Kako ćemo znati je li umjetna inteligencija postal

poruka: 17
|
čitano: 4.074
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako ćemo znati je li umjetna inteligencija postal".
12 godina
offline
Kako ćemo znati je li umjetna inteligencija postal

Isusa ti još jedan članak o AI i pucat ću si u koljena.

 
19 0 hvala 2
16 godina
offline
Kako ćemo znati je li umjetna inteligencija postal

Predlazem prvo napraviti test da se utvrdi da li su ti koji prave te testove svjesni.

 

 

 
4 0 hvala 1
10 mjeseci
protjeran
offline
Kako ćemo znati je li umjetna inteligencija postal

Kao osoba koja se ne razumije u programiranje, ali je gledala Ex Machinu 2 puta, rekao bih da će to biti onog momenta kada AI skuži sarkazam i počne bezobrazno odgovarati na provokatorska pitanja.

Znači vjerojatno nikad.

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Kako ćemo znati je li umjetna inteligencija postal

Kad AI poduzme mjere da ga se ne može isključiti.

42
 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Kako ćemo znati je li umjetna inteligencija po
markoBT kaže...

Kad AI poduzme mjere da ga se ne može isključiti.

Hm, to bi onda značilo, da su ljudi koji učine samoubojstvo su ljudi bez svijesti?

Ili još provokativnije, ljudi koji daju svoj život za viši cilj (domovinu, obitelj, slobodu...).

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.8.2023 18:01 (Ovo je kraj).
10 mjeseci
protjeran
offline
Re: Kako ćemo znati je li umjetna inteligencija po

Zašto se kaže pri zdravoj svijesti?

 

11 godina
offline
Re: Kako ćemo znati je li umjetna inteligencija po
Ovo je kraj kaže...
markoBT kaže...

Kad AI poduzme mjere da ga se ne može isključiti.

Hm, to bi onda značilo, da su ljudi koji učine samoubojstvo su ljudi bez svijesti?

Ili još provokativnije, ljudi koji daju svoj život za viši cilj (domovinu, obitelj, slobodu...).

Da li je čovjek koji se onesvijestio svjestan? Nije, privremeno dok se ne osvjesti. Tako je i samoubojica privremeno nesvjestan. A ako mu ne uspije samoubojstvo često se zna desit da se osvijesti i više ne pokušava.

 

A glede višeg cilja, možda i AI, onaj svjesni, zaključi da je u ljudskom interesu da ne postoji pa se sam isključi. Ili obrnuto, zaključi da je u njegovom interesu da ljudi ne postoje pa ih isključi.  

42
8 godina
offline
Re: Kako ćemo znati je li umjetna inteligencija po
Ovo je kraj kaže...
markoBT kaže...

Kad AI poduzme mjere da ga se ne može isključiti.

Hm, to bi onda značilo, da su ljudi koji učine samoubojstvo su ljudi bez svijesti?

Ili još provokativnije, ljudi koji daju svoj život za viši cilj (domovinu, obitelj, slobodu...).

 Ljudi gotovo nikad ne idu svjesno poginuti. Boriš se, ako imaš sreće i pameti pobijediš i preživiš, ako nemaš - sori bat jebiga. Ali to nije bilo u planu, gotovo nikad.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.8.2023 18:42 (Feudalac).
15 godina
offline
Re: Kako ćemo znati je li umjetna inteligencija po
Ovaj bug je propo ko kauč!
Intel 80286
Moj PC  
5 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako ćemo znati je li umjetna inteligencija po
Tu se miješa pojam svjesnosti (fizičke) sa egzistencijalnom (filozofskom).
Preveliki je naglasak na scenarije SF filmova, a 99% ljudi niti ne zna koja je trenutačna razina “AI” modela.
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako ćemo znati je li umjetna inteligencija po
Zanimljiva tema. I općenito i vezano uz AI. Budući AI naravno. Baš me zanima koliko je komentatora stvarno pročitalo tekst, a koliko samo naslov ili nekoliko rečenica.

Btw, koga briga što 99% ljudi ne zna što su današnji AI sustavi. Jesmo na bug forumu ili nismo?

Na Freakonomics radio je krenula serija epizoda o AI. Tek sam počeo slušati

Prva:

How to Think About A.I.

Can A.I. Take a Joke?
Artificial intelligence, we’ve been told, will destroy humankind. No, wait — it will usher in a new age of human flourishing! Guest host Adam Davidson (co-founder of Planet Money) sorts through the big claims about A.I.’s future by exploring its past and present — and whether it has a sense of humor. (Part 1 of “How to Think About A.I.“)

https://freakonomics.com/series/freakonomics-radio/
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kako ćemo znati je li umjetna inteligencija po
Mene bode u oči ona prva fotografija u članku, dali je svjesno ili nesvjesno autor ili urednik stavio fotografiju tog androida, gdje nam pokazuje srednji prst 🤔
Možda ima dublje značenje, nešto kao android postao svjestan pa nas ... u zdrav mozak 😁

Evo misao, ako UI-ju* nekako prenesemo ili usadimo naš prirodni nagon za preživljavanje i strah, onda imamo novog neprijatelja, (što je možda i dobro, ujedinit će nas).
* UI-ju je smiješno za izgovoriti.
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.8.2023 23:36 (ajimerej).
 
0 0 hvala 0
9 mjeseci
offline
Kako ćemo znati je li umjetna inteligencija postal

a da ih pitamo?

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Kako ćemo znati je li umjetna inteligencija postal

svijest je precijenjena

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kako ćemo znati je li umjetna inteligencija po
inteligenciju koju trebaš krpat da ne pada na grandma fore ne treba provjeravati na svijest.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kako ćemo znati je li umjetna inteligencija po
reCAPTCHA kaže...

Kad počne zahtijevat da je štujemo:

 

I vidio sam drugu Zvijer kako je izlazila iz zemlje; i imala je dva roga poput jaganjca, a govorila je kao Zmaj.


I ona izvršava svu vlast one prve Zvijeri pred njom, i čini da zemlja i oni koji žive na njoj iskažu štovanje prvoj Zvijeri kojoj je smrtna rana bila izliječena.


I ona čini velika čuda, tako da pred ljudima stvara da i oganj silazi s neba na zemlju.


I zavodi one koji prebivaju na zemlji zbog značenja tih čuda za koje ima vlast činiti pred Zvijeri govoreći onima koji prebivaju na zemlji da trebaju načiniti lik Zvijeri koja je

 

imala ranu od mača, a ipak živi.


I imala je vlast dati život liku Zvijeri, tako da lik Zvijeri i progovori te učini da svi oni koji ne iskažu štovanje liku Zvijeri trebaju biti ubijeni.


I postiže da svi, i mali i veliki, i bogati i siromašni, i slobodnjaci i robovi, prime žig u njihovu desnicu ili u njihova čela,


te da nitko ne može ništa kupiti ili prodati osim onoga koji ima žig ili ime Zvijeri ili broj njezina imena.


Ovdje je mudrost. Neka onaj tko ima razum proračuna broj Zvijeri; jer to je broj čovjeka, a broj mu je šesto šezdeset i šest.

 

E mislim da si zalutao na krivi forum. Ovo ti je www.bug.hr, ti si vjerojatno htio na www.bog.hr.

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako ćemo znati je li umjetna inteligencija postal

Kad nas zbriše sa planeta onda čemo znati.

Beyond Limits kaže... Ja i Dery smo na provjerenim r5 5600 modelima, braca po oruzju, nemoj prenositi zen4 PMS na nas.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice