Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene temper

poruka: 184
|
čitano: 34.133
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene temper".
9 godina
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
goran022 kaže...

bog postoji. samo za to što nešo ne vidiš ne znači da ne postoji. ne vidiš ni plin ni zrak pa ipak ih osjetiš. kad sam bio depresivan i ocajan ne mogu ti tablete pomoć kolko mala molitva, osjetiš neku mirnoću koja se neda opisat. a iako ništa ne vjeruješ ništa nema smisla, bez vjere u život nema života, makar bio to svemir, buda, nešto postoji bezbroj puta sam se uvjerio u to.

 Ja kad sam bio u depresiji otisao na kurve i koks. Preporodio sam se. 

15 godina
offline
Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene temper

Nešto vrlo interesantno ću vam sada ispričati tj. napisati. Već pišem zapravo. Možda čak da stavim u onu temu "Paranormalno"... Ipak, kao što kaže Panzer, skrećemo s teme.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene temper

Rekordna dva tjedna smo nekako uspjeli preživjeti bez ovakvih pseudoznanstvenih izljeva fekalija iz sekte Crkva Presvetlog Zatoplenja:

 

 

 ... 2023. godina do sada je imala najtopliji tjedan ikada

 

 

 

 

Doduše u ovo šizofrenom članku se uspijeva na kraju i pobiti to praznovjere, pa vidimo da je bilo i toplijih datuma u prošlosti.

Ono svaka čas i nemojte zaboraviti na mantru svih nadriliječnika/znanstvenika:

 

 

SLJEDEĆA DVA TJEDNA SU KLJUČNA!!!

 

 

 

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
3 2 hvala 0
3 godine
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
Evo ga još jedan koji pokušava biti "duhovit" sa predškolskim doskočicama
3 godine
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
Svemir postoji, to vidimo. Ove vile, uskršnji zečići, bogovi i slične stvari s druge strane...
Nisam vjernik pa život itekako ima smisla za mene jer imam za što živjeti i imam neke ciljeve. Nisam prepustio svoju sudbinu nekom "svevišnjem biću"
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
Gallu kaže...
Svemir postoji, to vidimo.

 Ne vidiš ti ništa niti znaš u šta gledaš i šta postoji ili ne postoji.

Da ti NASA kaže da su otkrili pleme aboriđana na Marsu ti bi povjerovao, beeeeee.

 

Gallu kaže...
Nisam vjernik pa život itekako ima smisla za mene jer imam za što živjeti i imam neke ciljeve.

 looool, koji bi to bio cilj i smisao života jednom nevjerniku? Pa to je oksimoron.

Popit, pojest, zaradit plaću i dočekat mirovinu? :facepalm:

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2023 20:58 (HR55).
3 godine
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
E to što si sada napisao je na razini tvojeg vjerovanja...
Koji je smisao - isti kao i svakom normalnom živom biću - uživati u životu, nastaviti vrstu i omogućiti dobar život potomstvu.
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2023 21:04 (Gallu).
8 godina
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
Izzy kaže...

Pomoć nije samo u materijalnom obliku.

 Italija plaća socijalne radnike da obilaze starije osobe i razgovaraju s njima; eventualno im donesu narandžu-dvije. Tim starcima je to najvažniji dio tjedna. Slažemo se. Ali, mislim da si na kompletno krivom tragu. Ljude ne čini lošima to kaj imaju puno već kad im gomilanje postane jedina svrha života. To postoji otkad je i nas; uvijek smo se tukli s onim drugima za više hrane, djece, ugleda, seksa i tako redom. Ali smo uvijek nalazili i zajednički jezik te pokorili cijeli svijet. To nije stvar religije već čista fizika - zajedno smo jači. Vidiš na primjeru rata, potresa, poplava - ljudi ne čekaju, odmah uskaču. Da ostanemo koliko-toliko na temi, nakon jučerašnje nepogode koja je poharala Hrvatsku, ljudi su se prilično iskazali.

Ja rekoh
12 mjeseci
protjeran
offline
Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene temper

Zamisli koliki dumbass moraš biti da vjeruješ u globalno zatopljenje, nekakve viruse, i sve ostalo čime peru mozak ovcama već desetljećima? hahaha

Zamišljam te likove koji gledaju dnevnik i upijaju ta sranja, lol, i takvi imaju pravo glasa što je najžalosnije...

 
1 12 hvala 0
15 godina
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
Gallu kaže...
Svemir postoji, to vidimo. Ove vile, uskršnji zečići, bogovi i slične stvari s druge strane...
Nisam vjernik pa život itekako ima smisla za mene jer imam za što živjeti i imam neke ciljeve. Nisam prepustio svoju sudbinu nekom "svevišnjem biću"

 Smisao života je život sam po sebi. Sa svim svojim trenucima i situacijama. Život može biti težak, lijep, ružan, ali je nadasve poseban i zbog toga zanimljiv. Jer nije uvijek lagan, ali niti težak. Život je kombinacija svega i svačega.

3 godine
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
Globalno zatopljenje je dokazano. Nije to nešto u što trebaš vjerovati.
Za razliku od ovih pizdarija u koje ti vjeruješ...
3 godine
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
Je, istina, ali ovaj gore ima neko drugo mišljenje o životu, izgleda...
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
Izzy kaže...

 Smisao života je život sam po sebi. Sa svim svojim trenucima i situacijama. Život može biti težak, lijep, ružan, ali je nadasve poseban i zbog toga zanimljiv. Jer nije uvijek lagan, ali niti težak. Život je kombinacija svega i svačega.

 I koji je zapravo smisao života? Jer ovo tvoje objašnjenje je toliko besmisleno baš kao i što je život prosječnog ateista besmislen.

Možda je bolje ništa ne pisati ako nešto ne možeš objasniti.

 

16 godina
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
Hahaha hr55 legendo, daj i meni toga malo, ne budi piizda :-D
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
Pero Dinamit kaže...
Hahaha hr55 legendo, daj i meni toga malo, ne budi piizda :-D

 Evo ga i drugi koji spominje droge, čini se da je to glavna zanimacija ovih nevjernika i da samo na to misle, to im je valjda smisao života

15 godina
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
HR55 kaže...
Izzy kaže...

 Smisao života je život sam po sebi. Sa svim svojim trenucima i situacijama. Život može biti težak, lijep, ružan, ali je nadasve poseban i zbog toga zanimljiv. Jer nije uvijek lagan, ali niti težak. Život je kombinacija svega i svačega.

 I koji je zapravo smisao života? Jer ovo tvoje objašnjenje je toliko besmisleno baš kao i što je život prosječnog ateista besmislen.

Možda je bolje ništa ne pisati ako nešto ne možeš objasniti.

 

 Što ti ja mogu ako ne možeš shvatiti? Možda hoćeš jednog dana... U konačnici, ono što želim reći je - što ti netko treba objasniti zašto živiš i koji je smisao tvoga života? Živi i kroz svoj život shvati sam.

3 godine
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
Ova analogija te savršeno opisuje:
Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima, isto je i kad si glup.
16 godina
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
Nevjernik ili ne, ja nigdje nisam spomenuo drogu.
Ali sviđa mi se način na koji razmišljaš.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
Izzy kaže...

Živi i kroz svoj život shvati sam.

 Pa zanima me što si ti shvatio? Koja je svrha? Što kaže znanost?

15 godina
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te

Učenje, upoznavanje sebe, ljudi oko sebe i svijeta općenito. Koliko možeš... U skladu s mogućnostima. Znanost ti to neće reći jer nema tu što reći. Svrha si ti kao takav, i ja i mi svi (ljudi), jedni drugima značimo, nadopunjavamo se, pomažemo, ali i zagorčavamo. A Bog postoji, ali postojiš i ti kao čovjek sa svojim manama i vrlinama. Razvijaj se i voli (prava ljubav se tu podrazumijeva i požrtvovnost, a ne nagoni, ali i oni su dio nas). Što drugo da ti više kažem?

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2023 21:51 (Izzy).
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
Izzy kaže...

Učenje, upoznavanje sebe, ljudi oko sebe i svijeta općenito. Koliko možeš... U skladu s mogućnostima. Znanost ti to neće reći jer nema tu što reći. Svrha si ti kao takav, i ja i mi svi (ljudi), jedni drugima značimo, nadopunjavamo se, pomažemo, ali i zagorčavamo. A Bog postoji, ali postojiš i ti kao čovjek sa svojim manama i vrlinama. Razvijaj se i voli (prava ljubav se tu podrazumijeva i požrtvovnost, a ne nagoni, ali i oni su dio nas). Što drugo da ti više kažem?

 Samo sam to htjeo čuti, jer bez toga ni nema svrhe.

Ne priznajem veliki prasak, slučajnost i kako smo mali i nebitni u velikom svemiru, to neka vjeruju ateisti kojima je svrha jesti, piti i gledati nogomet te ići po 7. dozu.

9 godina
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
HR55 kaže...
Izzy kaže...

Učenje, upoznavanje sebe, ljudi oko sebe i svijeta općenito. Koliko možeš... U skladu s mogućnostima. Znanost ti to neće reći jer nema tu što reći. Svrha si ti kao takav, i ja i mi svi (ljudi), jedni drugima značimo, nadopunjavamo se, pomažemo, ali i zagorčavamo. A Bog postoji, ali postojiš i ti kao čovjek sa svojim manama i vrlinama. Razvijaj se i voli (prava ljubav se tu podrazumijeva i požrtvovnost, a ne nagoni, ali i oni su dio nas). Što drugo da ti više kažem?

 Samo sam to htjeo čuti, jer bez toga ni nema svrhe.

Ne priznajem veliki prasak, slučajnost i kako smo mali i nebitni u velikom svemiru, to neka vjeruju ateisti kojima je svrha jesti, piti i gledati nogomet te ići po 7. dozu.

 

Pa da, ovako ti smeta 7. doza, a da si čuo da od tog raste piša bio bi prvi u redu i naručio duplu.

15 godina
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te

Svrha uvijek postoji nekom logikom. Čim si začet se razvijaš. To samo po sebi daje svrhu. Rađamo se i samim time postojimo s razlogom. To bi trebalo biti očito. Jer da nisi bitan, ne bi bio niti rođen (druga tema su sada pobačaji, smrti novoređenčadi, tj. prekidi života). Čim si tu, na Zemlji - bitan si.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2023 22:19 (Izzy).
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
Cansee kaže...

Pa da, ovako ti smeta 7. doza, a da si čuo da od tog raste piša bio bi prvi u redu i naručio duplu.

 Nisam od onih koji "nešto čuju" pa se time vode, to prepuštam ovcama.

 

Izzy kaže...

Svrha uvijek postoji nekom logikom. Čim si začet se razvijaš. To samo po sebi daje svrhu. Rađamo se i samim time postojimo s razlogom. To bi trebalo biti očito.

 Tako je, samo je pitanje zašto se rađamo, tj. tko nas isprogramirao da se rađamo i s kojim ciljem, tek kad to saznamo onda možemo tražiti i svrhu.

 

Kaže znanost nastali smo slučajno, a porijeklo vučemo od majmuna i karike koja nedostaje i nikad nije nađena.

Onima koji vjeruju u to neka nastave svoju majmunsku tradiciju.

15 godina
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te

Pa teorija da smo nastali od majmuna ili primata (kako god) je najblaže rečeno glupa (moje mišljenje i viđenje). Ali sama evolucija kao takva je činjenica. I ljudi i životinje se prilagođavaju klimi i staništu u kojem se nalaze. Na taj način evolucija nije nešto čudno. A to da smo slučajno nastali tj. cijeli svemir (koliki god bio i što god točno bio) je isto u najmanju ruku nemoguće. Ima ono - nikad ne reci nikad, ali viša sila (Bog) je imala svoje "ruke" i utjecaj u tome stvaranju. Kako, zašto - tko zna.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2023 22:27 (Izzy).
8 godina
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
Ne, ne znam(o).

Ali neznate ni vi. Nezna nitko. Jer kaze pjesma da jos hrvatska ni propala.....

Doduse, infekcija clickbait i ostalim tupavim naslovima je preteska, razumijem, u tekstu se to ipak svede "od kada je mjerenja", pa mozemo pisati/pricati o "najtoplijem danu, najvisoj temperaturi, najhladnijem, najvlaznijem..... U zadnjih 10 godina. 50 godina. Od 1896 do danas.

No, proglasiti nesto "najvecim" a ne dodati - do sada..... Neozbiljno, zar ne? Osim ako autor nema informaciju da cemo uskoro prestati postojati, pa shodno tome necemo ni moci vidjeti vise temperature....

Ili ima veze s ovima sto upravljaju vremenom, i svecano obecanje da ce nama, hrvatima, smanjiti termostat i nece nas vise prziti.

Na konto evolucije, sto znanstvena zajednica nije odavno odbacila teoriju direktne evolucije i nedostajajucih karika? Barem sam ja to tako shvatio, vise se ne prica "majmun-nema karike-covjek", vec o evolucijskom stablu, putevima, grancicama, vrsti koja se evolucijski granala i puno kasnije proizvela dvije vrlo slicne a opet vrlo razlicite vrste.....

Doduse, nikad mi nije bilo najjasnije zasto kreacionizam iskljucuje evoluciju, i obratno, kontam si, bas se te dvije "teorije, istine, pogleda, kako vec" odlicno nadopunjuju.

Hmm.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2023 22:34 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
HR55 kaže...
Cansee kaže...

Pa da, ovako ti smeta 7. doza, a da si čuo da od tog raste piša bio bi prvi u redu i naručio duplu.

 Nisam od onih koji "nešto čuju" pa se time vode, to prepuštam ovcama.

 

 

Onda nagađam da imaš nepobitne dokaze da Bog postoji?

5 godina
offline
Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene temper



...

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2023 22:46 (Al Crane).
 
0 0 hvala 0
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
Izzy kaže...

ali viša sila (Bog) je imala svoje "ruke" i utjecaj u tome stvaranju. Kako, zašto - tko zna.

 Da, i samo nam on može dati odgovor na pitanje zašto nas je stvario i koja je svrha života. Dakle, treba tragati kroz vjeru i duhovnost.

 

12 mjeseci
protjeran
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
Cansee kaže...

Onda nagađam da imaš nepobitne dokaze da Bog postoji?

 Da, evo sjedim i tipkam, živ sam i svjestan, dakle - postojim. Kud ćeš jači dokaz?

 

Ali znam da su ovce navikle da im "dokaze" serviraju mainstream mediji, NASA, WHO, Reuters i ostali, pa nek čekaju njih.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice