Robotska glista u avanturi otkrivanja novih svjeto

poruka: 3
|
čitano: 5.179
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Robotska glista u avanturi otkrivanja novih svjeto".
15 godina
offline
Robotska glista u avanturi otkrivanja novih svjeto

tiskovno je priopćenje (u sivom pravokutniku) očito namjerno propustilo navesti duboko nadahnuće talijanskih "istraživača". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.3.2023 10:36 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Robotska glista u avanturi otkrivanja novih svjeto

Što se tiče dubljeg bušenja na Marsu...
U sklopu ExoMars programa u planu je bio Rosalind Franklin rover koji je već ove godine trebao biti na Marsu i bušiti do 2 m dubine.
No, kao da nam bušenje nije suđeno - kud InSight nije uspio tu je i ova misija otkazana - i to zbog jeb. politike a nakon što je rover već bio gotov, tako da bušenja na Marsu, po svemu sudeći, vjerojatno neće biti do 2029.

Ni NASA prije 2029 sasvim sigurno neće lansirati ništa slično iako postoji plan za platformu koja bi bušila 20-50 metara na južnom polu Marsa a u slučaju da to uspije probalo bi se bušiti i do 1.5 km (iako se spominjalo i 10 km). No, koliko znam, taj plan postoji već 20-tak godina i pojavljuje se kao prijedlog misije ali do sada još nije prošao selekciju za dalji razvoj (financiranje) od faze TRL 4, inače zadnja faza je TRL 9[1].

 

[1] https://www.nasa.gov/sites/default/files/trl.png

Amenoum
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.3.2023 12:56 (PaleRider).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Robotska glista u avanturi otkrivanja novih svjeto

 

Zanimljiv se stvari mogu naučiti, čitajući kvalitetne tekstove.


Znači, čovjek može biti okrenuti naopčake, a hrana i voda svejedno dođu do želuca.

 

Crvo-robot. To je guba stvar.
Lajk!!

dzg
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice