Šef Microsofta priznaje da im je najveća greška iz

poruka: 44
|
čitano: 12.927
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Šef Microsofta priznaje da im je najveća greška iz".
15 godina
offline
Šef Microsofta priznaje da im je najveća greška iz

Najveća greška potrošača je bila kad su kupili Microsoftov telefon.

 
9 18 hvala 2
12 godina
offline
Re: Šef Microsofta priznaje da im je najveća grešk
Meni je baš drago kaj sam bio na WP-u, lumia 520, nakon nje 930 ‐ odlični telefoni, kako hardverski, tako softverski, ali su ih devovi ubili, a posebno gugl koji nije portao svoje app-ove na wp, jer konkurencija...
A i MS je najvećim djelom kriv jer nije mozda plaćao devovima portanje, makar dok se ne skupi kritična tržišna masa, a i od svega su prebrzo digli ruke.
WP je bio ios za široke mase
Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
29 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Šef Microsofta priznaje da im je najveća grešk
Upravo to. Niti ja nisam neki heavy smartphone user ali za prosjecnog korisnika je bio taman. Softverski su zakazali. Da jedan MS nije uspio u tome je teško vjerovati ali digodilo se. Nije ni MS vjerovao pa su odustali.
I onda poslije taj UI poceli forsirati u desktop os. Gubitak vizije, sta ćeš.
 
11 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Šef Microsofta priznaje da im je najveća grešk
E da, dobar HW , na prvi pogled ne los OS, ali tako je tesko bilo portati aplikacije. Sjecam se da sam htio za sina napraviti battery saver,al to OS nije dao zbog silnih limita. Onda je bilo jasno zasto su sve battery saver applikacije bile upute korisniku kako koristiti mob da sacuvas bateriju.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Šef Microsofta priznaje da im je najveća greška iz

Nedavno sam nabavio dvije Lumije 950 za kolekciju. Čisto solidni telefoni, istina da su u svoje vrijeme bili praktički flagship ponude, no imaju zanimljivih feature-a. Npr. continuum mi je zanimljiv. Spoji se preko USB-C docka na monitor i dobije se praktički klasičan Win10 desktop. Uz tipkovnicu i miša je za neki uredski rad sasvim OK. A može se unofficially instalirati i Win11, to još nisam probao, još mrdam po standardnim Win10 da skužim kako šljaka sa instalacijom "oslobođenih" aplikacija sa "free" store-a pošto official... 😅

Sve u svemu zanimljiv uređaj, možda da su bili kompetitivniji sa store-om, dali više benfita developerima ili što već, bi bilo drugačije. No ovako je to bio samo treći OS na kojega treba portati aplikaciju i održavati...

Moj PC  
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Šef Microsofta priznaje da im je najveća greška iz

Drago mi je da vam je bio ok. Imao je moj prijatelj Lumiu, ne sjećam se koju dok sam ja imao androida. Uglavnom, on je jednom rekao da se veseli updateu jer će onda moću ibaciti custom ringtone. Ja sam rekao MOLIM?? Nešto što su dumbphoneovi imali odavno ti nemašan smartphoneu??? Ja sam uvijek koristio onaj blblblblblb blblblblblb za zvono, nisam ljubitelj melodija za zvonjavu, ali svejedno da ne možeš odabrati, vau.

 

Microsoft sve upropasti. Svaki drugi OS im je smeće Za sad se još nisam odlučio za Windows 11. Taj je drugi, koji bi trebao biti loš. Kog vraga rade sa settingsima windowsa. Što god naprave sve je gore. A ovaj što kaže da nisu imali resursa? Pa mogli su biti kao Apple da su htjeli. Jednog od nas normalnih da zaposle da im govori što ne valja na telefonu i kako treba biti i onda to naprave. Zašto imamo na windowsima dva kontekstna menia, dva kontrol panela... KAo nemauju vremena, puno je to posla. Za koga je puno, za tri čovjeka koji to rade? Pa to SVE OBJAŠNJAVA. Otišlo im k vragu i Windows i phone jer je jedan od tri s windowsa morao raditi na telefonu pa su imali dva za windows i jednog za telefon valjda.

 

Faking slack im je bolji od Teamsa.Discord je bolji od teamsa. Kupe Skype koji je bio world leader i zatru ga u zemlju. Preuzmu nokia brand i zatru ga u zemlju. Svaku drugu ediciju Windowsa kao da ga pokušavaju zatrti u zemlju.

 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Šef Microsofta priznaje da im je najveća grešk
Mandor kaže...

Jednog od nas normalnih da zaposle da im govori što ne valja na telefonu i kako treba biti i onda to naprave. (..) Za koga je puno, za tri čovjeka koji to rade? 

 Ti si vidim, barem Project Manager ako ne i netko više na ljestvici.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
15 godina
offline
Šef Microsofta priznaje da im je najveća greška iz

Inicijalna ideja mi je bila razvijati igre za njega, bio napravio neki demo. Sam telefon mogla je puštati yubito s isključenim ekranom doduše nije postojao nativni yubito app koliko se sječam, plus allways on display je bio top. Nisam dugo izdržao, zamjenio ga preko njuškala. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2023 9:32 (Gajotres).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Šef Microsofta priznaje da im je najveća greška iz

winphon7 iz 2010 jos uvijek dela, ali ne moze se s njim nish delat,  jer se pokvario touch senzor, jedino 3 hw tipke delaju...

ekran je ok, bez ijedne greske.

a vanjskog misa se ne moze prikljuciti, kao na android phone...

tak da sve skupa samo za ukras

zanimljivo da moze delat i bez baterije, samo na punjacu, jedino kod paljenja mora bit prisutna.

bio je i 3x na servisu, tocno dan prije nego je garancija istjecala, tako da eto prvog prog.kvarenja...

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2023 9:37 (qwwerty11).
 
0 0 hvala 1
5 godina
offline
Šef Microsofta priznaje da im je najveća greška iz

Ja sam u svoje vrijeme zagovarao da je WP imao najbolju filozofiju korištenja UI-a, sve je bilo na donjoj traci i/ili svajp lijevo desno. Nikakvi jebeni meniji pobacani po cijelom ekranu. Notification centar ti nije bio potreban jer su ikone služile tome tj widgeti. nema ni smilsla da na 2 načina vidiš istu notifikaciju na ekranu, 3 ako čemo računati i točkicu ili broj koji označuje notif. Imali su "google photos" prije googla, imali su integrirani fejs, twitter i mess direktno u telefon aplikaciji i u porukama. Camera lens, preko koje si mogao pokrenuti kameru od neke aplikacije direktno iz nativne kamera aplikacije - bilo je korisno i to jako.  OS je bio jako brz, možda ružan ali brz. I onda se desio wp10 i sve je otišlo u kurac kad su android sranjski UI išli stavit na svoje telefone - sve što je valjalo je pregaženo hamburger menijima, bacanja prsta po gornjim i donjim kutevima itd. Šteta što je propao jer nam jako treba treći igrač jer je ovo sve kurac.

HAIL TO THE KING, BABY!
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Šef Microsofta priznaje da im je najveća grešk
Bukva kaže...
Mandor kaže...

Jednog od nas normalnih da zaposle da im govori što ne valja na telefonu i kako treba biti i onda to naprave. (..) Za koga je puno, za tri čovjeka koji to rade? 

 Ti si vidim, barem Project Manager ako ne i netko više na ljestvici.

 Ne, ja sam običan korisnik koji je frustriran kad ne rade najosnovnije stvari kako treba. Custom ringtone btj. Appovi nam trebaju, no shit. To nisu znali kad su odlučili napraviti telefon?

15 godina
offline
Re: Šef Microsofta priznaje da im je najveća grešk
Srce Isusovo kaže...

Ja sam u svoje vrijeme zagovarao da je WP imao najbolju filozofiju korištenja UI-a, sve je bilo na donjoj traci i/ili svajp lijevo desno. Nikakvi jebeni meniji pobacani po cijelom ekranu. Notification centar ti nije bio potreban jer su ikone služile tome tj widgeti. nema ni smilsla da na 2 načina vidiš istu notifikaciju na ekranu, 3 ako čemo računati i točkicu ili broj koji označuje notif. Imali su "google photos" prije googla, imali su integrirani fejs, twitter i mess direktno u telefon aplikaciji i u porukama. Camera lens, preko koje si mogao pokrenuti kameru od neke aplikacije direktno iz nativne kamera aplikacije - bilo je korisno i to jako.  OS je bio jako brz, možda ružan ali brz. I onda se desio wp10 i sve je otišlo u kurac kad su android sranjski UI išli stavit na svoje telefone - sve što je valjalo je pregaženo hamburger menijima, bacanja prsta po gornjim i donjim kutevima itd. Šteta što je propao jer nam jako treba treći igrač jer je ovo sve kurac.

 Nabrajaš kako je UI bio dobar, ali kažeš da je možda bio ružan. Ne znam, mislim da mi ne može biti ružan ako je funkcionalan. Ako nije ergonomski onda mi nije ni funkcionalan. 

Treći igrač, ne znam kako. Ja ne mogu zamisliti uspjeh trećg igrača. Recimo bankarske aplikacije. Hoće li netko kupiti telegon koji nema mobile banking aplikaciju za njegovu banku? Jedino ako može raditi android ili ioas aplikacija na tom novom telefonu. Druga opcija bi bila da prvo osiguraš da postoje bankarske aplikacije za sve veće banke u zemlji u kojoj misliš prodavati telefon. Ja koristim samo da prebacim lovu na Revolut i da se ulogiram u egrađane, ali svejedno treba mi.

Oni su bili treći igrač ali su usrali motku. Da im je UI bio dobar (za tebe je, ali za mase nije) ljudi bi ga koristili. Ja nisam znao na Lumiji ništa. Nije mi bila intuitivna. Android je. Moja nećakinja dobila windows phone isto ga nije htjela koristiti jer je bio glup za koristiti. Dobila ga je od kuma koji ga je poklonio jer ga on nije znao koristiti. Da je stvarno bio dobar UI, ne bi bilo tih problema (opet, možda tebi je bio i to je super.)

5 godina
offline
Re: Šef Microsofta priznaje da im je najveća grešk

pročitaj opet za što sam napisao da je bilo funkcionalno a što je, možda, bilo ružno... Curici dat Wp koji nije imao instagram, okrljašteni fejs, bez gmaila i you tuba i onda očekivati da bude zadovoljna, jer je eto barem UI pošteđen nepotrebnog razbacivanja meija po svim kutevima, je malo smješno. Meni te stvari nisu bile bitne tj alternative su mi bile dovoljno dobre, zapravo i bolje. 

HAIL TO THE KING, BABY!
16 godina
offline
Šef Microsofta priznaje da im je najveća greška iz

Meni je UI bio konceptualno zanimljiv, ali ta ideja nikada nije bila dovedena do kraja. Teoretski, Live tiles su trebale da budu lepši i intuitivniji način na koji uređaji prikazuju notifikacije (i još svašta nešto), ali ako ne mogu nabiti sve aplikacije od kojih primam notifikacije na "prvi" ekran (da ne moram skrolati da bih ih našao), to je loše. MS-u je trebalo 4 godine da dođe od WP7 do WP8.1 da bi napravio normalan notification center kao na drugim platformama (a onda je bio bagovit, i to čak i za bazične ugrađene aplikacije, tipa SMS poruka i poziva, iz ličnog iskustva). Slično je bilo i sa drugim stvarima, npr koncept je bio da se swipea levo i desno umesto ubacivanja trake sa "hamburger" menijima, pa to nikad nije bilo dovoljno intuitivno urađeno i krenulo se sa pozajmljivanjem elemenata sa drugih platformi, pa je negde bilo ovako, negde onako.

 

Pri tom, WP8.1 već nije bio tako lagan, a MS je na svim modelima te generacije osim high end 930-ice imao 1GB RAM-a (ili manje!), a to je značilo (opet iz iskustva) par sekundi buljenja u "Resuming..." ekran pri svakom prebacivanju između dve aplikacije, koliko god da su banalne i koliko god da sam upravo bio u toj u koju se vraćam. Dodatno su do tad dobrim delom izgubili i ono interesovanja developera što su u nekom momentu imali (manje više sve što nisu plaćali iz svog džepa). Naravno, nije pomoglo ni to što je promena vezije OS-a efektivno bila pokretanje platforme od mule. WP7 je bio polazak od nule (nikakva veza sa WM 6.5), za WP8 nije bilo trivijalno prebaciti aplikacije sa WP7 i niti jedan WP7 uređaj nije dobio nadogradnju na WP8, slično je bilo i sa WP10 (opet nije bilo trivijalno prebaciti aplikacije i mnogi developeri su tada odustali; sa strane uređaja, bilo je obećano da će svi WP8 modeli dobiti nadogradnju, ali to nije ispunjeno).

 

Ukratko, u jednom trenutku obećavalo, ali je ispala abominacija.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2023 11:17 (Ivan(4)).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Šef Microsofta priznaje da im je najveća grešk
Nikad nisam imao windows phone ali sam , iskreno, kao dugogodišnji korisnik windows-a u ono vrijeme itekako sanjao da će upravo on zavladati tržištem nadajući se da će na taj način bez obzira na drugu arm arhitekturu dio starijih igara za PC biti prebačen za taj OS.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Šef Microsofta priznaje da im je najveća greška iz

mislim da je taj telefon marginalan i nebitan u odnosu na pogreške s os windows (od zaletavanja u 8 pa 8.1 do forsiranja svega poslije 10 i iživljavanja na dijelovima softvera - notepad, paint itd.), kupnje i uništavanja ostalih tvrtki/proizvoda itd. imaju oni putra na glavi i bez telefona dovoljno za 100 života/mandata na "čelu tvrtke". kad se sjetim ljutnje na gatesa u počecima. on je bio "beba" naspram štetočine ballmera a sad i nadelle. no lova i utjecaj ("moć") očito toliko opiju da je korisnik zapravo nebitan, osim za plaćanje. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2023 11:29 (Ajar).
Moj PC  
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Šef Microsofta priznaje da im je najveća greška iz

Imo sam podosta Lumia(520,630,635,920,925,950) meni su stvarno bili oke,par app sam mukom isusovom uspio portat koje su meni trebale, ostalo je bilo dostupno u store(whapp,viber,office 365), za moje poslovne potrebe je bio ekstra, i dan danas bi ga koristio da nisu dropali support i jer eaton nije imao port za windows phone, a ni sam nisam imao volje na temelju predhodnog iskustva...Sve u svemu meni osobno draga platforma, ali prebrzo odbacena i podcjenjena..

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Šef Microsofta priznaje da im je najveća grešk
@mandor,od kud ti informacija da se nije mogao staviti custom ringtone?? Imao sam WP jos od CE. Jedino je ako se dobro sjecam, trebao biti .wav, a mozda ni to. Izvrstan OS. Nokia 520 je radila ko zmaj sa 512MB RAMa. Nadela je glupson koji zaradjuje 50mil $
Brkoni
14 mjeseci
offline
Šef Microsofta priznaje da im je najveća greška iz

Hvala Nadela sto si ugasio Windows Phone, jedna od najboljih odluka. Bezvezan i limitran OS, nasao je uspjeh medju par kultista koji su bili gori i od ove Apple sljedbe.

 
6 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Šef Microsofta priznaje da im je najveća grešk
Apachy kaže...
.. odlični telefoni ... ali su ih devovi ubili

Evo kao dev tog zatvorenog 16 bojnog smeća od OS-a mogu s ponosom reči da sam i ja sudjelovao u pokapanju te retardirane platforme.

16 godina
offline
Re: Šef Microsofta priznaje da im je najveća grešk
Hazzard From da Hood kaže...

...par app sam mukom isusovom uspio portat...

 što si to točno morao "portati" i na koji način si to radio?

12 godina
offline
Re: Šef Microsofta priznaje da im je najveća grešk

bravo, daj si pet.

čudo mi je dao kao "dev" ne shvaćaš da bi treći igrač bio bolji za nas potrošače. ali hej, možda si samo moderna lijena izlika za dev-a, pa te nije ni briga.

Alane, bježmo, njih je dvojica, a mi smo sami.
16 godina
offline
Šef Microsofta priznaje da im je najveća greška iz

To što bi za nas bilo dobro da postoji treći igrač i to što je konkretni potencijalni treći igrač bio smeće koje se, između ostalog, na kraju smučilo i developerima koji su pokušavali da rade za tu platformu (ne malim delom i zbog onog što sam pričao - da je pri svakom updateu platforme trebalo praviti novi port, kao da se radi o novoj platformi, a ne novoj verziji postojeće) ne isključuju jedno drugo.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Šef Microsofta priznaje da im je najveća greška iz

Koristio sam Lumiu 535 od 2015 sve do gašenja 2017. Microsoft je što se tiče WP u mnogim stvarima bio pretvrdoglav, korisničko sučelje mnogima nije sjelo, a modificirati ga se nije moglo. 

 

Gašenjem kompletne platforme su mnogi korisnici ostali zakinuti, a pogotovo oni koji su na kraju životnog vijeka platforme imali relativno nove mobitele koji su ostali bez ikakvog sofvera. Trebali su, ako ništa drugo, dati mogućnost da se zadnje verzija aplikacije koje su bile u Storeu mogu sideloadati na uređaj. Gašenjem je svaki Windows Phone korisnik postao u biti vlasnikom dummy phonea s kojim je jedino mogao nekoga nazvati ili poslati SMS poruku. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2023 14:12 (nkdz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Šef Microsofta priznaje da im je najveća greška iz

Microsoft je trebao i morao nastaviti razvijati softver sa tadasnjom nokijom koja je imala puno vise iskustva od njih. Nokija bi sigurno prenijela mnogo toga dobrog sa symbiana na windows phone. Pa sama Nokija se zalila na microsoft kako softver ne prati dovoljno hardware. Pa se desavalo da Lumije izlaze sta starijim procesorom naspram konkurencije sve zbog toga sto verzija Windows Phonea u tom trenutku ne podrzava novi procesor od qualcomma.


Prerano se digle ruke od mobilnog trzista, a imaju para, jos samo ce ih poceti srati da prostite na rijecniku. Ali tako ti je to kad dodje nova uprava pa se mjenja pravac firme. Steve Ballmer nije bio najbolji, ali sam siguran da je ostao jos duze, da bi sigurno vise forsirao mobilne uredjaje kao i mobilni os.


Imati konkurentnog treceg igraca na trzistu bi bilo odlicno za consumere, pa stvorio bi se dodatni posao i za developere koji bi razvijali aplikacije za windows phone.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Šef Microsofta priznaje da im je najveća greška iz

To smeće od kojeg me je bolila glava od korištenja i bijednih animacija, i beskonačnog kruga loada koji je znao bez ikakvog očitog razloga trajati cijelu vječnost - 

 

Ima pjesma od Ajs Nigrutina o trap-u, a isto se može primjenitii na to win fail smeće - https://genius.com/Ajs-nigrutin-and-smoke-mardeljano-umro-je-trep-lyrics

 

Naopako postavljamo krst na grobno mesto

I umesto zemlje polivamo beton
Preko venac cveća u obliku kurca
Na pola koplja zastava se spušta

Onda se ispišamo, da dobro upije
Da sam nije umro, morô bi' ga ubijem
I ko bude pokušô da ga iskopa
Majka mu na dopu crncu pušila bez oka

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2023 14:49 (CrniPero).
 
1 1 hvala 0
14 mjeseci
offline
Re: Šef Microsofta priznaje da im je najveća grešk
Indestructible kaže...

Microsoft je trebao i morao nastaviti razvijati softver sa tadasnjom nokijom koja je imala puno vise iskustva od njih. Nokija bi sigurno prenijela mnogo toga dobrog sa symbiana na windows phone. Pa sama Nokija se zalila na microsoft kako softver ne prati dovoljno hardware. Pa se desavalo da Lumije izlaze sta starijim procesorom naspram konkurencije sve zbog toga sto verzija Windows Phonea u tom trenutku ne podrzava novi procesor od qualcomma.


Prerano se digle ruke od mobilnog trzista, a imaju para, jos samo ce ih poceti srati da prostite na rijecniku. Ali tako ti je to kad dodje nova uprava pa se mjenja pravac firme. Steve Ballmer nije bio najbolji, ali sam siguran da je ostao jos duze, da bi sigurno vise forsirao mobilne uredjaje kao i mobilni os.


Imati konkurentnog treceg igraca na trzistu bi bilo odlicno za consumere, pa stvorio bi se dodatni posao i za developere koji bi razvijali aplikacije za windows phone.

 Nokia je imala MeeGo OS i Nokiu N900, oboje su dugo razvijali i bilo je puno bolje od Windows OSa. Ali, Microsoft je limitrao gdje ce N900  ponudjena na prodaju i na kraju su ugasili MeeGo. Usput su Unistili i Nokiu i pokopali svoju mobilnu Windows platformu. 

9 godina
offline
Re: Šef Microsofta priznaje da im je najveća grešk
Aldo kaže...
Hazzard From da Hood kaže...

...par app sam mukom isusovom uspio portat...

 što si to točno morao "portati" i na koji način si to radio?

 3 interna programa moje firme, odnose se na potpunu kontrolu pristupa zgrade, pracenje vaznih parametara u labaratorju(izvan radnog vremena) i interni "chat engine"..

 

Api mapping, C#/VB/C++

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2023 15:22 (Hazzard From da Hood).
5 godina
offline
Šef Microsofta priznaje da im je najveća greška iz

Superiorni mobiteli i os. Nije mu bilo potrebno 24GB rama da otvori sms poruku. 

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Šef Microsofta priznaje da im je najveća greška iz

Windows Phone-Mobile nije imao puno aplikacija ali imao je nekoliko toliko dobrih da čak i danas poželim da ih imam na Androidu. Po meni top 3 su Torrex Pro, 8Zip Pro i myTube!

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2023 15:26 (uss).
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice