Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

poruka: 169
|
čitano: 21.540
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nova kaciga za F-35, po novom bez laga".
16 godina
protjeran
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Markić7 kaže...

Ne branim ja ameriku, ali nije ni Rusija nevinašče. Pogotovo komentar od Putina da bi rusija trebala biti svugdje di se govori Ruski. 

 

Meni to sa separatistima izgleda kao ono kada su srbi u hrvatskoj vršili pobunu i naravno Milošević im je pomagao sa oružjem, tenkovima itd, to sada Putin čini potajno.

 

 

Kaj se čudiš? Amerikanci su ne samo tamo gdje su njihovi državljani već i bilo gdje drugdje ako je tamo bilo kakav njihov interes. Otvoreno i javno. Otvoreno kažu da je njihov cilj ostati dominatna sila u svijetu - bez obzira na sredstva, otud i razvoj AS aviona i svega drugog. Iz tog razloga su započeli i vodili sve i jedan rat u zadnjih 70 godina, a bilo ih je oko nekoliko desetaka. Ukrajina je produkt njihovog rada... nije se moglo dopustiti da Rusi stvaraju svoje dužničke robove kad se zna tko je gazda i kako se danas kulturno i prikriveno stvaraju kolonije.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Tonči kaže...
zeroname kaže...
Tonči kaže...

Zero, pa tko je dobio korejski rat?  Nije Jugoslavija sigurno. :) 

A da samo vidiš blagostanja u Koreji... 

Kao prvo korejski rat još traje , ako ne poznaš povijest pogledaj pa ces vidjeti da je sjeverna korjena natjerala amerikance u povlačenje i jedino što ih je spasilo je dogovor da se stavi granica na 38 paraleli.

Ti si pijan ili drogiran stvarno... Nema ovo smisla. Samo mi pošalji razglednicu kad konačno odseliš u Sj. Koreju, Libiju, Afganistan, Laos, Rusiju ili gdje se već vidiš. 

Ja ti isto tako savjetujem da se odseliš u ameriku svojim gospodarima da im služiš.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

Pa nije to tako ni nemoguće, zapravo. Iako, prije će biti neka europska zemlja, ne volim baš SAD. Ti ćeš vjerujem u Rusiju. Čujem da se gore dosta dobro živi. :)

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Tonči kaže...

Pa nije to tako ni nemoguće, zapravo. Iako, prije će biti neka europska zemlja, ne volim baš SAD. Ti ćeš vjerujem u Rusiju. Čujem da se gore dosta dobro živi. :)

Pa sigurno da je bolje FREE HEALTH CARE! HAHAHAH  drop dead.

11 godina
protjeran
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
kizo2703 kaže...

Uz to dodajmo da je Irak do drugog zaljevskog rata imal protuzračnu obranu jednako dobru kao što ju imaju Sirija i Iran - jel svi su ju kupovali od jednog prodavača: Rusije.

 

Ahhahahahha koju crnu protuzracnu.Par pamova i strelica i pokoji neispravni sam.Sirija je tek nedavno od rusa dobila S-300 i isli su na obuku kod rusa.Nije vazno samo imati rakete,moras imati i obucene ljude za to.

 

 

mystik kaže...

Ček, hoćeš reć da su Ameri budale što furaju stealth? Da nema apsolutno nikakve razlike?

A pazi sad koliko godina nakon Amera su krenuli rusi radit PAK FA. I znaš što mu je jedan od glavnih fičera? STEALTH.

I sam si se doveo u kontradikciju. S jedne strane su rusonje super pametne jer oni mogu otrikiti muhu na nebu pa di neće američki stealth avion (btw. ni U-2, ni SR-71 to nisu), a druge strane sami briju na spiku stealtha u vidu svog novog state-of-the-art aviončića?

 

 

Totalne budale.Ima razlike ali je u praksi neznatna za moderne radare i rakete.Pak-fa je u fazi ispitivanja sto ne znaci da ce uci u upotrebu i zamjeniti klasicne avione.

Gdje si ti procito da blackbird nije stealth?Evo sta je konstruktor blackbirda izjavio:" For all this effort, Kelly Johnson later conceded that Soviet radar technology advanced faster than the stealth technology employed against it".

Tako je i danas,lakse je napraviti jaci radar nego napraviti bolji apsorbirajuci sloj.Ako danasnji radari bez problema otkrivaju krstarece rakete koje lete par metara iznad povrsine i mirv-ove koji imaju radarski odraz manji od stealth aviona,smjesno je dalje pricati o stelth avionu.

 

You will live to see man-made horrors beyond your comprehension - Nikola Tesla
16 godina
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
daniel.hajdinjak666 kaže...

Znači po tebi ono kaj amerikanac izjavi je svetinja, a sve ostalo su neistine? Loše filtriraš informacije koje dolaze iz medija. 

 

Sve su to nagađanja, a meni nije jasno kak to da u današnje vrijeme kad se sve snima nema dokaza o ispaljenim raketama? Očito da je tu puno veča pozadina koju možda ne budemo nikad saznali.

Niti se sve snima niti mi je ijedna izjava "svetinja". Problem je što je tu previše izvora sa samo jednom točkom preklapanja. Jednog dana i možda doznamo istinu, no za sada su šanse valjda 5% da je Ukrajina kriva.

desh kaže...
Old Iggy kaže...

Koje dokaze "suprotne strane"? Rusije? Nema ih. Ima natezanja (Su-25 je bio u blizini) i slične gluposti.

Kontrola leta je preslušana, sve one gluposti "sa Španjolcem" i slično su razotkrivene, separatisti priznali, Rusi ništa nisu za sada javno objavili, Ameri dali svoje službeno stajalište, što još treba? Pismena izjava operatera da se zaj**o i lansirao raketu jer je vidio Su-25? Ili da se samo igrao, a ono uuuuups odleti?

Boldano je prica od pocetka i normalno odmah okarakterizirana kao trabunanje pijanih Rusa. To sto je najvjerovatnije i istinita nikog ne zanima jer se moraju separatisti i Rusi ocrniti. Ukrajinac u Su-25 vidio da ga prati raketa ispalio protumjere i zbrisao, a raketu privukao toplinski trag putnickog aviona i eto tragedije. Na kraju krajeva nesto se vise o tome ni ne prica, niti su objavili podatke koje su skinuli iz crnih kutija. 

Nisam naveo Su nego Il. Su-25 je daleko od realne priče - niti mu je to realan profil leta, niti Ukrajina koliko znam ima efektivne radarske protumjere na njima (Gardeniya / ASO), niti je Buk samo tako u stanju samostalno "mijenjati" cilj. BTW, nema tu toplinske priče.

malina22 kaže...

Neko sruši avion, kažem neko jer još nije dokazano ko je i automatski Rusima treba skinuti skalp...a kad američka vojska 88-me obori iranski avion u iranskom vazdusnom prostoru, koji je letio regularnom vazdušnom linijom  i ubije 290 ljudi od čega 66 djece i pri tom se nikad ne izvine za to što su uradili...onda nikom ništa, dešava se...e da na tom avionu je bilo 6-oro naših ljudi...

 

Ne opravdavam rušenje aviona u Ukrajini ali bez ikakve istrage su pronadjeni krivci i čitava situacija se koristi da bi se kriza dodatno ispolitizovala i uvele jače sankcije. Ja ne sjecam se da je Americi iko uveo sankcije nakon toga...

Ameri su i odmah priznali i nakon niza godina ispričali, isplatili odštetu i slično. Na stranu što je bila potpuno drugačija situacija.

Sankcije se radi toga ne uvode, ni amerima ni rusima (KAL007 i slične situacije do sada).

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
malina22 kaže...

a kad američka vojska 88-me obori iranski avion u iranskom vazdusnom prostoru, koji je letio regularnom vazdušnom linijom  i ubije 290 ljudi od čega 66 djece i pri tom se nikad ne izvine za to što su uradili...onda završi pred međunarodnim sudom pravde

Here, fix'd it for you.

 

malina22 kaže...

e da na tom avionu je bilo 6-oro naših ljudi...

argumentum ad passiones

A C program is like a fast dance on a newly waxed dance floor by people carrying razors.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Egregični kaže...

 

Kaj se čudiš? Amerikanci su ne samo tamo gdje su njihovi državljani već i bilo gdje drugdje ako je tamo bilo kakav njihov interes. Otvoreno i javno. Otvoreno kažu da je njihov cilj ostati dominatna sila u svijetu - bez obzira na sredstva, otud i razvoj AS aviona i svega drugog. Iz tog razloga su započeli i vodili sve i jedan rat u zadnjih 70 godina, a bilo ih je oko nekoliko desetaka. Ukrajina je produkt njihovog rada... nije se moglo dopustiti da Rusi stvaraju svoje dužničke robove kad se zna tko je gazda i kako se danas kulturno i prikriveno stvaraju kolonije.

Oke, ali ukrajinci su imali na vlasti Viktora Janukoviča za kojeg su mislili da će raditi za njihove interese no ispalo je da je radio za interese rusije jer je odbacio EU i sklapao dogovor sa rusijom. 

Ne kažem da je EU bolja, nego zar nije ukrajinski narod zelio nesto drugo ??? a ne ono sto zeli njihov predsjednik Januković. 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Egregični kaže...
kako se danas kulturno i prikriveno stvaraju kolonije.

Tko te tjera da uzimaš kredite? Amer i Nijemac puškom? Daj molim te. Kao da je netko Grcima kriv za pohlepu? Ili Hrvatima? Netko je tjerao Šukera i Linića da žicaju lovu?

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
16 godina
offline
Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

Evo vam jedan zanimljivi link, da malo vidite kako su 'stealth' avioni zapravo vrlo vidljivi na radarima.

 

Lijepo je objašnjeno kako su npr. Srbi uspijeli sa modificiranim starim ruskim radarom otkriti i uništiti F-117.

 

 

Low-Band-Radars

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
memulica kaže...

Evo vam jedan zanimljivi link, da malo vidite kako su 'stealth' avioni zapravo vrlo vidljivi na radarima.

Da, zato što su takve glomazne antene jako praktične to je jedini tip radara s kojim će se zrakoplovi ikada susretati.

 

To je sve već bilo poznato još i prije razvoja stealth tehnologija. Unatoč tome stealth zrakoplovi se i dalje razvijaju, rusi i kinezi također rade na stealth zrakoplovima? Zašto. Pa očigledno zato što i sami znaju da samo zato što nešto postoji ne znači da ti to nužno i kvari planove.

 

P.S.

velike mete koje nisu baš sinonim za agilnost, čak i na mobilnoj platformi. Te će antene privlačiti mnogo neželjene pozornosti u svakom sukobu.

 

memulica kaže...

Lijepo je objašnjeno kako su npr. Srbi uspijeli sa modificiranim starim ruskim radarom otkriti i uništiti F-117.

Nema veze što je uređaj star jer je i sam koncept star. Nitko nije ništa novoga otkrio...

A C program is like a fast dance on a newly waxed dance floor by people carrying razors.
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.7.2014 2:09 (rustweaver).
16 godina
offline
Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

Velike mete, koje su vrlo dobro branjene i MOBILNE su.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
memulica kaže...

Velike mete, koje su vrlo dobro branjene i MOBILNE su.

Nisu baš dovoljno mobilne, kao što su i prvi cilj napada.

16 godina
offline
Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

Čuj njega nisu dovoljno mobilne ... ovi manji su za cca 6 minuta sklopljeni/rasklopljeni, a one velike mrcine su spremne za cca 15 minuta.

 

Ovakvi radari su povezani sa S300/400 PZO sistemima i malo ih je smiješno pokušat napast iz zraka.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
memulica kaže...

Čuj njega nisu dovoljno mobilne ... ovi manji su za cca 6 minuta sklopljeni/rasklopljeni, a one velike mrcine su spremne za cca 15 minuta.

 

Ovakvi radari su povezani sa S300/400 PZO sistemima i malo ih je smiješno pokušat napast iz zraka.

Ajde malo pogledaj koliko im treba, plus transport do lokacije. Veliki problem za situacije iznenadnog napada.

Jedna stvar je Rusija, drugo ostali.

15 godina
offline
Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

6 minuta je brzo, ali HARM je brži i doleti za 4 minute ako ga se ispali sa 150 km.

Baš radi protu-radarskih projektila SAM sustavi ne rade stalno.

Ne možeš "uključiti" S-300 i pustiti ga da "traži" stealthove par sati jer ga jako brzo otkriti SEAD avion i pokloniti mu jednu raketu.

Tko visoko leti, štedi gorivo.
 
2 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Shamrock kaže...

6 minuta je brzo, ali HARM je brži i doleti za 4 minute ako ga se ispali sa 150 km.

Baš radi protu-radarskih projektila SAM sustavi ne rade stalno.

Ne možeš "uključiti" S-300 i pustiti ga da "traži" stealthove par sati jer ga jako brzo otkriti SEAD avion i pokloniti mu jednu raketu.

 

U kojem si to crtano filmu gledo.S300 rusi sve osim ptica.Ako ispalis na njega raketu nece on stajati skrstenih ruku i cekati da ga pogodis.

Harm ima domet 150km,a S300 200km,znaci ti cim si usao u njegov teriroriji postjes lovina,a ne lovac.Sto bas nije fin osjecaj.

 

Evo opet amerikanci posli praviti nove glinene golubove na grbaci poreznih ovcica.

 

 

A na kraju ce biti vako.

 

 

 

You will live to see man-made horrors beyond your comprehension - Nikola Tesla
16 godina
offline
Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

Ovakve radarske sisteme nema samo Rusija i zaista su ovo vrlo mobilni sistemi.

 

Skoro pa nemoguće za uništiti iz zraka ... jedino kopnenim putem probat s specijalnim jedinicama.

 

BTW Za ispalit HARM na moderne PZO sisteme moraš imat potpunu zračnu premoć.

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
T-55 kaže...
U kojem si to crtano filmu gledo.S300 rusi sve osim ptica.Ako ispalis na njega raketu nece on stajati skrstenih ruku i cekati da ga pogodis.

Harm ima domet 150km,a S300 200km,znaci ti cim si usao u njegov teriroriji postjes lovina,a ne lovac.Sto bas nije fin osjecaj.

 

Evo opet amerikanci posli praviti nove glinene golubove na grbaci poreznih ovcica.

 

Ajd' da izmjenim malo što sam napisao, tek toliko da vidim tvoj odgovor.

 

Ne možeš uključiti MIM-104 Patriot i pustiti ga da traži Su-27 i PAK-FA nekoliko sati jer će ga jako brzo otkriti Su-25T i poslati mu Kh-58.

 

 

btw: ako je stealth zaku**c, zašto ga onda i Rusi razvijaju? PAK-FA će biti stealth. Eksperimentalni zrakoplovi Su-47 i MiG-1.44 su isto služili za ispitivanje stealtha. Zašto i Veličanstveni Rusi bacaju novac na tehnologiju koja je po tebi smeće.

Budale, a mogli su nagurati bolji radar u MiG-21 i imali bi air superioriti sljedečih 50 godina.

Tko visoko leti, štedi gorivo.
11 godina
protjeran
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Shamrock kaže...

Ajd' da izmjenim malo što sam napisao, tek toliko da vidim tvoj odgovor.

 

Ne možeš uključiti MIM-104 Patriot i pustiti ga da traži Su-27 i PAK-FA nekoliko sati jer će ga jako brzo otkriti Su-25T i poslati mu Kh-58.btw: ako je stealth zaku**c, zašto ga onda i Rusi razvijaju? PAK-FA će biti stealth. Eksperimentalni zrakoplovi Su-47 i MiG-1.44 su isto služili za ispitivanje stealtha. Zašto i Veličanstveni Rusi bacaju novac na tehnologiju koja je po tebi smeće.

Budale, a mogli su nagurati bolji radar u MiG-21 i imali bi air superioriti sljedečih 50 godina.

 

Patriot kad vidi da je kh58 ispaljen na njega krenuti ce u protunapad i unistiti nadolazecu raketu.Neznam sta ti tu nije jasno,nije vljda da ocekujesda pe patriot mrtav hladan nista ne poduzimat da sebe zastiti.Stealth rusi uvode iz istog razloga zasto su uveli i 5.45.

Stealth je placebo,kao sto sam reko,ako je radar u stanju otkriti nadolazecu raketu koja ima daleko manji odraz od bilo kojeg stealth aviona,onda je sva dalja prica o stealthu beskorisna.

 

Posto neki ljudi nemaju predodbu evo slikovito.Ako radar vidi ono zuto zaokruzeno,ma koliko crveno zaokruzeno bilo "stealth" ne moze imat manji odraz od zutog zaokruzenog.Ako ovo ne shvatis onda ga yebi.

 

 

 

 

 

You will live to see man-made horrors beyond your comprehension - Nikola Tesla
16 godina
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
T-55 kaže...

 

U kojem si to crtano filmu gledo.S300 rusi sve osim ptica.Ako ispalis na njega raketu nece on stajati skrstenih ruku i cekati da ga pogodis.

Harm ima domet 150km,a S300 200km,znaci ti cim si usao u njegov teriroriji postjes lovina,a ne lovac.Sto bas nije fin osjecaj.

 

Evo opet amerikanci posli praviti nove glinene golubove na grbaci poreznih ovcica.

Jedna stvar su igrice, druga realnost. Stealth je za potrebe USAF izvrsna varijanta potvrđena u praksi.

Kad bi S300/400 bili toliko efikasni, nitko više ne bi razvijao zrakoplovstvo. Imaju i oni svoje probleme.

T-55 kaže...
Patriot kad vidi da je kh58 ispaljen na njega krenuti ce u protunapad i unistiti nadolazecu raketu.Neznam sta ti tu nije jasno,nije vljda da ocekujesda pe patriot mrtav hladan nista ne poduzimat da sebe zastiti.Stealth rusi uvode iz istog razloga zasto su uveli i 5.45.

Stealth je placebo,kao sto sam reko,ako je radar u stanju otkriti nadolazecu raketu koja ima daleko manji odraz od bilo kojeg stealth aviona,onda je sva dalja prica o stealthu beskorisna.

 

Posto neki ljudi nemaju predodbu evo slikovito.Ako radar vidi ono zuto zaokruzeno,ma koliko crveno zaokruzeno bilo "stealth" ne moze imat manji odraz od zutog zaokruzenog.Ako ovo ne shvatis onda ga yebi.

 

Radar ne vidi ni jedno ni drugo dok već ne bude prekasno. zato se i ide na mobilne varijante, no one nisu stalno u pogonu.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Old Iggy kaže...

Jedna stvar su igrice, druga realnost. Stealth je za potrebe USAF izvrsna varijanta potvrđena u praksi.

 

Radar ne vidi ni jedno ni drugo dok već ne bude prekasno. zato se i ide na mobilne varijante, no one nisu stalno u pogonu.

A ,kako je lijepo igrati se rata! {#}

 

Naravno da radar ne vidi. Zato jel svi stealth lovci/lovci-bombarderi imaju rakete ''spremljene'' u trupu ,zaštićene od od radara ,sve do upotrebe!

 

@T-55: samo za tebe:

Prouči!

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.8.2014 10:39 (kizo2703).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
kizo2703 kaže...
Old Iggy kaže...

Jedna stvar su igrice, druga realnost. Stealth je za potrebe USAF izvrsna varijanta potvrđena u praksi.

 

Radar ne vidi ni jedno ni drugo dok već ne bude prekasno. zato se i ide na mobilne varijante, no one nisu stalno u pogonu.

A ,kako je lijepo igrati se rata! {#}

 

Naravno da radar ne vidi. Zato jel svi stealth lovci/lovci-bombarderi imaju rakete ''spremljene'' u trupu ,zaštićene od od radara ,sve do upotrebe!

 

@T-55: samo za tebe:Prouči!

Pa, kizo, gubiš vrijeme. Vidiš mu po nadimku: diže mu se na rat, ruse i ruske tenkove...

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Tonči kaže...

Pa, kizo, gubiš vrijeme. Vidiš mu po nadimku: diže mu se na rat, ruse i ruske tenkove...

A vidim. Ali možda mu dođe do mozga. Iako ,po svemu napisanom ,čisto sumnjam. {#}

Očito ga ne yebe ni pol posto kaj su svi 5gen lovci napravljani na istom principu. Ili ne shvaća.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.8.2014 11:03 (kizo2703).
16 godina
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Old Iggy kaže...

.

Jedna stvar su igrice, druga realnost. Stealth je za potrebe USAF izvrsna varijanta potvrđena u praksi.

Kad bi S300/400 bili toliko efikasni, nitko više ne bi razvijao zrakoplovstvo. Imaju i oni svoje probleme.

 

S300/400 obično oko sebe imaju i Pantsir-S/Thor M2 PZO sisteme, koji HARM rakete detektiraju/ruše na cca 10tak km.

 

BTW HARM rakete nisu toliko efikasne, koliko se reklamiraju ... npr. Srbi su koristili radare s MiGova, da ih ometaju i navode na krive mete.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
16 godina
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
memulica kaže...
Old Iggy kaže...

.

Jedna stvar su igrice, druga realnost. Stealth je za potrebe USAF izvrsna varijanta potvrđena u praksi.

Kad bi S300/400 bili toliko efikasni, nitko više ne bi razvijao zrakoplovstvo. Imaju i oni svoje probleme.

 

S300/400 obično oko sebe imaju i Pantsir-S/Thor M2 PZO sisteme, koji HARM rakete detektiraju/ruše na cca 10tak km.

 

BTW HARM rakete nisu toliko efikasne, koliko se reklamiraju ... npr. Srbi su koristili radare s MiGova, da ih ometaju i navode na krive mete.

Naravno da imaju, samo je problem inicijalna postava te stalna potreba relokacije.

Srbi su imali dobre procedure, no ni to im nije previše mpomoglo - praktički sve stacionarno je bilo oštećeno / uništeno ili ugašeno, efikasni su bili samo oni mobilni koji su pratili procedure (radi par desetaka sekundi, nakon toga premještanje), a što je užasno naporno i neefikasno ukoliko se ne radi na novou cijele PZO.

11 godina
protjeran
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Old Iggy kaže...

Radar ne vidi ni jedno ni drugo dok već ne bude prekasno.

Hajd ti igraj bf4,kani se raketa nije to za tebe.

 

kizo2703 kaže...

A ,kako je lijepo igrati se rata! {#}

 

Naravno da radar ne vidi. Zato jel svi stealth lovci/lovci-bombarderi imaju rakete ''spremljene'' u trupu ,zaštićene od od radara ,sve do upotrebe!

 

 

 

Nekim ljudima ni kad nacrtas ne shvate.Prouci moj post iznad sa razumjevanjem(ako treba vise puta)pa ces shvatiti da to sto govoris je promasaj.

 

memulica kaže...

 

S300/400 obično oko sebe imaju i Pantsir-S/Thor M2 PZO sisteme, koji HARM rakete detektiraju/ruše na cca 10tak km.

 

BTW HARM rakete nisu toliko efikasne, koliko se reklamiraju ... npr. Srbi su koristili radare s MiGova, da ih ometaju i navode na krive mete.

 

Ma nemos ti njima obijasniti oni ce ici na harmom koji ima domet od 150km na s400 koj ima domet 400 km.I naravno s400 je budala i nece vidjeti stealth avion sve dok mu se ovaj ne posere na glavu.{#}Vidi se da su djeca igrala previse bf2.

 

Cuo sam da su srbi koristili mikrovalne pecnice da navode harm u krivom smijeru,jednostavno skinu vrata od pecnice i stave je negdje u sumu."Pametni" harm misli da je to radar i juris na pecnicu.Sva steta je jedna pecnica i jedan agregat.

You will live to see man-made horrors beyond your comprehension - Nikola Tesla
16 godina
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
T-55 kaže...
Old Iggy kaže...

Radar ne vidi ni jedno ni drugo dok već ne bude prekasno.

Hajd ti igraj bf4,kani se raketa nije to za tebe.


 

Cuo sam da su srbi koristili mikrovalne pecnice da navode harm u krivom smijeru,jednostavno skinu vrata od pecnice i stave je negdje u sumu."Pametni" harm misli da je to radar i juris na pecnicu.Sva steta je jedna pecnica i jedan agregat.

Ne igram ti ja te igrice, meni je interesantnije nešto ozbiljnije. Ja sam ipak krenuo prema vojnom pilotu, ali zdravlje me odbilo.

 

Nisu pećnice već stare radare s rashodovanih / iračkih MiGova i slično. Jako efikasna metoda, ali su svejedno imali gubitke na tom polju.

11 godina
protjeran
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Old Iggy kaže...

Ne igram ti ja te igrice, meni je interesantnije nešto ozbiljnije. Ja sam ipak krenuo prema vojnom pilotu, ali zdravlje me odbilo.

 

Nisu pećnice već stare radare s rashodovanih / iračkih MiGova i slično. Jako efikasna metoda, ali su svejedno imali gubitke na tom polju.

 

Koristili su i mikrovalke.Mikrovalna radi na 2.4Ghz i snagu par stotina wata pa nije bas naivna,a harm ima  raspon frekvencije na koju se moze navoditi od 500-20,000 MHz.Tako da je to izvedivo.Pravili su srbi i makete aviona koje su onda ovi gadali mislivsi da su pravi.

Posto te zdravlje izdalo za pilota sad mozes biti clan protuzrcene odbrane na S-300,uh zaboravi hrvatska je prodala s-300 amerikancima preko izraela.Bas me zanima sto ce amerikancima "zastarjeli" i neefikasni sustav koji ne moze oboriti ni jednog stealtha.Stvarno su glupi ti amerikanci.{#}

You will live to see man-made horrors beyond your comprehension - Nikola Tesla
16 godina
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
T-55 kaže...
Old Iggy kaže...

Ne igram ti ja te igrice, meni je interesantnije nešto ozbiljnije. Ja sam ipak krenuo prema vojnom pilotu, ali zdravlje me odbilo.

 

Nisu pećnice već stare radare s rashodovanih / iračkih MiGova i slično. Jako efikasna metoda, ali su svejedno imali gubitke na tom polju.

 

Koristili su i mikrovalke.Mikrovalna radi na 2.4Ghz i snagu par stotina wata pa nije bas naivna,a harm ima  raspon frekvencije na koju se moze navoditi od 500-20,000 MHz.Tako da je to izvedivo.Pravili su srbi i makete aviona koje su onda ovi gadali mislivsi da su pravi.

Posto te zdravlje izdalo za pilota sad mozes biti clan protuzrcene odbrane na S-300,uh zaboravi hrvatska je prodala s-300 amerikancima preko izraela.Bas me zanima sto ce amerikancima "zastarjeli" i neefikasni sustav koji ne moze oboriti ni jednog stealtha.Stvarno su glupi ti amerikanci.{#}

Snaga mikrovalke je mizerna i nedovoljna za takvo navođenje. Srbi iz istog razloga (posebno ekipe koje su dobro radile posao) nisu ni aktivirali radare u smjeru zapada već su većinom čekali na njihov povratak i usmjereno u burstovima ciljali istok, to je već bilo dovoljno za slabije navođenje, ali dovoljno za PZO, mikrovalka tu ničem ne služi.

Naš S300? Vidio si ga u pogonu? {#}

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice