Ameri ponovo o rijetkim mineralima

poruka: 41
|
čitano: 6.048
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ameri ponovo o rijetkim mineralima".
12 godina
offline
Re: Ameri ponovo o rijetkim mineralima
BlueMax kaže...
overhaul kaže...

Na stranu sprdnja sa amerikancima, ali primjetite zadnje rečenice:
slijedi nam poskupljenje elektroničkih komponenata, posebno onih

koje koriste baterije. Dakle, bit će slično kao sa poplavama u tvornicama

hard diskova, samo što će ovo potrajati 5-7 godina, dok se ne uhoda

domaće rudarenje, koje će opet biti skuplje od kineskih rudara.

cije su to recenice?

 

amerikanci kontroliraju preko 80% svjetske nafte i jel ona pojeftinjuje?

Ako mi Motorola ili iPhone poskupe kupit cu si Huaweija a ako poskupe Dell i HP kupit cu si Lenovo.

Situacija nije slicna onoj sa poplavama jer su poplave udarile po monopolu. Ja vec dugo govorim kako jedvo cekam kineske procesore jace i jeftinije od americkih.

Iskreno rečeno, što se tiče procesora (kineskih) neće ništa još dugo kvalitetno napraviti. Ionako su se bacili samo na kopiranje već postojećeg. Originalne patike (za primjer) u kineskim radnjama prelaze cijene od 400$ tako jedino što mogu jeste da kopiraju. Smješno mi je kad ljudi kažu da Kina napreduje. Jedino po čemu napreduje jeste iscrpljivanjem svojih radnika koji rade za šaku riže i po koji dolar da bi to kasnije prodali strancima koji to ugrađuju u svoje proizvode i ono što je nekad bilo kvalitetno i to postaje smeće. 

Sličan primjer je sa novim masterima i doktorantima koji proizvode toplu vodu i na taj način stvaraju slijedeće generacije još jadnijih mastera i doktoranata. Na kraju ćemo imati doktore nauka koji znaju sabirati...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ameri ponovo o rijetkim mineralima
s0urce kaže...
BlueMax kaže...
overhaul kaže...

Na stranu sprdnja sa amerikancima, ali primjetite zadnje rečenice:
slijedi nam poskupljenje elektroničkih komponenata, posebno onih

koje koriste baterije. Dakle, bit će slično kao sa poplavama u tvornicama

hard diskova, samo što će ovo potrajati 5-7 godina, dok se ne uhoda

domaće rudarenje, koje će opet biti skuplje od kineskih rudara.

cije su to recenice?

 

amerikanci kontroliraju preko 80% svjetske nafte i jel ona pojeftinjuje?

Ako mi Motorola ili iPhone poskupe kupit cu si Huaweija a ako poskupe Dell i HP kupit cu si Lenovo.

Situacija nije slicna onoj sa poplavama jer su poplave udarile po monopolu. Ja vec dugo govorim kako jedvo cekam kineske procesore jace i jeftinije od americkih.

Iskreno rečeno, što se tiče procesora (kineskih) neće ništa još dugo kvalitetno napraviti. Ionako su se bacili samo na kopiranje već postojećeg. Originalne patike (za primjer) u kineskim radnjama prelaze cijene od 400$ tako jedino što mogu jeste da kopiraju. Smješno mi je kad ljudi kažu da Kina napreduje. Jedino po čemu napreduje jeste iscrpljivanjem svojih radnika koji rade za šaku riže i po koji dolar da bi to kasnije prodali strancima koji to ugrađuju u svoje proizvode i ono što je nekad bilo kvalitetno i to postaje smeće. 

Sličan primjer je sa novim masterima i doktorantima koji proizvode toplu vodu i na taj način stvaraju slijedeće generacije još jadnijih mastera i doktoranata. Na kraju ćemo imati doktore nauka koji znaju sabirati...

Jesi li ikad bio recimo u HongKongu?Da li znaš (po onome što mediji prenose) koliko je kina imala dobiti prošle godine?Kopiraju jako dobro,krše autorska prava (istina),u kući ti je sve kinekse proizvodnje(manje više).Izrabljuju radinke,to je istina,ali zato nikom ne dozvoljavaju da ih hebe u zdrav mozak ko nas.

So say We All
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ameri ponovo o rijetkim mineralima
drveni krastavac kaže...
overhaul kaže...

 Koliko znam, ogromni. I Rusiji.
http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_public_debt (...)

Hesus stanje je gore nego što sam mislio...
pa oni nema šanse da to zapravo vrate u narednih 2000 godina ako devalviraju dolar kina će izgubiti ogromnu vrijednost. (...)

Pred koji dan naletio sam na post iz listopada prošle godine, koji na vrlo zoran način objašnjava zašto je prošle godine srezan američki kreditni rejting.

 

Rezultati u 2011. godini:

  • Proračunski prihodi: $2 170 000 000 000
  • Proračunski rashodi: $3 820 000 000 000
  • Deficit (novi dug): $ 1 615 000 000 000
  • Nacionalni dug: $14 271 000 000 000
  • (Tada nedavni) proračunski rezovi: $ 38 500 000 000

 

Maknimo 8 nula i zamislimo da se radi o proračunu jedne obitelji (kućanstva):

  • Godišnji obiteljski prihodi: $21 700
  • Iznos koji je obitelj potrošila: $38 200
  • Novi dug na kreditnim karticama: $16 500
  • Ukupni dug na kreditnim karticama: $142 710
  • Ukupne uštede (rezovi proračuna): $385

 

Ako je potrošnja za 76% veća od prihoda, teško da će se ukupni dug smanjivati - od tada do danas, dug je narastao na više od 15 713 000 000 000 dolara (15 bilijuna i 713 milijardi dolara - trećina od toga je dug prema stranim zemljama: 5 bilijuna i 203 milijarde dolara). Najveća opasnost za američku ekonomiju (i dug) je kolaps sustava petrodolara (prestanak kupovanja nafte isključivo za dolare) i zamjena dolara kao rezervne valute nekom drugom valutom, a novije vijesti su prilično alarmantne - http://goo.gl/QuFgd i http://goo.gl/kOIgW

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.5.2012 9:51 (hrx).
15 godina
online
Re: Ameri ponovo o rijetkim mineralima
hrx kaže...
 Najveća opasnost za američku ekonomiju (i dug) je kolaps sustava petrodolara (prestanak kupovanja nafte isključivo za dolare) i zamjena dolara kao rezervne valute nekom drugom valutom, a novije vijesti su prilično alarmantne - http://goo.gl/QuFgd i http://goo.gl/kOIgW

 

A sto mislis zasto su uklonjeni Husein i Gadafi?

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ameri ponovo o rijetkim mineralima

2000. godine, Irak počinje primati eure za naftu (program nafta za hranu). 2002. godine, nakon 9/11, javljaju se vijesti da Irak ima oružje za masovno uništenje (naravno, lažne) - Velika Britanija i Australija, čije su valute vezane uz dolar, podržavaju SAD; Francuska i Njemačka (euro) ne. Između 2000. i ožujka 2003. godine Rusija, Iran, Indonezija, Venezuela, Bruneji, Sudan i UAE iskazuju interes za prodajom nafte za eure. Ožujak 2003. godine - napad na Irak. Travanj 2003. - Bagdad osvojen. Lipanj 2003. godine - Irak prodaje naftu isključivo za dolare i kraj programa nafta za hranu.

 

Veljača 2011. - Dominic Strauss-Kahn poziva da neka drugu valuta služi kao svjetska rezervna valuta. Istog mjeseca, u Francuskoj, policija ga ispitivala u slučaju organizirane prostitucije. Svibanj 2011. - optužen za napastvovanje; mora dati ostavku kao čelnik MMF-a.  Pokazalo se da je nevin.

 

Svibanj 2011. Gaddafi objavljuje program "zlato za naftu" (kojeg je pripremao nekoliko godina) - prodavati će naftu za zlatni dinar, libijsku valutu, svim afričkim državama i ostalim zainteresiranim državama. Što se dogodilo tijekom 2011. je još svježe. Usput, summit OPEC-a trebao se održati ove godine u Libiji (tako je odlučeno 2007. godine); najave su bile da će Ahmadinedžad, Chavez i Gaddafi pozvati na prestanak kupnje nafte u dolarima (koristiti će se nacionalne valute ili nekoliko jakih valuta). Iran i Venezuela su se za to snažno zalagali i na summitu 2007. godine.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
16 godina
protjeran
offline
Re: Ameri ponovo o rijetkim mineralima
skyreeper kaže...
s0urce kaže...
BlueMax kaže...
overhaul kaže...

Na stranu sprdnja sa amerikancima, ali primjetite zadnje rečenice:
slijedi nam poskupljenje elektroničkih komponenata, posebno onih

koje koriste baterije. Dakle, bit će slično kao sa poplavama u tvornicama

hard diskova, samo što će ovo potrajati 5-7 godina, dok se ne uhoda

domaće rudarenje, koje će opet biti skuplje od kineskih rudara.

cije su to recenice?

 

amerikanci kontroliraju preko 80% svjetske nafte i jel ona pojeftinjuje?

Ako mi Motorola ili iPhone poskupe kupit cu si Huaweija a ako poskupe Dell i HP kupit cu si Lenovo.

Situacija nije slicna onoj sa poplavama jer su poplave udarile po monopolu. Ja vec dugo govorim kako jedvo cekam kineske procesore jace i jeftinije od americkih.

Iskreno rečeno, što se tiče procesora (kineskih) neće ništa još dugo kvalitetno napraviti. Ionako su se bacili samo na kopiranje već postojećeg. Originalne patike (za primjer) u kineskim radnjama prelaze cijene od 400$ tako jedino što mogu jeste da kopiraju. Smješno mi je kad ljudi kažu da Kina napreduje. Jedino po čemu napreduje jeste iscrpljivanjem svojih radnika koji rade za šaku riže i po koji dolar da bi to kasnije prodali strancima koji to ugrađuju u svoje proizvode i ono što je nekad bilo kvalitetno i to postaje smeće. 

Sličan primjer je sa novim masterima i doktorantima koji proizvode toplu vodu i na taj način stvaraju slijedeće generacije još jadnijih mastera i doktoranata. Na kraju ćemo imati doktore nauka koji znaju sabirati...

Jesi li ikad bio recimo u HongKongu?Da li znaš (po onome što mediji prenose) koliko je kina imala dobiti prošle godine?Kopiraju jako dobro,krše autorska prava (istina),u kući ti je sve kinekse proizvodnje(manje više).Izrabljuju radinke,to je istina,ali zato nikom ne dozvoljavaju da ih hebe u zdrav mozak ko nas.

Hong Kong je de facto oličenje kapitalizma. Država u državi, informiraj se prije nego li usporediš tu bivšu britansku koloniju sa ostatkom jadne Kine. Kina je kao cjelina i ekonomska i vojna sila ali samo zbog toga šta tamo živi milijardu ljudi. Stavi se u kožu običnog čovjeka kojem cenzuriraju internet, ubijaju studente, raseljavaju iz mjesta rođenja bez pitanja, uništavaju prirodu, pogledaj šta su napravili od Jangcea, pročitaj o smogu u Pekingu itd itd. Radije nek me jebe EU nego da imam takav život. Sjeverna Koreja - glad = Kina.

Dalje Kina nema dobit jer to nije firma nego država, ona ima proračun i ostvaruje deficit ili suficit, rast (ili pad) BDPa....

 

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.5.2012 13:14 (Prince-Artas).
15 godina
online
Re: Ameri ponovo o rijetkim mineralima
Prince-Artas kaže...

Hong Kong je de facto oličenje kapitalizma. Država u državi, informiraj se prije nego li usporediš tu bivšu britansku koloniju sa ostatkom jadne Kine. Kina je kao cjelina i ekonomska i vojna sila ali samo zbog toga šta tamo živi milijardu ljudi. Stavi se u kožu običnog čovjeka kojem cenzuriraju internet, ubijaju studente, raseljavaju iz mjesta rođenja bez pitanja, uništavaju prirodu, pogledaj šta su napravili od Jangcea, pročitaj o smogu u Pekingu itd itd. Radije nek me jebe EU nego da imam takav život. Sjeverna Koreja - glad = Kina.

Dalje Kina nema dobit jer to nije firma nego država, ona ima proračun i ostvaruje deficit ili suficit, rast (ili pad) BDPa....

 

Daj se skini sa americke propagande.

 

Cuj, ubijaju studente... ja cu poluditi. Nisi se zapitao kako izgleda zrak u Pittsburgu ili Los Angelesu? Nisi cuo nedavne mirne studetske prosvjede gdje ih umlacuju pendrecima od 60cm i pepper sprejom? Nisi cuo za sporazumi iz Kyota i tko ga ne zeli potpisati, ne citas vijesti da se Engleskoj i Nizozemskoj cenzurira pristup odredjenim stranicama ....

 

Otvori oci, nista nije crno ili bijelo na ovom svijetu. Sve su samo nijanse sivoga.

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
protjeran
offline
Ameri ponovo o rijetkim mineralima

Super ti je argument kojim si sumirao da sam pro amer što nisam. Ta glupa nacija koja nezna di im je glavni grad me ne interesira ko tebe. Da čuo sam za prosvjede, čuo iz razloga što novinari koji to prenesu neće na doživotni zatvor i što se to neće idućih 20 godina kolektivno brisati iz sjećanja. Otvori ti oči jer ovi pokušaji antiameričkih stavova su presmiješni pogotovo kada su potpomognuti od strane simpatizera "dobre" Kine. Ako ćeš već srat po Amerima uvati se Wall Streeta i korporacija koje svaki dan utječu i na tvoj život. Koliko zrelo razmišljaš dovoljno je kad ti pročitam izjavu

izrabljuju radnike,to je istina,ali zato nikom ne dozvoljavaju da ih hebe u zdrav mozak ko nas.

Ovo prvo je kao prihvatljiva cijena za ovo drugo?? Nemaš ništa bolje razmišljanje od prosječno (ne)inteligentnog amerikanca.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.5.2012 17:47 (Prince-Artas).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Ameri ponovo o rijetkim mineralima
Prince-Artas kaže...

 Koliko zrelo razmišljaš dovoljno je kad ti pročitam izjavu

izrabljuju radnike,to je istina,ali zato nikom ne dozvoljavaju da ih hebe u zdrav mozak ko nas.

Ovo prvo je kao prihvatljiva cijena za ovo drugo?? Nemaš ništa bolje razmišljanje od prosječno (ne)inteligentnog amerikanca.

 

Hmm, ja bih na tvom mjestu naucio pazljivije citati, prije nego krenem sa pricom iz visine.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
protjeran
offline
Ameri ponovo o rijetkim mineralima

To je zbog početnog slova, istina nisam gledao pažljivo, isprika.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ameri ponovo o rijetkim mineralima
hrx kaže...

2000. godine, Irak počinje primati eure za naftu (program nafta za hranu). 2002. godine, nakon 9/11, javljaju se vijesti da Irak ima oružje za masovno uništenje (naravno, lažne) - Velika Britanija i Australija, čije su valute vezane uz dolar, podržavaju SAD; Francuska i Njemačka (euro) ne. Između 2000. i ožujka 2003. godine Rusija, Iran, Indonezija, Venezuela, Bruneji, Sudan i UAE iskazuju interes za prodajom nafte za eure. Ožujak 2003. godine - napad na Irak. Travanj 2003. - Bagdad osvojen. Lipanj 2003. godine - Irak prodaje naftu isključivo za dolare i kraj programa nafta za hranu.

 

Veljača 2011. - Dominic Strauss-Kahn poziva da neka drugu valuta služi kao svjetska rezervna valuta. Istog mjeseca, u Francuskoj, policija ga ispitivala u slučaju organizirane prostitucije. Svibanj 2011. - optužen za napastvovanje; mora dati ostavku kao čelnik MMF-a.  Pokazalo se da je nevin.

 

Svibanj 2011. Gaddafi objavljuje program "zlato za naftu" (kojeg je pripremao nekoliko godina) - prodavati će naftu za zlatni dinar, libijsku valutu, svim afričkim državama i ostalim zainteresiranim državama. Što se dogodilo tijekom 2011. je još svježe. Usput, summit OPEC-a trebao se održati ove godine u Libiji (tako je odlučeno 2007. godine); najave su bile da će Ahmadinedžad, Chavez i Gaddafi pozvati na prestanak kupnje nafte u dolarima (koristiti će se nacionalne valute ili nekoliko jakih valuta). Iran i Venezuela su se za to snažno zalagali i na summitu 2007. godine.

 Uh odličan osvrt, nije da je paranoična teorija zavjere jer si iznio sve ono što je normalno u vijestima pisalo kroz ove godine - čovjek samo treba preskočiti survivore i kvizove, s zadržati nešto bitnijeg.

Dakle, slijede Venecuela i Iran. Chavez nam je naglo i bez naznaka obolio od raka a Iran, vidi originalnosti, proizvodi oružje za masovno uništenje (iako ga nitko nije vidio). hm.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice