Tko je vlasnik elektronskog implantata ugrađenog u

poruka: 17
|
čitano: 18.828
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tko je vlasnik elektronskog implantata ugrađenog u".
15 godina
offline
Tko je vlasnik elektronskog implantata ugrađenog u

Still better love story than Twilight

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
6 0 hvala 0
10 godina
offline
Tko je vlasnik elektronskog implantata ugrađenog u

All those moments will be lost in time like dollars in inflation... Time for bankruptcy.

 
2 0 hvala 0
2 godine
offline
Tko je vlasnik elektronskog implantata ugrađenog u

Objašnjenje je uvijek administrativno, kao i svugdje u svijetu i piše;

 

*Kako nakon prestanka rada tvrtke više nije imao tko kontrolirati i održavati funkcioniranje moždanog implantata, nadzorna liječnička komisija koja je pratila provođenje kliničkog testiranja naložila je iz razloga zdravstvene sigurnosti pacijenata kirurško odstranjenje.*

 

Dakle, stručna ekipa je ustanovila da bez redovite kontrole implatanta ženi se može dogoditi nešto još tragičnije, a to je vjerojatno njena smrt.

Razumijem i njihovu stranu priče, iako će laiku na prvi pogled sve to izgledati surovo prema toj ženi.

 

Nedavno je Muskov Neuralink nešto potpisao s Aplle i Google o zajedničkom većem ulaganju u istraživanje čipova za ugrađivanje u mozak, pri kontroli neuroloških bolesti i depre. (ovo o zajedničkoj suradnji sam jučer gledao na tv-u pa me nemojte držati za riječ, možda sam snen nešta omanija)

 

Prikazan je i muškarac koji je nakon 12 godina ustao iz invalidskih kolica i pomoću čipa ugrađenog u mozak i drugoga u kralježnicu ponovo lagano hoda, pridražavajući se za inv. kolica ispred sebe.

 

 

 Neuralink je konačno dobio licencu za testiranje na ljudima

 

 

Koja budala se tome može rugati ?

 

 

合氣道 Smrt mora da je lijepa. Ležati u mekoj smeđoj zemlji, sa travkama koje se ljuljaju iznad tebe i slušati tišinu. Nemati jučer, niti sutra. Zaboraviti na vrijeme, oprostiti životu i biti na miru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.6.2023 9:46 (Zaporožac).
 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Tko je vlasnik elektronskog implantata ugrađenog u

Svaka čast za screenshot iz Blade Runnera. tears in rain je jedna od najljepših filmskih scena ikada snimljenih.

 
10 0 hvala 2
9 godina
offline
Re: Tko je vlasnik elektronskog implantata ugrađen
Space Cadet kaže...

Svaka čast za screenshot iz Blade Runnera. tears in rain je jedna od najljepših filmskih scena ikada snimljenih.

 

potpuno se slažem. Do tog trenutka mi je film bio vrlo dobar, ali nakon te scene je postao jedan od najboljih ikad. 

 

A što se tiče članka, Doc je to kao i inače super obrazložio nama laicima. S jedne strane mi je stvarno drago vidjeti takav napredak medicine, a s druge mi žao tih ljudi koji su tako loše prošli, ne znam što bi rekao.

15 godina
offline
Tko je vlasnik elektronskog implantata ugrađenog u

Treba se osvijestiti, kako svaki od nas poznaje slične osjećaje.

Kad slučajno ostavite mobitel doma, najčešće se vratite po njega, zašto? Ako ste teenager, taj razlog je posebno intenzivan. Razlog je vjerojatno vrlo sličan Ritinom objašnjenju: „Otkako je uređaj eksplantiran, više se nikada nisam osjećala tako smireno i sigurno kao što sam se osjećala s njime. ...“.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Tko je vlasnik elektronskog implantata ugrađenog u

Steta ako je zena u tome nalazila mentalnu snagu i sigurnost, moglo se sloziti da drzava zaposli par ljudi koji ce odrzavati sustav koji je pomagao njoj ali i drugim pacjentima. Danas u eri virtualnih masina i slicnoga moglo se na cloudu sloziti masina sa pripadajucim softwareom te ga odrzavati na zivotu te tako na neki nacin odrzavati kvalitetu zivota tih ljudi koji su pristali na experimentalnu metodu a koja je dala znacajne pomake u njihovim zivotima. Nekolicina bezdusnih birokrata koja je zdrava i ne mora se suocavati sa zdrastvenim problemima je bezdusno donjela odluku jer su bili lijeni osigurati sredstva i nepotrebno su stedjeli dok sa druge strane se trose milijarde na oruzje i ratove.

 

Strasno je to i bas mi je zao tih ljudi.

veni vidi didici
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.6.2023 11:46 (dagoberhr).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Tko je vlasnik elektronskog implantata ugrađenog u

pitanje iz naslova ("tko je vlasnik elektroničkog implantata ugrađenog u pacijentov mozak") je za fiškale, a na načinima stjecanja prava vlasništva čupa se kosa pred ispite. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tko je vlasnik elektronskog implantata ugrađen
Space Cadet kaže...

Svaka čast za screenshot iz Blade Runnera. tears in rain je jedna od najljepših filmskih scena ikada snimljenih.

Pored toga sjećam se kako sam gledao u jednom interviewu kako te scene nisu bile predviđene u scenariju tj. Rutger Hauer ih je samoinicijativno odglumio.

 

Valjda je istina?!

12 godina
offline
Tko je vlasnik elektronskog implantata ugrađenog u

Ovi su predvidjeli budućnost 

 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tko je vlasnik elektronskog implantata ugrađen
dagoberhr kaže...

Steta ako je zena u tome nalazila mentalnu snagu i sigurnost, moglo se sloziti da drzava zaposli par ljudi koji ce odrzavati sustav koji je pomagao njoj ali i drugim pacjentima. Danas u eri virtualnih masina i slicnoga moglo se na cloudu sloziti masina sa pripadajucim softwareom te ga odrzavati na zivotu te tako na neki nacin odrzavati kvalitetu zivota tih ljudi koji su pristali na experimentalnu metodu a koja je dala znacajne pomake u njihovim zivotima. Nekolicina bezdusnih birokrata koja je zdrava i ne mora se suocavati sa zdrastvenim problemima je bezdusno donjela odluku jer su bili lijeni osigurati sredstva i nepotrebno su stedjeli dok sa druge strane se trose milijarde na oruzje i ratove.

 

Strasno je to i bas mi je zao tih ljudi.

Je, stvarno je strašno i to su realni problemi.

S jedne strane razumijem i tvrtku (pogotovo obzirom da se radilo o eksperimantalnoj tehnologiji), ali imam oooogroman problem s time da je implantat vlasništvo tvrtke. To je kao da netko odluči mojoj mami izvaditi umjetni kuk jer... Ne znam, treba im titan za nešto.

 

No rješenje postoji i zove se opensource. Takve stvari ne bi smjele ovisiti o jednoj tvrtki i rješenja bi trebala bizi javno dostupna, kako softver, tako i hardver. Naravno da je pitanje koliko bi se tada firmi bavilo takvim istraživanjima, ali čak i da ne bi, smatram da je bolje humanije tako nego ovako.

 

Kako kažu: ne dao Bog da imao pa nemao.

Gledam te!
6 godina
offline
Re: Tko je vlasnik elektronskog implantata ugrađen
Da gazda od Apple čita tu vijest...mogao je kupiti tu tvrtku i nastaviti s održavanjem i razvojem...ipak svi oni žive na račun mnogih genijalaca koji nikad nisu dobili totalnu zadovoljštinu za doprinos čovječanstvu...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Tko je vlasnik elektronskog implantata ugrađen
uređaj je bio eksperimentalni, u ispitivanju, a trebala ga je nadzirati skupina liječnika/istraživača. tvrtka koja je istraživanje plaćala je prestala postojati, posljedično, niti je bilo financija za nastavak terapija, niti za istraživače/liječnike koji su to pratili i analizirali. nažalost, sasvim logičan slijed događaja.
ako nosioc odobrenja za istraživanje više ne postoji, tko je osoba koja će terapiju pod punom odgovornošću potpisati, koja je njen pravni temelj da to smije raditi, te što ako nešto pođe po zlu?
pravo i pravda su dvije različite stvari.
mislim da je i docu potpuno jasno što znači potpis liječnika na terapiju neke osobe, a i samo vlasništvo nad dotičnim implanatanom je definirano u ugovoru/dozvoli za eksperiment.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Tko je vlasnik elektronskog implantata ugrađen
Ovo je kraj kaže...

Treba se osvijestiti, kako svaki od nas poznaje slične osjećaje.

Kad slučajno ostavite mobitel doma, najčešće se vratite po njega, zašto? Ako ste teenager, taj razlog je posebno intenzivan. Razlog je vjerojatno vrlo sličan Ritinom objašnjenju: „Otkako je uređaj eksplantiran, više se nikada nisam osjećala tako smireno i sigurno kao što sam se osjećala s njime. ...“.

 

Rekao bih da je kod te žene osjećaj ovisnosti nešto jače utemeljen na stvarnosti nego kod teenagera. Ona bez tog uređaja barem jedno dneno sponatno zalegne negdje, uz vrlo realne šanse da si razbije lubanju ili slomi kost. A teenageri drkaju po telefonima da ubiju osjećaj dosade, nastao nemogućnošću produciranja zanimljivih/kreativnih misli. Ja još pripadam generaciji koja je odrasla bez tih elektronskih fast-foodova - mi smo mogli (morali) od daske, kamena ili bilo čega trivijalnog razviti kompleksne igre. Danas to više nisu daska ili kamen nego osoba, vijest, pjesma ili film, ali princip je isti, pa kako nekome uopće može biti dosadno uz takvo oblilje u svijetu? Skroz iskreno i bez omalovažavanja, malo mi je žao današnjih mladih.

13 godina
offline
Tko je vlasnik elektronskog implantata ugrađenog u

svakog cuda za vremena,

kolko para tolko mjuze:)

to cudo nije na listi a ili b hzzo-a eheheh

na svijetu ima na tisuce rijetkih bolesti i nijedan hzz to ne bi podnio skupe terapije istih...

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tko je vlasnik elektronskog implantata ugrađen
qwwerty11 kaže...

svakog cuda za vremena,

kolko para tolko mjuze:)

to cudo nije na listi a ili b hzzo-a eheheh

na svijetu ima na tisuce rijetkih bolesti i nijedan hzz to ne bi podnio skupe terapije istih...

Sto zbog toga treba pustiti ljude koje trebaju takve skupe terapije da polako i mucno umiru?

Oni ne zavrijedjuju zivjeti kvalitetno te doprinositi drustvu jer terapiju koju trebaju je skupa pa ih se ne isplati odrzavati na zivotu?

 

Stvarno ti je komentar na nivou 4-og razreda osnovne skole, vidio bi tebe da trebas zbog bolesti skupu terapiju kojom ce ti kvaliteta zivota biti bolja, malo bi drugacije pricao a ne ovako besramno bezdusno ostavio komentar.

veni vidi didici
14 godina
offline
Re: Tko je vlasnik elektronskog implantata ugrađen
dagoberhr kaže...
qwwerty11 kaže...

svakog cuda za vremena,

kolko para tolko mjuze:)

to cudo nije na listi a ili b hzzo-a eheheh

na svijetu ima na tisuce rijetkih bolesti i nijedan hzz to ne bi podnio skupe terapije istih...

Sto zbog toga treba pustiti ljude koje trebaju takve skupe terapije da polako i mucno umiru?

Oni ne zavrijedjuju zivjeti kvalitetno te doprinositi drustvu jer terapiju koju trebaju je skupa pa ih se ne isplati odrzavati na zivotu?

 

Stvarno ti je komentar na nivou 4-og razreda osnovne skole, vidio bi tebe da trebas zbog bolesti skupu terapiju kojom ce ti kvaliteta zivota biti bolja, malo bi drugacije pricao a ne ovako besramno bezdusno ostavio komentar.

 Naivan post.

Medicina je trijaza gdje ogranicena sredstva treba raspodjeliti da cine najvise dobra....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice