Amazon se oprašta od Kindle Oasisa

poruka: 6
|
čitano: 2.661
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Amazon se oprašta od Kindle Oasisa".
4 mjeseca
offline
Amazon se oprašta od Kindle Oasisa

Nisam shill za Amazon, ali Kindle je stvarno najizdržljiviji komad hardvera kojeg sam ikad posjedovao. Imao sam onaj srebrni Kindle 4 preko 10 godina dok nisu prekinuli podršku za njega. To su valjda prednosti stroja koji radi samo jednu stvar i radi ju izuzetno dobro.

 

Sad imam Kindle 10 i nadam se da će izdržati još dugo dugo godina.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2024 8:19 (spicebaliset).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Amazon se oprašta od Kindle Oasisa

Iz generacije u generaciju, Kindle postaje sve gori i gori.

 

Imam Paperwhite 7th gen kupljen 2016/2017 i žalim što nisam uzeo Kobo ili sličnu alternativu.

Forsiraju korištenje svojih aplikacija za knjige koji jedva rade te su knjige k'o suho zlato. Nema podršku za epub.

No barem možeš preko Calibre prebaciti svoje PDF, Word i sl. fajlove.

Maknuli su AUX port, te sad ima bluetooth za slušalice.

Maknuli su jako korisne fizičke tipke za listanje napred/nazad. Tablet je nemoguće čitati jednom rukom kad ga moraš držati, te s drugom rukom listati stranice. Zvučim kao picajzla, no probao sam puno jeftinije i skuplje e-čitače s tipkama te su neusporedivo bolji za listanje.

Makuli su mogućnost personaliziranja lockscreena.

Čak i dok je backlight na 0%, i dalje je uključen, i dalje svijetli i troši bateriju.

 

Baterija je mizerna, te uređaj nije moguće isključiti. Ne samo kao mobitel koji ima integriranu bateriju pa se ni on ne može zapravo gasiti, već Kindle ostaje stalno upaljen pa crkne u ladici za mjesec dana. Nije strašno, ali to znači da baterija stalno degradira, bez potrebe.

 

/rant

 

Ok, malo kenjam po njemu, solidan je uređaj te jedina stvar koju Amazon nije skroz sje***.

No nema šanse da ću ikome preporučiti Kindle kad za manje para možeš uzeti bolji uređaj.

 

Vjerojatno Oasis odlazi u povijest jer imaju previše različitih modela, te je Oasis totalno neisplativ u svom cjenovnom rangu u odnosu na konkurenciju. Običan Kindle se prodaje s gubitkom, računajući na dobit od knjiga.

No ipak je najveća šteta što je eink display i dalje užasno skup zbog monopola firme koja ga proizvodi.

The planet broke before the Guard did!
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Amazon se oprašta od Kindle Oasisa
Imam Kindle Paperwhite Signature Edition i recimo da sam zadovoljan. Recimo.
Lagani uredaj sa dosta memorije koji ne podrzava sve formate ali sam se snasel sa PDFom.

Taj Oasis je mucho skup.
15 godina
offline
Amazon se oprašta od Kindle Oasisa

Imam iPad Pro, Galaxy Ultru ... na oba imam Kindle aplikacije. Oba imaju styluse.

Jednostavno pisanje na njima mi nije prošlo.

 

Uzeo sam nedavno Kindle Scribe, sa pro verzijom stylusa (pro ima brisanje, marker i olovka funkcije fizicki na stylusu) ... i VRH!!!

 

Prezadovoljan

 

 

Form faktor je kao Oasis, samo sto se moze pisati. Meni super.

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Amazon se oprašta od Kindle Oasisa

Imam Kindle Keyboard (WiFi verzija), kupljen 2010. godine. Još uvijek mi služi kao primarno sredstvo za čitanje, baš završavam The Expanse serijal na njemu. Ne planiram ga mijenjati dok ne krepa.

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Amazon se oprašta od Kindle Oasisa

ja sam relativno odnedavno postao vlasnik kindlea, basic verzija sa type c portom.

kad je tek izasao, uzeo sestri, prije toga ja kratko isprobao i vidio da mi pase, i odlucim sebi uzeti s amazona refurbished u pola cijene. dosao kindle bez packe na sebi i bez reklama.


ne znam fakat sta da kazem, uredjaj ko uredjaj, uzmem, odcitam 10-15 minuta i to je to.

 

vjerovatno nisam neki hardcore citac kao neki pa da mu nalazim mane.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice