Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društvu s

poruka: 44
|
čitano: 14.802
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društvu s ".
16 godina
offline
Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društvu s

Potpuno se slažem sa svime. Tako je svugdje u svim poljima, od nautike do automobilizma. Samo skupo je dobro, kao da smo svi dileri i šverceri oružja. Nema skoro  ničeg na sajmovima i specijaliziranim emisijama, časopisima što bi se moglo priuštiiti uz malo odricanja (štednje).

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.10.2023 10:44 (juraj8).
 
7 0 hvala 1
3 godine
offline
Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društvu s

Imam doma neki desktop Edifier za 350€ koji zvuce odlicno, želim uzeti jos jedne nesto drugacije i sve recenzije govore da su odlicni stovise cak i mjerenja no kad nekom audiofilu spomenes cijenu njima je u glavi da to nemre valjati a kad bi im stavio povez na oci nebi imali pojma na cemu slusaju eto tolike su razlike, stovise nije uopce upitno jel nesto danas od hi-fi kvalitetno jednostavno zvuce nesto drugacije i to vrijedi za sve, danas dsp-om prakticki mozes izvoditi na zvucnicima čudesa da korigiras zvuk!
Edit;
i volio bi procitati cijeli clanak pa ako neko ima da nabaci neki link s ss

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.10.2023 10:57 (Boris grozni).
Moj PC  
5 2 hvala 0
16 godina
offline
Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društvu s

Ja se ne bi slozio sa svime izrecenim.

"Normalne" zvucnike mogu cuti u ducanina. Sajam je prilika da se cuje referentni zvuk sistema koji vrlo vjerojatno nikada necu posjedovati, ali sam barem dobio kratak uvid sto znaci vrhnuski zvuk i to mi moze pomoci u slaganju svog sistema. 

Takodjer, sajam je prilika za druzenje i upoznavanje slicnih ludjaka kao sto sam ja. 

 

A ako netko pita zasto ne podrzava Spotify ili Chromecast, ili zasto nije sve u jednoj kutiji, taj nije audiofil i ovo nije sajam za njega:) 

Mi smo zaludjeni tehnikalijama, tvikanjem, optimizacijom, testiranje i kojecim, sto se sve gubi kada kupis all-in-one uredjaj ili aktivne zvucnike, ma koliko dobro zvucali. Mi ipak koristimo muziku da bi slusali komponente (i mjenjali ih), a ne obrnuti kao normalni ljudi:)

 

 

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
14 4 hvala 3
15 godina
offline
Re: Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društv
Boris grozni kaže...

Imam doma neki desktop Edifier za 350€ koji zvuce odlicno, želim uzeti jos jedne nesto drugacije i sve recenzije govore da su odlicni stovise cak i mjerenja no kad nekom audiofilu spomenes cijenu njima je u glavi da to nemre valjati a kad bi im stavio povez na oci nebi imali pojma na cemu slusaju eto tolike su razlike, stovise nije uopce upitno jel nesto danas od hi-fi kvalitetno jednostavno zvuce nesto drugacije i to vrijedi za sve, danas dsp-om prakticki mozes izvoditi na zvucnicima čudesa da korigiras zvuk!
Edit;
i volio bi procitati cijeli clanak pa ako neko ima da nabaci neki link s ss

 Previše generaliziraš, evo ja sam audiofil pa mugu reći da sam čuo dosta jeftinih zvučnika koji zvuće dobro. ali isto tako treba biti svjestan ograničenja i svojih i sistema.

Da si ikad čuo vrhunski sustav onda bi znao o čemu se priča.  Ovo što pričaš je na razini u TV temi  kao da tvrdiš da je tvoj lcd Grunding  bjednako dobar kao i  oled i da nitko ne bi skužio razliku.

Možda ti ne bi, ali onima kojima je to bitno itekako  kuže. ali onda ne razumijem javljenje u temi ako te to ne zanima ili ti nije bitno.

Nisam slušao taj Edifier jer me ta klasa ne zanima (ne zbog cijene  nego jer jednostavno ne daje ono što ja želim) , ali sigurno ti nije spojen na neko vrhunsko pojačalo i vrhunski izvor, a pitanje je jesu li postavljeni u sobi kako spada.  A ja ti tvrdim da se razlika između zvučnika najlakše čuje od svih komponenti i po meni je to najvažnija  karika u lancu. 
A ovo s dsp-om neću niti komentirati jer je to toliko daleko od ideje  hi end zvuka.  Kvalitetan dsp  koji ne radi kaos u sustavu košta masno.  Onaj koji želi autentičan zvuk ne  gleda dsp.
Koliko god Edifier zvučao dobro, to je tek početak, možda je večini to dovoljno, nekima nije i kad kreneš dalje i čuješ bolje, teško je nazad. 

Imam i ja doma dva sustava paralelno spojena, AV za filmove (avr više klase) i hi end za glazbu, često mi se ne da paliti ovaj sustav za glazbu pa slušam preko avra koji ima za tu klasu uređaja odličan zvuk, i sve to zvuči zaista dobro, ali se ne zavaravam da je isto kao i ovaj drugi sistem, razlika je na prvu uočljiva, jednostavno je to neka druga dimenzija.  Treba čuti da bi se čovjek uvjerio.

A na sajmovime je zapravo teško čuti dobar zvuk, uvjerio sam se to svaki put, prostor tamo jednostavno nije prilagođen tome i tu skupa oprema ništa ne koristi.

 

 

 

16 godina
moderator
offline
Re: Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društv
Boris grozni kaže...

Edit;
i volio bi procitati cijeli clanak

 To je barem jednostavno - kupiš Bug 372 (izlazi sljedećeg tjedna) ili za 2,65 eura pristupaš premium tekstovima, prošlim, sadašnjim i budućim - mjesec dana.

...
3 godine
offline
Re: Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društv
Pixel kaže...
Boris grozni kaže...

Imam doma neki desktop Edifier za 350€ koji zvuce odlicno, želim uzeti jos jedne nesto drugacije i sve recenzije govore da su odlicni stovise cak i mjerenja no kad nekom audiofilu spomenes cijenu njima je u glavi da to nemre valjati a kad bi im stavio povez na oci nebi imali pojma na cemu slusaju eto tolike su razlike, stovise nije uopce upitno jel nesto danas od hi-fi kvalitetno jednostavno zvuce nesto drugacije i to vrijedi za sve, danas dsp-om prakticki mozes izvoditi na zvucnicima čudesa da korigiras zvuk!
Edit;
i volio bi procitati cijeli clanak pa ako neko ima da nabaci neki link s ss

 Previše generaliziraš, evo ja sam audiofil pa mugu reći da sam čuo dosta jeftinih zvučnika koji zvuće dobro. ali isto tako treba biti svjestan ograničenja i svojih i sistema.

Da si ikad čuo vrhunski sustav onda bi znao o čemu se priča.  Ovo što pričaš je na razini u TV temi  kao da tvrdiš da je tvoj lcd Grunding  bjednako dobar kao i  oled i da nitko ne bi skužio razliku.

Možda ti ne bi, ali onima kojima je to bitno itekako  kuže. ali onda ne razumijem javljenje u temi ako te to ne zanima ili ti nije bitno.

Nisam slušao taj Edifier jer me ta klasa ne zanima (ne zbog cijene  nego jer jednostavno ne daje ono što ja želim) , ali sigurno ti nije spojen na neko vrhunsko pojačalo i vrhunski izvor, a pitanje je jesu li postavljeni u sobi kako spada.  A ja ti tvrdim da se razlika između zvučnika najlakše čuje od svih komponenti i po meni je to najvažnija  karika u lancu. 
A ovo s dsp-om neću niti komentirati jer je to toliko daleko od ideje  hi end zvuka.  Kvalitetan dsp  koji ne radi kaos u sustavu košta masno.  Onaj koji želi autentičan zvuk ne  gleda dsp.
Koliko god Edifier zvučao dobro, to je tek početak, možda je večini to dovoljno, nekima nije i kad kreneš dalje i čuješ bolje, teško je nazad. 

Imam i ja doma dva sustava paralelno spojena, AV za filmove (avr više klase) i hi end za glazbu, često mi se ne da paliti ovaj sustav za glazbu pa slušam preko avra koji ima za tu klasu uređaja odličan zvuk, i sve to zvuči zaista dobro, ali se ne zavaravam da je isto kao i ovaj drugi sistem, razlika je na prvu uočljiva, jednostavno je to neka druga dimenzija.  Treba čuti da bi se čovjek uvjerio.

A na sajmovime je zapravo teško čuti dobar zvuk, uvjerio sam se to svaki put, prostor tamo jednostavno nije prilagođen tome i tu skupa oprema ništa ne koristi.

 

 

 

Htio sam napisati poduzi tekst no odustao sam jer i sam veliš skupa oprema u neprilagodenim prostorima nije od ikakve koristi kako za zvuk tako i ocigledno slici

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.10.2023 18:17 (Boris grozni).
14 mjeseci
offline
Re: Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društv
hudo kaže...

Ja se ne bi slozio sa svime izrecenim.

"Normalne" zvucnike mogu cuti u ducanina. Sajam je prilika da se cuje referentni zvuk sistema koji vrlo vjerojatno nikada necu posjedovati, ali sam barem dobio kratak uvid sto znaci vrhnuski zvuk i to mi moze pomoci u slaganju svog sistema. 

Takodjer, sajam je prilika za druzenje i upoznavanje slicnih ludjaka kao sto sam ja. 

 

A ako netko pita zasto ne podrzava Spotify ili Chromecast, ili zasto nije sve u jednoj kutiji, taj nije audiofil i ovo nije sajam za njega:) 

Mi smo zaludjeni tehnikalijama, tvikanjem, optimizacijom, testiranje i kojecim, sto se sve gubi kada kupis all-in-one uredjaj ili aktivne zvucnike, ma koliko dobro zvucali. Mi ipak koristimo muziku da bi slusali komponente (i mjenjali ih), a ne obrnuti kao normalni ljudi:)

 

 

  Posto ste audiofili, da li je ovo zadovoljavajuci popravak audio kabela za slusalice.

15 godina
offline
Re: Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društv
Bob Boss kaže...
hudo kaže...

Ja se ne bi slozio sa svime izrecenim.

"Normalne" zvucnike mogu cuti u ducanina. Sajam je prilika da se cuje referentni zvuk sistema koji vrlo vjerojatno nikada necu posjedovati, ali sam barem dobio kratak uvid sto znaci vrhnuski zvuk i to mi moze pomoci u slaganju svog sistema. 

Takodjer, sajam je prilika za druzenje i upoznavanje slicnih ludjaka kao sto sam ja. 

 

A ako netko pita zasto ne podrzava Spotify ili Chromecast, ili zasto nije sve u jednoj kutiji, taj nije audiofil i ovo nije sajam za njega:) 

Mi smo zaludjeni tehnikalijama, tvikanjem, optimizacijom, testiranje i kojecim, sto se sve gubi kada kupis all-in-one uredjaj ili aktivne zvucnike, ma koliko dobro zvucali. Mi ipak koristimo muziku da bi slusali komponente (i mjenjali ih), a ne obrnuti kao normalni ljudi:)

 

 

  Posto ste audiofili, da li je ovo zadovoljavajuci popravak audio kabela za slusalice.

 Ako vec lemilica nije opcija, radije bi dobro ufrkao kontakte i izolir trakom omotao nego koristio ovakve spojnice

14 godina
offline
Re: Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društv
Bob Boss kaže...
hudo kaže...

Ja se ne bi slozio sa svime izrecenim.

"Normalne" zvucnike mogu cuti u ducanina. Sajam je prilika da se cuje referentni zvuk sistema koji vrlo vjerojatno nikada necu posjedovati, ali sam barem dobio kratak uvid sto znaci vrhnuski zvuk i to mi moze pomoci u slaganju svog sistema. 

Takodjer, sajam je prilika za druzenje i upoznavanje slicnih ludjaka kao sto sam ja. 

 

A ako netko pita zasto ne podrzava Spotify ili Chromecast, ili zasto nije sve u jednoj kutiji, taj nije audiofil i ovo nije sajam za njega:) 

Mi smo zaludjeni tehnikalijama, tvikanjem, optimizacijom, testiranje i kojecim, sto se sve gubi kada kupis all-in-one uredjaj ili aktivne zvucnike, ma koliko dobro zvucali. Mi ipak koristimo muziku da bi slusali komponente (i mjenjali ih), a ne obrnuti kao normalni ljudi:)

 

 

  Posto ste audiofili, da li je ovo zadovoljavajuci popravak audio kabela za slusalice.

 jel rade?

rade?

sjedni 5!

jel to zadovoljavajuce? ja mislim da je!

 

16 godina
offline
Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društvu s

Kada želim šokirati audiofile samo kažem da koristim zvučnike koji su ugrađeni u monitor :-D

 
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društv
Korny1603987 kaže...

Kada želim šokirati audiofile samo kažem da koristim zvučnike koji su ugrađeni u monitor :-D

 

Zašto bi njih trebalo šokirati nešto što ti koristiš? Druga stvar bi bila da te ljude pokušavaš natjerat da slušaju zvučnike iz monitora 

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
6 mjeseci
protjeran
offline
Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društvu s

Eto imamo problema sa generacijama:)

Zove se socijalni konflikt između generacije X i baby boomera, i generacije milenijavaca.

 

Oni su jeftino došli do nekretnina i sada su te cijene digli visoko u nebesa, i gdje bi mi za to platili.

Čekajte malo moj stari je bio Njemačkoj kupio stan u RH za osam plača, gdje da ja to kupim?

I onda mi lupa da ja sam kreten koji nije sposoban zaslužiti si za stan?

 

Jel ne vidite sukob generacija? 

 

Neznam što da tu kažem nego generacijska pljačka kao što se kaže, eto tako to se zove.

 

I znam da ovo nije namjenjeno tako ozbiljnim temama ali eto, moja 2 centa.

 

I recite mi ko ovo izmislio:

"VAŽNO! Sukladno Zakonu o elektroničkim medijima prije objave komentara moraš potvrditi svoje ime i prezime. Ovo treba učiniti samo jednom. Ime i prezime se neće prikazivati javno, osim ako to izričito nije uključeno u profilu."

 

Čekajte malo jel tražim novac od Vas ili nešto, da Vam treba i moj OIB, što je ovo nekakva diktatura:)

Ovaj opljačka INU za pola milijarda kuna, onda ga Zagrebačka (Italijani) prijave EU, EU ga prijavi Interpolu, Interpol ga prijavi HR državnom odvjetništvu i onda se netko sjetio da netko pokrao pola milijarda kuna.

A moje ime i prezime če Vam pomoči kako u tome?

 

Generacija X, oni žele moje ime i prezime, za što:) Dovoljno sam pravno pismen da nikog ne budem utuživ, a serem ga na normu:)

Je da to i je i point ove civilizacije koju živimo, srati ga na normu:) 

 

Inače ako niste zaboravili generacijo X, što sam ja kriv što Vama nije bilo dopušteno srati na normu:)

Kakve veze ja sa time imam. Ovo je naša civilizacijska stečevina ako Vam se ne sviđa, možete u Afganistan tamo traže ime i prezime prije nego napišeš idiotski komentar:)

 

 

 
4 1 hvala 1
8 godina
offline
Re: Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društv
Korny1603987 kaže...

Kada želim šokirati audiofile samo kažem da koristim zvučnike koji su ugrađeni u monitor :-D

Tzv. aktivni sobni monitori 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
16 godina
offline
Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društvu s

Audiofili, a da ih  se pošalje na audiometriju ispalo bi da pola frekvencija ne čuju, ali treba nekako opravdati snobizam i 10k € i više  za audiofilnu opremu. Nešto slično kao sa skupim autima, ima BMW od 100k €, a ne zna gdje mu je ručica za žmigavac, (šala da me netko ne kancelira zbog ovog).

 
8 4 hvala 2
6 mjeseci
protjeran
offline
Re: Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društv
juraj8 kaže...

Audiofili, a da ih  se pošalje na audiometriju ispalo bi da pola frekvencija ne čuju, ali treba nekako opravdati snobizam i 10k € i više  za audiofilnu opremu. Nešto slično kao sa skupim autima, ima BMW od 100k €, a ne zna gdje mu je ručica za žmigavac, (šala da me netko ne kancelira zbog ovog).

 Ustvari nije ti snobizam, ja nisam audiofil, imam ti slušalice od 20 eura na uhu, ako čemo već kod toga. 

Ali razlike u zvuku čak i ja znam, razlika je ogromna.

Samo što me nije briga za zvuk, ali razlika je ogromna.

Čuti Mozarta, na slušalicima od 20 eura i 200 eura je nebo i zemlja.

 

Shvačaš ako ti bass i flauta ima istu frenkvenciju, to je ono teški trash, to nije istina.

Flauta u jednom trenu skoči iz dna do visine, a ako ti slušalice to ne mogu podnjeti:)

Čuješ samo isto... I pustio bih ti Mozartovu flautu, ali pametnije za mene da ne puštam glazbu:) 

Mozart - Flute Concerto No. 1 in G major (K. 313) By Emmanuel Pahud soloist (Full HD)  eto youtube.

 

Da imam slušalice od 200  eura mislim da bi čuo flautu malo bolje, ali da imam slušalice od 2000 eura :)

 

Ovako čujem što? Jedan te isti zvuk:) 

13 godina
suspendiran
offline
Re: Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društv
juraj8 kaže...

Audiofili, a da ih  se pošalje na audiometriju ispalo bi da pola frekvencija ne čuju, ali treba nekako opravdati snobizam i 10k € i više  za audiofilnu opremu. Nešto slično kao sa skupim autima, ima BMW od 100k €, a ne zna gdje mu je ručica za žmigavac, (šala da me netko ne kancelira zbog ovog).

Jedan mali OT! 

 

Prije nekoliko godina svratih u PORSCHE u Zagrebu, da vidim "kaj" ima novoga! Sjednem u 911 Carrera 4S sportivo zrihtan kao prase u blatnu kupku, i sjedim tako jedno dvadesetak minuta, blažen u raju. U jednom treniutku, poželim vanka, ali NEMA kvake za otvoriti vrata, nigdje?!?! 

Dok sam skužio, umjesto kvake za otvaranje je bila ona gurtna, ipak je bio sportivo napravljen 

 

Apropos audiofilije, počeo sam easy sa B&W Px8, vidjel budem gdje me bude uho, i novčanik otpeljali! A u svezi audiometrije i frekvencija, ne čujem od vajkada šišmiša i leptire, ali na slušalice skorom sve odlično čujem !

ATJ Lučko
6 mjeseci
protjeran
offline
Re: Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društv
ATJLučko kaže...
juraj8 kaže...

Audiofili, a da ih  se pošalje na audiometriju ispalo bi da pola frekvencija ne čuju, ali treba nekako opravdati snobizam i 10k € i više  za audiofilnu opremu. Nešto slično kao sa skupim autima, ima BMW od 100k €, a ne zna gdje mu je ručica za žmigavac, (šala da me netko ne kancelira zbog ovog).

Jedan mali OT! 

 

Prije nekoliko godina svratih u PORSCHE u Zagrebu, da vidim "kaj" ima novoga! Sjednem u 911 Carrera 4S sportivo zrihtan kao prase u blatnu kupku, i sjedim tako jedno dvadesetak minuta, blažen u raju. U jednom treniutku, poželim vanka, ali NEMA kvake za otvoriti vrata, nigdje?!?! 

Dok sam skužio, umjesto kvake za otvaranje je bila ona gurtna, ipak je bio sportivo napravljen 

 

Apropos audiofilije, počeo sam easy sa B&W Px8, vidjel budem gdje me bude uho, i novčanik otpeljali! A u svezi audiometrije i frekvencija, ne čujem od vajkada šišmiša i leptire, ali na slušalice skorom sve odlično čujem !

 Da si pravi sjeo bi Boxtera, middle engine, cabriolet?:)

I kažu Boxter nije za muškarce on je za frizerke, e neznam Važu opsjesiju da frizerke moraju vozati boxtera, jer Vi se "911 Carrera 4S sportivo", ako moram biti frizerka da imam Boxtera, e pa uzeo bih onog 2013g. da imam para, ali nema ih (niti para niti Porschea), znaš zašto ih nema, jer frizerke znaju što je auto:)

15 godina
offline
Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društvu s

Ko i cemu, opet neki imaju veliku potrebu drugima govoriti kakav imaju sluh, sto cuju, na sto trebaju/ne trebaju trosit lovu, sto je snobizsm ako se ne uklapa u njihove interese ...

Pa onda poistovjecivanje  glazbe samo s frekvencijama koje se cuju, kao da nista drugo nema.

Ocito neki ne kuze i nijsd nece skuzit.

Naravno da kao i svagdje ima i tu snobizma, ali to je manjina, pravi audiofili cijene kvalitetnu reprodukciju i znaju u njoj uzivati, svatko ima svoj hobi kojem se malo vise posveti, zasto je to tako tesko razumjeti.

I ko je u tome i male stvari cine veliku razliku i covjeka vesele.

 

Cim spomenes koje pojacalo i zvucnike imas, odma svi od tebe padaju od ljubomore 🤣

A djevojke vec iz prikrajka mjerjaju tko ima krella, passa, gryphona... 🤣

 

 

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društv
Ne pale se žene na pojačalo nego na uho koje dobro čuje, to se posebno očituje kod starije gospode audiofila, da draga :D
6 mjeseci
protjeran
offline
Re: Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društv
bik kaže...
Ne pale se žene na pojačalo nego na uho koje dobro čuje, to se posebno očituje kod starije gospode audiofila, da draga :D

 Hehe, a ti se Ferengi:) Što se zamarate sa onima koji ne shvačaju što je zvuk. 

Imao sam susjeda purgera dok živio u Zagreba taj kad ga uključio tresla se čitava zgrada, tako da shvačam tu opsesiju zvukom.

 

Ali največu opsesiju zvukom sam upoznao dok sam kao i inače lutao po Zagrebu i onda došao u jedan Zagrebački podrum kraj Trga.

Rasturaju house, hitove,  house hitove,  na saxofonu, bubnjevima, klaviaturi,  totalni pravi Zagrebački house raspašoj,  njima (Zagrebčanima) je  to samo jedan dan u uredu..

Onda sam shvatio što je Zagreb i zašto zvuk važi:) I heard you say:) 

 

2 godine
offline
Re: Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društv
Pixel kaže...

Ko i cemu, opet neki imaju veliku potrebu drugima govoriti kakav imaju sluh, sto cuju, na sto trebaju/ne trebaju trosit lovu, sto je snobizsm ako se ne uklapa u njihove interese ...

Pa onda poistovjecivanje  glazbe samo s frekvencijama koje se cuju, kao da nista drugo nema.

Ocito neki ne kuze i nijsd nece skuzit.

Naravno da kao i svagdje ima i tu snobizma, ali to je manjina, pravi audiofili cijene kvalitetnu reprodukciju i znaju u njoj uzivati, svatko ima svoj hobi kojem se malo vise posveti, zasto je to tako tesko razumjeti.

I ko je u tome i male stvari cine veliku razliku i covjeka vesele.

 

Cim spomenes koje pojacalo i zvucnike imas, odma svi od tebe padaju od ljubomore 🤣

A djevojke vec iz prikrajka mjerjaju tko ima krella, passa, gryphona... 🤣

 

 

A kakav ti to točno imaš sluh? ima neki naziv za to? čujes što točno drugačije, bolje, više ili jače? može stručan naziv vjerujem da znaš jer se očigledno smatraš dovoljno stručnim pa me/nas prosvijetli! Hvala za sve buduče generacije.

14 godina
offline
Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društvu s

Nije TooLoud jedini festival takve vrste u HR kako se navodi u tekstu. Multipak u Pakracu je također odličan i vrijedan spomena 

Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društv
Korny1603987 kaže...

Kada želim šokirati audiofile samo kažem da koristim zvučnike koji su ugrađeni u monitor :-D

 Slušam glazbu na zvučniku za error kodove matične ploče, vrhunski zvuk simfonije za pokvareni ram i procesor u g duru.

e sad ga pretjera...

15 godina
offline
Re: Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društv
Kobajagi kaže...
Pixel kaže...

Ko i cemu, opet neki imaju veliku potrebu drugima govoriti kakav imaju sluh, sto cuju, na sto trebaju/ne trebaju trosit lovu, sto je snobizsm ako se ne uklapa u njihove interese ...

Pa onda poistovjecivanje  glazbe samo s frekvencijama koje se cuju, kao da nista drugo nema.

Ocito neki ne kuze i nijsd nece skuzit.

Naravno da kao i svagdje ima i tu snobizma, ali to je manjina, pravi audiofili cijene kvalitetnu reprodukciju i znaju u njoj uzivati, svatko ima svoj hobi kojem se malo vise posveti, zasto je to tako tesko razumjeti.

I ko je u tome i male stvari cine veliku razliku i covjeka vesele.

 

Cim spomenes koje pojacalo i zvucnike imas, odma svi od tebe padaju od ljubomore 🤣

A djevojke vec iz prikrajka mjerjaju tko ima krella, passa, gryphona... 🤣

 

 

A kakav ti to točno imaš sluh? ima neki naziv za to? čujes što točno drugačije, bolje, više ili jače? može stručan naziv vjerujem da znaš jer se očigledno smatraš dovoljno stručnim pa me/nas prosvijetli! Hvala za sve buduče generacije.

 Evo, ovim pitanjem si samo pokazao koliko nista ne kuzis.

Nemam nikakav poseban sluh, ali mi je bitno ono sto cujem. I tu je razlika. Tebe neke stvari nece smetati, mene hoce, zi neke stvari beces primjetiti, ja hocu.

Zapravo svatko drugacije cuje jer to proizlazi iz osobnog iskustva. Mozak je organ koji intetpretira ono sto uho regustrira.

Ako nemas iskustva u tome, mnoge stvari neces cuti bez obzira sto se nalaze u zvucnim zapisu.

To dolazi vremenom i iskustvom i onda primjecujes sve vise detalja i sitnica i sto je dobro i sto nije.

Cesto me u glazbi vesle neke sporedne sitnice i detalji koje niti ne primjetis na prvu.

Vrhunski audio sustav to sve kvalitetnije prezentira i lakse te uvuce u glazbu.

Ako ti ovo sve moram objasnjavati onda nisi jos niti na pocetku :)

Isto je s bilo kojim hobijem, ja nor mozda necu skuzit razliku izmedu dvije auto gume, ali profi vozac itekako hoce. 
isto je i s tvima, nije ista slika na jeftinom i skupom tvu i iako obije vidimo dobro, ti mozda neces primjetiti da kontrast nije dobar, da su boje nalo off, da mition nije korektan, da se negdje pogube detalji ...

 

 

16 godina
offline
Re: Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društv
Kobajagi kaže...
Pixel kaže...

Ko i cemu, opet neki imaju veliku potrebu drugima govoriti kakav imaju sluh, sto cuju, na sto trebaju/ne trebaju trosit lovu, sto je snobizsm ako se ne uklapa u njihove interese ...

Pa onda poistovjecivanje  glazbe samo s frekvencijama koje se cuju, kao da nista drugo nema.

Ocito neki ne kuze i nijsd nece skuzit.

Naravno da kao i svagdje ima i tu snobizma, ali to je manjina, pravi audiofili cijene kvalitetnu reprodukciju i znaju u njoj uzivati, svatko ima svoj hobi kojem se malo vise posveti, zasto je to tako tesko razumjeti.

I ko je u tome i male stvari cine veliku razliku i covjeka vesele.

 

Cim spomenes koje pojacalo i zvucnike imas, odma svi od tebe padaju od ljubomore 🤣

A djevojke vec iz prikrajka mjerjaju tko ima krella, passa, gryphona... 🤣

 

 

A kakav ti to točno imaš sluh? ima neki naziv za to? čujes što točno drugačije, bolje, više ili jače? može stručan naziv vjerujem da znaš jer se očigledno smatraš dovoljno stručnim pa me/nas prosvijetli! Hvala za sve buduče generacije.

 Znaš li zašto u  kazalištu/operi/filharmoniji imaju slijepe audicije za nove izvođače u orkestru ili operi, tj sviraju  ili pjevaju iza paravana? Pa da se posveti pažnja na izvedbu i zvuk, a ne na ime. Tako je i sa audiofilijom. Ne vjerujem da bi neki audiofil skužio razliku između aparature od 1000 € i 10000 €. Kad sam kritizirao snobizam, na to sa mislio, a ne da se ne osjeti razlika između Nunchaka "hi-fi" linije i audiofilski složene aparature, već  kad se krene kupovati  samo da se pokaže tko ima  veći (novčanik), pa to na kraju sve izgubi smisao.

16 godina
offline
Re: Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društv
gavran33 kaže...
juraj8 kaže...

Audiofili, a da ih  se pošalje na audiometriju ispalo bi da pola frekvencija ne čuju, ali treba nekako opravdati snobizam i 10k € i više  za audiofilnu opremu. Nešto slično kao sa skupim autima, ima BMW od 100k €, a ne zna gdje mu je ručica za žmigavac, (šala da me netko ne kancelira zbog ovog).

 Ustvari nije ti snobizam, ja nisam audiofil, imam ti slušalice od 20 eura na uhu, ako čemo već kod toga. 

Ali razlike u zvuku čak i ja znam, razlika je ogromna.

Samo što me nije briga za zvuk, ali razlika je ogromna.

Čuti Mozarta, na slušalicima od 20 eura i 200 eura je nebo i zemlja.

 

Shvačaš ako ti bass i flauta ima istu frenkvenciju, to je ono teški trash, to nije istina.

Flauta u jednom trenu skoči iz dna do visine, a ako ti slušalice to ne mogu podnjeti:)

Čuješ samo isto... I pustio bih ti Mozartovu flautu, ali pametnije za mene da ne puštam glazbu:) 

Mozart - Flute Concerto No. 1 in G major (K. 313) By Emmanuel Pahud soloist (Full HD)  eto youtube.

 

Da imam slušalice od 200  eura mislim da bi čuo flautu malo bolje, ali da imam slušalice od 2000 eura :)

Mislim da se ne bi osjetila razlika između slašalica od 200 i 2000 € osim na računu. :)

 

Ovako čujem što? Jedan te isti zvuk:) 

 

3 godine
offline
Re: Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društv
Znaci audiofili uspjevaju cuti kod klavijaturiste ili recimo gitariste nesto sto druga vecina smrtnika "nije u stanju cuti" jer oni imaju istrenirano uho? I to kao cini tu enormnu razliku u zvucnim sistemima? Naravno da bi to bilo opravdano soba mora biti neka studijska na 22°c i relativne vlažnosti od 55% itd itd🥱
Đizs koje vi budalaštine pišete i glupa opravdanja za minorne razlike u promjeni tona pa niti svaki klavir i gitara ne zvuce isto.
Moj PC  
4 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društv
juraj8 kaže...
Kobajagi kaže...
Pixel kaže...

Ko i cemu, opet neki imaju veliku potrebu drugima govoriti kakav imaju sluh, sto cuju, na sto trebaju/ne trebaju trosit lovu, sto je snobizsm ako se ne uklapa u njihove interese ...

Pa onda poistovjecivanje  glazbe samo s frekvencijama koje se cuju, kao da nista drugo nema.

Ocito neki ne kuze i nijsd nece skuzit.

Naravno da kao i svagdje ima i tu snobizma, ali to je manjina, pravi audiofili cijene kvalitetnu reprodukciju i znaju u njoj uzivati, svatko ima svoj hobi kojem se malo vise posveti, zasto je to tako tesko razumjeti.

I ko je u tome i male stvari cine veliku razliku i covjeka vesele.

 

Cim spomenes koje pojacalo i zvucnike imas, odma svi od tebe padaju od ljubomore 🤣

A djevojke vec iz prikrajka mjerjaju tko ima krella, passa, gryphona... 🤣

 

 

A kakav ti to točno imaš sluh? ima neki naziv za to? čujes što točno drugačije, bolje, više ili jače? može stručan naziv vjerujem da znaš jer se očigledno smatraš dovoljno stručnim pa me/nas prosvijetli! Hvala za sve buduče generacije.

 Znaš li zašto u  kazalištu/operi/filharmoniji imaju slijepe audicije za nove izvođače u orkestru ili operi, tj sviraju  ili pjevaju iza paravana? Pa da se posveti pažnja na izvedbu i zvuk, a ne na ime. Tako je i sa audiofilijom. Ne vjerujem da bi neki audiofil skužio razliku između aparature od 1000 € i 10000 €. Kad sam kritizirao snobizam, na to sa mislio, a ne da se ne osjeti razlika između Nunchaka "hi-fi" linije i audiofilski složene aparature, već  kad se krene kupovati  samo da se pokaže tko ima  veći (novčanik), pa to na kraju sve izgubi smisao.

A ti inas ocito iskustva pa znas da se ne cuje razlika iznedju sustava od 1000 i 10000  €? Koliko si ih cuo ?

 Opce ne kuzim ovu radoravu ? 
Nemas love za ooremu pa ovako pokusavas opravdati ?

ne pricam ovdje o razlici dva interkonekta, pricam o kompketnim sustavima gdje se razlika itekako cuje.

Kome se to ide pokazati da se ima ? Vecina audiofila je zapravo skromnije platezne moci i dobro odvagnu prije nego uloze.

Glazbu cesto slusas sam pa opet ne vidim poantu u pokazivanju. Pa nije to auto da vozikas okolo i pokazuhes !

Tu osudjujes i ocjenjujes ljude ko bi sto cuo, a pojma ocito jemas i samo trolas.

Nemam namjer ti dalje objasnjavati.

Sad mi jos objasni da je isto voziti se u bmw-u od 100k€ kao i u nekom renaultu, eto ne bi skuzio razliku. A ti ka nemas sigurno jer ti je sve to isto, sigurno nije lova u pitanju.

I ne vidim problem ako netko ima love da kupuje skupe stvari, nije mi taj kriv ako ja ne mogu

15 godina
offline
Re: Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društv
Boris grozni kaže...
Znaci audiofili uspjevaju cuti kod klavijaturiste ili recimo gitariste nesto sto druga vecina smrtnika "nije u stanju cuti" jer oni imaju istrenirano uho? I to kao cini tu enormnu razliku u zvucnim sistemima? Naravno da bi to bilo opravdano soba mora biti neka studijska na 22°c i relativne vlažnosti od 55% itd itd🥱
Đizs koje vi budalaštine pišete i glupa opravdanja za minorne razlike u promjeni tona pa niti svaki klavir i gitara ne zvuce isto.

 Ako te hifa ne zanima zasto imas potrebe trolati tudi hobi ?

Da nekome je bitno i uziva u tome, kiji si ti lik da bekoga napadas zbog toga?

 

3 godine
offline
Re: Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društv
Hahaha, i sam sam "bio" audiofil🥱 gore ti je sve napisano što ti to bolje cujes od mene da mozeš reci da je neki sustav zapravo bolji i u odnosu na šta? Mjerio si uhom ili imaš neki instrument za to?
Evo primjer dofuram ti gitaru ti to snimiš pa kasnije reproduciramo na raznim zvucnicima s povezom na glavi tvoje kao vrhunskom audiofilu nebi trebao biti niti najmanji problem reci koji su najvjerniji reprodukciji stvarne gitare, ili?????
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.10.2023 12:28 (Boris grozni).
Moj PC  
5 1 hvala 2
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice