Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdoblje i

poruka: 131
|
čitano: 44.512
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdoblje i".
15 godina
offline
Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdoblje i

Pretpostavljam da će se sve cijene u narednom vremenu lagano podići da bi se zaokružilo. Kao neprimjetno. Neće sniziti vjerojatno, nego ajmo malo podići.

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl

Nama svake turističke sezone "malo" popeglaju cijene, pa zaborave vratiti nazad na "neturističke" cijene. I onda odem negdje u kontinent pa se šokiram kako je sve povoljnije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.1.2023 12:44 (miki_the_pirat).
8 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Evo malo sam pregledao "kusure", i iako sam po trgovinama isao u rasponu od 8 do 10 sati, vec sam sakupio enormnu kolicinu kovanica....

Zanimljivo, vec ima i "tudjih eura", tako imam nizozemske, talijanske, spanjolske kovanice, uglavnom su od 1 euro.

Zanimljivo, nema za sada ni jedna njemacka... ;)
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Opet update, dosadan sam sam sebi...necu vise...

Kava u kafi...birtiji.

Subota, po tecaju konverzije, sve po zakonu, jedna kava jedan euro.

Danas ista kava, 1.30 eura.

Burek (zna se s cime), subota 13.50kn, ili 1.80 eur, danas....tadaaaa.... 2.13 eur....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdoblje i

Ja bio u Konzumu jutros... tete kukaju na blagajnički minimum od 150€... upozorene da na kraju dana moraju imati 150€ u kasi, a svi kune donose.... nema govora o povratu u €. Velim ja mogu vam ja dati € (lice im se ozarilo) i na račun od 60ak € dajem 100€... vele nema šanse da iz svih kasa povadimo € ne bi skupile 35€... daj karticu. GG organizacija i prebacivanje bankarskog posla na tete u trgovinama.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.1.2023 15:21 (miki_the_pirat).
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Bio sam u konzumu oko pola 9, ovaj lokalni je sve drzao pod kontrolom, puna kasa kovanica, malo novcanica, ali to je sad novi problem na koji se svi moramo naviknuti...

Prije si sitne iznose placao sitnim novcanicama, a kusur u kovanicama je bio prakticki bezvrijedan, sad cemo glavninu sitnih kupnji vrsiti kovanicama....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Otvorim Đorđa danas, kad šok. 300 i nešto 😆 presjeklo me.
 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Damir22 kaže...
Opet update, dosadan sam sam sebi...necu vise...

Kava u kafi...birtiji.

Subota, po tecaju konverzije, sve po zakonu, jedna kava jedan euro.

Danas ista kava, 1.30 eura.

Burek (zna se s cime), subota 13.50kn, ili 1.80 eur, danas....tadaaaa.... 2.13 eur....

 Yep, kava u lokalnoj birtiji 10kn, danas sam platio 1,5€. Dakle skoro 12% skuplje. Poderat će nas na uslugama, ne u dućanima (roba).

 

Kaže prijatelj koji živi i radi u Njemačkoj već dugo da su cijene u toj (napominjem) lokalnoj birtiji ko u Stuttgart-u. Bio je na adventu, rekao nisu normalni s cijenama. I tako, europske cijene, balkanske plaće i tako mi već godinama i godinama, a sad iskoristili svi prelazak da još nabiju. E pa dok god mi šutimo, nek nas deru.

Nadglednik dina
8 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Nisam shvatio jer nisam dobro cuo, navodno neka izvanredna sjednica vlade sutra, radi danasnjeg divljanja cijena i zaokruzivanja?
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Nek je onaj panj iz HNBa rekao da će svi trgovci bit moralni.
15 godina
offline
Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdoblje i

Njemačka, italija, slovenija... su teško podnijele prebacivanje na €, več vidimo posljedice prvi dan-kaos.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Baš kaos.
Danas kupujem dvije karte u busu - iznos 9.4 eura. Pitam ga jel mu više odgovara da platim u kunama ili eurima, kaže daj šta imaš sitnije. Dam mu 10 eura jer sam kune imao samo novčanicu od 200.
Pola sata tamo čačka, računa i na kraju mi vrati 4kn. Nit kusur u eurima/centima, nit točan iznos kusura preračunat u kune.

Sjedamo u drugi bus za koji smo imali kupljene karte, par ljudi koji su ušli na iduće dvije stanice uopće nisu morali platiti kartu jer ovaj nije imao eura za kusur a oni nisu imali kuna pa im je rekao da samo sjednu.

Stao na tri bankomata, nijedan u funkciji. Gdje god uđeš nešto kupiti praktički te mole da platiš karticom, što mi i nije problem jer i inače plaćam karticom gdje god mogu ali ono, feeling je kao da su prekjučer prvi put objavili da prelazimo na euro pa se nitko nije stigao pripremiti.

Također smatram da se trebalo ukinuti plaćanje kunama bilo čega od 1.1., ako ti je ostalo nepotrošenih kuna lijepo odi u banku i zamijeni. Ovako se samo iskompliciralo više nego je trebalo.
Moj PC  
6 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdoblje i

Sad su ljudi zbunjeni i traže od konobara da im vraća točno u lipu- iako se lipe u kafićima nisu koristile praktički godinama.
Ima još jedna aplikacija, tj. web gdje se može proizvoljno upisati u kojoj valuti koliko kusura vratiti, ovisno o tome šta imaš  https://kusur.co

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2023 0:23 (Ibiza).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdoblje i

Ja sam jučer u NTL-u prošao povoljnije... Kruh od 1 kg koji je inače koštao 13 kn, platio sam 7,86 kn... Kunama sam platio...

Valjda su nešto zbrljali...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Brljali su, itekako....

Evo, meni jucer zena u pekari 'ladno oprosti 40 centa....

6.40 racun, ja imam 6 u kovanicama, i 10 novcanicu. U redu je, daj tih 6.

Na prvu nisam skuzio, kasnije mi sjelo u glavu, 40 centi je 3 kn, to ce njoj faliti u blagajni..... Nije se ni ona snasla.... Navikli smo se razbacivati tim lipama, jer su bile bezvrijedne, sad cent ipak ima neku vrijednost, mislim da se ljudi vise nece bahatiti s tim kovanicama.

Ja uvijek ostavim te lipe, no, ne zelim ih prisilno ostavljati, vrati mi kusur tocno a ja cu odluciti koliko i dali cu ti uopce ostaviti ista...
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Damir22 kaže...
Brljali su, itekako....

Evo, meni jucer zena u pekari 'ladno oprosti 40 centa....

6.40 racun, ja imam 6 u kovanicama, i 10 novcanicu. U redu je, daj tih 6.

Na prvu nisam skuzio, kasnije mi sjelo u glavu, 40 centi je 3 kn, to ce njoj faliti u blagajni..... Nije se ni ona snasla.... Navikli smo se razbacivati tim lipama, jer su bile bezvrijedne, sad cent ipak ima neku vrijednost, mislim da se ljudi vise nece bahatiti s tim kovanicama.

Ja uvijek ostavim te lipe, no, ne zelim ih prisilno ostavljati, vrati mi kusur tocno a ja cu odluciti koliko i dali cu ti uopce ostaviti ista...

 

neki dan (dok su još bile kune) moja žena išla pokupit ćevape u poznatu osječku čevabdžinicu Makedonku, i tip joj mrtav ladan oprosti 15 kn, ona je imala 200 kn u komadu a njemu je bilo nezgodno u tom trenutku i čovjek alalio. Oni su poznati po tome da nikad nisu bili cicije oko svake kune, i zbog tog su gospoda. Naravno to ne može raditi blagajnica koja je zaposlena, ali oni koji vode obiteljski biznis uvijek mogu napraviti ovakve ustupke koji mušterijama itekako znače.

15 godina
offline
Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdoblje i

Ja još niti jedan ojro dobio nisam...samo kune vraćaju...pekara, kafić

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Cansee

Da, naravno, "rukovodeci kadar" moze tako nesto napraviti, no jadna blagajnica zbog te tri kune moze nastradati, jer joj se gazda nabije svaku vecer na obracun i sve mora stimati u lipu, ne smije biti ni lipe viska ni lipe manjka.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
2 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Ne smije ni u jednoj blagajni.
8 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Ne smije, a opet bude...

Jedina razlika je dali ti gazda visi nad glavom i gleda svaku lipu koju brojis, ili ne, pa mozes napraviti korekciju, u slucaju da ipak ima razlike.

No, predaja mora biti identicna stanju na papiru, svakako.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Ja se riješio kunskih kovanica sad nemam za automat za kavu. Na tisku ne možeš doći sa 1 eurom da ti da 7.50 kuna...
Sve da i imam,otkud mi
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdoblje i

Moglo se izbjeći prijelazno razdoblje u trgovinama. Nakon 1.1. plaćanje u eurima gotovinom ili karticama. Zamjena do 31.12.2023. samo u bankama i bok.

Tko je imao veliki višak gotovine imao je puno vremena za promijeniti to u eure po fiksnom tečaju. Ili kupovati nekretnine kao i svi normalni pljačkaši.

PSN - darklydexter
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdoblje i

Lik je potpuno odsutan od stvarnosti. Poremečen do daske, psiho testove uvesti obavezno za ove na vlasti.

 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
3 1 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Kakav narod, takva i vlast
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2023 17:38 (silvio3105).
15 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
silvio3105 kaže...
Kakav narod, takva i vlast

 Nečemo generalizirat. Kakvi birači hdz-a takva vlast. Znači total mental oduzeti.To su ti profil ljudi što aplaudiraju plenkiju dok plaća kafu ursuli sa našim novcima.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2023 17:53 (dery).
16 godina
neaktivan
offline
Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdoblje i

plaćam sve kontaktom mobitela tj google pay.. i sve prolazi glatko ovih dana, dok djeca nisu povadila gomilu sitnoga i krupnoga po ladicama, te mi predložila da danas odem na poštu to raskusurat u €.

pakao!

stajao u redu od 25 ljudi. od toga je samo troje trebalo poštanske usluge. svi ostali su u kesama držali gvožđuriju. nemaju onaj brojač kovanica, već kao kokoši kukuruz nabadaju svaku lipu.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
1 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
A Fina?
16 godina
neaktivan
offline
Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdoblje i

nije bi bila s ruke.. po svemu sudeći i tamo je masovni istovar gvožđa, premda oni imaju onaj mlinac.

u svakom slučaju totalno rasulo do 15-og.. a o divljanju cijena da ne pričamo.

treba otvorit 6 pari očiju i temeljito prebrojat tko ti što vraća.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Entry Point kaže...
Damir22 kaže...
Opet update, dosadan sam sam sebi...necu vise...

Kava u kafi...birtiji.

Subota, po tecaju konverzije, sve po zakonu, jedna kava jedan euro.

Danas ista kava, 1.30 eura.

Burek (zna se s cime), subota 13.50kn, ili 1.80 eur, danas....tadaaaa.... 2.13 eur....

 Yep, kava u lokalnoj birtiji 10kn, danas sam platio 1,5€. Dakle skoro 12% skuplje. Poderat će nas na uslugama, ne u dućanima (roba).

 

Kaže prijatelj koji živi i radi u Njemačkoj već dugo da su cijene u toj (napominjem) lokalnoj birtiji ko u Stuttgart-u. Bio je na adventu, rekao nisu normalni s cijenama. I tako, europske cijene, balkanske plaće i tako mi već godinama i godinama, a sad iskoristili svi prelazak da još nabiju. E pa dok god mi šutimo, nek nas deru.

 na ovih 1,75 ili 1,8 su svi digli kave koje su do sad bile na 10 ili 12 kn, dakle finih 15% povećanja cijene. A ovo za Stuttgart - možda neka lokalna birtija no čim se makneš sa sela kapučino ispod 3 € ćeš teško popiti, a biti će često i bliže 5€ ako si bliže nekom centru grada. Općenito, u nijednom dućanu nećeš proći sa računom manjim od duplo više nego kod nas samo što ti je lako podnijeti taj trošak ako ti je plaća duplo veća pa ti trošak špeceraja ne čini više 30% plaće već 10% plaće (sad da li će biti 10 ili 11% ako uzmeš bio jabuke uopće te nije briga)

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
8 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Sve je to ok, nista mi ne smeta...

Osim ovog infantilnog uvjeravanja raznih udruga, skupova, centralnih komiteta i slicnih predstavnika trgovackih i inih lobija, koji nas uvjeravaju kako nista nije zaokruzeno, nista nije poskupilo, vec naprotiv, sve je pojeftinilo, samo mi to ne vidimo.....

Cemu?

Grow a pair, izadji, reci - da, nisam zaokruzivao ali sam namjerno i ciljano poskupio svoje proizvode ili usluge. Zasto? Zato sto mogu.

Kapitalisticki smo sustav, slobodno trziste, nema zakona koji brani tako nesto, ja svoju uslugu ili proizvod cijenim toliko, ako neces, idi nekom drugom. I sve 5, trziste ce ili kazniti, ili nagraditi.

A ne ovako praviti debile od ljudi ponavljajuci iste mantre i fore, koje bi nas kao trebale uvjeriti....

Vjerovat ces svojim ocima vise nego meni? Da, jebote, hocu.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
5 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice