Elon Musk misli svima naplaćivati korištenje X-a

poruka: 36
|
čitano: 8.461
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Elon Musk misli svima naplaćivati korištenje X-a".
12 godina
offline
Elon Musk misli svima naplaćivati korištenje X-a

Ne kužim, ovaj stvarno misli pokopat Twit, pardon X do kraja ?

 
6 1 hvala 0
16 godina
online
Elon Musk misli svima naplaćivati korištenje X-a

Otprilike... Iako generalno smatram da je mnogo zdravije plaćati nešto što se koristi, nego trenutna varijanta gde je sve "besplatno" i finansira se od oglasa i dobrovoljnih priloga.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Elon Musk misli svima naplaćivati korištenje X-a

mala nužda 1 a velika 2 ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
29 0 hvala 0
14 godina
offline
Elon Musk misli svima naplaćivati korištenje X-a

Netko će napraviti neki novi tviter-x, a naš dragi Elon će se češkati po glavi i misliti gdje je pogrešio. Dao je silne milijarde za nešto što mu zapravo ne treba i na bilo koji način ih želi nazad. Nisam siguran da će to dobro proći.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
2 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Elon Musk misli svima naplaćivati korištenje X
učo kaže...

Netko će napraviti neki novi tviter-x, a naš dragi Elon će se češkati po glavi i misliti gdje je pogrešio. Dao je silne milijarde za nešto što mu zapravo ne treba i na bilo koji način ih želi nazad. Nisam siguran da će to dobro proći.

 

Misliš onako kako se češka zbog Tesle, Space-X, PayPal-a? 

 

On će se uvođenjem plaćanja riješiti kojekakvih botova i low life scuma sa dna kace, istovremeno će platforma osim klasične društvene mreže dodatno uvesti modele kojekakvih transackija i čuda koja će je dignuti na drugi level.

Nije taj lik netko tko se ujutro probudi pa najavi tako nešto iza čega nije tim ljudi radio istraživanja i procjene, takvi dani njegovim avantura su daleko iza njega.

 

15 godina
offline
Elon Musk misli svima naplaćivati korištenje X-a

Anketa može zavarati. Ja možda ne kosristim X direktno, ali indirektno sam veliki konzument. Drugi koriste X za mene.

Evo npr. bug.hr prenosi relevatne objave sa X-a ovdje, index.hr isto tako.

Očekujem da i bug i index uzmu pretplatu i dalje meni besplatno proslijeđuju novosti.

 
9 1 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Elon Musk misli svima naplaćivati korištenje X-a

Ni mrtav ne bih plaćao. Trudim se smanjiti troškove gdje mogu, a sve usluge i svi proizvodi su sve skuplji. Twitter (X) pokazzuje velik broj reklama, pa neka si novac povuče iz tih izvora.

 
0 0 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Elon Musk misli svima naplaćivati korištenje X
Ivan(4) kaže...

Otprilike... Iako generalno smatram da je mnogo zdravije plaćati nešto što se koristi, nego trenutna varijanta gde je sve "besplatno" i finansira se od oglasa i dobrovoljnih priloga.

 Nema jamstva da ionako neće biti reklama. "Personaliziranih". Nije sirotinja, ima. Prema tome, ne mislim debeloj guski mazati vrat, kako se to kaže.

15 godina
online
Re: Elon Musk misli svima naplaćivati korištenje X
Ivan(4) kaže...

Otprilike... Iako generalno smatram da je mnogo zdravije plaćati nešto što se koristi, nego trenutna varijanta gde je sve "besplatno" i finansira se od oglasa i dobrovoljnih priloga.

 

Tada 80% i više ljudi neće koristiti pa niti oni koji plaćaju se neće kome imati hvalisati svojim postignućima.

I tako onda društvena mreža gubi smisao, osim da si bogati jedni drugima tapšu po ramenu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Re: Elon Musk misli svima naplaćivati korištenje X
učo kaže...

Netko će napraviti neki novi tviter-x, a naš dragi Elon će se češkati po glavi i misliti gdje je pogrešio. Dao je silne milijarde za nešto što mu zapravo ne treba i na bilo koji način ih želi nazad. Nisam siguran da će to dobro proći.

 Pa napravil je Šecerko alternativu zar ne ?

Nakon svih onih naslova kak su skupili hrpu korisnika i kak je twitter mrtav vise nit a nit b o tome

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
9 mjeseci
online
Elon Musk misli svima naplaćivati korištenje X-a

Iznimno se radujem ovom potezu, napokon ću maknuti meni ovu potpuno beskorisnu aplikaciju koja mi samo guta bateriju i gnjavi me sa notifikacijama twittova meni nebitnih osoba. Trenutno sam lijen kliknuti uninstall, pa će mi ovaj poguranac odlično doći.

 

Usput, od glorificiranja Muska i njegovih postignuća mi se  lik je nezrelo derište koje je imalo jako dobre uvjete u samom startu. njegovo djetinjasto osvećivanje je u rangu druge mega narančaste "bebe". jadni mi kad su nam ovakvi nekakvi uzori i pojmovi za nešto.

 
3 5 hvala 0
11 godina
offline
Re: Elon Musk misli svima naplaćivati korištenje X
millennial kaže...

Iznimno se radujem ovom potezu, napokon ću maknuti meni ovu potpuno beskorisnu aplikaciju koja mi samo guta bateriju i gnjavi me sa notifikacijama twittova meni nebitnih osoba. Trenutno sam lijen kliknuti uninstall, pa će mi ovaj poguranac odlično doći.

 

Usput, od glorificiranja Muska i njegovih postignuća mi se  lik je nezrelo derište koje je imalo jako dobre uvjete u samom startu. njegovo djetinjasto osvećivanje je u rangu druge mega narančaste "bebe". jadni mi kad su nam ovakvi nekakvi uzori i pojmovi za nešto.

 

Malo znam o njemu što se tiče novčanih početaka, evo išao sam sada googlati jer me zainteresiralo ovo što kažeš da je imao dobre uvjete u startu.

 

"

He grew up in a lower-middle-class family that was transitioning to upper-middle-class, but his father's business fell on hard times, and he had been bankrupt for about 25 years. Musk also made it clear that he had not inherited anything from anyone and had not received any large financial gifts.

"

 

 

Od drugih stvari koje su interesantne je da su sve stvari koje je započeo kupile velike kompanije za dobru lovu.

 

 

"

 In 1995 he founded Zip2, a company that provided maps and business directories to online newspapers. In 1999 Zip2 was bought by the computer manufacturer Compaq for $307 million, and Musk then founded an online financial services company, X.com, which later became PayPal, which specialized in transferring money online. The online auction eBay bought PayPal in 2002 for $1.5 billion.

 

"

 

U načelu svi na kraju vide bogatog čovjeka međutim rijetko tko vidi put kojim je netko hodao da bi do toga došao, puno njih da je znalo što ih čeka na tom putu vjerovatno ne bi nastavili.

Niti je to jednostavno niti je lako biti pod reflektorima medija koji prate svaki tvoj korak, anonimnost je nešto što taj čovjek nema, ima dosta novaca i to mu je na kraju i prokletstvo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.9.2023 19:25 (UncleJimbo).
15 godina
offline
Re: Elon Musk misli svima naplaćivati korištenje X
UncleJimbo kaže...
millennial kaže...

Iznimno se radujem ovom potezu, napokon ću maknuti meni ovu potpuno beskorisnu aplikaciju koja mi samo guta bateriju i gnjavi me sa notifikacijama twittova meni nebitnih osoba. Trenutno sam lijen kliknuti uninstall, pa će mi ovaj poguranac odlično doći.

 

Usput, od glorificiranja Muska i njegovih postignuća mi se  lik je nezrelo derište koje je imalo jako dobre uvjete u samom startu. njegovo djetinjasto osvećivanje je u rangu druge mega narančaste "bebe". jadni mi kad su nam ovakvi nekakvi uzori i pojmovi za nešto.

 

Malo znam o njemu što se tiče novčanih početaka, evo išao sam sada googlati jer me zainteresiralo ovo što kažeš da je imao dobre uvjete u startu.

 

"

He grew up in a lower-middle-class family that was transitioning to upper-middle-class, but his father's business fell on hard times, and he had been bankrupt for about 25 years. Musk also made it clear that he had not inherited anything from anyone and had not received any large financial gifts.

"

 

 

Od drugih stvari koje su interesantne je da su sve stvari koje je započeo kupile velike kompanije za dobru lovu.

 

 

"

 In 1995 he founded Zip2, a company that provided maps and business directories to online newspapers. In 1999 Zip2 was bought by the computer manufacturer Compaq for $307 million, and Musk then founded an online financial services company, X.com, which later became PayPal, which specialized in transferring money online. The online auction eBay bought PayPal in 2002 for $1.5 billion.

 

"

Na pravom mjestu u pravo vrijeme. Imam par kolega koji su digli 8 znamenaka 2001, slicno kao i 2017.

 

Stvar s Elonom nije zapocet nesto, stvar je uletit u firmu stavit se na celo kroz politiku i poznanstva u VC/GE i onda solit pamet. Lik je odlican egzekutor, ali jako dobar % vremena ta egzekucija nije povezana s najboljom solucijom, ili s nekim fusiranjem.

 

Pogledaj Teslinu stranicu danas. Covjek u cijenu automobile ($40k) ugradi $3k godisnje ustede na benzin pa ljudi misle da placaju $29k. Cisto da ga se kroz clanke gura (i lose novinare koji ne istraze cijenu) u besplatan PR. Po meni je njegov vrhunac prosao, bit ce zanimljivo kako navigira ostatak ovog poglavlja, pogotovo sad kad u SpaceX nije favoriziran.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.9.2023 19:27 (Mitch).
9 godina
offline
Re: Elon Musk misli svima naplaćivati korištenje X
UncleJimbo kaže...
He grew up in a lower-middle-class family that was transitioning to upper-middle-class, but his father's business fell on hard times, and he had been bankrupt for about 25 years. Musk also made it clear that he had not inherited anything from anyone and had not received any large financial gifts.

"


https://futurism.com/elon-musk-dad-emerald-mine

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.9.2023 21:52 (pravi_covijek).
9 mjeseci
online
Re: Elon Musk misli svima naplaćivati korištenje X
UncleJimbo kaže...
millennial kaže...

Iznimno se radujem ovom potezu, napokon ću maknuti meni ovu potpuno beskorisnu aplikaciju koja mi samo guta bateriju i gnjavi me sa notifikacijama twittova meni nebitnih osoba. Trenutno sam lijen kliknuti uninstall, pa će mi ovaj poguranac odlično doći.

 

Usput, od glorificiranja Muska i njegovih postignuća mi se  lik je nezrelo derište koje je imalo jako dobre uvjete u samom startu. njegovo djetinjasto osvećivanje je u rangu druge mega narančaste "bebe". jadni mi kad su nam ovakvi nekakvi uzori i pojmovi za nešto.

 

Malo znam o njemu što se tiče novčanih početaka, evo išao sam sada googlati jer me zainteresiralo ovo što kažeš da je imao dobre uvjete u startu.

 

"

He grew up in a lower-middle-class family that was transitioning to upper-middle-class, but his father's business fell on hard times, and he had been bankrupt for about 25 years. Musk also made it clear that he had not inherited anything from anyone and had not received any large financial gifts.

"

 

 

Od drugih stvari koje su interesantne je da su sve stvari koje je započeo kupile velike kompanije za dobru lovu.

 

 

"

 In 1995 he founded Zip2, a company that provided maps and business directories to online newspapers. In 1999 Zip2 was bought by the computer manufacturer Compaq for $307 million, and Musk then founded an online financial services company, X.com, which later became PayPal, which specialized in transferring money online. The online auction eBay bought PayPal in 2002 for $1.5 billion.

 

"

 

U načelu svi na kraju vide bogatog čovjeka međutim rijetko tko vidi put kojim je netko hodao da bi do toga došao, puno njih da je znalo što ih čeka na tom putu vjerovatno ne bi nastavili.

Niti je to jednostavno niti je lako biti pod reflektorima medija koji prate svaki tvoj korak, anonimnost je nešto što taj čovjek nema, ima dosta novaca i to mu je na kraju i prokletstvo.

 to su njegove pričice. Ostalo je lijepo objasnio Mitch, a pravi_covijek pravilno nadopunio. i da ne bi bilo to su rekla kazala njegov stari je to sve u detalje ispričao.

 

da skratim, da smo ti ili ja osnovali Zip2, Zip3 ili Zip4 mogli bi se j.bati s njim, a ne dobiti $300 mil. zelembača.

 

web njegove fundacije je zadnji krik tehnologije

http://www.muskfoundation.org/

 

sve trasparentno i uredno od strane fundacije kojoj je samo 2021 donirao gotovo 6 mlrd. $.

 

pravi_covijek kaže...
UncleJimbo kaže...
He grew up in a lower-middle-class family that was transitioning to upper-middle-class, but his father's business fell on hard times, and he had been bankrupt for about 25 years. Musk also made it clear that he had not inherited anything from anyone and had not received any large financial gifts.

"


https://futurism.com/elon-musk-dad-emerald-mine

 Hvala! Taman sam mu to mislio predložiti da izgugla.

6 godina
offline
Re: Elon Musk misli svima naplaćivati korištenje X
Nemam potrebe braniti Elona ali https://www.the-sun.com/news/us-news/8506254/elon-musk-father-emerald-mine-explained/

Također lako je upisati u tražilicu "Elon Musk Wikipedia",
i tamo piše s kojim iznosom je pokrenuo svoju prvu firmu zip2.

Lik je fascinantan od malih nogu, kao malo dijete napravio je video igru i prodao ju za 500$, dar od malih nogu za biznis 🤑

I zanimljivo je da su mu te prve firme beznačajne, to je bilo samo skupljanje novca za njegove snove , a to je put na Mars sa raketom koja se spušta na rampu, auto na struju...

Za vrijeme krize 2008, da nije posuđivao novac bankrotirao bi.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Elon Musk misli svima naplaćivati korištenje X

Lik je pacijent i tu nema sumnje ali sa tolikom gomilom para mislim da svaki od nas nebi bio puno drukčiji, ali nazvat ga blesavim, glupim i neznam šta je malo  djetinjasto ako uzmeš u obzir šta je sve do sada napravio, i eto dok mi tipkamo na BUG-ovom forumu on bleso radi na tome da dovuče raketu do Marsa.

Ne treba ga glorificirat jer to nitko ne zaslužuje ali tip ima sigurno puno više soli u glavi nego prosječni forumaš na BUG-u

16 mjeseci
protjeran
offline
Elon Musk misli svima naplaćivati korištenje X-a

Elon nastoji napraviti platformu koja funkcionira kao Kineski WeChat. Ta ideja osobno mi se nikako ne svidja.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Elon Musk misli svima naplaćivati korištenje X
Tip je zbog načina na koji vodi biznise najbogatija osoba na svijetu, a svejedno ga neki nonameovi zovu totalnim luzerom i sreckovicem.

X trenutno vrvi od placenih profila, ali tekst kaze "u javnosti lose prihvacenog placanja". Lagani bias novinara odmah na pocetku izasao na vidjelo.

Kao sto je kolega iznad napisao - nece sigurno naplacivati trenutnu aplikaciju, nego neku od buducih iteracija koja ce imati integrirano jos X drugih mogucnosti, a time ce se usput rijesiti botova i trolova.
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Elon Musk misli svima naplaćivati korištenje X
Great Scott! kaže...
Tip je zbog načina na koji vodi biznise najbogatija osoba na svijetu, a svejedno ga neki nonameovi zovu totalnim luzerom i sreckovicem.

X trenutno vrvi od placenih profila, ali tekst kaze "u javnosti lose prihvacenog placanja". Lagani bias novinara odmah na pocetku izasao na vidjelo.

Kao sto je kolega iznad napisao - nece sigurno naplacivati trenutnu aplikaciju, nego neku od buducih iteracija koja ce imati integrirano jos X drugih mogucnosti, a time ce se usput rijesiti botova i trolova.

 Pa lose je prihvaceno placanje da. Imaju 650000 placenih korisnika na 230M DAU. 

 

A izgubili su ~65% ads prometa od 2021. Uz to je Twitter Blue implementiran potpuno jadno u usporedbi s Meta Verified npr.

 

 

Zbog nacina na koji vodi biznise nije najbogatija osoba na svijetu. Bogat je jer ima upravu koja ga gleda kao Isusa i odobrava mu najrekordniju placu za bilo kojeg CEOa ikad, a uz to na floatu ima idiota kao Cathie Wood koji kupuju Teslu po 35x sales i slicno. Covjek je prodao blizu $15B tih dionica da uzme Twitter za $45B, koji sad vrijedi oko $6-7B.

Kad on uzdigne firmu na razuman operativni profit i multiple koju je sam pokrenuo (a ne uletio kao u Teslu), o njemu cu pricat drugacije.

 

Nitko o tome ne prica, ali Tim Cook je u 13g za Apple napravio puno vise nego Musk za Teslu i SpaceX npr., a stock grantovi se ne mogu usporedit, cisto jer ima racionalniju upravu.

 

 

Ima nesto u tome sto se zove price drives sentiment. Zbog uspjeha dionice, sentiment oko njega je jak. Da je dionica racionalna, sentiment bi bio drugaciji.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.9.2023 6:36 (Mitch).
6 godina
offline
Re: Elon Musk misli svima naplaćivati korištenje X
Musk je digao auto industriju na više razine, onu što se tiče auta na struju. Tek nakon Tesle sve ostale auto industrije okreću strategiju na struju.
A kao CEO i član uprave Tesle uopće ne dobiva plaću.

SpaceX je vratio američke rakete u priču o svemiru, dok nije on uspio napraviti funkcionalnu raketu od strane privatnika, koja je sigurna, skoro dva desetljeća je isključivo ruska raketa i ruski Soyuz dostavljao teret i astronaute na svemirsku postaju.

Također njegova "giga" tvornica solarnih kolektora je digao proizvodnju kolektora na više razine kao i kod baterija.

Tko nije znao po njemu je nastao lik u filmu Tony Stark iz Iron Mana 🤣
Čak se i pojavljuje u Iron Man 2.
Tako da možemo reći da čovjek pravi trendove.

Smatraju ga nemilosrdnim gadom kao šefom, naime čovjek je poznat da kad radi, radi i dan i noć dok posao ne bude gotov a lik to očekuje i od svojih radnika... (meni je ipak draže ovo naše socijalističko radno vrijeme od osam sati 😁).
Ali npr. prva njegova raketa koja je odletjela u svemir nosi pločicu sa svih 6000 imena radnika SpaceX-a, ajmo reći tako su vječno upisana imena tih radnika (kažu njegova ideja).

Zadnje što sam čuo o njemu da je izjavio da je kupio Twitter zato što mu je sin brainwashed kroz mediju i kao 18 godišnjak promijenio spol u ženu. Preuzimanjem Twittera cilj mu je zaustaviti to pranje mozgova mladeži. A naravno da će usput kroz TwitterX i zaraditi, ali da je htio samo zaradu uložio bi u nešto drugo kao i svi "obični" milijarderi.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.9.2023 7:52 (ajimerej).
 
0 1 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk misli svima naplaćivati korištenje X
ajimerej kaže...
Musk je digao auto industriju na više razine, onu što se tiče auta na struju. Tek nakon Tesle sve ostale auto industrije okreću strategiju na struju.
A kao CEO i član uprave Tesle uopće ne dobiva plaću.

SpaceX je vratio američke rakete u priču o svemiru, dok nije on uspio napraviti funkcionalnu raketu od strane privatnika, koja je sigurna, skoro dva desetljeća je isključivo ruska raketa i ruski Soyuz dostavljao teret i astronaute na svemirsku postaju.

Također njegova "giga" tvornica solarnih kolektora je digao proizvodnju kolektora na više razine kao i kod baterija.

Tko nije znao po njemu je nastao lik u filmu Tony Stark iz Iron Mana 🤣
Čak se i pojavljuje u Iron Man 2.
Tako da možemo reći da čovjek pravi trendove.

Smatraju ga nemilosrdnim gadom kao šefom, naime čovjek je poznat da kad radi, radi i dan i noć dok posao ne bude gotov a lik to očekuje i od svojih radnika... (meni je ipak draže ovo naše socijalističko radno vrijeme od osam sati 😁).
Ali npr. prva njegova raketa koja je odletjela u svemir nosi pločicu sa svih 6000 imena radnika SpaceX-a, ajmo reći tako su vječno upisana imena tih radnika (kažu njegova ideja).

Zadnje što sam čuo o njemu da je izjavio da je kupio Twitter zato što mu je sin brainwashed kroz mediju i kao 18 godišnjak promijenio spol u ženu. Preuzimanjem Twittera cilj mu je zaustaviti to pranje mozgova mladeži. A naravno da će usput kroz TwitterX i zaraditi, ali da je htio samo zaradu uložio bi u nešto drugo kao i svi "obični" milijarderi.

 ne znam jel se zezas ili si ozbiljan?

 

Tony Stark je lik iz Marvel stripova, koji se prvi puta pojavio u stripu 1963, a prvi puta je dobio svoj Iron Man strip 1968.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.9.2023 7:59 (Mitohondri).
6 godina
offline
Re: Elon Musk misli svima naplaćivati korištenje X
Ja sam napisao da je lik iz FILMA napravljen po njemu, što piše i na Wikipediji. Naravno da je Tony iz stripova stariji, štoviše mene Stark više podsjeća na kopiju https://en.m.wikipedia.org/wiki/Howard_Hughes
9 mjeseci
online
Re: Elon Musk misli svima naplaćivati korištenje X
ajimerej kaže...
Nemam potrebe braniti Elona ali https://www.the-sun.com/news/us-news/8506254/elon-musk-father-emerald-mine-explained/

Također lako je upisati u tražilicu "Elon Musk Wikipedia",
i tamo piše s kojim iznosom je pokrenuo svoju prvu firmu zip2.

Lik je fascinantan od malih nogu, kao malo dijete napravio je video igru i prodao ju za 500$, dar od malih nogu za biznis 🤑

I zanimljivo je da su mu te prve firme beznačajne, to je bilo samo skupljanje novca za njegove snove , a to je put na Mars sa raketom koja se spušta na rampu, auto na struju...

Za vrijeme krize 2008, da nije posuđivao novac bankrotirao bi.

 The Sun? Ozbiljno?

 

Zanimljivo da je američki Musk heroj, a ovaj naš lupina. A ovako kad gledaš priču, početke itd. djeluju kao sijamski blizanci.

 

nikonja kaže...

Lik je pacijent i tu nema sumnje ali sa tolikom gomilom para mislim da svaki od nas nebi bio puno drukčiji, ali nazvat ga blesavim, glupim i neznam šta je malo  djetinjasto ako uzmeš u obzir šta je sve do sada napravio, i eto dok mi tipkamo na BUG-ovom forumu on bleso radi na tome da dovuče raketu do Marsa.

Ne treba ga glorificirat jer to nitko ne zaslužuje ali tip ima sigurno puno više soli u glavi nego prosječni forumaš na BUG-u

 Ne znam koga kvotaš, ali ja ga nigdje nisam nazvao blesavim ili glupim, dapače smatram da je nadprosječno ineligentan. Njegov problem je emotivna nezrelost, dugo je bio introvert koji je bio limitiran klasičnog socijalnog kontakta i tu je potpuno nerazvijen. Sada kada je u poziciji moći on tu nezrelost demonstrira na svakom koraku. Takva osoba može biti jako opasna jer će osobne porive postaviti ispred ostalih ljudi.

 

Bez obzira na njegove lijepe snove i želje, ono što njega pokreće je prvenstveno novac. U Americi se sve vrti oko novca. Kakva si osoba se procijenjuje uvidom u tvoj bankovni račun.

 

Great Scott! kaže...
Tip je zbog načina na koji vodi biznise najbogatija osoba na svijetu, a svejedno ga neki nonameovi zovu totalnim luzerom i sreckovicem.

X trenutno vrvi od placenih profila, ali tekst kaze "u javnosti lose prihvacenog placanja". Lagani bias novinara odmah na pocetku izasao na vidjelo.

Kao sto je kolega iznad napisao - nece sigurno naplacivati trenutnu aplikaciju, nego neku od buducih iteracija koja ce imati integrirano jos X drugih mogucnosti, a time ce se usput rijesiti botova i trolova.

Neka naplaćuje što želi, njegovo pravo. Isto kao što je moje pravo odlučiti što želim koristiti, a što ne. Osobe poput njega baziraju svo svoje "carstvo" na svom liku i djelu, a to je jako opasno u biznisu. Preko noći se može postati "bad guy", a onda će i njegovi klijenti i kupci to povezati sa njegovim kompanijama. On je lice Tesle.

 

Ne mislim da je luzer, niti blizu nije toga, a o sreći bi se dalo diskutirati, kod njega je sigurno bilo uz ideje koje je imao, zaleđe i dobru poziciju našlo se tu i dovoljno sreće.

 

ajimerej kaže...
Musk je digao auto industriju na više razine, onu što se tiče auta na struju. Tek nakon Tesle sve ostale auto industrije okreću strategiju na struju.
A kao CEO i član uprave Tesle uopće ne dobiva plaću.

SpaceX je vratio američke rakete u priču o svemiru, dok nije on uspio napraviti funkcionalnu raketu od strane privatnika, koja je sigurna, skoro dva desetljeća je isključivo ruska raketa i ruski Soyuz dostavljao teret i astronaute na svemirsku postaju.

Također njegova "giga" tvornica solarnih kolektora je digao proizvodnju kolektora na više razine kao i kod baterija.

Tko nije znao po njemu je nastao lik u filmu Tony Stark iz Iron Mana 🤣
Čak se i pojavljuje u Iron Man 2.
Tako da možemo reći da čovjek pravi trendove.

Smatraju ga nemilosrdnim gadom kao šefom, naime čovjek je poznat da kad radi, radi i dan i noć dok posao ne bude gotov a lik to očekuje i od svojih radnika... (meni je ipak draže ovo naše socijalističko radno vrijeme od osam sati 😁).
Ali npr. prva njegova raketa koja je odletjela u svemir nosi pločicu sa svih 6000 imena radnika SpaceX-a, ajmo reći tako su vječno upisana imena tih radnika (kažu njegova ideja).

Zadnje što sam čuo o njemu da je izjavio da je kupio Twitter zato što mu je sin brainwashed kroz mediju i kao 18 godišnjak promijenio spol u ženu. Preuzimanjem Twittera cilj mu je zaustaviti to pranje mozgova mladeži. A naravno da će usput kroz TwitterX i zaraditi, ali da je htio samo zaradu uložio bi u nešto drugo kao i svi "obični" milijarderi.

 ovo su bajke za malu djecu, upravo ono što Musk želi da njegovi sljedbenici misle. bez njega ništa ne bi postojalo. svakako. stvar je da postoji puno boljih i kvalitetnijih kompanija sa boljim proizvodima, ali on je stvorio takvu marketinšku sliku da mnogi misle da je Bog.

 

Slično je bilo i sa Jobsom. Pizdun kao osoba, a genij kao čovjek s idejom i izvedbom (pa i kad je maznuta, meni to nije problem jer je sve danas maznuto od nekoga).

6 godina
offline
Re: Elon Musk misli svima naplaćivati korištenje X
@millenial pa pohvalio si @pravog čovjeka kako je sve dobro objasnio, a @pravi čovjek je zalijepio neki članak iz sasvim nepoznatih novina, i pogledaj, te su nepoznate novine citirale upravo članak koji sam ja zalijepio. A ti se isprdavaš kako sam ja naveo kao izvor the Sun???

I sad vidiš i sam koliko su te šund novine izvukle iz konteksta od onoga što je točno rekao otac od Elona za the Sun.
Da otac im je pomogao sa tim novcem da otputuju na zapad i valjda za školovanje.
I čemu sad toliko pljuvanje kako Elon ništa nije sam postigao i da mu je sve otac platio i podmito što uopće nije istina.

Trebamo što manje čitati te šund portale, čim uočimo da su nešto slagali i da se nisu ispričali radi toga, odmah prestati pratiti smeće. Da svakako i the Sun je šund.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.9.2023 17:37 (ajimerej).
15 godina
offline
Re: Elon Musk misli svima naplaćivati korištenje X
ajimerej kaže...
Musk je digao auto industriju na više razine, onu što se tiče auta na struju. Tek nakon Tesle sve ostale auto industrije okreću strategiju na struju.
A kao CEO i član uprave Tesle uopće ne dobiva plaću.

SpaceX je vratio američke rakete u priču o svemiru, dok nije on uspio napraviti funkcionalnu raketu od strane privatnika, koja je sigurna, skoro dva desetljeća je isključivo ruska raketa i ruski Soyuz dostavljao teret i astronaute na svemirsku postaju.

Također njegova "giga" tvornica solarnih kolektora je digao proizvodnju kolektora na više razine kao i kod baterija.

Tko nije znao po njemu je nastao lik u filmu Tony Stark iz Iron Mana 🤣
Čak se i pojavljuje u Iron Man 2.
Tako da možemo reći da čovjek pravi trendove.

Smatraju ga nemilosrdnim gadom kao šefom, naime čovjek je poznat da kad radi, radi i dan i noć dok posao ne bude gotov a lik to očekuje i od svojih radnika... (meni je ipak draže ovo naše socijalističko radno vrijeme od osam sati 😁).
Ali npr. prva njegova raketa koja je odletjela u svemir nosi pločicu sa svih 6000 imena radnika SpaceX-a, ajmo reći tako su vječno upisana imena tih radnika (kažu njegova ideja).

Zadnje što sam čuo o njemu da je izjavio da je kupio Twitter zato što mu je sin brainwashed kroz mediju i kao 18 godišnjak promijenio spol u ženu. Preuzimanjem Twittera cilj mu je zaustaviti to pranje mozgova mladeži. A naravno da će usput kroz TwitterX i zaraditi, ali da je htio samo zaradu uložio bi u nešto drugo kao i svi "obični" milijarderi.

Ne znam zasto se raspravljam s nekim kad si neupucen. Ne dobiva placu, nego dobiva stock grantove. To je tzv. populizam za djecu koja ne prate. Dobio je 2018. opciju kupit 300 mil dionica po $23, zbog uspjeha S3X modela, dakle $78B dolara u danasnjoj vrijednosti. Ukupno je dobio $142B dionica tokom godina. To je njegova placa. Neki shareholderi su ga tuzili za $50B da nisu odobrili taj paket. Meni je to u redu sto se tice broja dionica, covjek je krucijalan bio za Teslu. Ali u absolutnom iznosu to su monstruozni novci, firma vrijedi duplo vise nego sto treba, a sve to financiraju institucionalni investitori (citaj pension fundovi) i SP500. I klasicno prode dilucija koju nitko ne prati, a javno trziste, kult fanovi i penzije to gutaju. Covjek je jednostavno crowdfundan na najveci moguci nacin.

 

On u ovom trenutku nikako vise nije za Teslu. I to pokazuje godinama, 2020. je trazio Apple da ih kupe. Izgubio je kompas, fokusiran je na 100 stvari, bori se sa samim sobom. Firma je stala rasti ispod ciljeva, gubi BEV trzisni udio, marza pada, a price o tome da su godinama ispred konkurencije su obrisane u doslovno dvije godine. Jedino sto ih trenutno drzi je charging network. Marza je bila visoka zbog promjene u proizvodnom procesu te jer nisu morali ulagat u nikakav marketing, sad s vecom konkurencijom <$50k to vise nije ista prica. Lik je razvio nenormalan ego danas i nepodnosljiv je. U svakoj temi na svijetu se spominje jer ima neko nasumicno misljenje, a zbog tog je vjerojatno i kupio Twitter da moze drobit.

 

Teslina valuacija je bila bazirana na dominaciji trzisnog udjela kad se dovrsi tranzicija na EV. Jedini nacin da se to ostvari u Americi, gdje ima najbolje sanse, je da napadne pickup truckove. I sta on napravi - izbaci Cybertruck, koji kasni vec 3 godine, ima problema s proizvodnjom i kvalitetom, nije kompetitivan ni pojednoj metrici, a Ford i dalje prodaje 650k F150 godisnje. Tu se krece sve lomit po meni i iduce 2.5 god su kljucne. Sve njegove ostale firme ovise o ovoj valuaciji Tesle.

 

 

O SpaceX necu ni pricat. Tipicna prica, Musk je najbolji fundraiser na svijetu nakon mozda Adama Neumanna i Billy McFarlanda (koji su najvece prevare 21. stoljeca, neugodno drustvo za biti ukljucen), okruzio je znanstvenike koji su htjeli nastavit raketni program i dao im gomilu financiranja sa utopijskim biznis planom o turizmu. Nakon sto imas toliko novaca od javnog trzista, od bilo cega pa i raketne industrije, mozes napravit firmu koja ce bit too big to fail. SpaceX je radi toga po meni pnjegova najmanje impresivna firma, a za nju dobiva najvise kredibiliteta. Nema jedne odluke koju je on donio tamo da nije bila nebuloza i ugasena od pravih znanstevnika i fizicara. Neki uspjesi firme su iznimno impresivni, ali s toliko kapitala sve ostalo bi bio promasaj. To pokazuje i Blue Origin s Bezosom koji je dobio novi Nasin ugovor.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.9.2023 20:57 (Mitch).
6 godina
offline
Re: Elon Musk misli svima naplaćivati korištenje X
@Mitch a što ljudi na ovom forumu vole druge nazvati neupućenima, to je strašno.

Daj se odluči ima li ili nema plaću u Tesli. Napisao si u kom. da Elon ima najveću plaću. Ja sam pisao kako je, napišem da ne prima plaću uopće. E sad vi pišete da nema plaću, uz ono da sam ja neupućen 🤯

Naravno da je sve to s dionicama prevara oduvijek i bila i puno je nelogičnosti. Pumpanje, pumpanje cijena i to još cijene ljudi. Smeta me što one vitalne industrije što život znače skoro ništa ne vrijede, a najcjenjenije su one totalno nebitne, npr. Apple je najvrednija i slične gdje se može velik novac obrnuti 🤯
A tu Tesla koju spominješ nije iznimka, i čemu pisati sad nešto što je "normalno".
Osim što je digao trend autoindustrije na struju koja nije postojala, koja je više bila kao nus proizvod autima na unutarnje izgaranje.

Nitko ne spori da su sad i ostali veliki igrači u igri, naravno kad su tu vidjeli profit. Ti kao da si zaboravio kako je izgledala autoindustrija prije Tesle ili si neupućen 😉 (ovo neupućen je uvredljiva šala na vašu uvredu meni da sam neupućen).

Uostalom piši što god hoćeš više se neću javljati, nije da mislim da si neupućen i oprosti, ali nemam vremena za rasprave.
11 godina
offline
Re: Elon Musk misli svima naplaćivati korištenje X
Neka. I ovako te drustvene mreze su otrov.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Elon Musk misli svima naplaćivati korištenje X-a

Dovoljno je ovo pročitati pa da se vidi kakav je to genijalac i biznismen.

 

https://www.techdirt.com/2023/09/12/the-batshit-crazy-story-of-the-day-elon-musk-decided-to-personally-rip-servers-out-of-a-sacramento-data-center/

 

Niti jednu od tih kompanija on ne zna voditi, samo ima ljude koji znaju kako s njim izaći na kraj.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Elon Musk misli svima naplaćivati korištenje X
Bitanga kaže...

Dovoljno je ovo pročitati pa da se vidi kakav je to genijalac i biznismen.

 

https://www.techdirt.com/2023/09/12/the-batshit-crazy-story-of-the-day-elon-musk-decided-to-personally-rip-servers-out-of-a-sacramento-data-center/

 

Niti jednu od tih kompanija on ne zna voditi, samo ima ljude koji znaju kako s njim izaći na kraj.

 da...upravo zato sta ne zna voditi niti jednu kompaniju njegov net worth je 240 milijardi dolara.

 

ljudi smijesni ste, ne morate nekog volit, niti ja ga ne volim...al ovakve gluposti pisat je tragicno, 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice