Što je sa nama u 'mrtvom kutu'?

poruka: 6
|
čitano: 2.471
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Što je sa nama u 'mrtvom kutu'?

Dakle ja imam TV s DVB-T tunerom i sobnu antenu, no ne hvatam digitalne programe zbog toga što sam na južnoj strani zgrade i između mene i Sljemena je čitavo stubište + drugi stanovi, a kako sam na 3. katu od ukupno 5, ne mogu niti preko krova 'premostiti' taj problem. 

E sad, siguran sam kako puno ljudi u ZGu nema baš optičku vidljivost sa Sljemenom i zanima me kak onda oni misle prebacivat sasvim na digitalnu TV kad masa ekipe nema uvjete za hvatanje signala?

 

Zna netko kak će se to rješavat?  

(možda diodatni odašiljači na svim stranama grada?)

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Što je sa nama u 'mrtvom kutu'?

Nisi jedini. Ja imam vidljivost prema Vidovoj gori (na braču) ali ne mogu također uhvatiti ništa sa vanjskom antenom (riblja kost) ,a ako vi u Zagrebu imate problema što tek mi možemo dole u Dalmaciji...

Digitalna televizija je za većinu hrvatske još uvijek SF. Nažalost :-((((((

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Što je sa nama u 'mrtvom kutu'?

Kabelska TV ili neki onaj Max t-online 

e.......
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Što je sa nama u 'mrtvom kutu'?

Dobro je vama. Mi u BiH smo jedina država koja do 2012 najvjerovatnije neće stići uvesti digitalnu TV.

 

A što se tvog problema tiče stavi vani dva malo veća ogledala. jedno na prozoru sobe, drugo na vrhi zgrade (ovo prvo nek vidi ogledalo na vrhu zgrade, a ovo drugo nek vidi sljeme) i barem ćeš se moć tješit da imaš optičku vidljivostSmijeh

FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 1.8GHz; ASUS EN7300GT SILENT @ 500/930; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17";
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Što je sa nama u 'mrtvom kutu'?

Odgovor je u stvari jednostavan.

 

Ako živiš u zgradi i signal primaš preko nekakve instalacije zajedničke antene, tada će samo osoba koja taj sustav održava trebati pustiti signal 42. kanala u sustav, te ćeš DVB-T prijemnik spojiti na tu postojeću instalaciju.

 

Nažalost, reklama koja se vrti na TV-u ne dočarava stvarno stanje nakon digitalizacije - antena će UVIJEK biti potrebna (sobna antena dolazi u obzir samo u relativnoj blizini odašiljača), samo što reflektirani signal više neće biti problem - to znači da antenu neće biti nužno apsolutno točno namjestiti (kako je bilo nužno s analognom televizijom - karikirano u reklami), nego će sama instalacija biti jednostavnija.

 

KaeR
16 godina
offline
Što je sa nama u 'mrtvom kutu'?

Da, tako sam si nekako i mislio.. 

Hvala na odgovorima Namigiva

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice