Hrvati (ne)vole pretplate

poruka: 17
|
čitano: 11.534
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvati (ne)vole pretplate".
16 godina
offline
Hrvati (ne)vole pretplate

Dragi Miro, samo zelim da se prijavim i kazem da ima i nas nostalgicara koji smo uz BUG jos od perioda 90tih :) Tako da i dan danas placam pretplatu. Nekad ne stignem sve procitati, ali moja zelja i namjera je da dam podrsku kakvu takvu da dalj enastavite sa radom! 

 

Svako dobro vam zelim, cijeloj ekipi! 

 

P.S. Bilo bi dobro da napravite jedan blagdanski video, onako svi zajedno :)

 
4 0 hvala 1
14 godina
offline
Hrvati (ne)vole pretplate

Može li netko sa premium skrinšotati da svi pročitamo? 

Sjedi 1
Moj PC  
6 1 hvala 3
22 mjeseca
offline
Hrvati (ne)vole pretplate

Ja mrzim pretplate (osim Bug-a, chatGPT, VPN) .

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.11.2023 16:09 (Trilogija).
 
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Hrvati (ne)vole pretplate
You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
1 0 hvala 6
3 godine
offline
Hrvati (ne)vole pretplate

Hrvati vole pretplate. Dovoljno je pogledati broj pretplatnika kod mobilnih operatera, IPTV-a i razno-raznih streaming servisa.

 

Problem je naravno negdje drugdje, ali uzaludno je ovdje raspravljati o tome. Uostalom, nemoguće je ne primjetiti da su neki postovi već "nestali".

Ruhe im Puff
 
5 0 hvala 2
13 godina
offline
Hrvati (ne)vole pretplate

Plaćam samo ono što smatram bitnim. Vijesti su jedna kategorija koju odbijam plaćati. Zašto? Sve te vijesti na hrvatskim portalima su prepisane vijesti iz nekog izvora, samo (nekada izuzetno loše) prevedene na hrvatski jezik. Osim toga, kada hrvatski mediji prenose vijest često se zna dogoditi da izostave neke (možda važne) detalje. Zato radije odem na Google, upišem ključne riječi i pronađem originalnu vijest na stranicama BBC-ja, AP ili neke druge novinske agencije i pročitam u potpunosti besplatno. 

 

Baš sam nedavno vidio na Index.hr kako su prenijeli analizu nekog kolumnista s BBC-ja vezano za Izrael i Gazu. Kao autor članka napisali su "Index Vijesti" i naravno da nisu spomenuli osobu koja je analizu napravila u originalu. Što je još gore, analizu su objavili i prezentirali kao neku vijest, što u stvari nije. Eto, to je razlog zašto nikada nemam namjeru plaćati news portale.

 

Kada neki portal uvede paywall; ide automatski na moju crnu listu. Bug je iznimka jer klasične vijesti ne zatvara paywallom, već samo autorski sadržaj npr. recenzije proizvoda i kolumne kao što je ova od Mire. Jednostavno, ne možeš mi naplatiti sadržaj koji si ukrao od nekoga drugoga.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.11.2023 14:00 (Marko :D).
 
10 0 hvala 2
12 godina
offline
Hrvati (ne)vole pretplate

Za mene je u startu apsurdna situacija da hrvatski portali poput 24sata, Jutarnjeg, Večernjeg i sličnih nastoje od mene napraviti pretplatnika, pritom mi servirajući žute sadržaje i clickbaitove koji su ciljani za publiku koja neće nikada platiti pretplatu. I sve to pod sloganom "podržite hrvatsko novinarstvo", uz sadržaj koji nema veze s novinarstvom i u medijskom prostoru koji je odavno napustio novinarstvo i neovisnost, pa prigrlio državna sponzorstva i sramotnu transformaciju naslova u najniže vrste clickbaita. Jedan od portala gotovo svaki dan ima vijest da je Nikola Jokić u NBA ligi "napravio nešto što nikad dosad nije". Clickbait do clickbaita, očajno generirani naslovi od kojih se promptno ruši IQ. I to vam je gospodo sales pitch? Neće ići.

 

Eliminirao sam odavno 24sata, Jutarnji, Večernji, Dnevnik, RTL i slične medije iz dnevnih navika i nijedan nije u bookmarku. Pretplatu plaćam New York Timesu, s kojim dolazi i pretplata na odlični The Athletic, pa je i sportski sadržaj time riješen. 

 

Bug je nešto drugo. Bug je navika koja traje od prvog broja, sad je već gotovo kao član obitelji koji te posjeti jednom mjesečno. Kroz desetljeća sam neke ljude i osobno upoznao, s nekima se i naigrao na bojištima nekadašnjeg Unreal Tournamenta, a poslije i Battlefielda, pohodio njihove konferencije... Tu pretplatu mi nikada nije žao produžiti.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
Moj PC  
11 0 hvala 2
16 godina
offline
Hrvati (ne)vole pretplate

E, Miro ovo ti nije trebalo. Već kad si stavio kolumnu na Bugov portal, onda si trebao čitanje članka omogućiti svima, a ne samo premium korisnicima. Inče ne vidim svrhu ovakve kolumne, jer će je pročitati mali broj forumaša. Druge rubrike mogu biti skrivene za ne premium korisnike, ali ovaj komentar je morao biti dostupan svima.

 
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Hrvati (ne)vole pretplate
BroccDaRock kaže...

Hrvati vole pretplate. Dovoljno je pogledati broj pretplatnika kod mobilnih operatera, IPTV-a i razno-raznih streaming servisa.

 

Problem je naravno negdje drugdje, ali uzaludno je ovdje raspravljati o tome. Uostalom, nemoguće je ne primjetiti da su neki postovi već "nestali".

 Obrisan je jedan moj post i jedan trolerski od Memulice (bez da je dobio karton), pa je onda ponovno napisao isto, bez trolanja, i to nije obrisano. To je sve.

 

Ali u pravu si da je za tebe uzaludno "ovdje raspravljati", frustriran si jer si dobio ban i valjda zato s novog računa uglavnom pišeš neke ogorčene komentare, poput ovoga.

zvir12 kaže...

E, Miro ovo ti nije trebalo. Već kad si stavio kolumnu na Bugov portal, onda si trebao čitanje članka omogućiti svima, a ne samo premium korisnicima. Inče ne vidim svrhu ovakve kolumne, jer će je pročitati mali broj forumaša. Druge rubrike mogu biti skrivene za ne premium korisnike, ali ovaj komentar je morao biti dostupan svima.

  To je tekst (kolumna) iz Buga 373, koji izlazi idućeg tjedna. Tako da ćeš ovaj tekst moći pročitati i u sljedećem Bugu.

...
3 godine
offline
Re: Hrvati (ne)vole pretplate
Miro kaže...

 Obrisan je jedan moj post i jedan trolerski od Memulice (bez da je dobio karton), pa je onda ponovno napisao isto, bez trolanja, i to nije obrisano. To je sve.

 

Ali u pravu si da je za tebe uzaludno "ovdje raspravljati", frustriran si jer si dobio ban i valjda zato s novog računa uglavnom pišeš neke ogorčene komentare, poput ovoga.

 Poštovani g. Miro, ne vjerujem da ćete ovakvim nasumičnim optuživanjem i omalovažavanjem svojih čitatelja uspjeti popraviti brojke iz navedenog istraživanja. Svejedno, želim van puno sreće.

Ruhe im Puff
3 godine
offline
Hrvati (ne)vole pretplate

Moj nedavni slucaj s jednom od pretplata;
Na Telemach preplati sam preko 10+g no sve informacije koje su me nedavno zanimale su doslovne posakrivane.
Evo recimo vidio sam da je tarifa 60gb skoro 50kn manje nego što sad koristim tj neogranicenu tarifu!
Prvo sam htio doznati kolika mi je mjesecna potrosnja u GB i da si isus nemres to doznati, prvo mi sluzbenik na tel veli da to nemoze reci kao zabranjeno tj nema tu informaciju, zamisli! vec da posaljem mail s upitom.
Na moj upit mogu li doznati u poslovnici takoder vele da nemogu!
Niš posalo ja mail i doznao kolika mi je potrosnja u zadnja 3 mjeseca za svaki mj. posebno.
Vidio ja da je to niti 20Gb reko super sto bi placao 50kn vise ako 60gb nemogu potrositi niti u 3 mjeseca.
Niš odoh ja u aplikaciju probati promijeniti tarifu i promijenim ja kao dobit cu poruku potvrde, no medutim nista od toga, napravio to 3x reko mozda je nesto zastekalo no opet nista!
Zovem ja opet sluzbu oni meni vele da nemogu promijeniti tarifu jer imam pretplatu?! ja velim nemam istekla je prije godinu dana(ona obavezna od 24mj), dakle mora moći!
Kaze meni sluzbenik imate pretplatu na ocuvanje zaslona nemozete promijeniti tarifu! wtf?!
Ja pitam kaj da napravim on veli morate to rijesiti na ovaj i onaj broj to nema veze s njima druga firma.
Eto nisam ni znao da placam bezveze vec godinu dana pretplatu na ocuvanje zaslona jer sam mislio da ce prestati kao i ugovor od 24mj.
Uglavnom lik iz druge firme veli da su mi morali reci da je pretplata odma u startu na 5godina e 5 godina
Ja rekao molim da mi to odma ukinete sto je on i napravio. Normalno ta stavka je napisana minijaturnim slovima na racunu.
Na kraju krajeva uspio sam nakon toga promijeniti tarifu 60 gdje sam odmah u startu smanjio nepotrebne troskove za skoro 10€.m2c

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.11.2023 19:06 (Boris grozni).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Hrvati (ne)vole pretplate
Boris grozni kaže..

Uglavnom lik iz druge firme veli da su mi morali reci da je pretplata odma u startu na 5godina e 5 godina
Ja rekao molim da mi to odma ukinete sto je on i napravio. Normalno ta stavka je napisana minijaturnim slovima na racunu.
Na kraju krajeva uspio sam nakon toga promijeniti tarifu 60 gdje sam odmah u startu smanjio nepotrebne troskove za skoro 10€.m2c

 

Ovo je krivica i zakonodavca, a ne samo operatera. Zbog čega zakonodavac dozvoljava operaterima da u ugovoru, važne stavke za korisnika, budu ispisane minijaturnim slovima, da je često potrebno koristiti elektronski mikroskop da bi se mogao pročitatai tekst.

2 godine
offline
Hrvati (ne)vole pretplate

Teza se može postaviti i na drugi način, zašto u siromašnim zemljama poput Hrvatske ljudi više koriste torrente ili besplatne streaming servise umjesto da plaćaju pretplatu? Doduše takvo pitanje bilo bi retoričko, budući da je odgovor prozaičan - nemaju novca.

 

Međutim, niti u bogatim zemljama nema previše korisnika koji plaćaju pretplate na većinu popularnih servisa - Netflix, HBO, Amazon, Hulu, Disney, Peacock, Discovery, ESPN, Paramount, itd., s time da nema servisa koji bi objedinio sve pretplate u jednu.

Usporedbe s haračem u vidu plaćanja HRT-a ili pretplate na teleoperatere (broj pretplatnika kod teleoperatera je na ~58%) potpuno su promašene. Temu o privatizaciji HT-a, tajnim ugovorima Deutsche Telekoma s Vladom RH koji im je omogućio monopol i gdje su budzašto dobili cjelokupnu infrastrukturu, poluilegalnoj izgradnji i postavljanju podzemnih kablova, gdje su kasnije alternativni teleoperateri u iste podzemne cijevi polagali vlastite kablove na koje su spajali svoje korisnike, dok je HT preko noći sjekao kablove ili zavarivao kanalizacijske šahtove da onemogući rad konkurentima ostavit ću za neki drugi put.

Magia Posthuma
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Hrvati (ne)vole pretplate

Qobuz 15e , roon 15e , netflix 15€ mob 20€ , tv internet 50€ ..Ako zelis imati dodatne alternative ..nek bude i ovako hbo 10€ disney +10€, youtube 10€...Taj cas da bi gledao serije filmove etc ili slusao jer svaki od njih ima nesto drugo ispada da ti treba fina iljadarka mjesecno ako bi legalno gledao l/slusao sve  ili gledao bez hrpe reklama..thus low place u hrv i voila...Crno "trziste" gdje god stignes jer nam za nas budet to puno.Moje  kisljenje 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hrvati (ne)vole pretplate

Veliki filmski studiji ne razumiju da ljudi ne žele plaćati milijun pretplata da bi imali sve. Zbog Netflixa je piratstvo bilo u padu, a sada je opet u porastu jer je stigao ogroman broj streaming platforma. Pa gdje bi glazbena industrija bila da svaka svoja diskografska kuća ima svoju streaming platformu; ljudi bi se opet okrenuli piratstvu.

 

Nešto sasvim logično, ali čini se da oni to ne razumiju. Ali neka, kad osjete pad profita, možda im bude jasnije. Piratstvo je nešto što se ne može iskorijenit; mogu samo pokušati nekako raditi uz isto.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.11.2023 5:05 (Marko :D).
14 godina
offline
Hrvati (ne)vole pretplate

Loša kvaliteta, loš izbor (koji se stalno mijenja), visoka cijena, fragmentiranost po platformama. Gdje mogu streamati 4k dobrog bitrejta? Gdje mogu streamati uncompressed audio?

 

Tu i tamo platim mjesec dana neke platforme ako žena nađe nešto zanimljivo za pogledat, a ne da mi se bit tech support za torentiranje.

 

Ali realno za nula kuna dobijem što hoću u blu ray kvaliteti, na svom disku, u vijeke vjekova.

marching up and down the squaaare
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.11.2023 8:36 (ninotocka).
Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Hrvati (ne)vole pretplate
ninotocka kaže...

 

Ali realno za nula kuna dobijem što hoću u blu ray kvaliteti, na svom disku, u vijeke vjekova.

 

Ali isto tako je realno da to nije legalno, to ti je u rangu "meni se ne isplati obrađivat vrt dokle god postoji susjed koji okopava svoj" mene ništa ne košta a on ima dovoljno 

 

Ili verzija br.2 ovaj zlatni lanac je meni skup a baš bi ga htio imati, ništa budem ga nabavio na drugi način kada sljedeći put bude gužva u zlatarni.

 

Ukoliko želimo uspoređivati jabuke sa jabukama a kruške sa kruškama taba bi izjava bila ovakva;

Ne koristim streaming platforme umjesto toga kupim set bluray diskova onoga što želim gledati i imati u trajnom vlasništvu.

 

Kod nas je iz doba piratstva/bezakonja 90" godina ostala ta mantra da se ništa ne treba platiti ako se može nabaviti "besplatno", što je apsolutno pogrešno razmišljanje jer je netko uložio vrijeme=novac da nešto stvori i napravi i jedini način da stvori ponovno jest da prethodno bude kompenziran za ono prvo.

 

  

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice