Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno rek

poruka: 190
|
čitano: 35.513
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno rek".
12 godina
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
Bob Boss kaže...
Ljudi urazumite se, moramo paziti nas lijepi planet jer je jedni kojeg imamo. Posebno memulica.

 Istina, moramo paziti da ga ne zagadimo, da ne posjecemo sve sume, da u mora ne unesemo previse sranja koja iseremo, da ne zabetoniramo i zadnji kvadrat koji zabetonirati mozemo... ali za sve to nista ne cinimo... al bas niš... jbga, kapital treba oplemeniti nekako!

 

ali temperaturu mi nasim djelovanjem necemo promjeniti, sta god "znanost" o tome rekla, to je nemoguce, doslovno nemoguce!

0,5% je impact ljudi.... ako 0,5% remeti sustav, svaka cast onome tko nadje rjesenje na tu temu! :D

 

3 godine
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
Normalno, anonimusi na forumu o tome znaju više nego ljudi koji su tome posvetili svoje karijere... Briljantno!
13 godina
offline
Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno rek

ovi toplotni su baš jaka ekipa.. pljuju po ihush-u jer kaže kako je kod nas bilo prosječno, ali to nije bitno, mora gledati GLOBALNO i onda pitanje: "kad je u Hrvatskoj zadnji put bilo snijega preko zime?"

 
5 2 hvala 0
3 godine
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
Pa jer se govori o GLOBALNOM zatopljenju i GLOBALNOM prosjeku ne o hrvatskom ili zagrebačkom zatopljenju.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.9.2023 21:58 (Gallu).
13 godina
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
Gallu kaže...
Pa jer se govori o GLOBALNOM zatopljenju i GLOBALNOM prosjeku ne o hrvatskom ili zagrebačkom zatopljenju.

a zašto je onda bitan HRVATSKI snijeg?

3 godine
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
Pa nije bitan, ali kad netko gura temperature u Hrvatskoj dobije takav odgovor...
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.9.2023 22:09 (Gallu).
16 godina
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
Horned Reaer kaže...
Ovo ja zovem pravim click baitčinom 👍

 

Mogu oni to i bolje, jer zamisli ovakvu perverziju od kliki pošasti:

 

RUSIJA KRIVA ZA UMIRANJE U KIPUĆIM MORIMA I PAKLU NA KOPNU MEDITERANA !!!!

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
2 godine
offline
Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno rek

Ako bace anatomsku bombu, da.

合氣道 Još dok je tu bio Ademi i Orša, protivnicima se stezala knedla u grlu, a koljena klecala kao da plešu brejk dens...@PzKpfw
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
Zaporožac kaže...

Ako bace anatomsku bombu, da.

 anatomska bomba?

 

poput ovog?

 

 

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
Čim je nešto globalni problem koji traži globalna rješenja i kad se znanost iza tog problema ne smije propitkivati - to je scam. Dost jednostavno za razlučiti problem od scama.
 
2 1 hvala 0
3 godine
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
Propitivati se uvijek može, ali ne i donositi krive zaključke i tvrditi da su istina
15 godina
offline
Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno rek

 Na stranu sad konkretno individulano stajaliste o klimatskim promjenama, no proglasavati skeptike kretenima jednostavno nije produktivno.

 

Zadnjih 50 godina mediji, iza one svoje famozne krinke "znanstvenici kazu", vicu "ide 100 vukova", a vukova niotkuda (ineresantno prvi chopori vukova su bili ledeno doba).

 

Zar je cudno onda da kad se jednom i pojavi taj famozni "chopor" iz price, nitko nece vise vjerovati?

 

 

Pogledajte samo naslove i tekstove kakvi su se pisali prije 40-50 godina i biti ce vam posve jasno zasto je toliko skeptika danas.

Mislim, pisu se takvi tekstovi i danas, no ovi imaju dovoljan vremenski odmak da ih se vec sa sigurnoscu moze nazvati promasenim predvidanjima.

 

Najveca kolateralna zrtva ovakvih apokalipticnih tekstova u medijima "lakih nota", koja ne nude rjesenja ili u najbolju ruku nude rjesenja narodu u stilu "ako muci urasli nokat na ruci, amputiraj ruku u laktu",  je znanost, odnosno preciznije receno, povjerenje u znanost.

 

Idemo jos jednom "Seljani, pripremajte se, ide 100 vukova...." ili cemo ipak malo realnije i iza cega bi dobar dio populacije mogao stati odmah?

Recimo meni se cini kao dobar pocetak vracanja povjerenja malih ljudi u ozbiljnost situacije, apsolutna globalna zabrana svih privatnih jet aviona i letova? 

 

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.9.2023 10:14 (syncmaster245b).
 
13 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
Ali kada su ti skeptici toliko uvjerimo da su upravo oni u pravu, a svi ostali idioti usprkost svim dokazima kako drugačije reagirati?
Zanimljivo je kako je za razliku od nekih znanstvenika u 70ima čak i fosilna industrija (i ostale povezane industrije) znala kakve će biti posljedice potrošnje fosilnih goriva. Što je najbolje ta predviđanja su se pokazala prilično točnima do danas.
https://www.science.org/doi/10.1126/science.abk0063
15 godina
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
Gallu kaže...
Ali kada su ti skeptici toliko uvjerimo da su upravo oni u pravu, a svi ostali idioti usprkost svim dokazima kako drugačije reagirati?

 Skeptici imaju poklonjeni "track record" katastroficara iza sebe da  argumentirano mogu biti uvjereni da su u pravu.

 

S druge strane prosle reinkarnacije Grete Thurnberg, ukljcujuci i nju (brisateljicu svojih Twitter Nostradamus stihova) trenutno imaju 0 bodova.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
3 godine
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
Ali argument netko je prije bio u krivu pa sam ja za sve buduće u pravu nije argument.
13 godina
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
Gallu kaže...
Ali argument netko je prije bio u krivu pa sam ja za sve buduće u pravu nije argument.

istina, nije.. ali isto tako i ovi koji danas ponavljaju sva ta predviđanja iz prošlosti bi trebali dati neke dokaze, ali oni nastavljaju po starom - "pomrijet će pola svijeta u idućih 100 godina"

15 godina
online
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
ministar kaže...
Gallu kaže...
Ali argument netko je prije bio u krivu pa sam ja za sve buduće u pravu nije argument.

istina, nije.. ali isto tako i ovi koji danas ponavljaju sva ta predviđanja iz prošlosti bi trebali dati neke dokaze, ali oni nastavljaju po starom - "pomrijet će pola svijeta u idućih 100 godina"

 točnije (činjenično) u narednih 100 godina će pomrijeti čitava trenutna populacija, 7-8 milijardi ljudi.. osim par koji će doživjeti preko 100 godina starosti no to su izuzetci, njih ne gledamo za pravilo. .. to je točno, životna činjenica, no u kontekstu nostardamusa naravno zloupotrebljeno za neke ciljeve.. panika, strah, poželjna roba na tržištu jer tad rastu cijene, padaju plaće, .. biz, strah je odličan biz, svima, crkvi, državi, svima, osim onih koji plaćaju ceh..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
Gallu kaže...
Ali argument netko je prije bio u krivu pa sam ja za sve buduće u pravu nije argument.

 U normalnim okolnostima to se podrazumjeva bez naglasavanja, ali pogledaj tko je danas sa druge strane skepticima.

 

Ljudi koji se odluce zalijepiti za cestu, koji misle da je pravi nacin za privuci ljude za njihovu stvar tako da prospu juhu od rajcica po Van Goghovoj slici, i moj apsolutno omiljeni, u borbi protiv fosilnih goriva zaustave cisternu koja prevozi...pazi sad..jestivo ulje.

 

Takvi rade vise stete nego koristi za cijeli ekoloski pokret, jer je rijec doslovno o redikulima, a oni su medijski najeksponiraniji.

 

Suludo je ocekivati da se mozemo samo tako dogovorit oko klimatske politike koja zagovara fundamentalno mijenjanje zivota i navika. I to na losije.

 

Banalan primjer, u uredu gdje radi vise od 5 ljudi, garantirano je da ce prije ili kasnije prepirati se, ako ne i posvadjati, oko termostata.

 

Na globalnom nivou nemamo pojma gdje je uopce "termostat", ne razumijemo sve njegove mehanizme niti smo jos uvijek sigurni da li uopce postoji nekakav mehanizam koji bi se mogao usporediti sa "termostatom".

Nemaju Zidovi bezveveze kao svoju najgoru uvredu: "Dao Bog da imao pa nemao", jer to je upravo sto se zagovara ovako ekstremnim pristupom i koji za posljedicu moze imati ekstremne rezultate (npr. vidi Njemacku i gdje je AfD sada)

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.9.2023 19:45 (syncmaster245b).
3 godine
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
Pa dokazi su dani. Koncentracija stakleničkih plinova je porasla, porasla je temperatura. Nekih drugih čimbenika za porast te temperature nema. Leda je sve manje, energije u atmosferi sve više.
3 godine
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
Pa mediji su oduvijek volio ekstreme. To privlači čitatelje, a na posljetku novac.
Luđaka je uvijek bilo u kojem god kutku društva. Aktivisti tu nikako nisu iznimka.
Navike će se morati mijenjati ako se kasnije ne bi bez ičije prisile promijenile na puno gore.
15 godina
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
Gallu kaže...
Pa dokazi su dani. Koncentracija stakleničkih plinova je porasla, porasla je temperatura. Nekih drugih čimbenika za porast te temperature nema. Leda je sve manje, energije u atmosferi sve više.

 

Cuj, koliko znam nista od toga nije nevidjeno u geoloskoj povijesti, no ovdje se vec dolazi do onog dijela rasprave gdje se obicno krenemo nabacivati grafovima, a za koje vjerujem da malo tko ovdje razumije u potpunosti razlog i kontekst zbog kojeg su napravljeni (ne sramim se priznati da sam ja prvi).

 

Taj dio bih radije prepustio memulica  jer je apsolutno potkovaniji i ocito je da je vise proucavao tematiku.

 

Nedavno sam procitao prije tjedan dva (mozda je cak i mema bila), kako je Florida od 1850. imala oko 120 uragana, no svi mediji su unisono pisali da je ovaj posljednji uzrokovan klimatskim promjenama.

 

Nemozes ocekivati siroku potporu ljudi gurajuci takav narativ na kojeg, ako odlucis promisliti duze od 5 sekundi, pomislis " cek, cek nesto tu ne stima...".

Mislim, dobiti ces potporu od onih istih gore spominjanih, redikula koji ce opet napraviti vise stete  nego koristi i stvoriti novu generaciju opravdanih skeptika, ako oni i dalje nastave biti exponirano lice ekoloskog pokreta.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
13 godina
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
syncmaster245b kaže...
Gallu kaže...
Pa dokazi su dani. Koncentracija stakleničkih plinova je porasla, porasla je temperatura. Nekih drugih čimbenika za porast te temperature nema. Leda je sve manje, energije u atmosferi sve više.

 

Cuj, koliko znam nista od toga nije nevidjeno u geoloskoj povijesti, no ovdje se vec dolazi do onog dijela rasprave gdje se obicno krenemo nabacivati grafovima, a za koje vjerujem da malo tko ovdje razumije u potpunosti razlog i kontekst zbog kojeg su napravljeni (ne sramim se priznati da sam ja prvi).

 

Taj dio bih radije prepustio memulica  jer je apsolutno potkovaniji i ocito je da je vise proucavao tematiku.

 

Nedavno sam procitao prije tjedan dva (mozda je cak i mema bila), kako je Florida od 1850. imala oko 120 uragana, no svi mediji su unisono pisali da je ovaj posljednji uzrokovan klimatskim promjenama.

 

Nemozes ocekivati siroku potporu ljudi gurajuci takav narativ na kojeg, ako odlucis promisliti duze od 5 sekundi, pomislis " cek, cek nesto tu ne stima...".

Mislim, dobiti ces potporu od onih istih gore spominjanih, redikula koji ce opet napraviti vise stete  nego koristi i stvoriti novu generaciju opravdanih skeptika, ako oni i dalje nastave biti exponirano lice ekoloskog pokreta.

slično kao i za požare.. i tu na bugu je uz članak o zatopljenju bila slika požara, a 70-80% ih namjerno uzrokuje čovjek

3 godine
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
Memulica izvlači iz konteksta i razumije se u što se razumije. U prirodne znanosti ne jer brka osnovnoškolske pojmove. Vješto prenosi dezinformacije plasirane od strane fosilnih lobija. I za sve te njegove laži sam mu dao i izvor i dokaz da griješi.
Gledaj logično - ako je atmosfera svake godine sve toplija znači da ima sve više i više energije. Ta nergija se u atmosferi oslobađa kao vjetar - više topline - više energije vjetra. Broj nekih događaja nije mjerilo nego kumulativna oslobođena energija.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.9.2023 22:17 (Gallu).
15 godina
online
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
Gallu kaže...
Pa dokazi su dani. Koncentracija stakleničkih plinova je porasla, porasla je temperatura. Nekih drugih čimbenika za porast te temperature nema. Leda je sve manje, energije u atmosferi sve više.

 -dokazi su dani? pa što? ako je nešto činjenica, dokaz, stvarno .. tad je nepobitno, neosporivo no smije se propitkivati-skeptično i sl. i ako je činjenica tad će se potvrditi, no tvoj i slični nastupi-kriteriji su kao s vjerskim dogmama, lomača ili etiketiranje..

-porasla je temperatura? da i? .. koja temperatura, koje mjerenje, .. koje klime? .. no ok, porasla je temperatura .. i iduća rečenica je onaj 'problem, nekih drugih čimbenika nema? kako nema? nema ako ne želiš tražiti, istraživati, provjeravati.. ako želiš jednu dogmu tj može biti točno ili netočno, polovično i sl. 'siva zona'.. no osporavati bezbrojne druge čimbenike je besmisleno, dječije-nojevsko.. i u svakom od tih klišeziranih uzroka je samo 'jedan' kao jedan dežurni neprijatelj krivac za sve, bio to crvkeni vrag ili politički rus-kinez.. nikako tražiti druge jer bi moglo dovesti do nezgodnih (ili točnih) zaključaka a tad i odgovora ako se problem želi riješti..

 

-problem se ne riješava tako da idemo svijetom kao thunbergerica i vičemo 'vuk, vuk..'... tako se širi panika, koja ne pomaže, više šteti. .. a ako se to radi namjerno tad je jedini cilj širenja panike, nije važno razlog nego stanje, biz-zarada-interesi u svakoj oportunističkoj situaciji kao pandemija ili katastrofe.. biz-uber-ales.. i tad se ne želi otkloniti problem, naravno ni utvrditi pravi razlog ili razloge, jer bi tad problem možda i bio riješen.. nego se naprosto želi takvo stanje, straha...

 

-kako nema drugih čimbenika?

 

-što je klima? u definiciji je to za neko područje, ne globalno, time nije ni globalni prosjek tj statistika može svašta no može dati i kranju glupost kao rezultat, kao sarmu pri čemu jedan jede meso drugi zelje ili imaš broj cipele 42, ja 46, prosjek je 44? .. da, to je tad matematički-aritmetička sredina, no to je tad broj cipela koji ne odgovara ni jednoj osobi, ni meni ni tebi, tj to je tad jedino za treću osobu koja u primjeru ne posotji.

 

-što je s kišom-sušom.. požari i poplave kao antipod, .. imaš kiše i tad nema požara, niža temperatura, nema kiša, suho, raste temperatura i broj požara.. statistički je to sve sarma, tj ništa-neutralno, mada je nama za život teško ako je pola godine suša-požari pa pola kiša-poplava, kao extremi koji se sad događaju.. mada to u prosjeku da 'normalnu' umjerenu klimu za to pordučje.. kao sad za kanadu, pri čemu je samo taj požar ispustio ogromne količine co2 i dima i topline u atmosferu, tj pitanje koliko je takav megapožar utjecao na mjerenje i porast od pola stupnja prosječne globalne temperature.. ništa? ni decimalu-promil? ako nije utjecao, tad nema utjecaja? tad možemo spaliti sve šume i neće biti utjecaja? ako ima utjecaja, što ako je on veći faktor nego sve ostale mantre kao co2 iz vozila (koje su dalekom manji dio nego industrija-poljoprivreda-stočarstvo..) no aute se spaljuje na lomači jer su 'glavni' (jedini?) uzrok, kao i plastika i reklme o plastičnim vrećicama u moru.. tj plasitka je 'loša' no bez nje nema današnjeg života-standarda-ničeg.. a plastika je dio kemijske industrije i prerade nafte, jedan od derivata kao i asfalt, bitumen, ostalo.. itd. itd..

 

-nema drugih čimbenika? .. zvuči kao 'nema drugih bogova...' .. poznato? isti pattern, ista retorika, ista dogma.

 

edit: .. grčka kao primjer besmislenih prosjeka tj nije sve samo statistika i prosjek..

-tako je grčka do sad imala sušu-požare, sad kiše-poplave.. što će godišnji prosjek dati? .. dat će prosjek, 'normalnu' godinu mada je konkretna za grke extremna, daleko od normalne. .. no prosjek temperature, oborina, požara, .. nije dobra stvar, dobra mjera, nije dobra činjenica jer .. cipele i klima.

 

edit2...

-zamislimo 'normalnu' umjerenu klimu, godinu-sezonu.. npr kiša pada normalno svakih recimo 5 dana.. i tad je sve 'normalno' ima vode-vlage, biljke rastu, rijeke teku, nema suše, no nema ni poplave.. umjereno-klima.

-zamislimo sad extrem, promjenu, ono što se događa .. nema kiše svaki peti dan, nema 50 dana.. nema 5 mjeseci, pa tad neprekidno padne opet ukupno ista količina u tjednu.. i prvo imamo sušu, time i požare, problem preživljavanja svega što ovisi o vodi, rijeke presušuju i sl. .. dok nakon tog imamo poplave jer riječni sliv, vodovodne cijevi .. sustav ne može primiti toliku količinu oborina i rezultat je poplava, koja opet ubija život.. no statistika će za takvu godinu opet reći da je u prosjeku normalna, mada je extremna-katastrofična-loša.. 

 

-no na stranu statistika ili što ćemo reći, važnije bi bilo pitati se što napraviti, kako se zaštititi od extrema, za sušu imati cisterne-rezreve vode, za poplavu nasipe, retencije.. kao i puna skladišta potrebnih zaliha hrane, energenata, sviječica i baterija, gaća-cipela.. svega. .. no klimu ne možemo promijeniti, utjecati, ne možemo narediti kiši da pada ili da stane.. ne možemo naručiti klimu po želji, tj možemo to s klimauređajem u kući-autu, ne u prirodi na Zemlji-globalno.. nema kišobrana-suncobrana, tj krunica-molitva je jednako primjenjiva i jednako efikasna pa to vjerske zajednice prakticiraju od počtaka civilizacije. Upravo tako ide priča o egiptu, silosima žita, prvoj planskoj privredi i zalihama za loše godine, osim što biblija spominje žabe-skakavce.. ostalo je razumljivo i realno prihvatljivo za sva područja na zemlji pa tako i razlog nastanka i nestanka nekih civilizacija kao maja-asteka i sl. tj može se preživjeti jedna loša godina, može nekoliko.. no tad dođe kraj, kad se više ne može, rijeke promjene tok-korito, morske struje, vjetrovi, oborine, oblaci.. to je klima i odnosi se na neko područje-regiju, .. nema globalnog prosjeka koji je beskoristan, tj to što je u jednom trenutku na nekoj točci planete -30c na drugoj +30c ne znači da je prosjek nula-neutralan.. tj to je tad samo aritmetička-matematička sredina, no stvarnost je i dalje -minus i plus 30 oboje problem za normalan život, usjeve, bilke i ljude.. tj ribama poplava ne smeta, no ostalima smeta, poplava je tad loša, no poplava nila je bila temelj razvoja egipatske civilizacije, ratarstva, i to ciklična-redovita-predvidljiva poplava, ne stihijska kako joj dođe, .. to je problem , dok je prosjek samo prosjek i često mada je matematički točan ne služi ničemu ili vodi na pogrešan put a tad (s pogrešnog) puta ne vidiš pravi-bolji-točan odgovor-riješenje-cilj..

 

to je vuk, to je vuk.. ne pomaže.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.9.2023 23:48 (ihush).
3 godine
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
Jedno je propitkivanje, a drugo je namjerno izvrtanje činjenica.
Da, dokaza da su neki drugi faktori u pitanju nema. Ako ih ima slobodno ih izloži.
Klima je stanje atmosfere nad nekim područjem. Bila to Špičkovina ili cijela zemlja kada je u pitanju globalni klimatski sustav. Dosadan si više sa jednim te istim pitanjem na koji dobivaš jedan te isti odgovor.
Da, Sunce grije cijelu Zemlju, isto u cijeloj atmosferi postoji porast stakleničkih plinova. Cijela Zemlja se grije. Koji je tvoj problem sa srednjom vrijednosti? Što ne paše tvom narativu ili šta?
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.9.2023 0:16 (Gallu).
15 godina
online
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno

-staklenički plinovi.. kao glavni krivac je co2? .. ostali su 'nevini' pa se borimo protiv autoindustrije i nafte? gasimo nukearke jer tad imamo politički dovoljno ručica za idući mandat u dojčlandiji.. pri čemu je važno zadržati vlast-fotelju ili borba za život na planeti? ..

-izvrtanje činjenica? hr, prosjek, dati su ti dhmz-ovi podatci, to su činjenice.. koje druge činjenice, što izvrćem? .. izvrćem broj cipela 44? to je primjer statistike i besmislica koje se mogu tako izvesti-zaključiti.

-uz podsjetnik, strah je poželjan za biz, odlična roba, zarada.. i mediji viču, 'vuk vuk..' .. dok ovce ponavljaju, vuk?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
Co2 je jedan od stakleničkih plinova, njega ljudi najviše ispištaju ali ima ih još. Prema ukupnom djelovanji, da co2 je najveći 'krivac'.
Da jer je to izvlačenje iz konteksta. Kakve veze imaju podaci dhmza za hrvatsku vezano za ovogodišnji globalni prosjek?! Hrvatska je samo jedna točka, bilo je i zemalja ispod prosjeka, ali najviše ih je bilo iznad.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.9.2023 0:16 (Gallu).
15 godina
online
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
Gallu kaže...
Co2 je jedan od stakleničkih plinova, njega ljudi najviše ispištaju ali ima ih još. Prema ukupnom djelovanji, da co2 je najveći 'krivac'.
Da jer je to izvlačenje iz konteksta. Kakve veze imaju podaci dhmza za hrvatsku vezano za ovogodišnji globalni prosjek?! Hrvatska je samo jedna točka, bilo je i zemalja ispod prosjeka, ali najviše ih je bilo iznad.

 -co2 je možda jedan od faktora... možda glavni, možda su u šumici.

-kakve veze ima hr-dhmz-a? ima iste kao obrnuto pitanje, kakve veze ima nepostojeći globalni prosjek s bilo čime, korelacija-činjenice. Činjenice, grčka-suša-požari, zatim poplava i ako kiša može padati danima pri čemu bi temperatruni prosjek došao u prosjek.. mada je jasno da je grčka u extremu, upravo suprotno od prosjeka, tj uravnoteženog-umjerenog klimatskog-padalinskog-sušnog razdoblja i posljedica.. Prosjek ti naprosto ne kaže ništa kad je u pitanju klima, tj prati se za konkertno područje i nema skoro nikakve veze s drugim prodručjem, npr hrvatskom-grčkom mada smo gledajući globalno vrlo blizu čak ista vremenska zona... hr je u prosjeku prosjeka, grčka u katastrofi, to je klima, lokalna, zadano zemljopisna, utjecaj mora, vjetrova itd..

-tesalija, kao regija u grčkoj je pet dana pod vodom.. to je jedna od regija-dijelova grčke.. u ateni poplave nema, unutar države dovoljno parsto km i imaš druge klimatske posljedice, kišu-sušu, požar-poplavu, pa tako ljetnjih požara najviše imaš po dalmaciji, ne po zagorju.. i to je opet stvar klime, dok naravno poplave će najviše pogoditi slivni tok oko mure-drave-save kao i karlovačku regiju.. ostali dijelovi s tim nemaju skoro nikakve veze, tj poplava u međimurju neće uzrokovati poplavu u šibensko-zadarskoj županiji, mada su 3 sata vožnje udaljeni-blizu.. to je klima, to su činjenice a globalno je samo biz-interes.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno

Nepostojeći 

Odustajem

6 godina
offline
Re: Najtoplije ljeto otkako je mjerenja zaključeno
@Gallu suosjećam poštovani kolega 🙊🙉🙈🤭

Ovo sramotno mlaćenje prazne slame od strane pojedinaca, tipa što je klima, pala kiša na Smederevu pa što onda ima globalno najtoplije ljeto sa mnom 🤡
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.9.2023 13:49 (ajimerej).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice