IBM-ovo kvantno računalo prelazi granicu od 1000 k

poruka: 8
|
čitano: 20.646
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "IBM-ovo kvantno računalo prelazi granicu od 1000 k".
IBM-ovo kvantno računalo prelazi granicu od 1000 k

Ako gledamo usporedbu između "qubarnog" i binarnog, prema ovim člancima:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Sycamore_processor

 

https://medium.com/predict/googles-quantum-computer-is-about-158-million-times-faster-than-the-world-s-fastest-supercomputer-36df56747f7f

 

 

 

Sa samo 53 kjubita "qubarno" računalo je 158,000,000 puta brže od najsnažnijeg binarnog superračunala na svijetu.

 

 

I što to sad znači, s ovih 1,000 kjubita? Teoretski može rješavati tajne svemira?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: IBM-ovo kvantno računalo prelazi granicu od 10
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

 

I što to sad znači, s ovih 1,000 kjubita? Teoretski može rješavati tajne svemira?

 

Samo neka rješi medicinske probleme... tipa karcinome i to će već biti sasvim dovoljno. Jer idu mi na onu stvar najave po medijima i to zadnjih 20 god.: "evo stigao lijek protiv karcinoma" "izliječili smo rak" - kažu znanstvenici, a kad trebaš taj lijek onda ga nema ni dan danas. Bljuva mi se od tih najava i senzacija po medijima jer u stvarnosti toga ništa nema.

 

Po meni, takva računala s enormnim resursima bi se prvo trebala koristiti za sve bolesti, a nakon toga krenuti na klimu-prognoze, zatim na bolji kvalitetniji uzgoj hrane, pa kad rješimo sva važna pitanja na Zemlji tek onda se baviti onime van Zemlje odnosno svemirom.

 

Ako su najave kvantnih računala ovakve onda bi spomenuti problemi trebali biti rješeni u roku od najduže godine dana od upotrebe računala. A već sada znamo da to neće biti jer tih senzacija smo se već naslušali i naslušali, a u praksi ništa od toga.

15 godina
offline
IBM-ovo kvantno računalo prelazi granicu od 1000 k

na slici je kvantni stvor, iako je čak i promatranjem teško zaključiti je li muško, žensko, oboje ili wtf. mislim, znam da je nebitno ali me zaintrigisalo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: IBM-ovo kvantno računalo prelazi granicu od 10

Pa slika je savršen primjer "modernog" društva. Diversity points je na maksimumu i sve check liste su ispunjene.

Sigurno je bila puka slučajnost što se taj kvantni stvor našao u kadru baš u tom trenutku 😁

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2022 14:25 (Mar).
8 godina
offline
Re: IBM-ovo kvantno računalo prelazi granicu od 10
makopos kaže...

 

Samo neka rješi medicinske probleme... tipa karcinome i to će već biti sasvim dovoljno. Jer idu mi na onu stvar najave po medijima i to zadnjih 20 god.: "evo stigao lijek protiv karcinoma" "izliječili smo rak" - kažu znanstvenici, a kad trebaš taj lijek onda ga nema ni dan danas. Bljuva mi se od tih najava i senzacija po medijima jer u stvarnosti toga ništa nema.

 

Po meni, takva računala s enormnim resursima bi se prvo trebala koristiti za sve bolesti, a nakon toga krenuti na klimu-prognoze, zatim na bolji kvalitetniji uzgoj hrane, pa kad rješimo sva važna pitanja na Zemlji tek onda se baviti onime van Zemlje odnosno svemirom.

 

Ako su najave kvantnih računala ovakve onda bi spomenuti problemi trebali biti rješeni u roku od najduže godine dana od upotrebe računala. A već sada znamo da to neće biti jer tih senzacija smo se već naslušali i naslušali, a u praksi ništa od toga.

 

Klasicno fanfare i senzacije idu prvo:

 

- Hrvatska ce biti jedna od najrazvienjih zemalja na svijetu, ja vam obecavam
- ispaljivat cemo satelite iz Like

- Saudijski Seik planira uloziti milijarde i trilijarde u izgradnju naftnih terminala i RH

i sl srania. Dok grafenske baterije i dalje niotkuda.

Ali realno, nece biti moguce ni u jednom obliku ukucati u DOS:

C:kompijutere, nađdere' mi lijek za mamurluk, ubi me Mile brljom sinoc.bat
Enter

Zna li itko sto vrti kvantni kompjuter? Kakav software? Kako uopce komunicirati s tako necim?

8 godina
offline
Re: IBM-ovo kvantno računalo prelazi granicu od 10
But...

Can it run crisys?
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: IBM-ovo kvantno računalo prelazi granicu od 10
Gebirgs kaže...

1) Dok grafenske baterije i dalje niotkuda.

2) Ali realno, nece biti moguce ni u jednom obliku ukucati u DOS:

C:kompijutere, nađdere' mi lijek za mamurluk, ubi me Mile brljom sinoc.bat
Enter

3) Zna li itko sto vrti kvantni kompjuter? Kakav software? Kako uopce komunicirati s tako necim?

1) ovo je pitanje semantike.

Što je uopće grafenska baterija?

Npr. Xiaomi već dugo koristi grafenske baterije u mobitelima (jedan od glavnih razloga zašto imaju ona brza punjenja), ali badava ti to kad drugi dio baterije (separatori, elektrolit itd.) ne može pratiti to.

Grafen je samo jedan dio slagalice, ostalo je nerješivo.

2) nije ni poanta kvantnog računala, ono je specijalizirano samo za jedan zadatak.

3) ne vrti ništa, konstrukcija mu uvjetuje jedan specifični algoritam koji onda ako možeš upregnuti imaš računalo koje je u tome nekoliko trilijardi puta ili više puta brže od klasičnog.

Problem je napraviti algoritam koji bi mu pasao a da istovremeno ima neku uporabnu vrijednost - a i taj problem je nerješiv zato jer u svijetu imaš sve manje i manje znanstvenika koji se bave matematikom - usporedbe radi, na top 5 američkih tevničkih studija (koji su krem de la krem) više od 99% pohađatelja specijalizira programerske smjerove, tj. da bi se bavili kucanjem java ili python koda da im mlinac za kavu računalno upravljan preko arduina i par pločica s aliexpressa vrti točno na 2267,657577 okretaja.

Nismo ni svjesni kolko samo najebali kao civilizacija...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.12.2022 11:43 (fer-de-lance).
2 godine
offline
IBM-ovo kvantno računalo prelazi granicu od 1000 k

-Dobri dan, možel jedno dvaest kubika (cubita) toga ...čekaj da pročitan, unuk mi napisa..eee.  kvantnog računala ?

*Može gospon, izvolte ga !

-Fala sinko, bog ti da zdravlja, ma nemoš s malim.. neće mu igra preko 1000 FPS u 32K ekranu pa stalno plače, jadno dite..

 

Aj, živia ti meni...

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice