Od Macintosha do Vision Pro: ubiranje vrhnja

poruka: 19
|
čitano: 6.472
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od Macintosha do Vision Pro: ubiranje vrhnja".
5 godina
offline
Od Macintosha do Vision Pro: ubiranje vrhnja

Po starinski znano: "šišanje ovaca" 😁

Ahura Mazda
 
9 2 hvala 0
8 godina
offline
Od Macintosha do Vision Pro: ubiranje vrhnja

Heh, g. Podnar je zaboravio spomenuti Newton. Može Apple promašiti, može

Ja rekoh
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Od Macintosha do Vision Pro: ubiranje vrhnja

Nije stvar u hardveru, nikad nije bila, stvar je u tome što možeš raditi s tom igračkom, pa je tako Macintosh 1 prodavao njegov OS koji je pomeo PC DOS krnje sučelje i kojem se tek za 3 godine približio Windows 2.0. Kao i sa ipod playerima, sučelje je ono što prodaje Appleove proizvode gdje je naglasak na praktičnosti. Možda su Vision Pro praktičnije od drugih proizvođača, ali daleko od toga da su općenito praktični dodatak svakodnevnom životu, pogotovo uz tako malo sadržaja. Tu titulu će odnijeti neke AR leće koje ćemo zaboraviti da imamo na oku i koje će pomesti sve VR/AR uređaje čisto zbog svoje praktičnosti a koje garant neće donijeti ništa revolucionarno u AR izgled svijeta već samo neke gimmicke poput aktiviranja glazbe putem pogleda ili strelica za praćenje google maps-a, ništa više

 
9 0 hvala 1
13 godina
offline
Od Macintosha do Vision Pro: ubiranje vrhnja

Mogao je skratit cijeli članak na jednu rečenicu - "i prije su predstavljali skupe proizvode koji su nam se činili kao flopovi, pa je ipak ispalo da nisu"

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Od Macintosha do Vision Pro: ubiranje vrhnja

e, da. dok se to zvalo macintosh i nije bilo ičega osim, bilo je ok. skupo ali zbilja dobro no uglavnom za posao. čim su "proširili asortiman", ode sve u mp3. no stvorili su si enormnu bazu zaluđenih fanatika (ameri, kinezi, indijci) pa sad mogu prodavati i još toplo govno sa znakom jabuke i neće biti zaliha. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2024 11:10 (Ajar).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Od Macintosha do Vision Pro: ubiranje vrhnja

Bog je u detaljima... A apple jako pazi na detalje.

marching up and down the squaaare
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Od Macintosha do Vision Pro: ubiranje vrhnja

“Hej, jesi to napravio na Maku?”

 

samo ovo je dovoljno da se utvrdi koliko je clanak nebulozan 

 
1 2 hvala 0
5 godina
offline
Re: Od Macintosha do Vision Pro: ubiranje vrhnja
ninotocka kaže...

Bog je u detaljima... A apple jako pazi na detalje.

 Zato izbacuje patcheve svakih 7 dana.... Jbg Just works. 

4 godine
offline
Re: Od Macintosha do Vision Pro: ubiranje vrhnja
Posmatrač kaže...
ninotocka kaže...

Bog je u detaljima... A apple jako pazi na detalje.

 Zato izbacuje patcheve svakih 7 dana.... Jbg Just works. 

 Al su dostupni svima odjednom i na 6-7-8 god starim uredajima. Just works

15 godina
offline
Re: Od Macintosha do Vision Pro: ubiranje vrhnja
konjRR kaže...

“Hej, jesi to napravio na Maku?”

 

samo ovo je dovoljno da se utvrdi koliko je clanak nebulozan 

 jeees! zato se i zove makovnjača. kad je s orasima, onda ne.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Re: Od Macintosha do Vision Pro: ubiranje vrhnja
Za Appleove uređaje koji postojeću tehnologiju bolje zapakiraju i predstave, sve 5, dobra ideja-dizajn-marketing, ali za npr. kotačiće koje naplate kao da su izumili kotač, bljuje mi se. A ima ih koji to kupuju...😔🙄
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Od Macintosha do Vision Pro: ubiranje vrhnja
UniqueBug kaže...
Za Appleove uređaje koji postojeću tehnologiju bolje zapakiraju i predstave, sve 5, dobra ideja-dizajn-marketing, ali za npr. kotačiće koje naplate kao da su izumili kotač, bljuje mi se. A ima ih koji to kupuju...😔🙄

 Ja brijem da je to samo pametan marketing, jer i svi koji vole i mrze apple znaju za te kotačiće (i onaj stand). A svi ti isti ljudi će otići pogledati apple baš zbog toga, i neka ih se 10% odluči za kupnju novog MBPRO-a jer su baš bili tamo i vidjeli super fini laptop marketing je napravio svoje... (IMHO anyway)

NULL!=NULL
8 godina
offline
Re: Od Macintosha do Vision Pro: ubiranje vrhnja
Ges kaže...

Nije stvar u hardveru, nikad nije bila, stvar je u tome što možeš raditi s tom igračkom, pa je tako Macintosh 1 prodavao njegov OS koji je pomeo PC DOS krnje sučelje i kojem se tek za 3 godine približio Windows 2.0. Kao i sa ipod playerima, sučelje je ono što prodaje Appleove proizvode gdje je naglasak na praktičnosti. Možda su Vision Pro praktičnije od drugih proizvođača, ali daleko od toga da su općenito praktični dodatak svakodnevnom životu, pogotovo uz tako malo sadržaja. Tu titulu će odnijeti neke AR leće koje ćemo zaboraviti da imamo na oku i koje će pomesti sve VR/AR uređaje čisto zbog svoje praktičnosti a koje garant neće donijeti ništa revolucionarno u AR izgled svijeta već samo neke gimmicke poput aktiviranja glazbe putem pogleda ili strelica za praćenje google maps-a, ništa više

 Shvaćam što si htio reći, ali taj softver je trebao dovoljno konjskih snaga i specijaliziranog hardvera da bi radio. sve je to povezano u jednu, funkcionalnu cjelinu. Tu se s tobom slažem 100%, super si sve napisao.

Ja rekoh
14 godina
offline
Od Macintosha do Vision Pro: ubiranje vrhnja

Svi ljudi će ići pogledati apple zbog nekog dizajnerskog gimmicka i onda će 10% njih kupiti MBP? To je to, sigurno na tome zasnivaju prodaju. 

 

Apple ima odlične proizvode (koji u US i nisu toliko skupi), ima odličan pristup dizajnu i marketingu. Imam na izbor kupiti jedan od možda 10 MacBook modela ili jedan od 4500 Lenovo, Dell, itd modela? Je, baš mi se sviđa AGMQQ3847/7-FRB, to je laptop za mene. 

 

Plus sa svojim hardverom (M serija) su izudarali guzicu. PC laptop usporedivih performansi i kvalitete košta podjednako. Vole ubrati nepoštenu lovu na apgrejdovima (memorija, storage) ali jebiga. 

 

Disklejmer: nikad nisam kupio Apple proizvod, moguće je da i neću, dužim službene MBPove već 10+ godina i nadam se da će tako ostati do daljnjeg.

marching up and down the squaaare
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Od Macintosha do Vision Pro: ubiranje vrhnja
Feudalac kaže...
Ges kaže...

Nije stvar u hardveru, nikad nije bila, stvar je u tome što možeš raditi s tom igračkom, pa je tako Macintosh 1 prodavao njegov OS koji je pomeo PC DOS krnje sučelje i kojem se tek za 3 godine približio Windows 2.0. Kao i sa ipod playerima, sučelje je ono što prodaje Appleove proizvode gdje je naglasak na praktičnosti. Možda su Vision Pro praktičnije od drugih proizvođača, ali daleko od toga da su općenito praktični dodatak svakodnevnom životu, pogotovo uz tako malo sadržaja. Tu titulu će odnijeti neke AR leće koje ćemo zaboraviti da imamo na oku i koje će pomesti sve VR/AR uređaje čisto zbog svoje praktičnosti a koje garant neće donijeti ništa revolucionarno u AR izgled svijeta već samo neke gimmicke poput aktiviranja glazbe putem pogleda ili strelica za praćenje google maps-a, ništa više

 Shvaćam što si htio reći, ali taj softver je trebao dovoljno konjskih snaga i specijaliziranog hardvera da bi radio. sve je to povezano u jednu, funkcionalnu cjelinu. Tu se s tobom slažem 100%, super si sve napisao.

Ali bitno je za shvatiti da nisu te konjske snage izvan svog vremena, dakle ništa posebno niti revolucionarno, samo bolje složeno u tu funkcionalnu cjelinu. Evo u usporedbi M2 iz Visiona s AMD Zen 1, Zen ga ozbiljno šiša u performansama, no džabe to AMD-u kad nitko nije odučio raditi optimizirani naglavnik sa Zen-om a koji bi snagom satro Vision, a i da to odluči, nema softversku podršku da ispolira iskustvo rada

8 godina
offline
Re: Od Macintosha do Vision Pro: ubiranje vrhnja
Ges kaže...
Feudalac kaže...
Ges kaže...

Nije stvar u hardveru, nikad nije bila, stvar je u tome što možeš raditi s tom igračkom, pa je tako Macintosh 1 prodavao njegov OS koji je pomeo PC DOS krnje sučelje i kojem se tek za 3 godine približio Windows 2.0. Kao i sa ipod playerima, sučelje je ono što prodaje Appleove proizvode gdje je naglasak na praktičnosti. Možda su Vision Pro praktičnije od drugih proizvođača, ali daleko od toga da su općenito praktični dodatak svakodnevnom životu, pogotovo uz tako malo sadržaja. Tu titulu će odnijeti neke AR leće koje ćemo zaboraviti da imamo na oku i koje će pomesti sve VR/AR uređaje čisto zbog svoje praktičnosti a koje garant neće donijeti ništa revolucionarno u AR izgled svijeta već samo neke gimmicke poput aktiviranja glazbe putem pogleda ili strelica za praćenje google maps-a, ništa više

 Shvaćam što si htio reći, ali taj softver je trebao dovoljno konjskih snaga i specijaliziranog hardvera da bi radio. sve je to povezano u jednu, funkcionalnu cjelinu. Tu se s tobom slažem 100%, super si sve napisao.

Ali bitno je za shvatiti da nisu te konjske snage izvan svog vremena, dakle ništa posebno niti revolucionarno, samo bolje složeno u tu funkcionalnu cjelinu. Evo u usporedbi M2 iz Visiona s AMD Zen 1, Zen ga ozbiljno šiša u performansama, no džabe to AMD-u kad nitko nije odučio raditi optimizirani naglavnik sa Zen-om a koji bi snagom satro Vision, a i da to odluči, nema softversku podršku da ispolira iskustvo rada

naravno, nitko nije 10 pa ni 2 puta bolji od ostatka svijeta. kad smo kod toga, zen 4 troši duplo više struje za iste performanse tako da ni neće završiti u naočalama. treba tu puno sitnica posložiti da se dobije upotrebljiv stroj

Ja rekoh
12 godina
offline
Re: Od Macintosha do Vision Pro: ubiranje vrhnja
Posmatrač kaže...
ninotocka kaže...

Bog je u detaljima... A apple jako pazi na detalje.

 Zato izbacuje patcheve svakih 7 dana.... Jbg Just works. 

 

kakve veze imaju patchevi s necim da li radi ili ne radi?

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
3 godine
offline
Od Macintosha do Vision Pro: ubiranje vrhnja

Kakve retardirane ai fotke

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Od Macintosha do Vision Pro: ubiranje vrhnja
ninotocka kaže...

 

 

jedan od možda 10 MacBook modela ili jedan od 4500 Lenovo, Dell, itd modela? Je, baš mi se sviđa AGMQQ3847/7-FRB, to je laptop za mene. 

 

 

 

 

 Ima to i apple:

 

MacBook Pro (16-inch, Nov 2023)
This model has the M3 Pro or M3 Max chip and includes three Thunderbolt 4 ports.
Colors: Silver, space black
Model Identifier: Mac15,7, Mac15,9, Mac15,11
Newest compatible operating system: macOS Sonoma
Part Numbers: FRW13xx/A, FRW23xx/A, FRW33xx/A, FRW43xx/A, FRW63xx/A, FRW73xx/A, FUW63xx/A, FUW73xx/A, MRW13xx/A, MRW23xx/A, MRW33xx/A, MRW43xx/A, MRW63xx/A, MRW73xx/A

 

Ovisno o boji i konfiguraciji, ovo je jedan od MBP 16 late 2023.

 

Jel za tebe FUW63xx/A ili MRW23xx/A?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice