Apple i neke Linux distribucije otvoreni su za Blu

poruka: 9
|
čitano: 2.734
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple i neke Linux distribucije otvoreni su za Blu".
15 godina
offline
Apple i neke Linux distribucije otvoreni su za Blu

Elem, nisu neke distribucije, nego Ubuntu.

Jednina.

 

Grozna novinarska, pardon kopipejsterska, povrsnost pri kreiranju naslova.

 

Kladio bih se da tvorac ovog kopipejsta nikad nije ozbiiljnije istestirao OSX, a kamoli neku od Linux distribucija.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Apple i neke Linux distribucije otvoreni su za
syncmaster245b kaže...

Elem, nisu neke distribucije, nego Ubuntu.

Jednina.

 

Grozna novinarska, pardon kopipejsterska, povrsnost pri kreiranju naslova.

 

Kladio bih se da tvorac ovog kopipejsta nikad nije ozbiiljnije istestirao OSX, a kamoli neku od Linux distribucija.

 

Je li to samo Ubuntu ili i distribucije temeljene na njemu?

 

uz to sam i ovo našao na netu: "Ubuntu, Debian, Fedora, Gentoo, Arch and Alpine have announced the fix for the flaw, but only ChromeOS has enabled it to date."

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2023 15:07 (Gallu).
6 godina
offline
Apple i neke Linux distribucije otvoreni su za Blu

U biti wireless rubber ducky :)

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple i neke Linux distribucije otvoreni su za
Gallu kaže...
Je li to samo Ubuntu ili i distribucije temeljene na njemu?

 

uz to sam i ovo našao na netu: "Ubuntu, Debian, Fedora, Gentoo, Arch and Alpine have announced the fix for the flaw, but only ChromeOS has enabled it to date."

 A pise u tekstu, na kojega komentiras:

 

Linux je još 2020. godine počeo rješavati ovaj problem u distribucijama Ubuntu, Debian, Fedora, Gentoo, Arch i Alpine. Ipak, Ubuntu 18.04, 20.04, 22.04 i 23.10 su i dalje ranjivi.

 

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
3 godine
offline
Re: Apple i neke Linux distribucije otvoreni su za
syncmaster245b kaže...
Gallu kaže...
Je li to samo Ubuntu ili i distribucije temeljene na njemu?

 

uz to sam i ovo našao na netu: "Ubuntu, Debian, Fedora, Gentoo, Arch and Alpine have announced the fix for the flaw, but only ChromeOS has enabled it to date."

 A pise u tekstu, na kojega komentiras:

 

Linux je još 2020. godine počeo rješavati ovaj problem u distribucijama Ubuntu, Debian, Fedora, Gentoo, Arch i Alpine. Ipak, Ubuntu 18.04, 20.04, 22.04 i 23.10 su i dalje ranjivi.

 

 

 To je meni isto kao da si na kineskom pisao :)

Je li riješeno ili nije i jesu li i druge distrbucije na ubunutu kao mint zahvaćene time...

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2023 15:24 (Gallu).
15 godina
offline
Re: Apple i neke Linux distribucije otvoreni su za
Gallu kaže..

 To je meni isto kao da si na kineskom pisao :)

Je li riješeno ili nije i jesu li i druge distrbucije na ubunutu kao mint zahvaćene time...

 Ma nisu.

Clanak je, kao i obicno kada BOL pise o Linuxu, kopipejstersko polovicno odradjen posao (osim ako ne proleti kometa zvana Radoslav Dejanovic svake 74 godine pa napise nesto sto ima smisla i uporista u stvarnom svijetu) .

 

 

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
15 godina
offline
Re: Apple i neke Linux distribucije otvoreni su za
syncmaster245b kaže...

Elem, nisu neke distribucije, nego Ubuntu.

Jednina.

 ...

 -svi, tj deb-arč.. i ekšli nije problem os-distra, nego sam bt .. i uređaji klase zvučnik, slušalice.. koji moraju biti spojeni bez 'kemijanja' oko sigurnosti, dok je istovremeno, jedina i dovoljno dobra zaštita-sigurnost sam bt-domet, tj moguća zlouporaba u kratkom dometu-udaljenosti, u kući-stanu si miran, nisi u kafiću tj javnim prostorima, aerodrom i sl. i tad se preporuča isključiti bt .. dok se ekšli fix ni ne traži jer je ovo dovoljno dobro + pitanje što se može u kvaka22 problemu, ili-ili.. tj sigurnost je samo za ove članke nešto bitno, dok spajanje bt slušalica na autoradio nije itd.. onak, može se ubiti čovjeka vilicom, zato je svaki oštar-špičast predmet zabranjen, u zatvoru, u avionu, itd.. no i dalje je moguće ubiti čovjeka nekim predmetom, kopljem, škarama, pri čemu je vilica i dalje samo vilica.. hoćemo li zatupiti vilicu ili raditi tupe noževe zato jer je moguće i nešto drugo osim escajga.. pri čemu bi postojanje tupog noža bila klasična oximoronska praksa (ne nepoznata birokraciji, kao gretizmi i zelena ekologija..) dok bi ubojstva i kriminal i dalje radili što rade, ponovo, pri čemu bt je šupalj no realno zanemariv problem ako gledamo računalnu sigurnost, pristup podatcima itd.. tj najgori dio je mobitel, npr posljednji primjer spy-kredita na applestoreu, nema veze s bt a nema čak ni sa sigurnosti, tj ima s naivnosti i time da se takva apps ne bi smjela naći na appstoreu no eto je.. daleko gore od bt-a koji je šupalj, no fix bi implicitno tražio da slušalice-periferije imaju neki čip-smart, neki id, neki pass-pin... interfejs za unos itd.. ili-ili.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Apple i neke Linux distribucije otvoreni su za
ihush kaže...
syncmaster245b kaže...

Elem, nisu neke distribucije, nego Ubuntu.

Jednina.

 ...

 -svi, tj deb-arč.. i ekšli nije problem os-distra, nego sam bt .. i uređaji klase zvučnik, slušalice.. koji moraju biti spojeni bez 'kemijanja' oko sigurnosti, dok je istovremeno, jedina i dovoljno dobra zaštita-sigurnost sam bt-domet, tj moguća zlouporaba u kratkom dometu-udaljenosti, u kući-stanu si miran, nisi u kafiću tj javnim prostorima, aerodrom i sl. i tad se preporuča isključiti bt .. dok se ekšli fix ni ne traži jer je ovo dovoljno dobro + pitanje što se može u kvaka22 problemu, ili-ili.. tj sigurnost je samo za ove članke nešto bitno, dok spajanje bt slušalica na autoradio nije itd.. onak, može se ubiti čovjeka vilicom, zato je svaki oštar-špičast predmet zabranjen, u zatvoru, u avionu, itd.. no i dalje je moguće ubiti čovjeka nekim predmetom, kopljem, škarama, pri čemu je vilica i dalje samo vilica.. hoćemo li zatupiti vilicu ili raditi tupe noževe zato jer je moguće i nešto drugo osim escajga.. pri čemu bi postojanje tupog noža bila klasična oximoronska praksa (ne nepoznata birokraciji, kao gretizmi i zelena ekologija..) dok bi ubojstva i kriminal i dalje radili što rade, ponovo, pri čemu bt je šupalj no realno zanemariv problem ako gledamo računalnu sigurnost, pristup podatcima itd.. tj najgori dio je mobitel, npr posljednji primjer spy-kredita na applestoreu, nema veze s bt a nema čak ni sa sigurnosti, tj ima s naivnosti i time da se takva apps ne bi smjela naći na appstoreu no eto je.. daleko gore od bt-a koji je šupalj, no fix bi implicitno tražio da slušalice-periferije imaju neki čip-smart, neki id, neki pass-pin... interfejs za unos itd.. ili-ili.

 Oprosti frende, al stvarno ne mogu.

 

Znam da, kada poneki put imam dovoljno vremena i volje desifrirati tvoje pisanje, u vecini slucajeva se slazem sa tvojim stajalistem, al' jednostavno ne mogu.

Iziskuje previse vremena,m a sto sam stariji, vrijeme ima sve vecu cijenu.

 

Respekt do bola (kada si mogu priustiti desifrirati tvoje pisanje, iako znam da to glupo zvuci od nekoga tko ne upotrebljava hrvatske dijakritike), ali jednostavno ne mogu si priusiti ekstra vijeme desifrirajuci tvoje pisanje.

 

Posve sam siguran, ovako bez citanja, da se generalno slazem sa tvojim stajalistem.

 

Dakle palac gore ( na slijepo)

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
15 godina
offline
Re: Apple i neke Linux distribucije otvoreni su za

-kad se slažemo, tad recimo da objašnjenje nije potrebno, kad se ne slažemo.. pa eto, objašnjenje, odgovor, kao neki minimum za forum.

 

-ili čitaš ili ne čitaš. (točka).

-vrijeme, količina, stil.. bla-bla... -bla. Ili čitaš ili ne.

-ako čitaš, tad ima smisla komentirati, ako ne čitaš, pri čemu razlog nije bitan, tad nema, kao što ne čitam-sudjelujem u svim-nekim temama, tj ako me zanima, ako čitam, možda sudjelujem.. i to je moja odluka, osim kad je nešto kao odgovor na neko konkretno pitanje-citiranje posta i sl. pa se recimo 'mora' odgovoriti, čisto kao pristojnost, ili eto, kao objašnjenje za neslaganje, kriterij-argument i logika (suprotno od kad se slažemo, tad ne treba objašnjenje zašto se slažemo).

-sudjeluješ na dva načina, sam text-članak ili pitanje koje netko postavi kao temu koja te zanima, znaš ili tražiš.. ili nakon tog kao rasprava, mišljenja, svađa-argumenti ako se mišljenja i sl. razlikuju.. treći razlog?

 

-no, eto.. kao nemaš vremena (volje), koji god bio razlog nečitanja.. kao da je bitno, nije. Implicitna logika ti tad nalaže da tad ako ne čitaš, ne komentiraš, ne kritiziraš, ne ispravljaš, čak ne zahvaljuješ, jer naprosto nema smisla ako ne čitaš.. eventualno ako se to želi 'obznaniti' može s tl;tr i sl. .. što je tad recimo objašnjenje, ne palčevanje koje tad nema smisla ili kako to neki dožive kao lajkanje .. i zato ovaj put palac dolje, čak više kao ne-lajkanje jer to nema smisla za vulkance i čobane :) ..

 

-možeš opet ne-čitati i ovaj post i ova komunikacija može nastaviti kao kad dvije gluhe babe pričaju svoje i smješkaju se kao za fotku jedna drugoj, no to nije komunikacija pa ni smisao foruma-tema.

 

-duljina, broj slova u postu.. kriterij malog buffera zlatne ribice i sms-a? tj ima juzera koijma je vrhunac pola rečenice, žele recimo kratke-jasne odgovore u stilu da-ne ili stisni lijevi button miša i fixao si pregrijavanje gpu uz optimizaciju za gaming. ... koji pri tome iz recimo neznanja, ne znaju da odovor bez razumijevanja, učenja, objašnjenja ono 'zašto-kako'.. nije primjenjiv u većini pitanja npr teme kvarovi-problemi mada takav juzer s takvim pitanjem upravo želi kratak odgovor tj želi čarobni štapić i da mu sve radi, pri čemu često ni ne zna što sve treba navesti kao podatke-info da bi barem približno dobio kvalitetan odgovor, tj važna je kvaliteta odgovora, ne kvantiteta.

-kao i to da je poželjno prenjeti znanje, iskustvo.. uvjek ima novih-mladih, oni koji tek uče.. njima ću pomoći, dok onima koji samo žele recimo 'domaću zadaću' ili fix preskočim, to je kao pravilo bilo u svim recimo programerskim temama, gdje se uvjek nađe netko za pomoći-objasniti no većinom druga strana samo želi da netko za njih nešto napravi, ne naučiti.. a ovo nije servis, nismo konobari, nismo szk.. nego ljudi, obični, koji ako mogu pomoći, prenjeti znanje i sl. to naprave, bez novca, .. no kad klinac želi zadaću tad mu to smeta i ljudti se čak i na to da mu nitko nije pomogao.. kažeš nisi klinac? no kriterij su ti isti, kao i palčevanje-lajkanje, za koje ide formalno 'hvala' i palac dolje, jer se ne slažem s takvim argumentom-razlogom.. jer ovo je forum i čitaš-sudjeluješ koliko-kad-kako želiš.. nema kriterija 'vremena' .. tj tad si zalutao, promašio, pa eto.. 'jurim' i ne mogu dalje tipkati :) .. mada se već počela stvarati plahta texta u ovom ipak 'postiću' po mojim kriterijima..

 

-nhf.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice