Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.528
|
čitano: 14.299.659
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...
Jimmy kaže...
Posmatrač kaže...
Jimmy kaže...
Mad Ant kaže...
....

 To je ambijentalna rasvjeta, sjeti se da Ambilight radi preko algoritma koji prati sadržaj. IMHO i dalje iritantno, te mijenja cijelu prercepciju boja slike, kao i ambijentalno iza TV-a koje nije bar približno bijelo(!), a Youtuberi se stalno prave kako su pametni s time... meh...

 

Postoje ambiligt rasvjete koje idu preko senzora ili HDMI-a. Neke rade bolje nego Phillipsova.

U inozemstvu postoje firme koje se bave samo montiranjem ambiligta. Dođu ti doma i ugrade ambilight na TV.

 

 Pitanje a ne provokacija. U cemu je ta philipsova ambilight rasvjeta toliko posebna i bolja od LED RGB trake?

 

Analizira spektar boja i po tome prilagođava rasvjetu za razliku od RGB trake koja je statična ili vrti neki programirani mod. Recimo breathing, blinkanje, strobe. 

 

Ako na Phillipsu gledaš film koji je hladan (plavi)rasvjeta će biti plava pa makar to trajalo cijelo vrijeme trajanja filma dok obična RGB traka vrti crvenu, plavu, zelenu što je neugodno za oko i nema veze sa sadržajem.

 Zasto bi iko normalan zelio strobe iza tva? Meni je podesena na jednu temp bijele boje i to je to... Nije tu da mi vrti disko mode niti da se prilagodjava tvu vec samo daje mali oreol oko tva i time prividno pojacava kontrast. Nista vise niti manje od toga.... Ne zelim da mi traka mijenja boje ni zbog cega.....Za dobru sliku sam kupio dobar tv (oled).

 

Ideja Ambilighta je da proširi sliku, perifernim vidom hvataš boje koje su prikazane na ekranu, odnosno nastavak boja s obzirom na onošto se prikazuje. Meni to izgleda dosta efektno i koristim ga u dosta slučajeva. 

Kao što sam napomenuo, TV nisam kupio zbog tog featurea, ali me iznenadio i koristim ga često.. Nekako imam dojam da svi nešto komentiraju kako nevalja, a nitko nema Ambilight doma, nego eto, nevalja!

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.3.2022 14:03 (DarK.xy).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
DarK.xy kaže...

Ja imam Philips OLED 65" i uspoređujući kvalitetu slike sa LG Oled ne vidim značajnu razliku u kvaliteti slike. Oboje imaju OLED panel.

 pričamo o općoj kvaliteti televizora, koja je kod pilipsa bila očajna otkako su ih preuzeli kinezi

sreća njihova, a i još nekih proizvođača, što više nema recenzenata koji skidaju zadnji poklopac da malo provjere komponente koje idu unutra

kad vidiš televizor od dva soma eura u koje stavljaju kondenzatore i druge komponente kakve se ne stavljaju niti u niži rang napajanja od parsto kuna, padne ti mrak na oči

 

Ne znam kakva je situacija sa TV koji nisu OLED, ali mislim da je netko napravio analizu dijelova (kondenzatori, itd...) unutar threada za sve marke i da su dijelovi slični kao i kod drugih marki, neki bolji, neki lošiji ali nikako najlošiji..

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Posmatrač kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Posmatrač kaže...

 Zasto bi iko normalan zelio strobe iza tva? Meni je podesena na jednu temp bijele boje i to je to... Nije tu da mi vrti disko mode niti da se prilagodjava tvu vec samo daje mali oreol oko tva i time prividno pojacava kontrast. Nista vise niti manje od toga.... Ne zelim da mi traka mijenja boje ni zbog cega.....Za dobru sliku sam kupio dobar tv (oled).

 

A zasto bi itko normalan htio gledati TV, umjesto da ode piljiti u prazno negdje na planinu.

 

Necemo sada u ovakva trolanja, ali da ti odgovorim na pitanje; Smisao ambilighta jest da prividno poveca ekran jer dobijes dojam da slika "izlazi van okvira", te u nekim slucajevima i odmara oci. Takodjer navecer je moguce iskljuciti sliku i ostaviti osvjetljenje, ako volis spavati uz muziku uz laganu svjetlost (moguce podesiti jacinu).

 

 Zato ga ja i koristim i zato sam stavio led traku iza tva. Pitanje je bilo zasto bi iko zelio strobe light iza tva..... 

 

S obzirom da imaš OLED, to svijetlo iza ti shebava percepciju kontrasta. To se inače radi za LED televizore, pogotovo IPS jer onda manje primjetiš bleed/blooming, te naravno monitore kada radiš navečer jer se manje naprežu oči kada gledaš u razne prozore i slično. Radije staviti svjetlo negdje drugdje ako već ne voliš gledati u mraku.

 Ne shebava je mogu podesiti temperaturu i boju (rgb) tako da ga uopste ne uocavam kada gledam nesto ali primijetim da ga nema kad ga nema....

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Misliš ili znaš? Svojevremeno je bilo recenzenata koji su otvarali televizore i ocjenjivali kvalitetu komponenti, lemljenja i općenito izrade.
Iako i druge tvrtke fušaju ponekad, pogotovo primjerice samsung, pilips je redovito imao smeće od komponenti, za razliku od primjerice sony ili panasonica. Ove priče kak su svi isti su glupost
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
Misliš ili znaš? Svojevremeno je bilo recenzenata koji su otvarali televizore i ocjenjivali kvalitetu komponenti, lemljenja i općenito izrade.
Iako i druge tvrtke fušaju ponekad, pogotovo primjerice samsung, pilips je redovito imao smeće od komponenti, za razliku od primjerice sony ili panasonica. Ove priče kak su svi isti su glupost

 

Prosječni (i natprosječni) korisnik se doista neće baviti recenzijama o otvaranju TV-a i gledanju koje su komponente, čipovi, diodice, lampice što god stavljene unutra, niti kvaliteta lemljenja.

 

Ipak, bilo bi zgodno da staviš nekolicinu recenzija o otvaranju uređaja ovdje, čisto da znademo o čemu pišeš, jer ja niti veliki broj nas očito nismo upućeni u to da je Philips navodno teško smeće.

 

 

Lp

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...

 Ne shebava je mogu podesiti temperaturu i boju (rgb) tako da ga uopste ne uocavam kada gledam nesto ali primijetim da ga nema kad ga nema....

 

Ako je ambijentalno u boji, zezne percepciju boja u slici - percepcija neke boje na ekranu nije ista ako ti je oko TV-a (znači u vidnom polju) recimo sve zeleno ili žuto ili crveno. Znači fora kao na onim testovima vida gdje u puno kružića sličnih boja moraš prepoznati slovo ili broj.

 

Ako je ambijentalno bijelo ili slično bijeloj - pomiče ti percepciju kontrasta, tj. smanjuje ti mogućnost uočavanja near-black detalja/nijansi, jer ti se oči moraju priviknuti na dodatno svjetlo sastrane. A ti imaš OLED sa praktički beskonačnim kontrastom zbog kojeg se i kupuje. Koristi se kod LED-ova jer smanjuje vidljivost bloominga bar malo, ali i dalje nauštrb near-black detalja/nijansi. I zato su bilo kakvi YT testovi/prikazi sa upaljenim ambijentalnim iza ili odmah pored TV-a kompletan bullšit.

 

Nije da je teško testirati - zagasi svu rasvjetu, pusti nešto (može i statičan screenshot) u mraku i onda pali/gasi ambijentalno i primjeit ćeš privikavanje očiju. Osim naravno ako ti je namješteno na vrlo malo svjetline. Jer nije isto to neko slabo svjetlo negdje u sobi ili direktno u vidnom polju pored TV-a.

 

EDIT: sad sam se sjetio dobrog primjera - RTINGS kada u videorecenziji pokazuju "Black uniformity" bijeli križ na crnoj podlozi, stave sliku ekrana ali na potpuno bijelu podlogu videa i ne možeš dobro uočiti da li i koliko blooma, a da ga staviš na crnu podlogu vidio bi puno više. Pogledaj ove dvije slike u prilogu (US QN90A sa VA), na kojoj bolje vidiš blooming/bleed? (čisto za usporedbu mogućnosti TV-a, treća slika je LG C1)

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.3.2022 19:08 (Mad Ant).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Prosječni (i natprosječni) korisnik se doista neće baviti recenzijama o otvaranju TV-a i gledanju koje su komponente, čipovi, diodice, lampice što god stavljene unutra, niti kvaliteta lemljenja.

 

Ipak, bilo bi zgodno da staviš nekolicinu recenzija o otvaranju uređaja ovdje, čisto da znademo o čemu pišeš, jer ja niti veliki broj nas očito nismo upućeni u to da je Philips navodno teško smeće.

 

 

Lp

 prosječni korisnik se nije bavio niti recenzijama grafičkih kartica, matičnih ploča ili napajanja u dijelu koji se bave kvalitetom komponenti, ne bavi se previše niti danas, no svejedno pogleda bar zaključak o kvaliteti

srećom je to danas postao obavezni dio bilo koje bolje recenzije, pa se sada proizvođači tih komponenti ne usude uvaljivati smeće kao što se usude u druge proizvode koji zato rijetko traju puno duže od garancije, tako da je za sve kupce televizora velika šteta što se to zagubilo, čak i ako im to nije previše zanimljivo

 

takve recenzije je radilo nekoliko recenzenata, bilo je i dosta foruma po kojim su se rastavljali novi modeli televizora i raspravljalo se o kvaliteti napajanja, matičnih ploča i ostale elektronike, jedan od zadnjih recenzenata mislim da je bio fullhd još prije 5-6 godina, no danas se to nemere više naći jer su takve stranice ugašene

 

o pilipsu se vodila rasprava na ovoj temi zadnjih godina puno puta, sve što smo mogli naći o pojedinim modelima bile su slike iz takvih izvora ili sa ebaya gdje se prodaju rezervni dijelovi, a u niti jednom od modela pilipsa otako su ih preuzeli kinezi nismo našli kvalitetu

ako te zanima sam pretražuj temu, imaš o tome hrpu materijala, jer meni je dopizdilo stalno se borit s vjetrenjačama i likovima koji kupe pilips, pa su onda iz nekog razloga osobno uvrijeđeni i treba im dokazivati i opet iznova i iznova raspravljati o istome 

ako ćeš poslušat savjet - nikom ne bih preporučio pilips, baš zbog dokazane nekvalitete, ako nećeš - sretno, možda tvoj baš potraje i koju godinu duže od garancije

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Posmatrač kaže...

 Ne shebava je mogu podesiti temperaturu i boju (rgb) tako da ga uopste ne uocavam kada gledam nesto ali primijetim da ga nema kad ga nema....

 

Ako je ambijentalno u boji, zezne percepciju boja u slici - percepcija neke boje na ekranu nije ista ako ti je oko TV-a (znači u vidnom polju) recimo sve zeleno ili žuto ili crveno. Znači fora kao na onim testovima vida gdje u puno kružića sličnih boja moraš prepoznati slovo ili broj.

 

Ako je ambijentalno bijelo ili slično bijeloj - pomiče ti percepciju kontrasta, tj. smanjuje ti mogućnost uočavanja near-black detalja/nijansi, jer ti se oči moraju priviknuti na dodatno svjetlo sastrane. A ti imaš OLED sa praktički beskonačnim kontrastom zbog kojeg se i kupuje. Koristi se kod LED-ova jer smanjuje vidljivost bloominga bar malo, ali i dalje nauštrb near-black detalja/nijansi. I zato su bilo kakvi YT testovi/prikazi sa upaljenim ambijentalnim iza ili odmah pored TV-a kompletan bullšit.

 

Nije da je teško testirati - zagasi svu rasvjetu, pusti nešto (može i statičan screenshot) u mraku i onda pali/gasi ambijentalno i primjeit ćeš privikavanje očiju. Osim naravno ako ti je namješteno na vrlo malo svjetline. Jer nije isto to neko slabo svjetlo negdje u sobi ili direktno u vidnom polju pored TV-a.

 

EDIT: sad sam se sjetio dobrog primjera - RTINGS kada u videorecenziji pokazuju "Black uniformity" bijeli križ na crnoj podlozi, stave sliku ekrana ali na potpuno bijelu podlogu videa i ne možeš dobro uočiti da li i koliko blooma, a da ga staviš na crnu podlogu vidio bi puno više. Pogledaj ove dvije slike u prilogu (US QN90A sa VA), na kojoj bolje vidiš blooming/bleed? (čisto za usporedbu mogućnosti TV-a, treća slika je LG C1)

 

 Bingo ;)

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatračuto 29.3.2022 11:30
Jimmy kaže...
Mad Ant kaže...
....

"Pitanje a ne provokacija. U cemu je ta philipsova ambilight rasvjeta toliko posebna i bolja od LED RGB trake?"

Pozdrav!

Meni je sva ta dodatna neorginalna kupljena oprema kao kada usporediš tvornički auto sa sportskom opremom sa automobilom na koji sam ja poljepio nekakve spojlere, promijenio svijetla i sl.

Meni navečer ta ambilight rasvjeta odmara oči i imam osjećaj da je ekran veći. Možeš ju upariti sa njihovim žaruljama za potpuni audio vizualni užitak.

Lp

vicious
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kada sam kupovao Mazdu CX5 2,2 td itd recenzije su pisale da je taj auto bučan, neudoban, prosječan... tako da ju ni ja nisam htio. Nakon 120000km mogu ti reći da je tih, dobar, udoban, praktičan i ekonomičan.

Danas ne vjerujem da postoji ijedan proizvođač (od tih u vrhu) elektronike koji će na tržište isporučiti loš proizvod (u određenom cijenovnom razredu) jer mu to znači propast. Gledao sam neke recenzije/usporedbe OLEDA na YT jer mislim uzeti jedan s većom dijagonalom. U njima Philips jako malo zaostaje za LGom. Što se tiče garancije, ona je ista. 2 godine.

Da budem jasniji, boli me briga za Philips, no meni je ugodan za oko i buđet.

Lp


vicious
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
viciousone kaže...
Posmatračuto 29.3.2022 11:30
Jimmy kaže...
Mad Ant kaže...
....

"Pitanje a ne provokacija. U cemu je ta philipsova ambilight rasvjeta toliko posebna i bolja od LED RGB trake?"

Pozdrav!

Meni je sva ta dodatna neorginalna kupljena oprema kao kada usporediš tvornički auto sa sportskom opremom sa automobilom na koji sam ja poljepio nekakve spojlere, promijenio svijetla i sl.

Meni navečer ta ambilight rasvjeta odmara oči i imam osjećaj da je ekran veći. Možeš ju upariti sa njihovim žaruljama za potpuni audio vizualni užitak.

Lp

 Sportska oprema se ne lijepi ni tvorniciki ni aftermarket. I cisto informacije radi moze se kupiti puno bolja aftermarket oprema nego sto je tvornicka. To sto je tvornicka ne znaci da je najbolaj sto se moze dobiti. Traka koju sam ja stavio iza tv-a je sigurno kvalitetnija nego fabricka. Provjereno... Gusće diode što znači ravnomjernije osvjetljenje, bolja kontrola itd....

14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Prosječnog korisnika zaboli za kvalitetu komponenti unutra. Kupuje tv u skladu sa budžetima. Za 4k nemaš šta birat , gledaš da ima 5 godina garancije i ako izdrži toliko super.

 

Druga skupina su zahtjevni korisnici,  oni znaju što traže  i tu nema mjesta za Grundig , Philips i slične. 

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stvar je u tome da je tvornička testirana, optimizirana i za oko najčešće najugodnija. Volim kupiti gotov proizvod.
vicious
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
viciousone kaže...
Stvar je u tome da je tvornička testirana, optimizirana i za oko najčešće najugodnija. Volim kupiti gotov proizvod.

 Šta ovo uopšte znači? Testirana na šta? Optimizirana za šta? Oku ugodnija? Nije svako oko isto.... Ja mogu podesiti šte je meni najugodnije. Uzmi u obzir da ti ne vidis svjetlost sa trake nego njen odbljesak od zida koji nije kod svakoga isti. Ni texturom niti refleksijom niti bojom. I šta ti na gotovom proizvodu možeš preduzeti? 

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Planiram u sobu stavit tv max dimenzije 50 incha koji cu povremeno gledat prije spavanja. Budzet 2000-2500.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jt1994 kaže...

Planiram u sobu stavit tv max dimenzije 50 incha koji cu povremeno gledat prije spavanja. Budzet 2000-2500.

 Za te novce ne vidim ništa bolje, a da je novo od Hisense 50A6BG, jedino da potražiš nešto rabljeno.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...
viciousone kaže...
Stvar je u tome da je tvornička testirana, optimizirana i za oko najčešće najugodnija. Volim kupiti gotov proizvod.

 Šta ovo uopšte znači? Testirana na šta? Optimizirana za šta? Oku ugodnija? Nije svako oko isto.... Ja mogu podesiti šte je meni najugodnije. Uzmi u obzir da ti ne vidis svjetlost sa trake nego njen odbljesak od zida koji nije kod svakoga isti. Ni texturom niti refleksijom niti bojom. I šta ti na gotovom proizvodu možeš preduzeti? 

 da + možemo dodati i dva 'štela' (omjera) rada svih tv-ekrana.. topli-hladni koje neki brendovi preferiraju..

-zbog dominacije crvene (boje), prirodno uočljivija, percepcija oka-reakcija.. kad su boje u jednakom omjeru 5:5:5 tad crvena dominira i daje 'topii' ton slike, drugi način je pojačati plavu 5:6:5 i time se dobije 'hladna' slika, to su preferirali nordijski brandovi ekrana.. kao što se radi već u samom snimanju-montaži, sve ljubić-romantik-obiteljske itd serije se snimaju u toplom tonu, dok se hiteč snima u hladnom.. pri ćemu ne postoji 'original' slika kojom bi kao uzorkom mogli procijeniti što je sličnije-vjernije (točno-identično) nego ono što nam emitiraju a to je već prilagođeno raznim kriterijima kao ciljanoj publici.. i to se nastavlja sa svime dalje u svim proizvodima pa će tako biti i s bojom nekog uređaja kao što će igračke-odjeća 'za dečke' tradicionalno biti plave-modre dok će za cure biti pinkasti jednorozi.. marketing je vjerojatno najvažniji odjel u svakom multimilijarda bizu i ono što tamo stručnjaci zaključe ako je +1% zarade, to ide.. ne ono drugo. Posljednjih godina zbog 'jednakosti spolova' imamo obrnut trend, pomalo karikirano, tako sad isključivo muški likovi glume u reklami za pranje rublja i kućanskim poslovima (da se prekine s 'tradicijom' da je to ženski-posao-obaveza..) dok žene glume sa štilovkom .. i ide sve do tog, da inače prometni znak žena+dijete sad postoji kao muškarac+dijete (jedino još znak trudnice (''djeca na putau'') ima isključivo žensku notu..) :)

 

-percepcija pojedine-konkretne osobe.. opet priča za sebe, svi vidimo slično ali ne isto-identično, opet genetska podjela muško-žensko, znanstveno, muškarci manje reagiraju na receptor boje dok više na pokret pa tako žene vide više nijansi muškarcima 'iste' boje.. što je karikirano loša uniformnost boje po ekranu kao bdeeding i loše pozadinsko svjetlo koje se vidi kao fleka.. no to neka osoba ne mora vidjeti jednako dobro kao druga osoba jer naprosto vid nije identičan i dobar dio osoba je slabijeg vida.

-kad se na to doda ambijent, svjetlo, prostor, sve refleksije, kutovi.. tad kao s akustikom imamo stanje da je svaka osoba kao i svaki prostor drugačiji, tj neće biti isto, vidljivo, mada je u stvarnosti isto, no nije jednako vidljivo a to je rezultat.. tad se to može recimo kompenzirati ambiantlightom i sl trikovima, kao što recimo u automobilu pojačalo može automatski pojačati-stišati glasnoću ovisno o buci-brzini ili kad se upali mobitel.. automatika to može prikriti, no time dokazuje da nije isto, jer je različito samim time ako nešto recimo dodamo-oduzmemo kao svjetlo i rezultat je tad za vid drugačiji.

-percepcija je vrlo osobna stvar.. svatko za sebe, ostalo je statistika-marketing i zakon velikih brojeva.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wontay kaže...

Prosječnog korisnika zaboli za kvalitetu komponenti unutra. Kupuje tv u skladu sa budžetima. Za 4k nemaš šta birat , gledaš da ima 5 godina garancije i ako izdrži toliko super.

 

Druga skupina su zahtjevni korisnici,  oni znaju što traže  i tu nema mjesta za Grundig , Philips i slične. 

 

 

 

Stvarno ne znam što bih dobio drugačije da sam umjesto Philipsa za približno istu cijenu uzeo LG, Sony ili Samsunga.

 

 

Inače čisto za info, zahtjevni korisnici uglavnom neće tražiti neko dopuštenje forumaša o tome koji će model televizora uzeti.

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel ima nešto iz ove ponude Sancta Domenice i Mastercarda da je stvarno sniženo i da je neka top ponuda TV?

 

https://www.sancta-domenica.hr/promotions/vrijeme-je-za-velike-ekrane-uz-zabu

 

Ili je klasična navlakuša?

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.4.2022 23:09 (mb34).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mb34 kaže...

Jel ima nešto iz ove ponude Sancta Domenice i Mastercarda da je stvarno sniženo i da je neka top ponuda TV?

 

https://www.sancta-domenica.hr/promotions/vrijeme-je-za-velike-ekrane-uz-zabu

 

Ili je klasična navlakuša?

 

U nekim dučanima imaš večinu tih TV-a sa manjom redovnom cijenom, malo ga seru u SD.

twice the pride double the fall
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam 65 LG C1 koji je između ostalog spojen na PC sa HDMI kablom. Interesuje me da li mogu xbox series x controller spojiti na TV a da upravljam sa PCijem? TV i PC su u 2 različite sobe, probušena je rupa u zidu da se dovede HDMI kablo. Tv prepozna xbox gamepad i bez problema se spaja preko bluetooth-a, međutim ne mogu kontrolisati PC preko njega.

 

Vjerovatno ne može, ima li neka druga alternativa, a da ne guram još kablova (limitiran sam sa brojem kablova koje mogu progurati kroz zid). Nisam siguran kako bi xbox wireless adapter radio na PCiju budući da je između PC i TVa zid sa armiranim betonom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

 

Planiram kupiti LG C1 65" pa me zanima koliko je cca bila najniža cijena koju znate, vidim sad ovu akciju u SD, ali mi se par kuna ispod 12k ne čini neka wow prilika.

Možda pričekati kraj godine, bit će i Svjetsko prvenstvo i black friday pa možda bude neka bolja akcija?

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.4.2022 11:18 (davorinho17).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dali postoji koji free aplikacija za ove nove modele tv-a da se skine gdje mogu gledati iptv ili se sve placaju kao smartiptv od samsunga?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
davorinho17 kaže...

Pozdrav svima,

 

Planiram kupiti LG C1 65" pa me zanima koliko je cca bila najniža cijena koju znate, vidim sad ovu akciju u SD, ali mi se par kuna ispod 12k ne čini neka wow prilika.

Možda pričekati kraj godine, bit će i Svjetsko prvenstvo i black friday pa možda bude neka bolja akcija?

 12k za c1 65" je dobra cijena

9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima, imam isto pitanje vezano za cijenu.

Zapeo mi je za oko Sony OLED XR-55A83J. Ima "akcija" u raznim dućanima, ali SD daje 5 g. garancije na uređaj. Nisam pratio cijene do sada pa ne znam jel to ok ponuda?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav ekipa,
trebao bih savjet. Namjeravam kupiti TV do 55 incha. Dao bih maksimalno 7000 kn.Koji je nekakav best buy? TV koristim uglavnom za Netflix, PS5 i IP TV.

Mislio sam ići na jedan od ova dva:

https://www.sancta-domenica.hr/tv-55-philips-oled-55oled706-android-ambilight.html https://www.sancta-domenica.hr/tv-48-philips-oled-48oled806-android-ambilight.html


Što kažete?

Hvala
2 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav forumaši,

 

SD ima neke akcije pa mi je uletio u ponudi Philips 50pus8545 android - piše da je izložbeni primjer. TV se nalazi u Splitu, a ja sam u Zg tako da nemam mogućnost fizički ga pogledati.
Imate li možda koji savjet što obratiti prije kupnje TV-a koji su izložbeni, pretpostavljam da je legitimno pravo, prije kupnje, tražiti koliko je dugo bio izložen i koliko ima radnih sati...hvala

 
0 0 hvala 0
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AlterEgo22 kaže...
Pozdrav ekipa,
trebao bih savjet. Namjeravam kupiti TV do 55 incha. Dao bih maksimalno 7000 kn.Koji je nekakav best buy? TV koristim uglavnom za Netflix, PS5 i IP TV.

Mislio sam ići na jedan od ova dva:

https://www.sancta-domenica.hr/tv-55-philips-oled-55oled706-android-ambilight.htmlhttps://www.sancta-domenica.hr/tv-48-philips-oled-48oled806-android-ambilight.html


Što kažete?

Hvala

 

Ideeš! IMHO vrlo dobra cijena za OLED! Ne znam koja je razlika između ova dva modela (vjerojatno minorne razlike, jedan je starija generacija) pa bih ti preporučio 55 inchni, jer veće = bolje. S time da ti niti jedan od TV-a ne podržava VRR niti HDMI 2.1 pa ako ti je to vrlo bitno za PS5 onda traži dalje (vjerojatno Samsung Q80, ako je u tom cjenovnom rangu).

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
AlterEgo22 kaže...
Pozdrav ekipa,
trebao bih savjet. Namjeravam kupiti TV do 55 incha. Dao bih maksimalno 7000 kn.Koji je nekakav best buy? TV koristim uglavnom za Netflix, PS5 i IP TV.

Mislio sam ići na jedan od ova dva:

https://www.sancta-domenica.hr/tv-55-philips-oled-55oled706-android-ambilight.htmlhttps://www.sancta-domenica.hr/tv-48-philips-oled-48oled806-android-ambilight.html


Što kažete?

Hvala

 

Ideeš! IMHO vrlo dobra cijena za OLED! Ne znam koja je razlika između ova dva modela (vjerojatno minorne razlike, jedan je starija generacija) pa bih ti preporučio 55 inchni, jer veće = bolje. S time da ti niti jedan od TV-a ne podržava VRR niti HDMI 2.1 pa ako ti je to vrlo bitno za PS5 onda traži dalje (vjerojatno Samsung Q80, ako je u tom cjenovnom rangu).

 

706 podržava VRR i ima HDMI 2.1  ali nije velika razlika u cijenu naspram LG C1. Ali kome treba integrirani android i Ambilight, svakako se isplati :)

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala ekipa!
Išao bih na 806, a koliko vidim i on (i 706) imaju HDMI 2.1 i VRR. Ili sam nešto krivo skontao?

Hvala još jednom :)

https://www.philips.hr/c-p/48OLED806_12/oled-8-series-4k-uhd-oled-android-tv https://www.philips.hr/c-p/55OLED706_12/oled-7-series-4k-uhd-oled-android-tv
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice