Ima li piratstvo opravdanje? zaključana tema

poruka: 650
|
čitano: 111.129
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
RE: Ima li piratstvo opravdanje?
Dr. Zoidberg kaže...

@MusicWoman: Jedini problem koji ja vidim u tvom moralnom piratstvu je da koristiš komercijalni softwer za kojeg nemaš licencu za posao na kojem zarađuješ. A čak i imaš dostupnu besplatnu alternativu. Malo je nezgrapnija i bla bla, ali zato i je besplatna. Mislim da nemožeš reći da nikako nebi obavila svoj posao samo sa tim besplatnim softwerom.

Teško je nekome tko radi u ovom našem raspadnutom sustavu obrazovanja govoriti kako zarađuje baveći se tim poslom. Mislim da bi pravi izraz ipak bio preživljavanje?

 

Također, zar je na zaposleniku da vlastitim sredstvima kupuje softver za potrebe poslodavca? Ne bi li poslodavac trebao osigurati legalan softver za svoje zaposlenike? O, pardon, zaboravio sam da pričamo o državi koja u vlastitim redovima ima nelegalnog softvera i koju inzistiranje na pravdi i zakonima interesira isključivo kada može nešto ušićariti za škrabicu.

 

Znam! Neka Musicwoman fino u svoje slobodno vrijeme, nakon nastave i svega čime se bavi, sama isprogramira softver kojim će odraditi sve što joj treba. Eto, je još jedan odgovor u stilu ovakvih 'legalističkih'.

Gledam te!
16 godina
offline
Ima li piratstvo opravdanje?

A zasto ste toliko zapeli za legalizam i zakone?

 

Pa nisu zakoni u drzavama Bogom dani...

 

 

Kada je bilo feudalno drustvo sigurno je najveca sramota za kmeta bila ako nije mogao sve zive i nezive dađbine platit feudalcu. Neki su i s smjeskom umirali od gladi: bitno da su namirili feudalca, to je legalno i po zakonu. A njih je samo to zanimalo.

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Ima li piratstvo opravdanje?
Kant kaže...

Kada sam studirao bila je popprilicna nestasica literature iz filozofije, posebice njemackih idealista. I tako sam slusao kolegij kantova filozofija drzave i pojavio se problem literature koje za isti nije bilo. I kaze nama profesor, koji je inace strucnjak za Kanta i etiku, evo vam knjiga pa si ju iskopirajte. Autor je na njoj vec dovoljno zaradio i smatram da nebi imao ista protiv.

 

Malo si razmislite o tome

Erm, to je u obrazovno-edukativne svrhe. Crysis nije edukativni sadržaj. Niti CD od Lady Gage.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
online
RE: Ima li piratstvo opravdanje?
MusicWoman kaže...

..Mene živcira to što netko stalno tupi po svojem i omalovažava me... Ja nisam anđeo, ali nisam niti pirat niti lopov kakvim me se proglašava i prikazuje...

- zapravo samo misliš da jesi, ali ipak nisi... (post). Pirat(ica) nisi, anđeo? -u to ne ulazim.

 

primjer: Firma registrira vozilo, račun za gorivo knjizi u trošak te time štedi na PDVu, dali firma (vlasnik) time vara državu i dali je lopov? G.Ivanišević ima boravište u MonteCarlu, zbog poreza, Bankari imaju jahte itd.. -dali svi oni varaju državu? (oba odgovora su točna, ali zakonski odgovor je NE).

-Još manje si lopov za software, samo trebaš na pravi način to rješiti.

Kad to radiš na pogrešan način, tek tad počinješ ozbiljnije kršenje zakona.

 

-Ima dovoljno legalnih načina za sve što ti je potrebno, samo treba znati, pitati na pravom mjestu jer večinom ljudi ni neznaju da nešto postoji...

-wex ti sugerira office strter, imaš i drugih altrenativa officeu, wordpad i sl. (da ne spominjem OpenOffice).

Za ono što ti je struka, mislim da je prošlo ljeto prošao projekt za Cubase, trebalo bi biti nešto, knjiga i sl., ako nije zapelo u nekoj prašnjavoj ladici.

-To otvara i mogućnost nabave student verzija kroz akademiju kao za OS i ostalo.

Da si u nekoj drugoj struci, recimo prema ITu, sam MS bi ti nudio sve alate besplatno, tečajeve i sl., dok za glazbeni dio ipak neznam konkretnije.. -raspitaj se, to je tvoj interes.

 

Kant kaže...

Kada sam studirao bila je popprilicna nestasica literature iz filozofije, posebice njemackih idealista. I tako sam slusao kolegij kantova filozofija drzave i pojavio se problem literature koje za isti nije bilo. I kaze nama profesor, koji je inace strucnjak za Kanta i etiku, evo vam knjiga pa si ju iskopirajte. Autor je na njoj vec dovoljno zaradio i smatram da nebi imao ista protiv.

 

Malo si razmislite o tome

- nema se što razmišljati.. postoji zakon, regulira i taj slučaj (nema i neće uskoro biti na tržištu) i tad je dozvoljeno raditi kopiju. (ipak u tom stavku se više gleda interes vlasnika, pa je malo rastezljiva formulacija, ali predviđeno je).

- s druge moralno etičke strane (čudi me da se vrli prof. nije dosjetio?) je iskopirati i uplatiti naknadu za autorska prava, jednako kao što ZAMPu svaku organizaciju koncerta ili izvođenje neke pjesme plaćaš.. -dakle može se biti i pošten i etičan.. :)

Inače je i kopiranje na kopirki zabranjeno... kao što i svaka kopirka mora biti registrirana kao tiskarski stroj.

MusicWoman kaže...

..Tako da ako nekome treba besplatan server software, može skinuti FreeNAS potpuno besplatno i potpuno legalno... {#}

 

..

 - dakle, postoji, samo treba potražiti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ima li piratstvo opravdanje?
Veliki Brat kaže...
Dr. Zoidberg kaže...

@MusicWoman: Jedini problem koji ja vidim u tvom moralnom piratstvu je da koristiš komercijalni softwer za kojeg nemaš licencu za posao na kojem zarađuješ. A čak i imaš dostupnu besplatnu alternativu. Malo je nezgrapnija i bla bla, ali zato i je besplatna. Mislim da nemožeš reći da nikako nebi obavila svoj posao samo sa tim besplatnim softwerom.

Teško je nekome tko radi u ovom našem raspadnutom sustavu obrazovanja govoriti kako zarađuje baveći se tim poslom. Mislim da bi pravi izraz ipak bio preživljavanje?

 

Također, zar je na zaposleniku da vlastitim sredstvima kupuje softver za potrebe poslodavca? Ne bi li poslodavac trebao osigurati legalan softver za svoje zaposlenike? O, pardon, zaboravio sam da pričamo o državi koja u vlastitim redovima ima nelegalnog softvera i koju inzistiranje na pravdi i zakonima interesira isključivo kada može nešto ušićariti za škrabicu.

 

Znam! Neka Musicwoman fino u svoje slobodno vrijeme, nakon nastave i svega čime se bavi, sama isprogramira softver kojim će odraditi sve što joj treba. Eto, je još jedan odgovor u stilu ovakvih 'legalističkih'.

 

Čemu onda ne proba promjeniti posao? Prekvalifikacija dok radi taj part-time posao.

 

I nije na zaposleniku da kupuje alate. Ali ako se dobro sjećam ona ne koristi to iz nužne potrebe nego jer je lakše. I misli da na to ima pravo jer nema para. Da je izostao dio gdje misli da na to ima pravo ja nebi ni zucnuo. Posebno ako je za zahebanciju po doma.

 

Mene ne dira legalnost nego me iskreno smeta stav ljudi koji su uvjereni da intelektualni rad koji je na računalu ne vrijedi ništa (ovo nije upućeno glazbenojzenki) i stav da se spašava svijet piratiziranjem.

 

Stav gdje neki misle da im je bogom dano pravo da odigraju svaku igru, i da sve igre trebaju biti besplatne jer se naprimje rade u UDK-u i za to netreba ni trud ni znanje :P

 

Ja sam još gori od svih njih jer znam da sam u krivu kada skinem igru, oni se barem mogu vaditi na neuračunljivost.

 

Ali to me neće spriječiti da njurgam.

 

PS: kao što vidiš ona ne vidi da ga koristi u poslovnu svrhu.

16 godina
offline
RE: Ima li piratstvo opravdanje?
ihush kaže...
MusicWoman kaže...

..Mene živcira to što netko stalno tupi po svojem i omalovažava me... Ja nisam anđeo, ali nisam niti pirat niti lopov kakvim me se proglašava i prikazuje...

- zapravo samo misliš da jesi, ali ipak nisi... (post). Pirat(ica) nisi, anđeo? -u to ne ulazim.

 

primjer: Firma registrira vozilo, račun za gorivo knjizi u trošak te time štedi na PDVu, dali firma (vlasnik) time vara državu i dali je lopov? G.Ivanišević ima boravište u MonteCarlu, zbog poreza, Bankari imaju jahte itd.. -dali svi oni varaju državu? (oba odgovora su točna, ali zakonski odgovor je NE).

-Još manje si lopov za software, samo trebaš na pravi način to rješiti.

Kad to radiš na pogrešan način, tek tad počinješ ozbiljnije kršenje zakona.

 

-Ima dovoljno legalnih načina za sve što ti je potrebno, samo treba znati, pitati na pravom mjestu jer večinom ljudi ni neznaju da nešto postoji...

-wex ti sugerira office strter, imaš i drugih altrenativa officeu, wordpad i sl. (da ne spominjem OpenOffice).

Za ono što ti je struka, mislim da je prošlo ljeto prošao projekt za Cubase, trebalo bi biti nešto, knjiga i sl., ako nije zapelo u nekoj prašnjavoj ladici.

-To otvara i mogućnost nabave student verzija kroz akademiju kao za OS i ostalo.

Da si u nekoj drugoj struci, recimo prema ITu, sam MS bi ti nudio sve alate besplatno, tečajeve i sl., dok za glazbeni dio ipak neznam konkretnije.. -raspitaj se, to je tvoj interes.

 

Kant kaže...

Kada sam studirao bila je popprilicna nestasica literature iz filozofije, posebice njemackih idealista. I tako sam slusao kolegij kantova filozofija drzave i pojavio se problem literature koje za isti nije bilo. I kaze nama profesor, koji je inace strucnjak za Kanta i etiku, evo vam knjiga pa si ju iskopirajte. Autor je na njoj vec dovoljno zaradio i smatram da nebi imao ista protiv.

 

Malo si razmislite o tome

- nema se što razmišljati.. postoji zakon, regulira i taj slučaj (nema i neće uskoro biti na tržištu) i tad je dozvoljeno raditi kopiju. (ipak u tom stavku se više gleda interes vlasnika, pa je malo rastezljiva formulacija, ali predviđeno je).

- s druge moralno etičke strane (čudi me da se vrli prof. nije dosjetio?) je iskopirati i uplatiti naknadu za autorska prava, jednako kao što ZAMPu svaku organizaciju koncerta ili izvođenje neke pjesme plaćaš.. -dakle može se biti i pošten i etičan.. :)

Inače je i kopiranje na kopirki zabranjeno... kao što i svaka kopirka mora biti registrirana kao tiskarski stroj.

MusicWoman kaže...

..Tako da ako nekome treba besplatan server software, može skinuti FreeNAS potpuno besplatno i potpuno legalno... {#}

 

..

 - dakle, postoji, samo treba potražiti.

Pa to je sve super!

 

Za sve postoje zakoni i sve je regulirano!

 

 

Nego, jel vidite onu egipatsku gamad kako krse zakone svoje drzave?! Sramota!

16 godina
online
RE: Ima li piratstvo opravdanje?
Dr. Zoidberg kaže...
Mene ne dira legalnost nego me iskreno smeta stav ljudi koji su uvjereni da intelektualni rad koji je na računalu ne vrijedi ništa (ovo nije upućeno glazbenojzenki) i stav da se spašava svijet piratiziranjem.

 

Stav gdje neki misle da im je bogom dano pravo da odigraju svaku igru, i da sve igre trebaju biti besplatne jer se naprimje rade u UDK-u i za to netreba ni trud ni znanje :P

 

Ja sam još gori od svih njih jer znam da sam u krivu kada skinem igru, oni se barem mogu vaditi na neuračunljivost.

 

Ali to me neće spriječiti da njurgam.

 

PS: kao što vidiš ona ne vidi da ga koristi u poslovnu svrhu.

Ali Musicwoman niti ne kaže da ima to pravo, nego da nema izbora (što svi, uključivo i nju znamo da nije 100% točno, ali niti netočno). A ovo s poslovnom svrhom opet i je i nije - pa nije to njen privatni biznis, niti nečiji tuđi, nastavnički posao je užasno težak (ja sam tek držao ECDL tečajeve, pa mi je bilo i previše) i zapravo to uopće niti nije posao, već poziv. Da nije tako, uopće ne bi niti bilo nastavnika. Kako si si ti to zamislio onda, da se svi prosvjetni djelatnici prekvalificiraju? Tko će onda učiti našu djecu i čemu?

 

Za boldano ćeš sada dobiti TU :)

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.1.2011 0:05 (Veliki Brat).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Ima li piratstvo opravdanje?
Veliki Brat kaže...
Dr. Zoidberg kaže...

@MusicWoman: Jedini problem koji ja vidim u tvom moralnom piratstvu je da koristiš komercijalni softwer za kojeg nemaš licencu za posao na kojem zarađuješ. A čak i imaš dostupnu besplatnu alternativu. Malo je nezgrapnija i bla bla, ali zato i je besplatna. Mislim da nemožeš reći da nikako nebi obavila svoj posao samo sa tim besplatnim softwerom.

Teško je nekome tko radi u ovom našem raspadnutom sustavu obrazovanja govoriti kako zarađuje baveći se tim poslom. Mislim da bi pravi izraz ipak bio preživljavanje?

 

Također, zar je na zaposleniku da vlastitim sredstvima kupuje softver za potrebe poslodavca? Ne bi li poslodavac trebao osigurati legalan softver za svoje zaposlenike? O, pardon, zaboravio sam da pričamo o državi koja u vlastitim redovima ima nelegalnog softvera i koju inzistiranje na pravdi i zakonima interesira isključivo kada može nešto ušićariti za škrabicu.

 

Znam! Neka Musicwoman fino u svoje slobodno vrijeme, nakon nastave i svega čime se bavi, sama isprogramira softver kojim će odraditi sve što joj treba. Eto, je još jedan odgovor u stilu ovakvih 'legalističkih'.

E točno tako...

 

Mi smo kao Glazbena škola ( osnovna ) gdje sada radim dobili ponudu da kupimo ( kao škola ) Sibelius ( 5 čini mi se ) i s obzirom da i mama i ja radimo u istoj školi, otišle smo kod ravnateljice na razgovor o nabavci tog softwarea... Misliš da ga je htjela kupit? Ni u ludilu! Da što će to školi, da što će škola bacat na takvo nešto novac, da šta smo si mi umislile i tako dalje i tako bliže... Ja u toj školi radim sada 4 godine... Do pred godinu dana mama je u školskom kompjuteru imala ilegalan Windows XP - nije prošao dan a da joj nisam tupila ( mami ) da to nije dobro i da će joj se kompjuter tj. OS zablokirat i da treba kupit original jer ako joj dođe inspekcija, nadrljala je i ona i cijela škola... Kompjuter se nedugo zatim zablokirao i tako još 2-3 puta sve dok mojoj mami nije stvarno puknuo film, otišla je u jedan PC shop i kupila original XP te račun dostavila ravnateljici... Naravno, dobila je po nosu i imala je čitabu k'o nikad u životu, ali je sada bar mir i nema više straha ni od blokiranja kompjutera ni od inspekcije...

 

Hahaha, e vidiš mogla bih da, dobra ideja! {#}

 

 

@Dr.Zoidberg

 

Ja te programe ne koristim za po doma i za zahebanciju, nego za potrebe rada vezano uz nastavu i orkestar... ForteFree, gledala sam, uopće nema opciju za pisanje partiture orkestra kao što to ima Sibelius, a orkestar ima puno više dionica i instrumenata nego što to nudi ForteFree ( 8 )... Ne znam koliko se razumiješ u glazbu tj. takvu vrstu glazbe, klasičnu, ali nije sve tako jednostavno što se notnih zapisa tiče, kao što se čini...

Garfield - Život je kao Ferrari, prolazi prebrzo... Ali to je u redu, jer ionako nemaš dovoljno novaca za njega...
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.1.2011 0:20 (MusicWoman).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ima li piratstvo opravdanje?

@Veliki brat:

 

Eh krivo se sjećam što se prava tiče, posipam se pepelom :)

 

Iskreno ja gledam sada kad riješim svoje probleme da se probam baciti u učiteljske vode u osnovnoj školi. Privlači me :) Nisam veliki materijalist, i uvijek mogu probati nešto sfušati s programiranjem sastrane.

 

Biznis je biznis IMO, ona sebi olakšava posao, i samim time si stvara više slobodnog vremena na tuđi račun.

 

@MusicWoman:

 

O tome ja i tupim, koristiš ga za posao i to je ono što to "nedjelo" čini većim u mojim očima.

 

Slabo se razumijem u glazbu, ali znam kako stoje stvari sa besplatnim softwerom u dosta slučajeva. Fali im naprednih funkcije jer programiranje toga traje, a dosta programera voli jesti pa se posveti nečemu što donosi novac.

 

Otužno je to što imate retardiranu ravnateljicu :( (skoro da zaslužuje anonimnu prijavu BSA-u :P)

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.1.2011 0:31 (Dr. Zoidberg).
16 godina
online
RE: Ima li piratstvo opravdanje?
Dr. Zoidberg kaže...
Biznis je biznis IMO, ona sebi olakšava posao, i samim time si stvara više slobodnog vremenana tuđi račun.

Je, sve pet, ali iskreno sumnjam da bi tvorci softvera njoj sjeli na kičmu da je se nekako i dokopaju. Vjerujem čak da bi im kao obrazovnoj ustanovi izišli ususret i ponudili neki dobar popust, samo da je ravnateljica dovoljno pametna, uostalom - pogledati zeleni okvirić.

Gledam te!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ima li piratstvo opravdanje?
Veliki Brat kaže...
Dr. Zoidberg kaže...
Biznis je biznis IMO, ona sebi olakšava posao, i samim time si stvara više slobodnog vremenana tuđi račun.

Je, sve pet, ali iskreno sumnjam da bi tvorci softvera njoj sjeli na kičmu da je se nekako i dokopaju. Vjerujem čak da bi im kao obrazovnoj ustanovi izišli ususret i ponudili neki dobar popust, samo da je ravnateljica dovoljno pametna, uostalom - pogledati zeleni okvirić.

  Tu se slažem s tobom, i većina proizvođača softvera izlazi u susret edukativnim ustanovama (npr. ja imam 2 računala po kući sve sa MSDNAA windowsima win7 23 bit i 64 bit jedino na laptopu imam win7 home premium normalno plaćen). Najveći problem u cjeloj priči koji me još više žulja je ravnateljica koja je očito old school. :P

 

Ali kao što sam već rekao nekako me žulja mentalitet :) kao npr oni biseri "sve sto je na internetu je public domain" "informacija (igra) želi biti slobodna" (otkada je igra informacija uopće :P)

13 godina
neaktivan
offline
Ima li piratstvo opravdanje?

@Dr. Zoidberg:

 

Hmmm, znači po tebi ja taj software ne bih smjela koristit u poslovne svrhe?

 

 

 

@Veliki Brat:

 

Znam za taj zeleni okvirić, ali ravnateljica ne želi...

 

 

 

@Dr. Zoidberg & Veliki Brat:

 

Da, ravnateljica mi je prava k..a, bila i ostala... Kažem to jer mi je ravnateljica bila dok sam još bila u općoj Osnovnoj školi, a sad ju još i ovdje moram trpit... {#} A da ne kažem koliko je podla i dvolična... Ma, boli me glava na samu pomisao...

Nego, nema šanse da ju se uvjeri na kupnju a nema pojma koliko bi to donijelo napretka u samoj nastavi... Pa u Barceloni, Moskvi, Salzburgu, Berlinu, Londonu rade tako ( za Barcelonu i Moskvu sam 100% sigurna jer mi je jedna od profesorica iz Rusije a radi u Barceloni i mjesečno dolazi ovdje na nekoliko dana ), zašto ne bi počeli tako i u Hrvatskoj...?

Garfield - Život je kao Ferrari, prolazi prebrzo... Ali to je u redu, jer ionako nemaš dovoljno novaca za njega...
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
RE: Ima li piratstvo opravdanje?
Veliki Brat kaže...
...samo da je ravnateljica dovoljno pametna, uostalom - pogledati zeleni okvirić.

 - to je problem kod 'mladeži' .. sve im se mora nacrtati ili dati link.

 

MusicWoman kaže...
..

i tako bliže... Ja u toj školi radim sada 4 godine... Do pred godinu dana mama je u školskom kompjuteru imala ilegalan Windows XP - nije prošao dan a da joj nisam tupila ( mami ) da to nije dobro i da će joj se kompjuter tj. OS zablokirat i da treba kupit original jer ako joj dođe inspekcija, nadrljala je i ona i cijela škola... Kompjuter se nedugo zatim zablokirao i tako još 2-3 puta sve dok mojoj mami nije stvarno puknuo film, otišla je u jedan PC shop i kupila original XP te račun dostavila ravnateljici... Naravno, dobila je po nosu i imala je čitabu k'o nikad u životu, ali je sada bar mir i nema više straha ni od blokiranja kompjutera ni od inspekcije...

 

 -sad to poveži s 'zelenom okviriom' , kao i informaciju da u školstvu i ostalim državnim službama nema nelegalnih windowsa.. postoji samo neznanje, i ljudi koji stave nelicenciranu verziju. Jer država to plaća, paušalno MSu. ... logika? Krade se nešto to se već ima? Ili Ravnatelj škole nezna postaviti zahtijev itd..

 

Klikni i pročitaj... (ipak, ako je i to nekom teško izvadak)

''..  Prema dogovoru MZOS-a i Microsofta hrvatske škole i djelatnici zaposleni u njima mogli bi se opremiti najnovijim programskim paketima iz Microsofta. U pitanju je paket u kojem mogu biti MS Office 2007 Professional Plus  English, Windows Vista Business i Windows XP Prof x64 Edition. Uz posebne licence ti su programi besplatni za škole kao i za njihove djelatnike koji ih mogu koristiti i na osobnim (kućnim) računalima.  ..''

Kao što vidiš, neopravdano si 'kvocala' majci na nelegalnom OSu, isto kao što je ona nepotrebno kupila OS. Uz to, mogla si svo to vrijeme imati legalan OS na kućnom računalu.

 ... Nije grijeh neznati, ali ipak se treba malo potruditi, pitati...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
RE: Ima li piratstvo opravdanje?
ihush kaže...
Veliki Brat kaže...
...samo da je ravnateljica dovoljno pametna, uostalom - pogledati zeleni okvirić.

 - to je problem kod 'mladeži' .. sve im se mora nacrtati ili dati link.

 

MusicWoman kaže...
..

i tako bliže... Ja u toj školi radim sada 4 godine... Do pred godinu dana mama je u školskom kompjuteru imala ilegalan Windows XP - nije prošao dan a da joj nisam tupila ( mami ) da to nije dobro i da će joj se kompjuter tj. OS zablokirat i da treba kupit original jer ako joj dođe inspekcija, nadrljala je i ona i cijela škola... Kompjuter se nedugo zatim zablokirao i tako još 2-3 puta sve dok mojoj mami nije stvarno puknuo film, otišla je u jedan PC shop i kupila original XP te račun dostavila ravnateljici... Naravno, dobila je po nosu i imala je čitabu k'o nikad u životu, ali je sada bar mir i nema više straha ni od blokiranja kompjutera ni od inspekcije...

 

 -sad to poveži s 'zelenom okviriom' , kao i informaciju da u školstvu i ostalim državnim službama nema nelegalnih windowsa.. postoji samo neznanje, i ljudi koji stave nelicenciranu verziju. Jer država to plaća, paušalno MSu. ... logika? Krade se nešto to se već ima? Ili Ravnatelj škole nezna postaviti zahtijev itd..

 

Klikni i pročitaj... (ipak, ako je i to nekom teško izvadak)

''..  Prema dogovoru MZOS-a i Microsofta hrvatske škole i djelatnici zaposleni u njima mogli bi se opremiti najnovijim programskim paketima iz Microsofta. U pitanju je paket u kojem mogu biti MS Office 2007 Professional Plus  English, Windows Vista Business i Windows XP Prof x64 Edition. Uz posebne licence ti su programi besplatni za škole kao i za njihove djelatnike koji ih mogu koristiti i na osobnim (kućnim) računalima.  ..''

Kao što vidiš, neopravdano si 'kvocala' majci na nelegalnom OSu, isto kao što je ona nepotrebno kupila OS. Uz to, mogla si svo to vrijeme imati legalan OS na kućnom računalu.

 ... Nije grijeh neznati, ali ipak se treba malo potruditi, pitati...

Znam za to još iz srednje škole i slinim po toj stranici također još iz srednje škole, ali ako nisi pročitao onaj moj post gore - ravnateljica ne da...

 

Što se mene privatno tiče, meni uopće ne bi trebao taj software jer se ne bavim skladanjem ni pisanjem pjesama, nego sve što radim se tiče škole, kako prije tako i sada...

 

Ravnateljica ima još manje pojma o svemu tome što joj Ministarstvo kaže nego moja mama, a kad smo već kod toga, ona više od polovice toga što bi moja mama kao voditeljica škole trebala znati i dobiti, ne prosljeđuje niti obavještava... Kad su u pitanju seminari i stručni aktivi za solfeggio i klavir, ona papirologiju za prijavu na to dobije tjedan dana prije samog događaja, a ravnateljici to stoji na stolu više od 3 tjedna... Tako da nije problem u mojoj mami ili meni nego ravnateljici...

 

EDIT:

Kad se sjetim koliko joj je samo trebalo da nabavi jedan kompjuter za školu, ne svoju kancelariju, nego baš školu... I taj kompjuter koji je sad trenutno u školi ne radi kako treba - prvo ''otišlo'' napajanje pa hard disk u roku od niti mjesec dana, a šta će biti treće, ne znam... Pa onda internet - 100 godina joj je samo trebalo da nazove T-Com i postavi zahtjev za ADSL... Ravnateljica je katastrofa i dok je ona na tom mjestu, neće biti napretka, a ne može joj nitko ništa jer je u vladajućoj stranci...

 

EDIT 2:

@Dr. Zuidberg:

Znam, pa ja to i pokušavam objasnit - ne pada mi na pamet koristit taj ili bilo koji software kao sredstvo osobne zarade... Ja zarađujem predavajući flautu, a to što koristim neke programe je u svrhu aranžiranja postojećih skladbi skladatelja klasične glazbe za flautu ili za pisanje dionica i partitura za naš orkestar ( od kojeg ja ne dobijem ni lipe za to )... Ja ionako kad diplomiram planiram dignut svoj kredit, otići van Hrvatske u npr. Austriju i tamo upisat smjer flaute i onaj SAE Institute ( ne znam ako si čuo za to )... Masno košta ali ti poslije nude sigurno zaposlenje i možeš zadržat Appleov laptop kojeg dobiješ na početku ''studija''... Poslije otvorim svoj studio i zaradim koristeći apsolutno legalne programe... Ali govoreći o zaradi sada, nema šanse... Radije odem u neki studio ovdje, snimim što mi treba i to je to...

Garfield - Život je kao Ferrari, prolazi prebrzo... Ali to je u redu, jer ionako nemaš dovoljno novaca za njega...
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.1.2011 1:16 (MusicWoman).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ima li piratstvo opravdanje?

@MusicWoman:

 

Ma smiješ  što hoćeš :) Samo kažem da je moj osobni stav da ako ću npr. programirati u Visual studiu i probati zaraditi, probati ću isto tako i kupiti taj alat. Negdje u glavi mi nije pravilno da obrćem pare s nečim što sam ukrao.

 

Trenutno je sav moj software za osobnu upotrebu, ili edukaciju i samim time nekomercijalan, i za to koristim opet legalnu verziju Visual studia koju sam opet dobio preko faksa besplatno.

 

A tko nije u takvoj prilici uvijek može skinuti jako funkcionalan vs express besplatno.

 

I kada krenem u izradu softwera s kojim ću nešto zaraditi upotrijebiti ću express i probati tako zaraditi za punu verziju VS-a

 

možda je glupo ali ja ću se osjećati bolje jer ću znati da mi je posao krenuo kako sam htio, a s druge strane možda do tada pogrintavim i napravim svoj projekt u akademskom VS-u :P

13 godina
neaktivan
offline
RE: Ima li piratstvo opravdanje?
g12356 kaže...

Žalim,ali politika je već odavno umiješana u to.Nije me briga,neka su luksuz,luksuz je i slušati radio,luksuz je i imati toplu vodu.A izdvojiti 200-400 kn u 1-2 mjeseca je kriva mjera.onoliko koliko si prosječan pirat skida filmove i igre je prije poput 800kn dnevno.Luksuz je imati i topli sendvič,ali ne živimo u 18. stoljeću da to više zovemo luksuzom.Napredak bi trebao donesti pojeftinjenj igara uz istu ili bolju kvalitetu,ali ja još uvijek ne vidim crisyse koji se prodaju po dvadeset kuna sasvim legalno.

 

Crysis je za Božić na Steamu koštao 18 kuna. Zajedno s Warheadom 35. Neznanje je blaženstvo.

15 godina
offline
RE: Ima li piratstvo opravdanje?
ihush kaže...

Klikni i pročitaj... (ipak, ako je i to nekom teško izvadak)

''..  Prema dogovoru MZOS-a i Microsofta hrvatske škole i djelatnici zaposleni u njima mogli bi se opremiti najnovijim programskim paketima iz Microsofta. U pitanju je paket u kojem mogu biti MS Office 2007 Professional Plus  English, Windows Vista Business i Windows XP Prof x64 Edition. Uz posebne licence ti su programi besplatni za škole kao i za njihove djelatnike koji ih mogu koristiti i na osobnim (kućnim) računalima.  ..''

Kao što vidiš, neopravdano si 'kvocala' majci na nelegalnom OSu, isto kao što je ona nepotrebno kupila OS. Uz to, mogla si svo to vrijeme imati legalan OS na kućnom računalu.

 ... Nije grijeh neznati, ali ipak se treba malo potruditi, pitati...

Ne znam kako je sa školama, ali u MSDNAA (akademska) on daju ključeve za svaki pojedini proizvod svakome korisniku.

 

Koliko ja znam, crackani program se ne može legalizirati (osim ako ne spada pod fair use). Potrebna je friška instalacija sa ključem / ključevima koji spadaju pod taj dogovor / ugovor / suradnju / što već. Zapravo, ti ključevi ti donose tu legalnost, jel. Ti realno gledajući možeš skinuti i nešto s torrenta i aktivirati ga legalnim ključem i ti nisi nigdje ništa prekršio.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
protjeran
offline
Ima li piratstvo opravdanje?

sudy_freak

Naime, što se tvoje teorije o piratima tiče, po njoj su lopovi i kradljivci oni koji prave crack-ove, oni koji to isto plasiraju dalje na FREE tržište torrenta

 

Crackerske grupe u .nfo datoteci napomenu: "Try before buy" ili nešto tipa: "Ako vam se ovaj software sviđa, kupite ga i time podržite developere"...

 

systemize

Smatram dakako da treba cijeniti neciji rad i trud, ali gledajmo realno... Igre su precjenjene, realno bi trebale kostati do 100kn, da neka nova kvalitetnija igra podje se prodavati po takvoj cijeni ja bi je prvi uzeo jer stvarno bi volio imati orginal igru sa omotom i svime... sigurno je puno mojih istomisljenika i broj prodaje te igre bi se sigaran sam povecao iznad 4x, sto bi im omogucilo puno profit veci nego sto imaju sad kad prodaju za 400kn...

 

Gledajmo realno, donedavno je Steam imao nevjerojatne akcije za vrijeme blagdana a ima ih stalno. Primjerice, Dawn of War II Gold Edition, dakle sa ekspanzijom je došao ukupno 10,20 eur (50% sniženje) , znači u rangu SoldOut  izdanja starih naslova a igra nije tako stara, 2009 godina.

Jel trebaš igrati npr. Starcraft II čim izađe? Takve cijene od 40-60 eura su uobičajene za nove i vruće naslove, pričekaš par godina i kupiš kada padne cijena. Govoriti u skupoći hit naslova je slab izgovor jer nakon par godina igri padne cijena i možeš ju kupiti po povoljnijoj cijeni i nema gnjavaže sa crackovima i nestabilnošću sistema.

 
3 0 hvala 0
15 godina
online
RE: Ima li piratstvo opravdanje?
MusicWoman kaže...
...

Tako da nije problem u mojoj mami ili meni nego ravnateljici...

- dali je važno tko je kriv?

- ili je važnije da se (i bez ravnateljice) moglo sve rješiti legalno-besplatno i još uvjek može. Jednostavno nabaviš tu verziju s legalnog izvora, to je jedini uvijet.

Pošto nema više VLK.a (ima ali..) ipak moraš proći registraciju ili dobiješ key od kolega. To nije kršenje licence, jer je za školu (nećemo cjepidlačiti.. kao što ni MS kao vlasnik to ne radi). Ili ostaneš na XPu....

 

- Ili treba stati na tome da je ravnateljica takva i kraj priče?

 

Bukva kaže...

Ne znam kako je sa školama, ali u MSDNAA (akademska) on daju ključeve za svaki pojedini proizvod svakome korisniku.

 

Koliko ja znam, crackani program se ne može legalizirati (osim ako ne spada pod fair use). Potrebna je friška instalacija sa ključem / ključevima koji spadaju pod taj dogovor / ugovor / suradnju / što već. Zapravo, ti ključevi ti donose tu legalnost, jel. Ti realno gledajući možešskinuti i nešto s torrenta i aktivirati ga legalnim ključem i ti nisi nigdje ništa prekršio.

 -da. Pogotovo podcrtano, osim onog dijela torrent... -distribucija -legalni izvor.

Crack i torrent su ozbiljni prekršaji, licenca je samo licenca. Koju u ovom slučaju kao da ima...

(sorry, ako sam dosadan, ali kao da je to tako teško za razumjeti?)

 

-nije potrebana ni friška instalacija, dovoljno je utipkati... ili nazvati MS-Hrvatska.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.1.2011 1:18 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
Ima li piratstvo opravdanje?

Pokušajmo se koliko-toliko držati teme.

{#}{#}

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Moj PC  
5 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice