Temu - internet shop, iskustva

poruka: 264
|
čitano: 249.203
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Moze link na tipkovnicu?
10 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
maxy0 kaže...

ali ne znam kako napisati forward slash? netko zna?

 

shift+7 je inače standardna pozicija forward slash-a na tipkovnicama (bar u qwertz varijanti) - to ti ne radi?

5 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

naručio 15.9, doslo jucer , sve normalno dpd dostava...zadovoljan svime

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Prije 10tak dana narucio, izabrao overseas i stavio kucnu adresu, da bi me oni automatski stavili u najbliži overseas shop, jer je na tracking broju pisalo "pick-up by consignee", to sam skuzio jer na eurodis.com gdje je original tracking broj pisalo "Shipment number delivery partner" drugi broj, kojegg sam ukucao u overseas track stranicu

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2023 12:57 (Bencho2211).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Opa, pomaknuo se tracking i sada je u Hrv. Leskovcu. Znaci ipak ce doci ali ce valjda uplatiti i 5 eura :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
60nine kaže...
maxy0 kaže...

ali ne znam kako napisati forward slash? netko zna?

 

shift+7 je inače standardna pozicija forward slash-a na tipkovnicama (bar u qwertz varijanti) - to ti ne radi?

 evo radi ta kombinacija, hvala

http://trakt.tv/user/MjezZza
10 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
siljo90 kaže...
Opa, pomaknuo se tracking i sada je u Hrv. Leskovcu. Znaci ipak ce doci ali ce valjda uplatiti i 5 eura :)

 Meni se "pomaknulo", jucer u 7 navecer opet outbound gateway scan kao i od 18og...

 

Edit: pise nesto delivery depot - out for delivery.... znaci ne samo da cu dobit tipkovnicu, nego cu i zaradit 

Edit2: sjelo i 5€ na balansu

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.9.2023 17:10 (hahhaajaads).
5 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

druga narudžba napravljena 27.9, plaćeno pbz kreditnom, došlo danas, 4.listopada...sve super, zadovoljan proizvodima, dostava uredna dpd...

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

Jenda napomena, imate Revolut jednokratne virtualne kartice. Vrlo ih je jednostavno koristiti, sigurne su, besplatno je, aplikacija je user friendly, potrošite koliko prebacite na karticu (npr. preko Google paya) i placajte s njima na tim internetskim (sumnjivim/ne sumnjivim, stranim/domacim..) stranicama bez problema. Uvijek se osjecam malo nesigurno iz nekog razloga kad non stop unosim negdje broj kartice, pogotovo iz banke gdje primam placu. Čisto savjet, hrpa kolega na forumu je to isto predložila, pa govorim ovdje jer Temu je relativno nova stvar (ne mora znaciti da nije sigurna) ali nije loše imati taj korak dodatne zaštite.

 
7 0 hvala 0
10 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

da, potpisujem - ili Revolut ili bar Paypal, i sam sam to spomenuo par puta ovdje u temi

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

Ja imam visa web card (otp banka). Sluzi samo za kupovanje na netu.. Prebacim s tekuceg koliko kad treba i sluzim se njom vec godinama za sve stranice. Paypal sve rijede koristim jer mi se cini da su poceli gadno za*ebavati sa konverzijama i dosta vise uzimaju sebi nego prije. Znao sam namjestati da mi konverziju radi banka, ali mislim da su to vratili na sebe opet i kasnije nisam nasao doticnu opciju. A nisam ni trazio ako cemo iskreno. Uglavnom, provjerite u svojim bankama mogu li vam ustupiti tu web karticu jer je najjednostavnije rjesenje, realno.

 

Upravo prvi put planiram naruciti sa Temu-a, pa se nadam da je sve po pe-esu. Dosao sam se na forum uvjeriti da su legit. Hvala svima. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Temu - internet shop, iskustva

Sinoc narucio robu, no nakon 10min sam otkazao, jutros poruka da je poslano, bumo vidili kaj i kako dalje

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Napokon su rijesili bug sa brojem moba. Sada mi i na DPD stranici stoji ispravan broj.
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
siljo90 kaže...
Napokon su rijesili bug sa brojem moba. Sada mi i na DPD stranici stoji ispravan broj.

 

ajde konačno, baš ću šogoricu pitat dal je i njoj ok broj kad joj dođe do dpd-a...

 

edit: baš pitao frendicu kojoj je paket došao sad u petak - isto kaže da joj je broj moba bio ok, pa su valjda to konačno riješili :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.10.2023 21:31 (60nine).
10 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

da malo apdejtam temu o Temu :D

u zadnje vrijeme malo kasne paketi jer nešto navodno šteka u Mađarskoj (slučajno ili namjerno, ne zna se sigurno)

s par strana sam već čuo da su paketi malo štekali unazad mjesec/mjesec i pol, ali su i dalje dolazili u roku max 2 tjedna (plus minus 2-3 dana).

 

Meni je danas došao paket s 2 dana kašnjenja od procjenjenog roka dostave i čim je njihov sistem skužio da mi paket nije bio dostavljen u procjenjenom roku - odmah mi je sjelo utješnih 5€ povrata bez da sam osobno to morao tražiti (kao kredit na Temu shopu kojeg mogu potrošiti), a da je paket kasnio još 8 dana (10 dana sveukupno kašnjenje) - dobio bi automatski cijeli iznos (80€) natrag bez obzira stigao naknadno paket ili ne...

 

eto, čisto da znate

 

ps:

meni je taj paket na trackingu stajao jedno 5-6 dana u Mađarskoj (vidi screenshot), dok je prije to išlo iz Mađarske u roku dan-dva... ovo "our depot/Sesvete" na trackingu je lokalno DPD "skladište" i njihov info prema meni...

čak mi je s Aliexpressa paket došao 3-4 dana prije ovog, a naručen je kasnije :)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Da, u zadnja 2 mjeseca sam narucio cca. 10 paketa i bude to sad malo duze nego na pocetku. Iako, kad ide preko DPDa, brze je nego preko Eurodisa odnosno Overseasa. Generalno, unutar 2 tjedna stigne sve.

Ne zaboravite na opciju price ajdustment nakon sto vam dode paket. Unutar 30 dana od dana dostave, imate pravo dobiti povrat novca ako je taj artikl jeftiniji nego kad ste ga kupili. Sve ide automatski i odmah vam je iznos dostupan kao credit i da se uzeti jos par eura natrag. Npr. na 3 paketa koja su me ispala 40 eura sam dobio 5 eura natrag. Nije puno ali kad vec imaju tu opciju, zasto ne :)
10 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
siljo90 kaže...
Da, u zadnja 2 mjeseca sam narucio cca. 10 paketa i bude to sad malo duze nego na pocetku. Iako, kad ide preko DPDa, brze je nego preko Eurodisa odnosno Overseasa. Generalno, unutar 2 tjedna stigne sve.

Ne zaboravite na opciju price ajdustment nakon sto vam dode paket. Unutar 30 dana od dana dostave, imate pravo dobiti povrat novca ako je taj artikl jeftiniji nego kad ste ga kupili. Sve ide automatski i odmah vam je iznos dostupan kao credit i da se uzeti jos par eura natrag. Npr. na 3 paketa koja su me ispala 40 eura sam dobio 5 eura natrag. Nije puno ali kad vec imaju tu opciju, zasto ne :)

 

vidiš, nisam znao za ovo - hvala na informaciji :)

 

btw meni je do sad sve DPD dostavljao i drago mi je zbog toga - s njima fakat nikad nisam problema imao od svih dostavljačkih službi općenito (da pokucam o drvo :) )

15 godina
online
Temu - internet shop, iskustva

Naručio par stvari sa Temu 09.12. stiglo DPD dostavom 21.12.

Uredno mi radio tracking pošiljke cijelo vrijeme i na Temu stranici a i poslje kod DPD-a kad im je predana pošiljka.

Sve prošlo bez ikakvih problema, vidjet ćemo kako će biti sljedeći put.

Komentiram s frendom sinoć, on naručio nekakav stolić tu u Hr 21.11. stiglo mu nakon mjesec dana.

Jbt, brže dobiješ naručene artikle iz Kine...

Tigar Krezumica
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

Naručio dva paketa. Jedan paket nestao/ukraden nakon carinjenja. Drugi paket stigao ali je imao tri velike rupe na sebi. Netko je gledao što je unutra pa mu valjda nije bilo zanimljivo i pustio paket. Za oba sam dobio onih 5€ zbog kašnjenja i za ovaj prvi ukradeni pokrenuo refund pa ću vidjeti kako će to proći.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Imam dvije naruđbe do sada i obadvije prošle uredno...čak sam na jednu koja je došla zadnji dan dobio i onih 5 €...zadovoljan,otišla i treća naruđba...
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.12.2023 21:08 (Mali322).
 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

Što vi uopće naručujete s tog Temu shopa? Čuo sam za to kad je ovdje na forumu bila pomana za nekom mehaničkom tipkovnicom od 3-4€, koliko sam shvatio tamo se uglavnom prodaje jeftino kinesko plastično smeće i elektronički otpad. Još uz sve to imaju popirlično agresivan marketing, lažno oglašavanje i fotošopiranje fotografija proizvoda.

 
0 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Pa narucujemo tocno to. Elektronicki otpad i smece. Isto sto i aliexpress samo sto prije dode.

Bolja polovica je uzimala neke pi*darije za kucu i sitnice, tepihe itd. i za sada sve funkcionira. Jbga, kazem, isto sto bi narucivao i sa aliexpressa. Ne mogu reci da je nesto fotosopirano ili da nije kak je u opisu. Jedna stvar mi je dosla neispravna, zatrazio refund uz slike proizvoda i dobio odmah povrat. Bez natezanja sellera i ne znam ni ja cega.

Za te gluposti je super.
10 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

Tocno to. Uz to, ona tipkovnica je odlicna ij za 30€ a kak ne 3€ (i jos je najbolje sto je dostava kasnila pa su mi dali 5€ kredita na temu, znaci dobio tipkovnicu sa crvenih switchevima i jos sam u plusu 2€).

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
Temu - internet shop, iskustva

Ja sam naručio mehaničku tipkovnicu punog formata

(red switch), veliki deskpad (90x40 cm),

set odvijača, maskicu za mobitel i stalak za mobitel. 

Sve to me izašlo 47€ i sve je sasvim ok za korištenje.

Da se pronaći solidnih stvarčica kod njih, jbg...ako bih to

kupovao ovdje kod nas, dobio bih iste stvari za puno veću cijenu.

Uostalom, samo za usporedbu...naručio sam tu maskicu za mobitel,

dobio sam bolju za 3,5€ nego što sam kupio ovdje kod nas za 10€.

A koja je očigledno isto uvezena iz Kine.

Tako da sam eliminirao ove u sredini šta uzimaju porez za budale.

Zašto bih nekome plaćao 6,5€ zato što je on to kupio u Kini i preprodao meni.

 

 

Tigar Krezumica
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

masa stvari koje možeš naći kod nas po Tediju, Pepcu i sličnim dućanima, ali 3-4x jeftinije, a apsolutno su isti artikli...

 

kolege su već napisali ostalo... Ne sviđa ti se, preskočiš

 

ps: nisam primjetio da je nešto što sam kupio bilo drugačije reklamirano i\ili prikazano "photoshopirano" na samom shopu, isto kao na Aliji...

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.12.2023 22:36 (60nine).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

Držač mobitela u auto 1,50e bolji mi od ovog što sam 20e platio....ima sitnica za naći čak se i kod mene u Austriji reklamiraju na radiju, marketing udaraju samo tako a i webshop aplikacija vrhunska 

 
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
siljo90 kaže...
Pa narucujemo tocno to. Elektronicki otpad i smece. Isto sto i aliexpress samo sto prije dode.

Bolja polovica je uzimala neke pi*darije za kucu i sitnice, tepihe itd. i za sada sve funkcionira. Jbga, kazem, isto sto bi narucivao i sa aliexpressa. Ne mogu reci da je nesto fotosopirano ili da nije kak je u opisu. Jedna stvar mi je dosla neispravna, zatrazio refund uz slike proizvoda i dobio odmah povrat. Bez natezanja sellera i ne znam ni ja cega.

Za te gluposti je super.

 ja sam uzeo 360° foto glavu od 10kg kod nas takva kosta 300€ tamo sam je platio 50€, Ženi sam narucio brutalno kvalitetne taice koje su kod na s jedno 80+€(2x) tamo su bile 12€ preeeezadovoljni, usb stickovi 5x jeftiniji! I ove ostale gluposti za po kuci, auto i sl dušu dalo!

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.12.2023 23:41 (Boris grozni).
10 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

jedine stvari koje ne naručujem s takvih shopova su usb stickovi, memorijske kartice i ssd-ovi :)

osim ako me netko 300% ne uvjeri da su legit (xyz marka ili poznatiji)...

(uzeo sam jedino za probu neki Kodak usb stick s Temu-a i ok je, samo kaj sam se zeznuo kod narudžbe pa je došao u usb2 verziji)

 

razni usb i ini adapteri, kablovi, držači - uvijek, njih nikad dosta

sitnice za kuću\kuhinju za koje nisam ni znao da postoje, a korisne su - uvijek

 

svako malo naletim na nekaj za kaj kažem "vidiš, ovo bi bilo zgodno imat" (i.e. silikonski "bumperi" za kvake pvc stolarije)

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

narucio nesto dan prije badnjaka, stiglo danas

 

Em imaju free shipping, em su u prosjeku brzi od Aliexpressa. Ako i ne budu, daju ti onih 5e za kasnjenje. Cak su za neke stvari i jeftiniji nego Ali

 

dobrodosla konkurencija

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

Meni baš jučer isporučena sada već treća narudžba. Puno brži od Ali-ja i u mnogo stvari jeftiniji. Aplikacija jednostavna za korištenje plus sve što je dosad naručeno odgovara opisu. Ja prezadovoljan!

Moj PC  
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice