Poskupjela je pretplata na Spotify Premium

poruka: 60
|
čitano: 19.946
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Poskupjela je pretplata na Spotify Premium".
8 godina
offline
Poskupjela je pretplata na Spotify Premium

Povećanje cijene od 1 EUR nije neki problem, ali je problem što Spotify ignorira svoje pretplatnike. Aplikacije i na webu i na mobu ne dopuštaju upravljanje naslovnicom i uklanjanje neželjenih sadržaja, već Spotify gura pod nos sve i svašta. 

Mene ne zanimaju podcasti, ne zanimaju me pojedine vrste glazbe (rap, hip-hop i sve slično tome). 

Također, ako jednom slučajno nešto poslušaš, pa makar samo kratko, to će stajati na početnoj stranici mjesecima i nema načina da to ukloniš. Spotifyju očito ide jako dobro, ima stotine milijuna pretplatnika i može si priuštiti da zapravo ne sluša svoje korisnike.

Smeta mi ta bahatost. 

Već sam razmišljao da probam nešto drugo, ali uređaj kojeg imam doma ima podršku za Spotify Connect, ali nema za druge servise pa mi je to problem.

 

Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Poskupjela je pretplata na Spotify Premium
CroDexter kaže...

Sramote je napisati "imam potpuno free".
Nemaš ništa potpuno besplatno.
I dodao bi da sam znao povremeno dok sam više slušao ubosti donaciju na https://radioparadise.com/
To je listener supported radio. Treba znati cijeniti tuđi rad, znanje i intelekt.
To se na našim prostorima ne cijeni.

 

Na ovu izjavu "jer mi je nova "glazba" blago rečeno užas. tu i tamo bude nešto vrijedno slušanja više od jednom."
mogu reći samo da imaš vrlo skučeno razmišljanje.
Internet bi trebao prozor u svijet.
I nema to veze s CD-ovima i omiljenom glazbom. To je jednostavno širina uma.
Ali ok. Ako je tebi ok non stop slušati 10, 20 ili 100 kupljenih albuma samo naprijed.

 

I onda napišeš "...nova sranja od "glazbe"?"
Tko kaže da se uvijek sluša samo novo. Može se otkrivati staro.

 

Mene jako, jako plaše ovaka arhaična razmišljanja ljudi koji bi realno trebali biti perjanica 21 stoljeća. Barem na ovim prostorima. Što onda očekivati od krezubih kromanjonaca Balkana.

Ovo ništa nije u smjeru vrijeđanja. Samo opseravacija.

 

I za kraj jedan meni omiljen album koji sam nedavno otkrio i fantastična priča do koje sam došao kada mi je Deezer pustio jednu "pjesmu". Kompozicija mi se svidjela pa sam odlučio poslušati cijeli album i nakon toga potražio detalje o umjetniku. Vjerujem da je za tebe sranje od glazbe.

 

Album
https://www.youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_kieYBawuZugVgzVSPfNx5d1cYKNwEjTvE

 

Lijepo složen kratki video o umjetniku

 

P.S. 5 centi. Strašno

 jesi čuo onu; o ukusima se ne raspravlja? nisi.

to je za tebe skučeno razmišljanje i širina ima , lolčina

 

imam dovoljno godina da nemam više što "otkrivati staro" jer se zamisli ne proizvodi više...

današnji klinci ne kuže puno stvari.

 

p.s. ispravak; da je 0 centi ne bi koristio.

još kad bi rekao da sam koristio (deezer) i da više ne želim ni free... pao bi u nesvijest...

 

a inače ako bi se odlučio da nešto plaćam to bi bio yt music, vrti i vlastite fajlove s uređaja 

15 godina
protjeran
offline
Re: Poskupjela je pretplata na Spotify Premium
O ukusima se ne raspravlja i to je točno ali reći da nema dobre nove glazbe može reći samo netko tko u glavi živi u prošlom stoljeću.

I drago mi je da u zadnjim komentarima i drugi ljudi pišu da su im streaming servisi korisni. Što ne bi dao da sam kao klinac imao pristup streaming servisima umjesto kupovanja piratskih CD-ova.

Btw, naglasak nije bio na sviđanju/ukusu već na sranju kako si napisao. Razlika je velika.
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.7.2023 13:30 (CroDexter).
 
1 0 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Poskupjela je pretplata na Spotify Premium
CroDexter kaže...

Sramote je napisati "imam potpuno free".
Nemaš ništa potpuno besplatno.
I dodao bi da sam znao povremeno dok sam više slušao ubosti donaciju na https://radioparadise.com/
To je listener supported radio. Treba znati cijeniti tuđi rad, znanje i intelekt.
To se na našim prostorima ne cijeni.

 

Na ovu izjavu "jer mi je nova "glazba" blago rečeno užas. tu i tamo bude nešto vrijedno slušanja više od jednom."
mogu reći samo da imaš vrlo skučeno razmišljanje.
Internet bi trebao prozor u svijet.
I nema to veze s CD-ovima i omiljenom glazbom. To je jednostavno širina uma.
Ali ok. Ako je tebi ok non stop slušati 10, 20 ili 100 kupljenih albuma samo naprijed.

 

I onda napišeš "...nova sranja od "glazbe"?"
Tko kaže da se uvijek sluša samo novo. Može se otkrivati staro.

 

Mene jako, jako plaše ovaka arhaična razmišljanja ljudi koji bi realno trebali biti perjanica 21 stoljeća. Barem na ovim prostorima. Što onda očekivati od krezubih kromanjonaca Balkana.

Ovo ništa nije u smjeru vrijeđanja. Samo opseravacija.

 

I za kraj jedan meni omiljen album koji sam nedavno otkrio i fantastična priča do koje sam došao kada mi je Deezer pustio jednu "pjesmu". Kompozicija mi se svidjela pa sam odlučio poslušati cijeli album i nakon toga potražio detalje o umjetniku. Vjerujem da je za tebe sranje od glazbe.

 

Album
https://www.youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_kieYBawuZugVgzVSPfNx5d1cYKNwEjTvE

 

Lijepo složen kratki video o umjetniku

 

P.S. 5 centi. Strašno

 Ne komentiram plaćanje ili neplaćanje.

 

Komentiram činjenicu da su pojedinci desetljećima skupljali singlice i albume (gramofonske ploče), a kasnije CD-e. I ta im je to temelj za slušanje i opuštanje. I zašto bi oni sada prezreli sav svoj trud i investiciju u vlastitu fonoteku u korist nekog streaming servisa, samo zato jer je to nekima - moda?

 

Matrix je Biblija ovog vremena. Samo čekam da vas priključe žicom drito u mozak.

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Poskupjela je pretplata na Spotify Premium
CroDexter kaže...
O ukusima se ne raspravlja i to je točno ali reći da nema dobre nove glazbe može reći samo netko tko u glavi živi u prošlom stoljeću.


 Što je danas dobro? Daj nam par primjera.


Od Billboardovih top 100 čuo sam za Taylor Swift (ta valjda ima 10 pjesama među top 100), Miley Cyrus, Dua Lipu, Nicki Minaj, DJ-a Davida Gettu, bebe Rexhu, Eda Sheerana (bez kojeg ne prođe niti jedno otvaranje Youtubea na PC-u, taj je uvijek nakeljen na naslovnicu), The Weeknd. I to je to. Koji su ovi ostali?

 

https://www.billboard.com/charts/hot-100/

15 godina
protjeran
offline
Re: Poskupjela je pretplata na Spotify Premium
Poanta streaming servisa je upravo suprotno. Neslušanje TOP100 i onog što je mainstream i s čim bi te do prije 15-20 godina gnjavili 24x7 na radijskim postajama. Meni recimo nije jasno tko danas uopće sluša radio. Ali dobro, 100 ljudi, 100 ćudi.

Osobno slušam 90% glazbe koju većina nikad neće čuti i uživam u otkrivanju nove glazbe svakodnevno. Sa skoro 50 na grbači ne mogu vjerovati da non stop ima fantastičnih novih melodija i tekstova.

Btw, tko se još sjeća last.fm s početka tisućljeća koji je imao prvi fantastičan recommendation engine.

A ako te zanima dobra glazba uključi
https://radioparadise.com/home

Besplatno je 😉

 
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Poskupjela je pretplata na Spotify Premium
CroDexter kaže...
O ukusima se ne raspravlja i to je točno ali reći da nema dobre nove glazbe može reći samo netko tko u glavi živi u prošlom stoljeću.

I drago mi je da u zadnjim komentarima i drugi ljudi pišu da su im streaming servisi korisni. Što ne bi dao da sam kao klinac imao pristup streaming servisima umjesto kupovanja piratskih CD-ova.

Btw, naglasak nije bio na sviđanju/ukusu već na sranju kako si napisao. Razlika je velika.

 kontradiktoran si.

opet o ukusima, medijima... ništa s ničim.

iz svega se može samo zaključiti da današnja klinčadija ne može vjerovati da hardcore it-evac nema pretplate na sve moguće i nemoguće nepotrebne streaming servise, jer je to IN, a pogotovo ne može vjerovati da netko ima svoj vlastiti ukus i da mu medij nije bitan.

komedija...

NetkoNegdje kaže...
CroDexter kaže...
O ukusima se ne raspravlja i to je točno ali reći da nema dobre nove glazbe može reći samo netko tko u glavi živi u prošlom stoljeću.


 Što je danas dobro? Daj nam par primjera.


Od Billboardovih top 100 čuo sam za Taylor Swift (ta valjda ima 10 pjesama među top 100), Miley Cyrus, Dua Lipu, Nicki Minaj, DJ-a Davida Gettu, bebe Rexhu, Eda Sheerana (bez kojeg ne prođe niti jedno otvaranje Youtubea na PC-u, taj je uvijek nakeljen na naslovnicu), The Weeknd. I to je to. Koji su ovi ostali?

 

https://www.billboard.com/charts/hot-100/

 ako se i pojavi nešto dobro jednom godišnje to su u 99% slučajeva ukradeni/posuđeni/ prerađeni dijelovi starih pjesama, žalosno.

15 godina
protjeran
offline
Re: Poskupjela je pretplata na Spotify Premium
Žalosno ali ti si živi fosil. I to ti kaže lik od 49. Ne klinac. Nije pitanje mode već uma. Ali ok. Ostani ti slobodno zatvoren u svoja 4 zida i slušaj svoje ploče i CD-ove i razmišljanje da su svi klinci glupi i da su umjetnost i glazba prestali postojati s 1999 godinom jer je sve novije reciklaža. 👏
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Poskupjela je pretplata na Spotify Premium

ok, sad smo saznali još i to da su oni koji ne slušaju novu "glazbu" maloumni...

bome, svašta se da naučiti po forumima :D

 

jesi kad upoznao fosila koji koristi najmodernije tehničke stvari? od mobitela do auta, obučava druge, radi sa zadnjim verzijama programskih jezika i sl.

 

btw da li bilo koji servis nudi kao yt music potpuno besplatno korištenje uz reklame?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.7.2023 19:14 (digitall).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Poskupjela je pretplata na Spotify Premium

 

 

Hm, skupo? Neki princip?

 

Pa, kaj to koristiš, ak te toliko živcira?

 

Sve ide gore, pa i to. Nemojte se tome čuditi.

dzg
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Poskupjela je pretplata na Spotify Premium
Muahahahahah....sljedeći je Vip ak krenu jest govna
 
0 0 hvala 0
10 mjeseci
offline
Re: Poskupjela je pretplata na Spotify Premium
NetkoNegdje kaže...
CroDexter kaže...

Sramote je napisati "imam potpuno free".
Nemaš ništa potpuno besplatno.
I dodao bi da sam znao povremeno dok sam više slušao ubosti donaciju na https://radioparadise.com/
To je listener supported radio. Treba znati cijeniti tuđi rad, znanje i intelekt.
To se na našim prostorima ne cijeni.

 

Na ovu izjavu "jer mi je nova "glazba" blago rečeno užas. tu i tamo bude nešto vrijedno slušanja više od jednom."
mogu reći samo da imaš vrlo skučeno razmišljanje.
Internet bi trebao prozor u svijet.
I nema to veze s CD-ovima i omiljenom glazbom. To je jednostavno širina uma.
Ali ok. Ako je tebi ok non stop slušati 10, 20 ili 100 kupljenih albuma samo naprijed.

 

I onda napišeš "...nova sranja od "glazbe"?"
Tko kaže da se uvijek sluša samo novo. Može se otkrivati staro.

 

Mene jako, jako plaše ovaka arhaična razmišljanja ljudi koji bi realno trebali biti perjanica 21 stoljeća. Barem na ovim prostorima. Što onda očekivati od krezubih kromanjonaca Balkana.

Ovo ništa nije u smjeru vrijeđanja. Samo opseravacija.

 

I za kraj jedan meni omiljen album koji sam nedavno otkrio i fantastična priča do koje sam došao kada mi je Deezer pustio jednu "pjesmu". Kompozicija mi se svidjela pa sam odlučio poslušati cijeli album i nakon toga potražio detalje o umjetniku. Vjerujem da je za tebe sranje od glazbe.

 

Album
https://www.youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_kieYBawuZugVgzVSPfNx5d1cYKNwEjTvE

 

Lijepo složen kratki video o umjetniku

 

P.S. 5 centi. Strašno

 Ne komentiram plaćanje ili neplaćanje.

 

Komentiram činjenicu da su pojedinci desetljećima skupljali singlice i albume (gramofonske ploče), a kasnije CD-e. I ta im je to temelj za slušanje i opuštanje. I zašto bi oni sada prezreli sav svoj trud i investiciju u vlastitu fonoteku u korist nekog streaming servisa, samo zato jer je to nekima - moda?

 

Matrix je Biblija ovog vremena. Samo čekam da vas priključe žicom drito u mozak.

 takvih je 1% i neka ih je i neka uživaju u svojim longplejkama i cdima, nitko im ne brani. streaming servis nije moda već tehnologija 21. stoljeća. i mislim da nije rasprava o tome da bi netko trebao baciti svoju kolekciju u smeće već da ti današnja tehnologija olakšava otkrivanje nove glazbe za koju ranije nikada ne bi ni čuo, to je poanta. svi mi imamo 10, 20, 30 bendova koji su nam top i možemo ih slušati do kraja života, ali isto tako možemo jesti i najdraže jelo ostatak života i nekome je to ok, a netko želi probati i druga jela. neka će biti lošija, neka dobra, a neka i bolja. nismo svi isti.

 

svi smo mi odavno priključeni žicom drito u mozak, nemoj misliti da si ti nekakav izuzetak.

 

 

NetkoNegdje kaže...
CroDexter kaže...
O ukusima se ne raspravlja i to je točno ali reći da nema dobre nove glazbe može reći samo netko tko u glavi živi u prošlom stoljeću.


 Što je danas dobro? Daj nam par primjera.


Od Billboardovih top 100 čuo sam za Taylor Swift (ta valjda ima 10 pjesama među top 100), Miley Cyrus, Dua Lipu, Nicki Minaj, DJ-a Davida Gettu, bebe Rexhu, Eda Sheerana (bez kojeg ne prođe niti jedno otvaranje Youtubea na PC-u, taj je uvijek nakeljen na naslovnicu), The Weeknd. I to je to. Koji su ovi ostali?

 

https://www.billboard.com/charts/hot-100/

 što je danas? 2023.? zadnjih pet godina? 10?

 

to što navodiš je mainstream komercijalna glazba, sve što je komercijalno i dopada se većini obično nije kompleksno i umjetnost je u širem smislu. ali uvijek ima izuzetaka pa tako i tu. upravo zato algoritmi o kojima pričamo su korisni jer oni ti neće nuditi dua lipu, ako ne slušaš takav tip glazbe. sve nabrojano osobno ne slušam, niti približno, ali tko voli nek izvoli.

 

evo recimo ovog kompozitora sam otkrio zahvaljujući filmovima i spotifyu

 

 

pa recimo Poppy za koju bi tko zna kada čuo da nije streaming servisa

 

 

...

 

digitall kaže...
CroDexter kaže...
O ukusima se ne raspravlja i to je točno ali reći da nema dobre nove glazbe može reći samo netko tko u glavi živi u prošlom stoljeću.

I drago mi je da u zadnjim komentarima i drugi ljudi pišu da su im streaming servisi korisni. Što ne bi dao da sam kao klinac imao pristup streaming servisima umjesto kupovanja piratskih CD-ova.

Btw, naglasak nije bio na sviđanju/ukusu već na sranju kako si napisao. Razlika je velika.

 kontradiktoran si.

opet o ukusima, medijima... ništa s ničim.

iz svega se može samo zaključiti da današnja klinčadija ne može vjerovati da hardcore it-evac nema pretplate na sve moguće i nemoguće nepotrebne streaming servise, jer je to IN, a pogotovo ne može vjerovati da netko ima svoj vlastiti ukus i da mu medij nije bitan.

komedija...

NetkoNegdje kaže...
CroDexter kaže...
O ukusima se ne raspravlja i to je točno ali reći da nema dobre nove glazbe može reći samo netko tko u glavi živi u prošlom stoljeću.


 Što je danas dobro? Daj nam par primjera.


Od Billboardovih top 100 čuo sam za Taylor Swift (ta valjda ima 10 pjesama među top 100), Miley Cyrus, Dua Lipu, Nicki Minaj, DJ-a Davida Gettu, bebe Rexhu, Eda Sheerana (bez kojeg ne prođe niti jedno otvaranje Youtubea na PC-u, taj je uvijek nakeljen na naslovnicu), The Weeknd. I to je to. Koji su ovi ostali?

 

https://www.billboard.com/charts/hot-100/

 ako se i pojavi nešto dobro jednom godišnje to su u 99% slučajeva ukradeni/posuđeni/ prerađeni dijelovi starih pjesama, žalosno.

 nikako se ne slažem s ovim, dobre glazbe je uvijek bilo i uvijek će je biti. stvar je da je sada sve dostupnije pa je utoliko i teže i lakše pronaći nešto novo. ako se ručno traži onda je teže i obično se zapne na površini, onome što se najviše reklamira, ali zato dobar algoritam može ubosti na pravo mjesto i izbaciti prave stvari.

 

e sad ako ćemo o već smo to sve čuli onda možemo sve svesti na par starih kompozitora poput Brahmsa i reći da je sve nakon njega "kopija". ali nije, kao što ljudi evoluiraju, moda, filmovi, hrana, seks, tako i glazba evoluira. korijeni su uvijek tu, ali i nešto novo.

 

ne znači to da treba slušati samo novo, evo meni je ima već neko vrijeme spotify izbacio Nick Drakea, nikad čuo za njega ranije i sad mi je baš drago da sam čuo jer je vrijedan slušanja.

 

 

drugo, ta praktičnost koju nam moderna tehnologija nudi je nešto o čemu smo ranije mogli samo sanjati, sjedim u kafiću, čujem stvar, shazam je pokupi i u dva toucha je u mojoj spotify listi. lista mi je u džepu, sjednem u auto i eto je na zvučnicima, dođem kod frenda konektam se na bluetooth i eto glazbe, nema prženja, skupljanja, tegljenja. neko novo vrijeme...

14 godina
offline
Re: Poskupjela je pretplata na Spotify Premium
Originalni_manic kaže...
YT premium VPN preko Argentine je dobra cijena.

Pročitao danas da je Spotify dobra cijena preko Bangladesa pa ću to probati.

 Probao uzeti ali nece proci placanje imam Revolut Businnes i Private niti jedna neprolazi kao ni ostale kartice. Trazi bas ARG karticu ili Tursku ali nasao sam gdje prodaju premium racun 12mjeseci 30 ili 35€ tako da mi je to opcija. Spotify ide preko drugih zemalja bez problema

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
protjeran
offline
Re: Poskupjela je pretplata na Spotify Premium
@Millennial, Max Richtera si čuo u The Leftovers? To su tako dobro iskoristili. Fantastična serija i glazba
15 godina
protjeran
offline
Re: Poskupjela je pretplata na Spotify Premium
digitall kaže...

ok, sad smo saznali još i to da su oni koji ne slušaju novu "glazbu" maloumni...

bome, svašta se da naučiti po forumima :D

 

jesi kad upoznao fosila koji koristi najmodernije tehničke stvari? od mobitela do auta, obučava druge, radi sa zadnjim verzijama programskih jezika i sl.

 

btw da li bilo koji servis nudi kao yt music potpuno besplatno korištenje uz reklame?

 

 

Možda znaš programski jezik ali hrvatski kao i razumjevanje napisanog ti nije jača strana. Fosil se odnosilo na zastarjelo razmišljanje. Tehnička ekspertiza u nekom području na znači da je čovjek pametan. Primjer su liječnici kojih ima svakakvih. Ne bi izdržao s nekima ni 5 minuta u sobi. Isto kao što ni fakultet ne znači da je netko pametan.

 

Drugo, non stop mi imputiraš stvari koje nisam rekao. Gdje sam ja to rekao da je netko malouman ako ne sluša novu glazbu. Molim te napiši mi konkretno? Tako si napisao da sam rekao.

Napisao sam skučeno razmišljanje, širina uma i "nije pitanje mode već uma". Možda će ti biti shvatljivije ako napišem narrow minded.

 

I kao što je kolega napisao, ne pričamo o tome da li ti imaš neke potrebe ili ne. Meni je sasvim ok da slušaš samo stare stvari. Problem je što si napisao puno bezveznih stvari u kojima govoriš da ljudi nemaju pojma, da je streaming glazbe glupa moda i da mladi nemaju pojma:

 

- "...a to nisu nova sranja od "glazbe"?" -> znači sve novo je sranje
- "...ono što sam si free prije tog skinuo" -> znači kradeš i ne cijeniš rad i talent ljudi, a napisao si "što se tiče primanja imam brutalno ogromna primanja za Hr, u it-u sam preko 20 godina, ali ne želim bacati novce na nešto što mi realno uopće ne treba u životu ili imam potpuno free." na što sam ti napisao da bi mene bilo sram napisati tako nešto. Imaš brutalnu plaći i kradeš/piratiziraš zbog 4 ili 6 eur mjesečno kao najveći balavac. S jedne strane ti ne treba, a s druge strane skidaš besplatno.
- "...iz svega se može samo zaključiti da današnja klinčadija ne može vjerovati da hardcore it-evac nema pretplate na sve moguće i nemoguće nepotrebne streaming servise, jer je to IN" -> Tvoj stav je da je streaming glazbe IN. Strašno. I ti radiš i IT-ju.Pročitaj nekoliko zadnjih komentara
- "...a pogotovo ne može vjerovati da netko ima svoj vlastiti ukus i da mu medij nije bitan" - profualo si ceo fudbal jer streaming servis ide upravo u smjeru personaliziranja slušanja

 

I ovo za mlade što si napisao "...današnji klinci ne kuže puno stvari."  Bojim se da si potrošio puno vremena i da nisi puno toga naučio.

 

I za kraj malo matematike. Ne pričamo o 500 eura koji si izmislio već o max 60-70 eura godišnje, a uz dijelenje pretplate cca 40. Kao što sam napisao filmovi su segmentirani ali glazba nije. Džaba tebi svih novaca koje si potrošio na putovanja.

 

P.S. Ne bi se uopće upuštao u raspravu ali sam veliki glazbeni fan

 

P.S.S. Skini dokumentarac o Spotifyu s obzirom da ne plaćaš pretplate. Poučno i edukativno

 

 

13 godina
offline
Re: Poskupjela je pretplata na Spotify Premium
CroDexter kaže...
Poanta streaming servisa je upravo suprotno. Neslušanje TOP100 i onog što je mainstream i s čim bi te do prije 15-20 godina gnjavili 24x7 na radijskim postajama. Meni recimo nije jasno tko danas uopće sluša radio. Ali dobro, 100 ljudi, 100 ćudi.

Osobno slušam 90% glazbe koju većina nikad neće čuti i uživam u otkrivanju nove glazbe svakodnevno. Sa skoro 50 na grbači ne mogu vjerovati da non stop ima fantastičnih novih melodija i tekstova.

Btw, tko se još sjeća last.fm s početka tisućljeća koji je imao prvi fantastičan recommendation engine.

A ako te zanima dobra glazba uključi
https://radioparadise.com/home

Besplatno je 😉

Upravo tako. Spotify mi redovito baca izvođače koji nisu poznati. Upišeš njihovo ime na Google, ne daje aposlutno ništa o njima ili vrlo malo. Njihove pjesme nemaju po milijarde streamova na streaming servisima, ali imaju oko 100.000, možda nešto više ili manje. I tu je čar Spotifyja, slušaš glazbu koju inače nikada ne bi čuo. 

 

Ne kažem, baci on meni i popularne izvođače, The Weeknd, Dua Lipu, Eda Sheerana ili Calvin Harrisa, ali više mi baca manje poznate izvođače nego ove ultra popularne.

 

Obožavam Discover Weekly i Release Radar playliste. Baš ono što me zanima.

15 godina
protjeran
offline
Re: Poskupjela je pretplata na Spotify Premium
Kava i Jana u kafiću su 4,5 eur. Za 6,5 mjesec sve moguće glazbe. Ovo me motiviralo da uz Family Deezer isprobam plaćeni Spotify. Ajd i neke koristi od sve raprave.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Poskupjela je pretplata na Spotify Premium
Marko :D kaže...
CroDexter kaže...
Poanta streaming servisa je upravo suprotno. Neslušanje TOP100 i onog što je mainstream i s čim bi te do prije 15-20 godina gnjavili 24x7 na radijskim postajama. Meni recimo nije jasno tko danas uopće sluša radio. Ali dobro, 100 ljudi, 100 ćudi.

Osobno slušam 90% glazbe koju većina nikad neće čuti i uživam u otkrivanju nove glazbe svakodnevno. Sa skoro 50 na grbači ne mogu vjerovati da non stop ima fantastičnih novih melodija i tekstova.

Btw, tko se još sjeća last.fm s početka tisućljeća koji je imao prvi fantastičan recommendation engine.

A ako te zanima dobra glazba uključi
https://radioparadise.com/home

Besplatno je 😉

Upravo tako. Spotify mi redovito baca izvođače koji nisu poznati. Upišeš njihovo ime na Google, ne daje aposlutno ništa o njima ili vrlo malo. Njihove pjesme nemaju po milijarde streamova na streaming servisima, ali imaju oko 100.000, možda nešto više ili manje. I tu je čar Spotifyja, slušaš glazbu koju inače nikada ne bi čuo. 

 

Ne kažem, baci on meni i popularne izvođače, The Weeknd, Dua Lipu, Eda Sheerana ili Calvin Harrisa, ali više mi baca manje poznate izvođače nego ove ultra popularne.

 

Obožavam Discover Weekly i Release Radar playliste. Baš ono što me zanima.

 Pa neću slušati ono što mi servisi podvaljuju ili predlažu, nego ću slušati ono što u tom trenutku želim slušati, tako da njihove prijedloge i baljezganja jednostavno ignoriram.

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti, prodane duše! Crni vragovi, a i žuti i zeleni, ne samo da se nude, već bi i prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
10 mjeseci
offline
Re: Poskupjela je pretplata na Spotify Premium
CroDexter kaže...
@Millennial, Max Richtera si čuo u The Leftovers? To su tako dobro iskoristili. Fantastična serija i glazba

  da, volim filmsku glazbu i sad imamo sve alate za jednostavno je otkriti. znam da na kraju filma bude score, ali često bude naveden samo dio stvari, a u serijama je to još teže. puno toga se i zaboravi ako se odmah ne zabilježi nakon što se negdje čuje, a sad nam je svima mob uvijek pri ruci.

 

slažem se sa komentarom, jedna od boljih serija zadnjih godina i izvrsna glazba. mislim da smo Richtera čuli i u black mirroru.

 

sad sam se sjetio i Nils Frahma, također spotify otkriće, uz još mnoge. što više sad kad razmislim više sam novih izvođača koji su mi se svidjeli otkrio zadnjih par godina nego vjerojatno prethodnih dvadeset, a glazba mi je jako jako bitna i veliki dio života. mislim da sad na mjesečnoj bazi otkrijem barem jednog ili dva za koja nisam nikad ranije čuo.

 

i ovo je predivno i ne bi znao za to da nije novih tehnologija, koja bi to bila šteta

 

5 godina
offline
Poskupjela je pretplata na Spotify Premium

Ovo me dira nenormalno. Kako godine idu sve vise cijenim tisinu... Sto ne znaci da ne volim glazbu, vec sam je sveo na minimum.

 
0 0 hvala 0
10 mjeseci
offline
Re: Poskupjela je pretplata na Spotify Premium
BlackMoon kaže...
Marko :D kaže...
CroDexter kaže...
Poanta streaming servisa je upravo suprotno. Neslušanje TOP100 i onog što je mainstream i s čim bi te do prije 15-20 godina gnjavili 24x7 na radijskim postajama. Meni recimo nije jasno tko danas uopće sluša radio. Ali dobro, 100 ljudi, 100 ćudi.

Osobno slušam 90% glazbe koju većina nikad neće čuti i uživam u otkrivanju nove glazbe svakodnevno. Sa skoro 50 na grbači ne mogu vjerovati da non stop ima fantastičnih novih melodija i tekstova.

Btw, tko se još sjeća last.fm s početka tisućljeća koji je imao prvi fantastičan recommendation engine.

A ako te zanima dobra glazba uključi
https://radioparadise.com/home

Besplatno je 😉

Upravo tako. Spotify mi redovito baca izvođače koji nisu poznati. Upišeš njihovo ime na Google, ne daje aposlutno ništa o njima ili vrlo malo. Njihove pjesme nemaju po milijarde streamova na streaming servisima, ali imaju oko 100.000, možda nešto više ili manje. I tu je čar Spotifyja, slušaš glazbu koju inače nikada ne bi čuo. 

 

Ne kažem, baci on meni i popularne izvođače, The Weeknd, Dua Lipu, Eda Sheerana ili Calvin Harrisa, ali više mi baca manje poznate izvođače nego ove ultra popularne.

 

Obožavam Discover Weekly i Release Radar playliste. Baš ono što me zanima.

 Pa neću slušati ono što mi servisi podvaljuju ili predlažu, nego ću slušati ono što u tom trenutku želim slušati, tako da njihove prijedloge i baljezganja jednostavno ignoriram.

 mislim da ne shvaćaš razliku između naprednog algoritma i sponzoriranog sadržaja. ignorirati nešto što bi ti vjerojatno odgovaralo je limitiranje samog sebe. no kako tko voli, nitko nikoga ne sili na ništa pa tako ni ti streaming servisi, imaš tu opciju, poslušati i otkriti nešto novo ili slušati uvijek isto ili nešto za što si saznao preko drugih kanala.

 

meni recimo yt algoritam nije ni do koljena spotifyu jer je tamo fokus na plaćenom sadržaju i onome što oni žele promovirati i gurati. nisam probao plaćenu verziju, možda je tamo drugačije, ali i sama kvaliteta zvuka je na glazbenim servisima ipak daleko bolja.

13 godina
offline
Re: Poskupjela je pretplata na Spotify Premium
BlackMoon kaže...
Marko :D kaže...
CroDexter kaže...
Poanta streaming servisa je upravo suprotno. Neslušanje TOP100 i onog što je mainstream i s čim bi te do prije 15-20 godina gnjavili 24x7 na radijskim postajama. Meni recimo nije jasno tko danas uopće sluša radio. Ali dobro, 100 ljudi, 100 ćudi.

Osobno slušam 90% glazbe koju većina nikad neće čuti i uživam u otkrivanju nove glazbe svakodnevno. Sa skoro 50 na grbači ne mogu vjerovati da non stop ima fantastičnih novih melodija i tekstova.

Btw, tko se još sjeća last.fm s početka tisućljeća koji je imao prvi fantastičan recommendation engine.

A ako te zanima dobra glazba uključi
https://radioparadise.com/home

Besplatno je 😉

Upravo tako. Spotify mi redovito baca izvođače koji nisu poznati. Upišeš njihovo ime na Google, ne daje aposlutno ništa o njima ili vrlo malo. Njihove pjesme nemaju po milijarde streamova na streaming servisima, ali imaju oko 100.000, možda nešto više ili manje. I tu je čar Spotifyja, slušaš glazbu koju inače nikada ne bi čuo. 

 

Ne kažem, baci on meni i popularne izvođače, The Weeknd, Dua Lipu, Eda Sheerana ili Calvin Harrisa, ali više mi baca manje poznate izvođače nego ove ultra popularne.

 

Obožavam Discover Weekly i Release Radar playliste. Baš ono što me zanima.

 Pa neću slušati ono što mi servisi podvaljuju ili predlažu, nego ću slušati ono što u tom trenutku želim slušati, tako da njihove prijedloge i baljezganja jednostavno ignoriram.

Ja isto tako slušam što hoću i kad hoću, ali nekada jednostavno želim otkrit novu glazbu (ili bar meni novu glazbu). Tad koristim te gore navedene playliste. Inače slušam svoje playliste.

9 godina
offline
Poskupjela je pretplata na Spotify Premium

neki ne znaju ni matematiku, ni to što pišu, a pogotovo to da netko želi slušati ono što želi slušati u nekom trenutku, a ne da mu se nameću tko više plati ili što je više in (prijedloge), to je onda radio.

kad to želim onda si uljučim radio na tunein, ali neki od najboljih su nažalost nestali, deep&chill, funkyhouse...

također nešto od tog što slušam ne postoji nigdje, setovi od frenda npr.

uglavnom neki su i dalje u šoku kako netko tko živi tehnologiju cijeli život nema pretplatu na streaming servise, lolčina, pokidao sam internet, koncepciju ukalupljenog uma današnjice, raspad sistema, fatal error...

a još i kradem besplatne stvari, nema me država...

 

što će mi dokumemtarac o spotify reći? što je to glazbeni streaming servis koji sam koristio (to si malo propustio)..

 

sad me podsjećaš na apple fanatike; da probaš vidio bi da je to najbolje i to odmah moraš kupiti.

 

sad tek vidim koliko su neki ljudi opterećeni nekim stvarima, žalost.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2023 9:00 (digitall).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Poskupjela je pretplata na Spotify Premium
I za EOD. Puno piskaraš malo kažeš konkretno. Vidi se da misliš da si najpametniji na svijetu i da nema sadržaja iz kojeg ćeš spoznati nove stvari ili čuti nešto novo od glazbez Za tebe je život očito stao prije 20 godina. Osim programiranja, automobila i putovanja. Ali meni je to sasvim ok dok ne kreneš pisati da su streaming servisi prolazna moda i da su zabava za klince.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Poskupjela je pretplata na Spotify Premium

kako netko može imati tako skučeno razmišljanje da misli ako ne koristiš streaming servise da si zaostao, ne uživaš u glazbi, i da je život stao hahahahah

open minded, nema šta, ne sramoti se više.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 mjeseci
offline
Poskupjela je pretplata na Spotify Premium

koliko ono imate godina u dupetu? 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Poskupjela je pretplata na Spotify Premium
Ferritin kaže...

 "Želimo zaraditi više novaca i globalna inflacija nam je jako dobar izgovor zašto 'moramo' povisiti cijene"

 Ima smisla. No sumnjam da će sa 1€ extra zaraditi neku veliku dodatnu lovu. Eventualno će pokriti inflaciju i nešto troškova što je sigurno naraslo. Ne branim ih, samo razmišljam naglas. :) 

 

 

Mene je Spotify u potpunosti razmazio. Veliki sam ljubitelj glazbe, kroz ruke mi je prošlo tisuće kazeta, cd-ova i ploča, ali ništa od toga mi ne pruža toliko zadovoljstvo kao glazbeni streaming servis. Evo petkom mi stiže release radar playlista. Baš uživam kada mi započne petak na poslu uz kavu i novu playlistu. A ono zbog čega mi je Spotify najdraži je što u svakom trenutku mogu slušati štogod poželim. Vozim se u autu i slušam svoju custom playlistu, no odjednom mi se sluša Metallica? Može. Instant. Tu je Metallica. Ili ne, ipak mi se sluša Fletwood Mac. Pa mi se malo sluša Dr. Dre. Tu je, odmah, na dva clicka. 

 

Naravno, stariji mediji su imali svoje čari, odlazak u cd/vinyl shop, istraživanje, ali to je sve imalo svoje mane. Sjećam se kada sam išao na more na moram odabrati što ću nositi od glazbe jer ne stane sve u kofer. Sada više nemam takvih "problema". 

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Poskupjela je pretplata na Spotify Premium
CroDexter kaže...
I za EOD. Puno piskaraš malo kažeš konkretno. Vidi se da misliš da si najpametniji na svijetu i da nema sadržaja iz kojeg ćeš spoznati nove stvari ili čuti nešto novo od glazbez Za tebe je život očito stao prije 20 godina. Osim programiranja, automobila i putovanja. Ali meni je to sasvim ok dok ne kreneš pisati da su streaming servisi prolazna moda i da su zabava za klince.

 Ja sam u svojoj mladosti slušao ploče (mojih roditelja - da upoznam što su oni slušali, starijeg brata - koji je slušao većinu toga što ja nisam, ali tada je slušao top bandove), radio, TV i rani MTV koji je nešto vrijedio u odnosu na ovu strahotu danas, pa CD-ove, pa onda putem streaminga. Sve sam prošao. Ovi klinci danas nemaju pojma za ništa osim za ono što im se nudi putem mobitela. Rijetki su ti koji otkriju neke druge i starije medije. To jest generacijska stvar ali je i tužno da imaju tako skučene interese.

16 godina
online
Poskupjela je pretplata na Spotify Premium

ja sam isto starije sorte i super mi je spotify

 

ima sve sta zelim slusati, i za sekundu to stavim, ali najbolji mi je jer mi je nasao dosta bendova/pjesmi koje nikada nebi slusao prije jer sam samo slusao mjuzu iz 2000ih

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 2
9 godina
offline
Poskupjela je pretplata na Spotify Premium

tko voli istraživati novo super su i određene radio postaje s točno određenom vrstom glazbe, bez reklama, vijesti, brbljanja, prekida. free dostupne i preko tuneIn-a

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice