INNO3D RTX 3060 Pregrijavanje

poruka: 11
|
čitano: 2.954
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
INNO3D RTX 3060 Pregrijavanje

Pozdrav

Kupio sam polovnu grafičku sa njemačkog ebay-a kojoj garancija traje još godinu dana. Znači grafička mi je stigla sa računom ali bez orig. ambalaže. Grafička se nenormalno pregrijava , kučište mi je Zalman Z3 sa 5 ventilatora od 120mm. Čak i kad skinem bočnu stranicu situacija se ne popravlja značajno. 

Pri full loadu ide preko 85c i onda se samo zacrni monitor i zabloka komp i tad jedino restart pomaže. Problem sam donekle zakrpao sa undervoltom i limitiranjem FPS-a na 60. Da stvar bude još smiješnija nakon par sati igranja čak i kod 60% loada tem se penje na 80 stupnjeva...

 

E sad vrlo vjerojatno bi zamjena termalne paste riješila ovaj problem, ali u tom slučaju gubim garanciju. Grafičku je prodavač sa ebay-a kupio sa stranice https://www.notebooksbilliger.de/ i koliko vidim šalju u HR, e sad mene zanima što mi savjetujete, dali da se žalim na ebayu ili direkt na webshop da tražim novu karticu.

Oj lijepa o draga o slatka lignjo
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
INNO3D RTX 3060 Pregrijavanje

Nisi napisao koliko dugo je još pod garancijom. Ako je par mjeseci ja bih je otvorio i zamijenio pastu. Ako je još 2-3 godine onda žalba na ebay za povrat.

 
0 1 hvala 0
16 godina
online
INNO3D RTX 3060 Pregrijavanje

Ima li naljepnice na šarafima?? Ako nema rastavi, očisti i zamjeni pastu, garancija ti je ionako jako upitna.

Ne znam tko još kupuje sa ebaya nešto dostupno pod nosom, naročito uz oba foruma i tržnice, no ajde

 

Svakako i undervoltaj sa msi afterburnerom i napravi si podnošljivu krivulju za ventove, nadam se da češ uspjeti je pridobiti, makar iskreno onaj dio sa gašenjem i crnim ekranom mi ne daje dobar vjetar, bez obzira sto se grije tipa 85c nije nešto što bi radilo takve probleme. sječam se svoje Palitke i ona se grijala dok je nisam obuzdao sa UV no nije bacala van, davala crne ekrane i sl. a išla je i ona preko 80 ako se sječam dobro

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: INNO3D RTX 3060 Pregrijavanje
Garancija još traje godinu dana.
Oj lijepa o draga o slatka lignjo
16 godina
online
INNO3D RTX 3060 Pregrijavanje

Probaj je reklamirat svakako

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: INNO3D RTX 3060 Pregrijavanje
Nudim ti 100 eura za nju
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: INNO3D RTX 3060 Pregrijavanje
Volume kaže...
Nudim ti 100 eura za nju

 200 i tvoja je 

Oj lijepa o draga o slatka lignjo
11 godina
neaktivan
offline
INNO3D RTX 3060 Pregrijavanje

Ja sam nedavno kupio asus mini dual rtx 3060 ti i temperatura je isla cak na 87 °C pri full loadu. Undervoltao ju i temperatura vise ne prelazi 72 °C, trosi 40-50watta manje i vise ne zvuci ko da avion poliječe. Nisam imao nikavih problema sa crnim ekranom ili takvim nes prije undervolta.

 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
INNO3D RTX 3060 Pregrijavanje

delete

Oj lijepa o draga o slatka lignjo
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.10.2023 12:59 (subi91).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
INNO3D RTX 3060 Pregrijavanje

Evo samo da javim da sam zamjenom paste riješio problem. Grafička je inače god dana stara.

Toliko malo je paste bilo da je to nevjerovatno.

Oj lijepa o draga o slatka lignjo
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.10.2023 8:41 (subi91).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: INNO3D RTX 3060 Pregrijavanje

Zapravo ti je pravilo: čim manje paste tim bolje.

Ali, ovi su očito loše nanijeli i još lako loša pasta pa se jadno formirala.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice