Raspberry Pi 5: višestruko brži od prethodnika i n

poruka: 5
|
čitano: 6.097
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Raspberry Pi 5: višestruko brži od prethodnika i n".
10 godina
offline
Raspberry Pi 5: višestruko brži od prethodnika i n

Četvorku sam naručio prošli petak. Prošli. Petak. Stigla prije 3 dana. Da sam se mogao strpiti, kupio bi peticu. Primarna namjena mi je za NAS tako da bi novi model bio taman, ali eto, što je tu je. 

 

Za samo 5€ više, dvostruko brzi prijenos podataka i 2-3 puta brži čip. 

 

No sve se bojim da je vrijeme pregazilo Rpi. RockPi i BananaPi imaju daleko snažnije čipove za ne puno više novca, te nikad nije bio problem s nabavom. Naravno, velika je razlika u softverskoj podršci i bugovima. 

 

 

The planet broke before the Guard did!
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Raspberry Pi 5: višestruko brži od prethodnika
imsonotgonnatellyoumyname kaže...
 

No sve se bojim da je vrijeme pregazilo Rpi. RockPi i BananaPi imaju daleko snažnije čipove za ne puno više novca, te nikad nije bio problem s nabavom. Naravno, velika je razlika u softverskoj podršci i bugovima. 

Pa softverska podrška i jest sve. Džabe ti uređaj s kojim ne možeš raditi pola stvari jer nema softvera za to a očekivati da će biti je prdac u prazno (pričam iz mnogostrukog iskustva naručivanja egzotike koja nije bila mainstream i zbog toga je, unatoč svom hardverskom potencijalu, izumrla). Mainstream stvari su pravi put, sve ostalo je patnja

2 godine
protjeran
offline
Raspberry Pi 5: višestruko brži od prethodnika i n

Upravo sam htio da nabavim RPi 4 i citam vijesti o izlasku RPI 5 :-). Imam namjeru da ga koristim za Agent DVR. Da li neko ima iskustva sa RPI & Agent DVR? Koliko kamera moze pratiti RPi 4?

 

Edit: Mislim na IP a ne lokalne kamere.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.9.2023 9:50 (kirat).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Raspberry Pi 5: višestruko brži od prethodnika i n

zar je toliko nebitan headphone jack bio na malini da se niko ne zali sto je isti uklonjen sa pi5?

 

 

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Raspberry Pi 5: višestruko brži od prethodnika i n

Moj prvi Raspi je bio Zero W, kupio sam ga prije više godina po normalnoj cijeni, prije nego su počele nestašice. Skineš image, kopiraš na SD-karticu, umetneš i sve radi iz prve. Poučen tim iskustvom odvažio sam se slijedeći put uzeti Bananu M2 Zero, jer su cijene Raspija bile nenormalne. E s tim sam se dobro namučio. Službena podrška (i image-i) je brzo istekla, pa sam ih morao tražiti po nekim neslužbenim serverima. U više navrata sam bio u iskušenju baciti je u smeće.Tek četvrti imiage koji sam instalirao je manje-više funkcionirao. Od kad sam je upogonio nisam se niti jednom usudio instalirati update, jer postoji dobra šansa da nešto više neće raditi.

Što se tiče članaka i foruma, Raspi je neusporedivo bolje pokriven - za svaki problem se brzo naše rješenje. Onima koji nisu spretni sa Linuxom (sam spadam u tu grupu), svakako bih preporučio Raspija.

 
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice