Apple će i dalje davati istražiteljima podatke o n

poruka: 6
|
čitano: 3.349
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple će i dalje davati istražiteljima podatke o n".
5 godina
offline
Apple će i dalje davati istražiteljima podatke o n

U sigurnosti komunikacije postoje uvijek 3 uloge. Alice , Bob, i Eve.

Alice pokušava poslati poruku Bobu na siguran način. A Evi se to ne sviđa. Pa pokušava čitati , mijenjati, ometati poruku.

Google i Apple su u ovoj priči Eva. Vi ste Alice a Bob je onaj kome šaljete poruku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2023 12:53 (gpd).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Apple će i dalje davati istražiteljima podatke
gpd kaže...

U sigurnoj komunikaciji postoje 3 lika. Alice , Bob, i Eve.

 

Google i Apple u ovom članku su Eva. Vi ste Alice a Bobu šaljete poruku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Jbt dokle je došlo kada Google ogledni primjer privatnosti 

Google already had a policy to require court orders in place. In a statement reported by Reuters, Wyden said Apple was “doing the right thing by matching Google and requiring a court order to hand over push notification related data.”

14 godina
offline
Re: Apple će i dalje davati istražiteljima podatke
CrniPero kaže...

 Jbt dokle je došlo kada Google ogledni primjer privatnosti 

Google already had a policy to require court orders in place. In a statement reported by Reuters, Wyden said Apple was “doing the right thing by matching Google and requiring a court order to hand over push notification related data.”

 Možda je ogledni primjer u ovom jednom promilu privatnosti

15 godina
offline
Apple će i dalje davati istražiteljima podatke o n

Ovo je cool:
Izjava od Signal-aIn Signal, push notifications simply act as a ping that tells the app to wake up. They don't reveal who sent the message or who is calling (not to Apple, Google, or anyone). Notifications are processed entirely on your device. This is different from many other apps.

 
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Apple će i dalje davati istražiteljima podatke
Mislim da ovo nije prava slika, ok za policiju i taj dio "organa vlasti". Međutim čitajući tekst pao mi na pamet famozni amerčki antiteroristički akt (ne znam dali je poništen) gdje bez sudskog naloga nadležna tijela mogu raditi što hoće i kome hoće. Također sjetih se zašto je Snowden prebjegao, zato što amerčka NSA može provjeravati i špijunirati koga god zatreba.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Apple će i dalje davati istražiteljima podatke
ajimerej kaže...
Mislim da ovo nije prava slika, ok za policiju i taj dio "organa vlasti". Međutim čitajući tekst pao mi na pamet famozni amerčki antiteroristički akt (ne znam dali je poništen) gdje bez sudskog naloga nadležna tijela mogu raditi što hoće i kome hoće. Također sjetih se zašto je Snowden prebjegao, zato što amerčka NSA može provjeravati i špijunirati koga god zatreba.

FISA sud može narediti šta got želi, a nijedna USA firma isti nesmije/nemože odbiti niti isto objaviti.

Sve drugo je farsa, suprotna činjeničnom stanju.

 

https://world.hey.com/dhh/american-data-spies-will-never-care-where-the-servers-are-371d4016

 

Bottomline: American companies will never be able to resist the demands of American intelligence services.

It doesn't matter if their servers are located in Virginia or Paris or on the damn moon.

Europe should either come to terms with that reality or raise a real privacy wall despite the costs.

But until Europe makes up its mind, European companies would be smart to ignore the whole charade.

Like most of them have done anyway.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice