz rasprave, onda sam se sjetio onog matematičkog dokaza i sad sa 100%-tnom sigurnošću znam da je tvoja tvrdnja kriva.

 

Izvršiti ću harakiri onaj dan kad dokažeš svoju tvrdnju. Dotad salut, doviđenja, ajd bok!

Get pissed and slapped my bitch right in her dirty pudding.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice