Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

poruka: 130
|
čitano: 19.508
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Praetorian1 kaže...

Onda ti moram reci iako se o ukusima ne raspravlja,da nemas pojma sto je dobar film.{#}

Imam ja ukusa. Jedan od boljih filmova mi je Terminal al sad idem offtopic.

Ovo me malo zbunjuje. Kako to dokazuje da imaš ukusa? {#}

14 godina
neaktivan
offline
Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

Ma po ničem, zanemari.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Volvox kaže...

Kakve veze ima kad ta djeca su ga sva pogledala i mogu jednako dobro koliko i ti ocjenit koji je bolji.

Naravno da ne mogu, sta ti je? Netko tko nema dovoljno zivotnog iskustva ne moze ocjeniti da li je nesto kvalitetno ili ne - moze samo odluciti da li mu se svidja. Sasvim je normalno da kako ljudi stare, ukus im se sve vise istancava, pa otkriju da vole nesto sto kao klinci nisu mogli smisliti. Sasvim je prirodno da covjek koji voli muziku, kako stari, tako sve vise kopa po starijim bendovima da vidi kako je sve to nastalo. Ljudi koji vole filmove, gledaju sve starije filmove ili sve vise indy scenu.

 

Ovo sto si rekao je jednako kao da kazes da svatko moze biti kriticar kao Roger Ebert - totalna glupost.

 

Za ikakve ocjene filma moras:

  • biti upucen u tematiku
  • biti upucen u filmove koji se bave istom tematikom
  • imati dovoljno godina iza sebe da ocjenis film unutar konteksta kad je nastao - ovo je razlog zbog kojeg nitko ovdje ne voli Adam Westa, nitko nije rodjen u 50ima.

 

 

Kako rekoh - ja ne ulazim u nicije ukuse, potpuno postujem da netko vise voli Nolana od Burtona. Ali Burton je napravio odlicne Batmane - Nolan je napravio odlicne akcijske filmove. Pitaj koga god hoces tko je rodjen pocetkom 80ih i ima IQ veci od normalne tjelesne temperature.

Set as I am in my ways and my arrogance, burden of proof tossed upon non-believers... You were my witness, my eyes, my evidence, Judith Marie, unconditional one...
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2012 19:44 (Deus ex machina).
16 godina
neaktivan
offline
Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

Ajde još jedna anketa (meni za dušu) ako ste voljni jer me  zanimaju odgovori. Dakle čije filmove preferirate i da li ste čitali batman stripove. Ajmo reći minimalno 10 brojeva tj. nekakav uobičajeni stipovski story arc (naravno originalne Detective Comics ili Batman stripove - ne tie-in ove u kojima se batman pojavljuje svake prijestupne).

 

 

8 Burton. Čitao stripove
8 Burton. Nisam čitao stripove
6 Nolan. Čitao stripove
16 Nolan. Nisam čitao stripove
Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
14 godina
offline
Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

Nikada nisam pročitao niti jedan Batmanov strip

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
13 godina
protjeran
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Deus ex machina kaže...
Cordas kaže...

Sad kad imamo mračni i "klasični" batman iz '89 i nešto ozbiljnije filmove Nolana, teško se može nešto nadodati. 

Naravno, može se, ali tko će se toga uhvatiti? Dva redatelja postignu veliki uspjeh, posebno Nolan koji će ovom trilogijom napravit stvarno veliko filmsko postignuće. Nekako sumnjam da će netko opet ulagati u to...

Mislim da taj reboot o Spidermanu nema neke prevelike dodirne točke s Batmanom, osim dakako što su likovi super heroji.

Vidi se da si upucen u tematiku koju si zapoceo.

 

Pored Burtonovih i Nolanovih filmova, postoje dvije campy kerefeke od Joela Schumahera (taman izmedju, nazvane Batman Forever i Batman & Robin).

A vjerujem da svi odrasli ovdje takodjer znaju za dva campy filma iz 60ih sa Adamom Westom.

 

Dakle, sveukupno imamo 4 razlicita stila - Burtonov Gothic (koji inace savrseno odgovara Arkham Asylumu i Akrham Cityu), Nolanov realizam, Joel Schumaherov kiddie-campy (Kora ovo je idealno za tebe!), i Martinsonove klasike.

Vidite, neki od nas "klasicima" zove filmove iz 60ih, a ne 80ih. Neki su od nas bili rodjeni 80ih :-P

 

Ko voli Arkham City i Arkham Asylum, a ne voli Burtona neovisno o Nolanu je neodlucni retard koji ni sam ne zna sta voli.

Igre i Burton imaju apsolutno isti stil, slijede iste ideje, pa cak i blentavog Brucea koji savrseno pase stripu.. a ne nekog cool playboya kakvog ga Bale docarava.

 

Pored toga, Batman je Nolanu upravo zlatna koka. Ko zeli pogledati dobar Nolanov film, nek pogleda odlican Memento.

 

 

Ja bi osobno ubio za povratak na gotiku... "Underworld" atmosfera s dobrom pricom i redateljem koji se ne boji fantazirati i ispricati bajku - priceless!

 

Edit:

Jos samo jedan komentar - Joker je ITEKAKO MASTERMIND. Joker je natprosjecno inteligentan i odlican strateg, rame uz rame Baneu. Misliti da je Joker psihopata koji se samo cereka i improvizira je potpuno pogresna ideja, naravno odgojena modernim Nolanovim filmovima gdje se sve vrti oko nedostatka plana!

Joker itekako radi ogromne precizne planove. Svakome tko je procitao ikoji strip to je jasno ko bacva.

Zašto idealno za mene? Ne kontam zašto za mene, meni je Nolan uvjerljivo najjači

Dinamo živi vječno
12 godina
online
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Deus ex machina kaže...
Cordas kaže...

Stvar je u tome da prije The Dark Knight Returns serijala (mislim na stripovski serijal), Batman je bio upravo takav kakvim ga prikazuju Adam Westove serije i filmovi, ie. The Golden Age of comic books. Tek kad ga je Frank Miller preuzeo, pocelo je s ozbiljnijim pristupom (ali ne i realnijim).

Naravno da se ne treba zamarati filmovima koji su van necije zivotne dobi jer iovako ionako vecina nas nece ni shvatiti ideju iza tih filmova.

 

No ne treba otpisivati nesto samo zato jer to ne razumijemo. Svaka cast, netko voli realizam a netko voli fantazije, u ukuse ne ulazim.
Ali stoji kao panj cinjenica da Nolanovi filmovi ispadaju odlicni akcijski filmovi, a losi "Batman filmovi". Kako smo i ja i Paolo elaborirali, takvih filmova ima na stotine.

 

Meni se ne da prepisivati ni copy-pasteati, pa samo idi na dno klikni na gumb "Batman Begins" pa "Dark Knight"... http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/TheDarkKnightSaga

Pregledaj sve kliseje koji su koristeni, nacitat ces se.

Jedino stoji da je Begins dobar akcijski film (mada nisam ni u to potpuno uvjeren), ali TDK ima radnju kao i Batman '89 (otprilike). TDK ima nenadmašivog Jokera koji daje poseban štih filmu, Batman se tu savršeno uklapa (ili obratno), a kad bi se njih dvojica izbacila iz filma, to definitivno ne bi bio tako dobar film. I Paolo je sam rekao za TDK da je pravi Batman film, a Begins... Još ću ga koji put pogledat pa prosudit, ali čini mi se da si u pravu. Samo ću ponoviti, Nolanu je trebala podloga za nastavke i skidam mu kapu što je objasnio gdje kako i zašto i to sve uklopio u tako dobru priču. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2012 21:46 (Cordas).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
cuspajz kaže...

Nikada nisam pročitao niti jedan Batmanov strip

A što ćeš ih čitat kad postoje filmovi i igre koje su napetije 20 puta od stripa.

STOP ACTA! http://www.cdkeystalk.com/
13 godina
neaktivan
offline
Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

Deus ex machina... previše se trudiš jasno je da si opčinjen gotik stilom u filmovima. Nemislim to u negativnom smislu, ali ti zato Nolan ne paše. Možda sam totalno u krivu(što se tebe tiče). Ako je takva atmosfera u stripu neznači da mora biti prenesena na filmsko platno. Kad smo već kod toga meni je Burton i u tom segmentu fulao. Išao je koketirat sa stvarnošću i podosta površinski je prikazao Ghotam. Batmana je kao i Jokera površinski odradio nije nikada ušao u dubinu priče, a i odabir glavnog glumca je očajan. Netko tko je spasitelj grada nije mekušac koji onda obuče odijelo i postane zmaj. Neznam jeli to do Keatona, ali nikako mi takav Batman ne leži. Ista stvar i sa Spidermanom Sama Raimia...nakon što ga upikne pauk postane spasitelj svijeta, ali do tada tip totalna p*izda..niti se potuko u životu niti ikada pomislio na to.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2012 2:52 (Đapa club).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Đapa club kaže...

Deus ex machina... previše se trudiš jasno je ko dan da si opčinjen gotik stilom u filmovima. Nemislim to u negativnom smislu, ali ti zato Nolan ne paše. Meni je takva atmosfera recimo postala dosadna jer se prije naveliko forsirala. Možda sam totalno u krivu(što se tebe tiče). Ako je takva atmosfera u stripu neznači da mora biti prenesena na filmsko platno. Kad smo već kod toga meni je Burton i u tom segmentu fulao. Išao je koketirat sa stvarnošću i podosta površinski je prikazao Ghotam. Batmana je kao i Jokera površinski odradio nije nikada ušao u dubinu priče, a i odabir glavnog glumca je očajan. Netko tko je spasitelj grada nije mekušac koji onda obuče odijelo i postane zmaj. Neznam jeli to do Keatona, ali nikako mi takav Batman ne leži. Ista stvar i sa Spidermanom Sama Raimia...nakon što ga upikne pauk postane spasitelj svijeta, ali do tada tip totalna p*izda..niti se potuko u životu niti ikada pomislio na to.

Dao si odlican primjer zasto mladci ne mogu davati konkretne ocjene filmovima, objasnit cu ti i zasto: u globalu se slazemo...

Ja zapravo volim Nolana i njegov stil - ne volim samo njegove Batmane. Memento mi je vrhunski film, dok je Inception malo predvidljiviji i dosadniji ali svejedno dobar.

Ne trazim nuzno gotiku, trazim fantaziju, a ne znam nikoga osim Burtona koji to tako dobro odradi. Gotham city mi je fascinantan iskljucivo dok izgleda tako industrial/goticki. Kad ga transformiras u NYC ili LA, postane k'o svaki drugi grad.

Keaton je po meni odlicno odradio svoju ulogu, koja mu i lezi nekako - kad si sakriven iza kostima sismisa, mozes izgledati ko papak i jos uvijek si cool. A kad nema kostima, Keaton bas izgleda lagano izgubljeno - sto je tocno kako Bruce Wayne pokusava izgledati.

Cak i u Arkham Cityu, Bruce Wayne izgleda blentavo... taj mali, vjerni detalj se meni (za razliku od mnogih) bas dopao. Meni su to znaci da ekipa koja koketira s IP-om daje prednost fanovima a ne masi, i to je dobra stvar.

Sama Reimija moras kuziti da bi shvatio di je on isao sa Spidermanom. Treba pogledati njegove Evil Dead-ove i jedan drugi horror koji je on producirao (ne sjecam se imena), i vidjeti kako se Reimi jako pali na brze kadrove koji simuliraju kvadrate iz stripova.
Reimi takodjer nije scenarist Spidermena, nego Koepp, tako da za pricu se treba zaliti njemu...

Set as I am in my ways and my arrogance, burden of proof tossed upon non-believers... You were my witness, my eyes, my evidence, Judith Marie, unconditional one...
13 godina
protjeran
offline
Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

Kad se sjetim legendarnih Evil Deadova............joooooooj, ja bih takvih još filmova :), inače da se nadovežem da ovo ranije, Gotham City je i spomenut u jednom od ranijih Batmana kao New York City budućnosti, u Batman Forever se čak i u jednoj sceni pojavljuje kip slobode (udar helikoptera u kip slobode i eksplozija) e sad nebih rekao da je to onaj kip slobode u Francuskoj lol

Dinamo živi vječno
12 godina
neaktivan
offline
Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

Ako vas zanima bio je noćas Batman Returns od Burtona na mislim novoj tv oko 2 ujutro.

EDIT: i da kod Burtona me živcira ono Batmanovo odjelo, bokte ima bolje u Metrou za kupit za maškare, mogli su stvarno na tome poradit, nemojte mi sad reć u tome je čar, jer ako je čar da Batman izgleda koda ide na maškare onda dobro.

STOP ACTA! http://www.cdkeystalk.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2012 9:58 (Volvox).
15 godina
neaktivan
offline
Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

Ja se osobno nemogu odlučiti koji mi je draži, svaki mi je poseban na svoj način, osobno mi više paše atmosferičnost i prikaz grada i ( nekih ) likova iz Nolanovih filmova, paše mi ta mračnija armosfera valjda. Burtonov mi je draži zbog drugih razloga, onaj fantazijski štih mi je poseban, i pruža mi nekakav poseban osjećaj još od prvih gledanja ( kao mulčić ), a i likovi mi više pašu Batman univerzumu nega suhoparna Nolanova ozbiljnost ( koja je, ruku na srce, izvrsno odrađena ).

Neznam, obje verzije su posebne i daju svoj, specifični prikaz Batmanovog svijeta, i rade to vrhunski. Kad bi baš morao birati, možda mi je malo draži Nolan.

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
16 godina
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Volvox kaže...

i da kod Burtona me živcira ono Batmanovo odjelo, bokte ima bolje u Metrou za kupit za maškare, mogli su stvarno na tome poradit, nemojte mi sad reć u tome je čar, jer ako je čar da Batman izgleda koda ide na maškare onda dobro.

Jasno ti je da pričaš o filmovima starim 20+ godina?

I used to play a little, but a little wouldn't do it, so the little got more and more.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

Evo da se malo uključim u raspravu, i da vam kažem da poštujem sva vaša mišljenja, i da mislim da se tu bezveze prepirete jer su do različiti filmovi.. Gledao sam Burtonove filmove 10 puta svaki(kao vjerojatno i svi ovdje) i nisam čitao stripove, niti baš volim pretjerano te filmove o super herojima.. Ali kad sam pogledao Dark Knighta koji me naprosto oduševio, ovi filmovi Burtona su mi toliko pali (praktički postali za malo mlađi uzrast), koje sada ne bih sigurno gledao, a niti se mogao uživjeti kao u Nolanova 2. Dosta ljudi govori kako je Nicholson bolji bio u ulozi i to, ali ja kada sam gledao to nije mi ništa posebno bio, samo jedan od zločinaca, dok ovaj Ledgerov me totalno oduševio i stvarno je odlično odglumio Jokera (vjerojatno nije stripovski ali meni je puno puno bolji). Evo ja sam samo podjelio svje mišljenje u vezi ovoga i ne mogu dočekati ovaj treći nastavak -.-

14 godina
neaktivan
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Volvox kaže...

A što ćeš ih čitat kad postoje filmovi i igre koje su napetije 20 puta od stripa.

Kakvu si ti glupost izvalio. Nemaš pojma koliki je gušt bilo čitat Batmanove stripove, pa čekat sljedeći mjesec na novu epizodu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Đapa club kaže...

 Ista stvar i sa Spidermanom Sama Raimia...nakon što ga upikne pauk postane spasitelj svijeta, ali do tada tip totalna p*izda..niti se potuko u životu niti ikada pomislio na to.

Opet se moram dotaknuti stripova, već sam dosadan sam sebi s tim. Pa jesi ti čitao Spidermana????

Peter Parker je bio totalni luzer prije nego ga je pauk ugrizao!!!!

I Spiderman je po meni dobar film, nije se puno ekpserimetiralo. Sve se je ljepo preneslo iz stripa u film.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Danny_HR kaže...
Volvox kaže...

i da kod Burtona me živcira ono Batmanovo odjelo, bokte ima bolje u Metrou za kupit za maškare, mogli su stvarno na tome poradit, nemojte mi sad reć u tome je čar, jer ako je čar da Batman izgleda koda ide na maškare onda dobro.

Jasno ti je da pričaš o filmovima starim 20+ godina?

Ma jasno meni sve to, ali si siguran da nisu to mogli malo bolje napravit, baš izgleda ko odjelo za maškare, nešto su mogli sigurno napravit.

 

Praetorian1 kaže...
Volvox kaže...

A što ćeš ih čitat kad postoje filmovi i igre koje su napetije 20 puta od stripa.

Kakvu si ti glupost izvalio. Nemaš pojma koliki je gušt bilo čitat Batmanove stripove, pa čekat sljedeći mjesec na novu epizodu.

Al znam koji je gušt pogledat batman film i čekat da izađe novi dio.

STOP ACTA! http://www.cdkeystalk.com/
13 godina
protjeran
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Danny_HR kaže...
Volvox kaže...

i da kod Burtona me živcira ono Batmanovo odjelo, bokte ima bolje u Metrou za kupit za maškare, mogli su stvarno na tome poradit, nemojte mi sad reć u tome je čar, jer ako je čar da Batman izgleda koda ide na maškare onda dobro.

Jasno ti je da pričaš o filmovima starim 20+ godina?

Pa i Star Warsi su stari preko 30 godina pa pogledaj kakve maske, kostimografiju  i specijalne efekte imaju lol

Dinamo živi vječno
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2012 15:13 (Kora).
12 godina
online
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Danny_HR kaže...
Volvox kaže...

i da kod Burtona me živcira ono Batmanovo odjelo, bokte ima bolje u Metrou za kupit za maškare, mogli su stvarno na tome poradit, nemojte mi sad reć u tome je čar, jer ako je čar da Batman izgleda koda ide na maškare onda dobro.

Jasno ti je da pričaš o filmovima starim 20+ godina?

Hoćeš reći da prije 20+ godina nije bilo ozboljnih filmova i dobre kostimografije?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Kora kaže...

Pa i Star Warsi su stari preko 30 godina pa pogledaj kakve maske, kostimografiju  i specijalne efekte imaju lol

BAHAHAHAHHA DA, genijalni su kostimi i maske, ROFL :-D I to ni najmanje nije bajka za djecu :-D

Set as I am in my ways and my arrogance, burden of proof tossed upon non-believers... You were my witness, my eyes, my evidence, Judith Marie, unconditional one...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Kora kaže...

Pa i Star Warsi su stari preko 30 godina pa pogledaj kakve maske, kostimografiju  i specijalne efekte imaju lol

Možda je Lucas ima svakih nekoliko godina "novu viziju" gdje nadoštuka efekte i neke nove scene do bola.

 

 

U originalu gotovo svi izgledaju kao da nose krpe i odjeću od komada plahti ili neku jeftinjavu - što je i logično jer su svi sirotinja i odmetnici, sitni lopovi i bjegunci. Dobar način za korištenje  i štednju kpd malog budžeta od 11 milijuna koliko je prvi sw imao, ali nikako vrhunac kostimografije

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
13 godina
protjeran
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Paolo2612 kaže...
Kora kaže...

Pa i Star Warsi su stari preko 30 godina pa pogledaj kakve maske, kostimografiju  i specijalne efekte imaju lol

Možda je Lucas ima svakih nekoliko godina "novu viziju" gdje nadoštuka efekte i neke nove scene do bola.

 

 

U originalu gotovo svi izgledaju kao da nose krpe i odjeću od komada plahti ili neku jeftinjavu - što je i logično jer su svi sirotinja i odmetnici, sitni lopovi i bjegunci. Dobar način za korištenje  i štednju kpd malog budžeta od 11 milijuna koliko je prvi sw imao, ali nikako vrhunac kostimografije

Burtonov Batman ima fenomenalnu kostimografiju, samo što ti neki ovdje ne uviđaju. A štaš, neznanje ubija.............de bjež Paolo odavde, vidim da znaš o filmografiji koliko i ja o cijepanju atoma......

Dinamo živi vječno
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2012 17:03 (Kora).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Kora kaže...

 

 

U originalu gotovo svi izgledaju kao da nose krpe i odjeću od komada plahti ili neku jeftinjavu - što je i logično jer su svi sirotinja i odmetnici, sitni lopovi i bjegunci. Dobar način za korištenje  i štednju kpd malog budžeta od 11 milijuna koliko je prvi sw imao, ali nikako vrhunac kostimografije

Burtonov Batman ima fenomenalnu kostimografiju, samo što ti neki ovdje ne uviđaju. A štaš, neznanje ubija.............de bjež Paolo odavde, vidim da znaš o filmografiji koliko i ja o cijepanju atoma......

Nisam rekao za cjelu kostimografiju da je loša. Pingvin i catwomen su odlični! Pogotovo pingvin. Ja sam govorio isključivo za Batmana. On bi trebao imat odjelo nekog modernog borca(jer on je kao običan čovjek koji ima razne gadgete i to),a u Burtonovom filmu on nosi obično maškarano odjelo.

STOP ACTA! http://www.cdkeystalk.com/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Raven kaže...

Evo da se malo uključim u raspravu, i da vam kažem da poštujem sva vaša mišljenja, i da mislim da se tu bezveze prepirete jer su do različiti filmovi.. Gledao sam Burtonove filmove 10 puta svaki(kao vjerojatno i svi ovdje) i nisam čitao stripove, niti baš volim pretjerano te filmove o super herojima.. Ali kad sam pogledao Dark Knighta koji me naprosto oduševio, ovi filmovi Burtona su mi toliko pali (praktički postali za malo mlađi uzrast), koje sada ne bih sigurno gledao, a niti se mogao uživjeti kao u Nolanova 2. Dosta ljudi govori kako je Nicholson bolji bio u ulozi i to, ali ja kada sam gledao to nije mi ništa posebno bio, samo jedan od zločinaca, dok ovaj Ledgerov me totalno oduševio i stvarno je odlično odglumio Jokera (vjerojatno nije stripovski ali meni je puno puno bolji). Evo ja sam samo podjelio svje mišljenje u vezi ovoga i ne mogu dočekati ovaj treći nastavak -.-

potpisujem...svaki je poseban na svoj način i glupo se prepirat dobro je da imamo oba..i dalje držim da je Nolan svoju zamisao bolje izveo.. dok je Burton mogao bolje prebacit strip na filmsko platno.

Praetorian1 kaže...
Đapa club kaže...

 Ista stvar i sa Spidermanom Sama Raimia...nakon što ga upikne pauk postane spasitelj svijeta, ali do tada tip totalna p*izda..niti se potuko u životu niti ikada pomislio na to.

Opet se moram dotaknuti stripova, već sam dosadan sam sebi s tim. Pa jesi ti čitao Spidermana????

Peter Parker je bio totalni luzer prije nego ga je pauk ugrizao!!!!

I Spiderman je po meni dobar film, nije se puno ekpserimetiralo. Sve se je ljepo preneslo iz stripa u film.

Strip nemora biti mjerilo svega..općenito mi film o Spidermanu vrlo loš bez obzira na scenarij.., a glavni glumac nije trebao biti baš takav nego običan lik, ali ne totalni luzer. Naravno ukusi su različiti, a ovo je samo moje mišljenje.

16 godina
offline
Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

Dao sam glas Nolanu iz jednostavnog razloga, niti jedan Batman film mi se do tada nije svidio. Sviđa mi se Nolan kao redatelj, a sa drugim djelom je napravio čudo, Heat je odigrao ulogu života i zbog toga mi se sviđa "noviji" Batman.

Koristite blage riječi i jake argumente BF3 nick: Dorjan_CRO
16 godina
neaktivan
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Kora kaže...

de bjež Paolo odavde, vidim da znaš o filmografiji koliko i ja o cijepanju atoma......

Bravo Wernere. Čestitam ti na tvojem doprinosu fizici, kvantnoj mehanici i principu neodređenosti. Ali vjerojatno opet znam više o filmovima od tebe. Treba malo manje biti u labosu i zurit u mikroskop.

 

 

Ako ti ne pašem onda ti bježi odavde. Dosadan si i bogu i vragu s tim zanovjetanjem i "pametnim" izjavama.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
13 godina
protjeran
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Paolo2612 kaže...
Kora kaže...

de bjež Paolo odavde, vidim da znaš o filmografiji koliko i ja o cijepanju atoma......

Bravo Wernere. Čestitam ti na tvojem doprinosu fizici, kvantnoj mehanici i principu neodređenosti. Ali vjerojatno opet znam više o filmovima od tebe. Treba malo manje biti u labosu i zurit u mikroskop.

 

 

Ako ti ne pašem onda ti bježi odavde. Dosadan si i bogu i vragu s tim zanovjetanjem i "pametnim" izjavama.

LOL

Dinamo živi vječno
14 godina
protjeran
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Cordas kaže...
Volvox kaže...

Pa Burton ide na malo scary stile, a nolan ide na više frajerski:)

Nolanov Batman nikad ne ubije neprijatelja, a Burtonov kolko se sjećam ih ubija sve u 16.

Bolji mi je Nolanov, napetiji je i bolja je radnja, bolji efekti(noviji je to se podrazumjeva) itd, o jokeru da ne govorim, po meni nicholson nije ni do koljena ledgeru.

+1 za nolana.

Zato je Dark Knight poprilično tragično završio. Umrli su Harvey Dent i Rachel, a Batman je svu krivnju svalio na sebe ispao negativac pred javnosti. Nešto što se ne viđa često u filmovima o super junacima.

  OH GOD SPOILER!!!

Pogledate li količinu mojih zvjezdica, vidjet ćete da ih nema mnogo. Dobio sam ih mnogo više već što ih imaju oni s 5, ali vrijednost im spoznao nisam i izgubih ih. Sada tražim ih u bezdanu foruma.
12 godina
online
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Mentalist kaže...
Cordas kaže...
Volvox kaže...

Pa Burton ide na malo scary stile, a nolan ide na više frajerski:)

Nolanov Batman nikad ne ubije neprijatelja, a Burtonov kolko se sjećam ih ubija sve u 16.

Bolji mi je Nolanov, napetiji je i bolja je radnja, bolji efekti(noviji je to se podrazumjeva) itd, o jokeru da ne govorim, po meni nicholson nije ni do koljena ledgeru.

+1 za nolana.

Zato je Dark Knight poprilično tragično završio. Umrli su Harvey Dent i Rachel, a Batman je svu krivnju svalio na sebe ispao negativac pred javnosti. Nešto što se ne viđa često u filmovima o super junacima.

  OH GOD SPOILER!!!

U raspravi bi trebali biti ljudi koji su pogledali filmove tako da bi mogli diskutirati o istima, ne vidim razlog za spoilerom.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice