Michio Kaku: umjetna inteligencija je samo "glorif

poruka: 20
|
čitano: 5.445
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Michio Kaku: umjetna inteligencija je samo "glorif".
14 mjeseci
offline
Michio Kaku: umjetna inteligencija je samo "glorif

Bas ga kaki.

 
3 9 hvala 0
15 godina
offline
Michio Kaku: umjetna inteligencija je samo "glorif

izbila mu je profesionalna deformacija: nije dovoljno pojednostavio. takav skup algoritama odražava (ne)inteligenciju njegova programera i još su drevni egipćani to hijeroglifom zapisivali kao "q od ofce". nažalost, u engleskom imenice mahom nemaju spolno određenje (ovca, ovac, ovco ... sve isto) pa ga djelomično i razumijem. 

 

ured: osim toga, nekolicina nas u tom smislu pišemo ovdje o tome praktički otpočetka te papazjanije. no sve je to marketinški osmišljeno (za unovčenje, izravno ili preko oglašavanja), kao i za ostale "revolucionarne tehnologije": talambasanje > pranje mozga > stanka > kritike > posipanje pepelom > zaborav. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.8.2023 14:56 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Michio Kaku: umjetna inteligencija je samo "glorif

-to mu je posao.. no u ovom slučaju se slažem (naslov).. i hype oko ai-ja i ono što ekšli to jest.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
9 0 hvala 0
13 godina
offline
Michio Kaku: umjetna inteligencija je samo "glorif

Odlično je rekao.

 

"Oni uzimaju izvatke iz onoga što postoji na webu i što je napisao čovjek, spajaju ih jedne s drugima, pa predstavljaju to kao da su sami stvorili te uratke. Na to ljudi kažu, 'Oh, pa to je poput ljudskoga'". No, takvi AI alati nisu dovoljno moćni niti da razluče istinu od laži, već im za to treba čovjek, zaključuje Kaku.

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Michio Kaku: umjetna inteligencija je samo "glorif

Slažem s njim da previše važnosti dajemo računalnim algoritmima, a koji nemaju nikave veze sa AI.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Michio Kaku: umjetna inteligencija je samo "glorif

 

Ma AI/Ml je gubica stvar. Ne treba se bojati toga. Zakaj se ne bojite željeznica?

Pa, opasnije su od umjetne inteligencije.

 

BTW, ignorirajte Vatikan. Nebitni su.

dzg
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.8.2023 12:44 (PzKpfw).
Moj PC  
0 4 hvala 0
15 godina
offline
Michio Kaku: umjetna inteligencija je samo "glorif

"Ne može razlikovati istinu od laži" - ovo je temeljna, najbitnija stvar. Bez toga je AI samo generator pričica, bajki, pjesmica i prijevoda. Ako postignu to da AI zna zaključiti je li nešto istina, to će biti veliki preokret. Evolucijski preživljava onaj tko može razlučiti istinu od laži, može bolje postupiti da preživi jer "bolje vidi" u svakom smislu.

Idi i radi nešto korisno!
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Michio Kaku: umjetna inteligencija je samo "gl
Problem je što laže i mulja. Prije neki dan pitam za par linkova. Pitam ga zašto mi nije dao jedan konkretan link i odgovori mi da to nije pouzdana stranica. I počnem ga ispitivati o jednom linku koji mi je dao, da bi mi i za njega nakon malo "rasprave" napisao da nije pouzdan ni taj link. I pitam ja njega zašto mi je onda dao taj link i dobijem odgovor da mi nije dao taj link. Iskopiram mu cijeli orginalni odgovor na što mi je napisao da pišem neistinu i pokaže mi odgovor u kojem zamjeni link s drugim linkom. Da ne pričam da je sve to napisao prijetećim tonom. Pa ti sad reci da je to generativno. Iskreno boli me briga hoće baciti nuklernu bombu zato što je svjestan ili samo zato jer mu algoritam to kaže
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.8.2023 13:51 (CroDexter).
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Michio Kaku: umjetna inteligencija je samo "glorif

"No, takvi AI alati nisu dovoljno moćni niti da razluče istinu od laži, već im za to treba čovjek, zaključuje Kaku."

 

AI vec danas to radi dosta bolje od velikog broja ljudi. 

 

 

 

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Michio Kaku: umjetna inteligencija je samo "gl
CroDexter kaže...
Problem je što laže i mulja. Prije neki dan pitam za par linkova. Pitam ga zašto mi nije dao jedan konkretan link i odgovori mi da to nije pouzdana stranica. I počnem ga ispitivati o jednom linku koji mi je dao, da bi mi i za njega nakon malo "rasprave" napisao da nije pouzdan ni taj link. I pitam ja njega zašto mi je onda dao taj link i dobijem odgovor da mi nije dao taj link. Iskopiram mu cijeli orginalni odgovor na što mi je napisao da pišem neistinu i pokaže mi odgovor u kojem zamjeni link s drugim linkom. Da ne pričam da je sve to napisao prijetećim tonom. Pa ti sad reci da je to generativno. Iskreno boli me briga hoće baciti nuklernu bombu zato što je svjestan ili samo zato jer mu algoritam to kaže

 Prijetio ti je? Treba tužiti za duševne boli, par milijuna ti ne gine!

9 godina
offline
Michio Kaku: umjetna inteligencija je samo "glorif

kad ja (kao netko tko je u IT-u 25 godina) vidim natpis "AI" povraća mi se...

ljude je tako lako zavarati i kontrolirati, s jedne strane smiješno, s druge zastrašujuće....

Moj PC  
11 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Michio Kaku: umjetna inteligencija je samo "glorif

Djelomice u pravu.

 

Što se tiče "razlikovanja istine od laži", to je filozofsko pitanje na koje AI sigurno neće dati odgovor. Long stori šort, ne postoji apsolutna istina osim ako si sam Apsolut koji ima apsolutni uvid u kompletnu stvarnost. Ono što mi zovemo istinom su obično stiupnji vlastite uvjerenosti u fatkičku točnost nekog podatka koji iznosimo ("Auto mi je parkiran pred kućom." Može biti istina, a i ne mora - možda je ukraden u međuvremenu, a možda ga je skupio pauk, a možda si se zabunio i misliš da si ga parkirao na isto mjesto gdje ga parkiraš skoro svaki dan, ali baš taj jedan dan si ga parkirao pred tuđom kućom). 

 

A trta od umjetne inteligencije je smiješna ako je usmjerena na samu tehnologiju. Masu ogromnih jezičnih modela nije u stanju razlučiti odnose koje je 50 godina star program u LISP-u u stanju razlučiti ("Ivo je stariji od Pere. Marica je starija od Ive. Je li Pero stariji od Marice?" - masu ovih modela treniranih na desecima terabajta podataka nisu u stanju razlučiti odgovor)

 

Ali je stvarnost pokazala da je opasnost od "umjetne inteligencije" puno banalnija i ne odnosi se toliko na umjetnu inteligenciju koliko na aplikaciju umjetne inteligencije - praktički se svi upotrebljivi modeli odvijaju u oblaku ("There's no cloud. There's only other people's computer that has your data") iako ima i onih koje možeš lokalno pokretati ako imaš nešto u rangu 4080/4090 ili A100 sa 40 ili 80 GB memorije. Dakle, za 99,9% korisnika njihovi podaci putuju drugima. 

 

To je trenutno najveća opasnost umjetne inteligencije u primjeni.

 

This space for rent!
 
9 1 hvala 2
6 godina
offline
Re: Michio Kaku: umjetna inteligencija je samo "gl
AI je ništa drugo za sada nego Algorithm Inteligency. Ljudska inteligencija je isto tu negdje, samo sa puno više tokova misli. Sva mala djeca slično razmišljaju, no kad idu upoznavati svijet, promijene se. Promjena mentora, tutora, poslodavca, teleoperatera, nas prisiljava na prilagodbe, a ništa novog, spektakularnog ne izumljujemo. Postali smo samo, kako bi moj poslodavac rekao, usputni.
najdix
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Michio Kaku: umjetna inteligencija je samo "gl
Na početku ove ere gdje su iz marketinških razloga počeli svaki jači program zvati UI (AI), kosa mi se dizala na glavi kad čitam da je neki proizvod potpomognut sa UI. S vremenom sam malo oguglao na to ali i dalje živcira. Jbt. pegla ima malo bolji senzor pa stave da je UI 🙄
I sad više UI nije UI nego je generalna UI prava UI.
Šta će biti kad se budemo još približili tome, hoće onda marketing izvrnuti i taj naziv pa će prava UI biti generalna od generalnije UI.

Ali ak se sjećamo Camerunovog filma iz 91 o generalnoj UI, gdje T800 (Arnold) priča Sari Conor kako je sve počelo sa ML...
15 godina
offline
Re: Michio Kaku: umjetna inteligencija je samo "gl
Mene više od AI-ja plaši umanjivanje naprednosti i sposobnosti današnjih sustava i priče kako to nije AI već samo LLM, a de facto ni za sam LLM ne znaju kako točno radi. Ako ovo moža na siliciju kako će tek izgledati na kvantnom računalu
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Michio Kaku: umjetna inteligencija je samo "glorif

Najveći problem AI-a je da (neki) ljudi misle da je ona inteligentna i onda joj mogu prepustiti neke poslove koji zahtjevaju inteligenciju, a koju AI nema, što može dovest do problema.

 

Ali ni to nije tako strašno, jer i danas neke poslove koji zahtjevaju inteligenciju obavljaju neki ljudi koji je baš i nemaju (ili bar ne u dovoljnoj količini).

42
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.8.2023 15:29 (markoBT).
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Michio Kaku: umjetna inteligencija je samo "gl
najdix kaže...
AI je ništa drugo za sada nego Algorithm Inteligency. Ljudska inteligencija je isto tu negdje, samo sa puno više tokova misli. Sva mala djeca slično razmišljaju, no kad idu upoznavati svijet, promijene se. Promjena mentora, tutora, poslodavca, teleoperatera, nas prisiljava na prilagodbe, a ništa novog, spektakularnog ne izumljujemo. Postali smo samo, kako bi moj poslodavac rekao, usputni.

 Kakvi vražji tokovi misli? Jedva se usredotočim na jedno. Dupe ili sise, ne može i jedno i drugo...

9 godina
offline
Re: Michio Kaku: umjetna inteligencija je samo "gl
notloB kaže...
najdix kaže...
AI je ništa drugo za sada nego Algorithm Inteligency. Ljudska inteligencija je isto tu negdje, samo sa puno više tokova misli. Sva mala djeca slično razmišljaju, no kad idu upoznavati svijet, promijene se. Promjena mentora, tutora, poslodavca, teleoperatera, nas prisiljava na prilagodbe, a ništa novog, spektakularnog ne izumljujemo. Postali smo samo, kako bi moj poslodavac rekao, usputni.

 Kakvi vražji tokovi misli? Jedva se usredotočim na jedno. Dupe ili sise, ne može i jedno i drugo...

 a na dvije sise odjednom? :D

15 godina
offline
Re: Michio Kaku: umjetna inteligencija je samo "gl
Najveća opasnost od AI je ogromno povećanje količine automatski generiranih trash sadržaja, prvo u marketingu, a zatim vjerojatno i u svim drugim segmentima društvene komunikacije.

Od te apokalipse nema bijega.
Moj PC  
5 1 hvala 0
2 godine
offline
Re: Michio Kaku: umjetna inteligencija je samo "gl
digitall kaže...

 a na dvije sise odjednom? :D

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice