Ljudski mini-mozgovi popravljaju ozlijeđene moždan

poruka: 6
|
čitano: 9.940
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ljudski mini-mozgovi popravljaju ozlijeđene moždan".
10 godina
offline
Ljudski mini-mozgovi popravljaju ozlijeđene moždan

Jesu li onda stakori uspjeli nesto vidjeti?

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Ljudski mini-mozgovi popravljaju ozlijeđene moždan

80% teksta je nerazumljivo mome "mini-mozgu" 

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Ljudski mini-mozgovi popravljaju ozlijeđene moždan

Pa meni nije nejasno. Ključno u svemu tome je mogućnost uzgoja nečega što ima mogućnost popravka na biološkoj razini. Stanice-tkiva-organi, kako je i objašnjeno.

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Ljudski mini-mozgovi popravljaju ozlijeđene mo
Meni je tehnika testiranja neuronskih veza fascinantna: sa virusima! To nadilazi moje predodžbe o virusima kao poluživim stvorenjima koji trebaju živog domaćina da uopće nešto naprave. Ali i predodžbu o neuronima, koje doživljavam kao kablove. I sad to dvoje zajedno čine mjerni instrument. Fascinantno.
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Ljudski mini-mozgovi popravljaju ozlijeđene mo
Izzy kaže...

Pa meni nije nejasno. Ključno u svemu tome je mogućnost uzgoja nečega što ima mogućnost popravka na biološkoj razini. Stanice-tkiva-organi, kako je i objašnjeno.

Nije u tome problem.

Osnova je jasna, problem je uovome..

 

*Međutim, unatoč toj uspješno izvedenoj transplantaciji organoidnog tkiva u zdravo tkivo mozga, znanost do sada još nije istražila hoće li se organoidi moći integrirati s ozlijeđenim moždanim tkivom.

 

Dakle, sve u znanosti ide jako sporim koracima, "možda će biti, a možda neće", pa nas većina u skoroj budućnosti neće doživjeti nekakvo "veće" upotrebljivo medicinsko znanstveno otkriće.. 

Bioničko oko s kojim slijep čovjek može vidjeti bar djelomično (Citat iz članka Mladena Smrekara Za daljnji napredak ove tehnologije bit će potrebno izraditi značajno tanje senzorske nanožice, a onda, tko zna, možda će se jednog dana ovakvo oko moći uštekati izravno u mozak.

Sve se to godinama istražuje, ulažu se veliki novci, a pomaci su jako spori unatoč informatičkoj tehnologiji za koju bi Tesla i slični dali život, koliko bi im pomogla u istraživanju, bržim rješenjima problema.

 

Ili, danas nema više "velikih mozgova" koji mogu postaviti nekakvo veliko znanstveno otkriće u roku nekih 15 godina.

Uglavnom, sveostane na "možda", "moguće je, ali nismo sigurni", itd.

 

Volim znanstvene članke, posebice dr. Igora, no unatoč mojoj euforiji kad počnem čitati nešto novo što se događa u medicinskoj znanosti, brzo padnem u depru, jer na kraju članka ostanem razočaran, padnem u depru, pa se moram napiti dobroga piva.  

 

 

 

 

 

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano.
15 godina
offline
Re: Ljudski mini-mozgovi popravljaju ozlijeđene mo

Možda motiv nije dovoljno jak? Možda motiv u današnjem svijetu ne može nadjačati novac i želju da se "posiše" što više novca kroz istraživanja i razvoj? A sve u jedinici vremena...

 

I sam imam dojam da se nekoć brže razvijalo. Puno je tu mogućih čimbenika...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice