X-ov jezični model Grok uhvaćen u plagiranju ChatG

poruka: 11
|
čitano: 3.744
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "X-ov jezični model Grok uhvaćen u plagiranju ChatG".
14 godina
offline
X-ov jezični model Grok uhvaćen u plagiranju ChatG

kako ga svi napadaju , samo zato što ga boli ona stvar za mišljenje medija i ostalih sjw uvlakača 

Moj PC  
4 5 hvala 0
13 godina
offline
X-ov jezični model Grok uhvaćen u plagiranju ChatG

Elon Muskov AI će biti totalna suprotnost od svakog drugog AI-a. Ako ChatGPT, Google-ov Bard ili neki treći kažu da je nebo plavo, Grok će reći da je nebo crveno pod izlikom da su mainstream mediji rekli da je nebo plavo, pa u to ne trebamo vjerovati. 🙈

 
5 3 hvala 0
16 mjeseci
offline
X-ov jezični model Grok uhvaćen u plagiranju ChatG

Ajme Bug ekipa, niste bas pri sebi.

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: X-ov jezični model Grok uhvaćen u plagiranju C
Marko :D Zapravo neće. I Elonovi obožavatelji s desnice upravo gube živce na twiXteru. Jer je Grok previše "woke". Pitaš li ga "je li trans-žena žena?" on odgovara "da". A ekipa doživljava slom pizze. Očekivali su pomalo fašističku, podosta mizogenu i apsolutno ksenofobnu verziju ChatGPT-a, koja će potvrditi njihovu zatucanu verziju svemira i stvarnosti, a dobili su...pa ChaXtGPT. Naravno, postoji gumbić kojim možeš "popraviti" odgovor i naučiti Groka da izvoli ne biti "woke", trenutno im ne ide. Izgleda da je "umjetna inteligencija" jača od neinteligencije. Divotica!
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2023 22:52 (Maro0612).
15 godina
online
X-ov jezični model Grok uhvaćen u plagiranju ChatG

Svaka sličnos sa stvarnim likovima je slučajna.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: X-ov jezični model Grok uhvaćen u plagiranju C
Maro0612 kaže...
Marko :D Zapravo neće. I Elonovi obožavatelji s desnice upravo gube živce na twiXteru. Jer je Grok previše "woke". Pitaš li ga "je li trans-žena žena?" on odgovara "da". A ekipa doživljava slom pizze. Očekivali su pomalo fašističku, podosta mizogenu i apsolutno ksenofobnu verziju ChatGPT-a, koja će potvrditi njihovu zatucanu verziju svemira i stvarnosti, a dobili su...pa ChaXtGPT. Naravno, postoji gumbić kojim možeš "popraviti" odgovor i naučiti Groka da izvoli ne biti "woke", trenutno im ne ide. Izgleda da je "umjetna inteligencija" jača od neinteligencije. Divotica!

Jedna zanimljivost...

 

Ruska banka Sberbank ove godine je pokrenula AI koji se zove Kaminsky. Uglavnom, Rusija radi svoje AI botove jer ne žele biti ovisni o neprijatelju zapadu, yada, yada, yada, priče koje smo već milijun puta čuli. No Rusi imaju jedan veliki problem, a to je koliko god oni pokušali izvrnuti ploču oko svega, nitko im ne vjeruje, pa ni njihov dražesni AI. Što se dogodilo pitaš se?

Korisnici su na Kaminsky unosili riječi povezane s ratom u Ukrajini i kad bi god spomenuli Rusiju, pokazala bi se u negativnom kontekstu. Kada bi napisali riječ "patriot" ili pak dodali slovo "Z", Kaminsky bi izbacio sliku zombija. Kada bi upisao ime nekog okupiranog ukrajinskog grada tipa Marijupol, dobio bi sliku razuušenog grada. A pri unosu "Donbas je Rusija", ponovno su dobivali slike razrušenih gradova, ali sa ukrajinskim bojama.

 

Sve je to navelo ruskog političara u Dumi da kazneno prijavi Sberbanku nad kojom je, ako se ne varam, pokrenuta istraga. Zbog svega Sberbanka je ažurirala Kaminsky AI na način da je zabranila unos povezanih s trenutnim ratom u Ukrajini i napravila da AI obavještava kako korištenje zabranjenih riječi može zabraniti pristup AI-ju. Uz to, malo su modificirali AI i sada kada se upiše naziv nekog okupiranog grada, dobiješ nasumično neutralnu sliku zgrade, te poruku kako si upisao zabranjenu riječ, te da možeš dobiti ban.

 

Da stvar bude bolja, ruski političar Sergej Mironov, koji je prijavio Sberbanku optužio ih je da su za izradu AI-ja koristili, citiram, "resurse iz neprijateljskih država koje vode informativni i mentalni rat protiv Rusije". Samo neka mu nitko ne spominje da je za izradu svega bilo potrebno koristiti zapadno računalo. I da se o svemu izjasnio na Twitteru, zapadnoj društvenoj mreži. 😬

 

https://twitter.com/mironov_ru/status/1651256560146960384

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2023 23:55 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: X-ov jezični model Grok uhvaćen u plagiranju C
loky4i4 kaže...

kako ga svi napadaju , samo zato što ga boli ona stvar za mišljenje medija i ostalih sjw uvlakača 

Jadan Elon. Napadi pristižu sa svih strana. Čovjek se mora braniti od community notes koje je sam izumio. Drž' se Elone!!!!!!!!!!

16 godina
offline
Re: X-ov jezični model Grok uhvaćen u plagiranju C
loky4i4 kaže...

kako ga svi napadaju , samo zato što ga boli ona stvar za mišljenje medija i ostalih sjw uvlakača 

 Je, je, viđao sam takve... od ranog jutra teturali od birtije do birtije i usput se svađali sa nevidljivim ljudima. Bolila ih ona stvar za mišljenje drugih ljudi 

16 godina
offline
X-ov jezični model Grok uhvaćen u plagiranju ChatG

Naslov ovog članka je pogrešan, nadam se ne namjerno. Sam tekst članka objašnjava da nije riječ o plagiranju. Zapravo su tvorci Chat GPT-a istrenirali svoj alat između ostalog na postovima sa X-a. Da stvar bude još zanimljivija, Elon Musk je osnovao OpenAI kao neprofitabilnu organizaciju otvorenog koda, koja je kad se on povukao iz upravnog odbora naglo pretvorena u for-profit organizaciju.

 
3 0 hvala 2
16 godina
online
X-ov jezični model Grok uhvaćen u plagiranju ChatG

OpenAI je i dalje non-profit, ali ima for-profit podružnicu, OpenAI d.o.o. (tj LLC).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: X-ov jezični model Grok uhvaćen u plagiranju C
Solo761 kaže...

 Je, je, viđao sam takve... od ranog jutra teturali od birtije do birtije i usput se svađali sa nevidljivim ljudima. Bolila ih ona stvar za mišljenje drugih ljudi 

 jeje eto i Elon se od viška para propio pa visi u tvojoj birtiji 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice